Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 69
Gostiju: 69
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4331
Najnoviji korisnik foruma: Adv.PA
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Opremanje slatkovodnog akvarijuma
 Akvaristika » Opremanje slatkovodnog akvarijuma
Tema Naslov: Potrebna pomoc za spoljni filter Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Pmuncan
Član

Član

Član od: 09.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, Zemun
Poruka: 84
Pol: Muški
Poslato: 02.02.2006 u 22:12 | IP Prijavljen Citiraj Pmuncan

Pozdrav svima!

Sad u subotu mi stize akvarijum od 80 litara sa spoljasnjim filterom, pa mi je frka da taj filter koristim. Taj filter radi na principu dve plasticne cevi, jedna uvlaci vodu iz akvarijuma a druga izbacuje vodu iz tog staklenog filtera. Sta bi se desilo ako bi se jedna cev zapusila? Da li bi doslo do prelivanja vode iz akvarijuma ili spoljasnjeg filtera. Ovo je onaj stari filter od stakla sa dve staklene pregrade u koje idu dve plasticne ili staklene cevi, kakav se koristio zadnjih 20 godina.

Vozd
Zaslužni član

Zaslužni član
Botia King

Član od: 26.12.2003
National Flag of Switzerland Switzerland, Zürich
Poruka: 2487
Poslato: 02.02.2006 u 22:44 | IP Prijavljen Citiraj Vozd

Citiraj: Pmuncan
Pozdrav svima!

Sad u subotu mi stize akvarijum od 80 litara sa spoljasnjim filterom, pa mi je frka da taj filter koristim. Taj filter radi na principu dve plasticne cevi, jedna uvlaci vodu iz akvarijuma a druga izbacuje vodu iz tog staklenog filtera. Sta bi se desilo ako bi se jedna cev zapusila? Da li bi doslo do prelivanja vode iz akvarijuma ili spoljasnjeg filtera. Ovo je onaj stari filter od stakla sa dve staklene pregrade u koje idu dve plasticne ili staklene cevi, kakav se koristio zadnjih 20 godina.

U principu, ako ti je filter dobro odradjen do toga ne bi smelo doci, u najgorem slucaju ti se moze zapusiti usisna cev ali ako postoji zastita i to je malo verovatno.Zato bolje proveri kako je filter odradjen, pa tek onda pustaj zvanicno u rad.

RamOne
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 15.09.2003
National Flag of Switzerland Switzerland, Zug
Poruka: 594
Poslato: 02.02.2006 u 23:13 | IP Prijavljen Citiraj RamOne

Ne brini, nekad davno sam ja imao isti sistem, samo sa vecom zapreminom, jednostavno voda ne moze i nece da prelije, jer filter stoji pored akvarijuma i samom logikom tj. fizikom to se nece desiti. Elem, cisti filter i cisti cevi da bi protok bio bolji i to je sve, uzivaj.

Magyshadow
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.09.2005
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 133
Poslato: 04.02.2006 u 12:35 | IP Prijavljen Citiraj Magyshadow

Nisi nam rekao sta ce pokretati taj filter?
Ukoloko je to vazduh, onda je protok toliko slab da je mala verovarnoca da ce nesto zapusiti cev.
Ukoliko se radi o motornoj pumpi najjednostavniji nacin ti je postavljanje pumpice na visi nivo tako da ukoliko se prelivna cev zapusi (sto je po meni jedina losa stvar koja moze da se desi) pumpica ce izbaciti samo mali deo vode, u sustini nedovoljno da prelije akvarijum.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Magyshadow's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Magyshadow

Magyshadow
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 04.02.2006 u 12:40 | IP Prijavljen Citiraj Magyshadow

Citiraj: RamOne

jednostavno voda ne moze i nece da prelije, jer filter
stoji pored akvarijuma i samom logikom tj. fizikom to se nece desiti.

Cak i ako stavis hidrauliku kao garanu fizike i izbacis logiku, dobijas u sobi tecnu dinamiku i mozdanu statiku, zato sto TO moze da se desi.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Magyshadow's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Magyshadow

Burlicconi
Član

Član

Član od: 28.08.2005
Poruka: 45
Poslato: 04.02.2006 u 14:18 | IP Prijavljen Citiraj Burlicconi

Mogu da ti se dese dve stvari:
1) Ako ti se zapusi spoljni filter (sto ej malo verovatno), pumpa ce da ispumpava vodu dokle god ima vode u filteru. Zato, izracunaj da ti zbir vode u filetru i aq-u bude manji od zapremine aq-a. Ili, mozes da dignes pumpu na visi nivo, ali opet izracunaj!!!

2) Ako prestane da radi pumpa- npr. nestane struje, onda ce voda iz akvarijuma da ide jos nekoliko sekundi, dok se ne izjednace nivoi u aq-u i filteru. Nista strasno... Samo, tu imas jos jednu opasnost- kada dodje struja, pumpa se uljucuje i pumpa vodu u aq, a voda iz aq-a vise ne ide u filter! Znaci, slucaj 1)

U stvari, poenta je da izracunas zbir vode i da on bude manji od zapremine akvarijuma

Pozdrav i srecno!!!

i shvatice kad-tad
da ne zna sta je hlad...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Burlicconi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Burlicconi

Magyshadow
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 04.02.2006 u 14:46 | IP Prijavljen Citiraj Magyshadow

Citiraj: Burlicconi
Samo, tu imas jos jednu opasnost- kada
dodje struja, pumpa se uljucuje i pumpa vodu u aq, a voda iz aq-a vise
ne ide u filter! Znaci, slucaj 1)<br>
<br>

Sta je sa vama ljudi??????
U ponedeljak stize nova tema "Princip spojenih sudova", pa ako nekom zatreba.......

RamOne
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 04.02.2006 u 16:06 | IP Prijavljen Citiraj RamOne

Citiraj: Magyshadow
Citiraj: RamOne

jednostavno voda ne moze i nece da prelije, jer filter
stoji pored akvarijuma i samom logikom tj. fizikom to se nece desiti.

Cak i ako stavis hidrauliku kao garanu fizike i izbacis logiku, dobijas u sobi tecnu dinamiku i mozdanu statiku, zato sto TO moze da se desi.

Koji je tvoj problem ?

Magyshadow
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 06.02.2006 u 13:29 | IP Prijavljen Citiraj Magyshadow

Pa problem je u tome sto voda moze da prelije, tako da ne razumem tvoju fiziku ili logiku.
Kada se zapusi prelivna cev, pumpica nastavlja da radi, i izbacuje vodu sve dok je ima u filteru, dakle ako je postavljena na dno filtera izbacice ceo njegov sadrzaj, to moze biti od 5 pa do 30l vode. Ako napunis AQ 5 cm do vrha u zavisnosti od njegove velicine moze da stane oko 10-ak litara vode.
Prma tome najgori scenario 30l - 10l = 20l u sobi.
Ne vidim kakve tu veze ima sto je filter pored AQ????

Magyshadow
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 06.02.2006 u 18:39 | IP Prijavljen Citiraj Magyshadow

Kao sto sam obecao
Princip spojenih sudova

RamOne
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 06.02.2006 u 19:11 | IP Prijavljen Citiraj RamOne

Pazi ovako, nigde nije spomenuta pumpa koja izbacuje vodu iz filtera, na osnovu toga sam zakljucio da je filter sistem kao sto sam ja nekad imao, dakle voda se izbacuje iz filtera u akvarijum crevom koji ubacuje vazduh iz pumpice (spoljne), to je stari i najsigurniji metod. E sad cinjenica je da ga retko ko koristi zadnjih godina i da vise to nikom ne pada na pamet, medjutim ja spadam u onu grupu starijih akvarista (ne po godinama) 

btw, thanx za link super ilustrovano.

Magyshadow
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 10.02.2006 u 13:38 | IP Prijavljen Citiraj Magyshadow

Nema na c, pravo da ti kazem ja tu varijantu sa vazduhom automatski izbacujem, stvarno ne znam da li iko to jos uvek koristi, zapravo sve manje ljudi sami prave filter, steta.....

Novas
Član

Član

Član od: 10.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, Sombor
Poruka: 52
Poslato: 10.02.2006 u 17:08 | IP Prijavljen Citiraj Novas

Najsigurnije resenje ti je postavljanje vise cevi,pa ako se jedna zapusi radi druga i svr to redovno kontrolisi i problema nema.Pozdrav

Pmuncan
Član

Član

Član od: 09.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, Zemun
Poruka: 84
Poslato: 19.02.2006 u 14:34 | IP Prijavljen Citiraj Pmuncan

Opet JA!
Zaboravio sam da napomenem da mi je spoljni filter dimenzija 28x20x40 i da sam dobio fontansku pumpu 8W 500l/h.

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2305 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2