Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 68
Gostiju: 68
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4335
Najnoviji korisnik foruma: Julija Pesic
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Komentari, želje i pozdravi
 Akvaristika » Komentari, želje i pozdravi
Tema Naslov: Pozdravi od novog člana! Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
XxxMBxxx
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 13.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, Negde u Srbiji
Poruka: 262
Pol: Muški
Poslato: 14.01.2006 u 00:16 | IP Prijavljen Citiraj XxxMBxxx

kao nov korisnik zelim da pozdravim sve clanove

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3443
Poslato: 14.01.2006 u 00:42 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

XxxMBxxx dobrodošao.

Kada si se već osmelio da nam se pridružiš, hajde pa nam se i predstavi malo šire.

Uvek ima neka lepa priča koja nam pomaže da još više volimo i širimo ovaj hobi.

Pa da čujemo.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

XxxMBxxx
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 14.01.2006 u 01:01 | IP Prijavljen Citiraj XxxMBxxx

pozdrav tebi prijatelju,

evo slucajno sam naisao na ovu stranicu dok sam trazio nesto o akvaristici.

ima dosta clanova i zanimljivih tema, pa reko ajde da i ja dodam svoj senf  

covek uci dok je ziv.

poceo sam da se bavim akvaristikom pre neke 2-3godine, sa akvarijumom

75x30x45 u kojim ima trenutno nekih 15-tak ribica.

Vaso
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.09.2004
National Flag of Switzerland Switzerland, Luzern, Loznica
Poruka: 1228
Poslato: 14.01.2006 u 10:22 | IP Prijavljen Citiraj Vaso

pozdrav ide negde u srbiju!

Backup
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.10.2005
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 663
Poslato: 14.01.2006 u 13:26 | IP Prijavljen Citiraj Backup

Vozdra, na pravom si mestu - na naj boljem sajtu u Srbiji a i sire.

Krca
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 11.07.2004
Poruka: 198
Poslato: 14.01.2006 u 15:46 | IP Prijavljen Citiraj Krca

Pozdrav ,uvod nije los, moze i ponesto prosto-prosireno, uz neku fotografiju akvarijuma. U svakom slucaju ,dobrodosao,

XxxMBxxx
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 14.01.2006 u 18:53 | IP Prijavljen Citiraj XxxMBxxx

evo 2-3 slike, nazalost akvarijum je procureo (majstor je to sklepo kao preko bede).

upravo ovih dana se spremam da napravim nov , ustvari u planu su 3 kom jedan na drugom. ali prvo da se odlucim za dimenzije, iskreno receno ni sam neznam koliki ce da budu. prvo sam hteo sto vece, medjutim posto zivimo u zgradi (na prvom spratu, ispod nas ima jedan kafic) poceo sam sve vise da smanjujem dimenzije. bojim se da idem preko 100l po kom, ipak je to u stanu i ako procuri komsije ima da me stave u top  . (i za 5l vode ako procuri ima da me lincuju)

Zato pomagajte ljudi, sta da radim?

kolike police, i koje dimenzije akvarijuma.?

posto neznam jos koje vrste ribica (hehe ustvari bice koje zena kaze),interesuje me dali ima neke standardne dimenzije. da nebude posle za ovu vrstu mali, a za onu velik.

mislio sam na 80x35x40 i tu vec ima 112l ( ali ajde gde je 100 nek bude i onih 12) sta mislite dali je to dovoljno za recimo DISKUSE posto zena obozava vise velike ribe.

ACo_R
Član

Član

Član od: 22.08.2005
National Flag of Switzerland Switzerland, Luzern, Loznica
Poruka: 15
Poslato: 15.01.2006 u 09:52 | IP Prijavljen Citiraj ACo_R

dobro dosao.....

Nigros
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.06.2005
National Flag of Srbija Srbija, Indjija
Poruka: 280
Poslato: 15.01.2006 u 15:24 | IP Prijavljen Citiraj Nigros

Dobro dosao!

Rogus
Administrator

Administrator

Poslato: 15.01.2006 u 19:04 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

A šta imaš nameru da odgajaš? Od toga mnogo zavise dimenzije akvarijuma.

80x35x40cm je dovoljno za mnoge vrste, pa još 3x to zvuči baš lepo.

Ipak nemoraš da budeš toliko pljašljiv. Pod uslovom da je akvarijum dobro zalepljen teško će da pusti vodu godinama. A beton je obično mnogo jači od 350 koje ti planiraš. Mada opet ko zna kakva je zgrada.

Meni se mnogo sviđala jedna serija akvarijuma koje sam imao u dimenzijama 80x35x50cm. Odnos 80x35 je vrlo fin za prednju stranu, a 50 cm rastojanja daje dosta prostora za pakovanje scenografije. Bili su odrađeni od 8mm stakla sa lajsnama.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

XxxMBxxx
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.01.2006 u 21:04 | IP Prijavljen Citiraj XxxMBxxx

Cao svima

Sta ce se gajiti jos nisam siguran, ali negde sam procitao da  jednim Diskusu treba oko 50l vode. To znaci da bi to bili Univerzalni akvarijumi, mozda nekoliko Skalara. Ja sam zamisljao da ih spakujem na postolje koje cu da izvarim od kutija 30x30 i sve to da se oblozi hrastovim drvetom. Staklo ce da bude 8mm sa ojacanjima  od stakleta dole i gore (sto je sigurno,sigurno), e sad moja pitanja:

1. Sta da stavim kao podlogu izmedju postolja i akvarijuma?

2. Dali postolje moze da se savije (i akvarijum pukne ) na sredini akvarijuma posto nogari idu samo na krajevima, a raspon izmedju je 80-85cm ??

3.dali smem da stavim akvarijume 100x40x40 ( 8mm + ojacanja dole i gore)na takvo postolje, ili je to vec pretesko ??

sto se tice betona, zgrada je novija gradnja.

Staklorezac je nadjen, i hrastovinu dobijam od starca.

jos jedno pitanje: kazu da treba koristiti crni silikon za akvarijume, koji i gde u beogradu mogu da nadjem takav silikon.

mnogo pitanja, ali sta cu kad sam radoznao,  hvala unapred za odgovore.

Pmuncan
Član

Član

Član od: 09.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, Zemun
Poruka: 84
Poslato: 15.01.2006 u 21:21 | IP Prijavljen Citiraj Pmuncan

Dobro dosao!
Nadam se da ces da uzivas na ovom sajtu koji je i najbolji kod nas.
Usput: ovde ima svega i svacega.

Krca
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 11.07.2004
Poruka: 198
Poslato: 15.01.2006 u 21:26 | IP Prijavljen Citiraj Krca

Prvo, odgovor na tehnicka pitanja, jedan var nosi 750 kg.Naravno, pod uslovom da znas ko ti vari postolje,jer ako tu popusti . Poprecni profili su obavezni ,bar jos 2.Imas nacrt dobre police na forumu. Potrazi malo.
Za diskuse ispod 200 l akvarijum ne bi trebalo da bude. Za mrest istih se preporucuje 50x50x50(1 par). Mozda gresim, ali te ribe hoce vodu.Pozdrav i srecno.

Rogus
Administrator

Administrator

Poslato: 15.01.2006 u 22:24 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Citiraj: XxxMBxxx
1. Sta da stavim kao podlogu izmedju postolja i akvarijuma?

2. Da li postolje moze da se savije (i akvarijum pukne ) na sredini akvarijuma posto nogari idu samo na krajevima, a raspon izmedju je 80-85cm ??

3. da li smem da stavim akvarijume 100x40x40 ( 8mm + ojacanja dole i gore)na takvo postolje, ili je to vec pretesko ??

4. kazu da treba koristiti crni silikon za akvarijume, koji i gde u beogradu mogu da nadjem takav silikon.

1. Podloga je uglavnom od nekog drvenog materijala. Najčešće sam koristio sirovu ivericu, ali ti moji akvarijumi nisu bili u stanu. Bolje bi bilo šper ili blažujka u najboljem slučaju.

2. Postolje od tih kutija se neće savijati do opasnih razmera, Ipak stavi ta poprečna ojačanja ispod sredine police.

3. Bez problema po policu.

4. Nemoj da koristiš crni silikon. Raspitaj se kod stakloresca šta koristi. Bolje bi bilo da nađeš nekog profi lepitelja akvarijuma, pošto stakloresci obično nisu eksperti.

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2422 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2