Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 58
Gostiju: 58
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Uradi sam
 Akvaristika » Uradi sam
Tema Naslov: Kako smo (na)pravili poklopac - Cira Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3443
Pol: Muški
Poslato: 30.12.2005 u 12:19 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Jeste to je detalj koji sam zaboravio da pomenem. Na svu sreću istom sam se logikom vodio kada sam naručivao materijal. ABS je dosta skuplji od PVC, možda i deset puta od obične trake. Ali ima firmi koje seku na meru i kantuju punijom PVC folijom takođe mašinski. Tako da ipak verujem da bi i to moralo biti ssvim trajno.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

dr Bouz
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 502
Poslato: 30.12.2005 u 15:22 | IP Prijavljen Citiraj dr Bouz

moje neko misljenje je da su stvari jasne - gdja-evo - mislim da ste nasli pravog junaka za pegla-poslove - evidentno je da mu to ide od ruke.

p.s. "cuo" sam da radi na "pepsi"   - mislim "junak" , a ne pegla.

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 1441
Poslato: 30.12.2005 u 18:02 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Pa predpostavio sam da je ABS u  pitanju jer ove oblozene table od iverice ne propustaju vlagu, ali... desio mi se priblem da mi je jedan akv.. malo pustao vodu kada ga prepunim tj. preskocim limit i to je curkalo I kap, II kap itd dok mi nije napravilo malu baricu oko 10 ml , znaci stvarno malo , obrisem to kad za dva tri dana pokrivna folija od iverice pocela da se deformise ja zbunjen totalno, kad imam sta i da vidim rupa malo veca od ciode.Nisam mogao da verujem da je upilo toliko vode.

Mislim da je onda treba prvo proveriti ivericu od ostecenja i slicna sanirati i pravac na ABS kantericu i mislim da ce to biti prava stvar bez mazanja i farbaranja...

Jos samo da nam neko ovo potvrdi...

Byrkomi
Član

Član

Član od: 05.06.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 57
Poslato: 31.12.2005 u 12:56 | IP Prijavljen Citiraj Byrkomi

Zdravo ljudi pozdrav svima  imam jedno pitanje i predlog a dali je neko probao da stavi silikon samo na sastavima i dobro malo sire po par milimetara , jer po mojoj proceni iverica ce primiti i popiti i vodu i vlagu samo tamo gde je secena i gde je probusena to jest gde je necet onaj verovatno plastificiran deo ali ja mislim da kada bi se to zastitilo nebi trebalo da ima problema  nisam probao ali samo komentarisem po meni bi bilo logicno da to bude to .

Dzoni Logan
Novi član

Novi član

Član od: 24.10.2006
National Flag of Srbija Srbija, Zemun
Poruka: 8
Poslato: 27.10.2006 u 18:45 | IP Prijavljen Citiraj Dzoni Logan

Ja i tata smo napravili krov za akvarijum ali smo pogresili kod lampe stavili smo je naopako i zavarili kako to da popravimo(mala sala)

Sad stvarno napravili smo krov i ispao nam je krivo kako da to popravimo a da nepravimo novi krov ili rasturamo ovaj stari??????

Vojazso
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.01.2007
National Flag of Srbija Srbija, Sombor
Poruka: 154
Poslato: 19.01.2007 u 02:42 | IP Prijavljen Citiraj Vojazso

Ja sam poklopac pravio sam od laminata, mozete pogledati u galeriji, izgleda super, bar meni! Sve ukupno sa postoljima za neonke dva komada koje sam kupio nove i laminatom izaslo me je i naravno sijalicama izaslo me je nepuinih 2000 din.

Naravno zelim da pohvalim i Vas poklopac, zaista izgleda extra :)

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vojazso's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vojazso Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Vojazso

Petar_Kozic
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 25.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Vinča
Poruka: 421
Poslato: 19.01.2007 u 07:54 | IP Prijavljen Citiraj Petar_Kozic

Ja sam napravio isti poklopac kao Cira. Odlucio sam se za isti zato sto sam i pre imao neki ali to je radjeno od neke tanke iverice koja nije imala ni boju ni teksturu, znaci samo obicno drvo. Ja sam pokusao da je zastitim sa uljanom farbom, medjutim dzaba. Posle nekih godinu i malo vise sve je nabubrilo i pocelo da se raspada.

Naravno sada sam napravio novi od "prave" iverice, i planiram da po unutrasnjim sastavima stavim silikona kako vlaga ne bi doprela do ne iskantovanih delova iverice, a takodje cu da stavim dva manja kulera koji se koriste za racunar. Jedan cu staviti sa jedne strane a drugi sa druge, da dobijem neki vid promaje ispod haube. Mislim da ce to pomoci da se ne stvara kondenzacija, a ujedno cu imati i protok vazduha izpod haube. Inace da naglasim da nemam stakleni poklopac na akvarijumu, pa cemo videti kako ce sve to funkcionisai. Neko je spomenuo tu ideju sa kulerima, pa je pitao kako da napravi napajanje za kulere. Ne treba nista vise od obicnog ispravljaca na 12V koji moze da se kupi bilo gde, na buvljaku, u svakoj elektro prodavnici i sl.

Nadam se da ce me posluziti poklopaci da ce trajati ! 

Pozdrav !!  
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Petar_Kozic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Petar_Kozic Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Petar_Kozic Poseti Petar_Kozic's Homepage

ŽorŽo
Član

Član

Član od: 25.12.2006
National Flag of Srbija Srbija, Lazarevac
Poruka: 24
Poslato: 14.02.2007 u 16:58 | IP Prijavljen Citiraj ŽorŽo

Ja sam poklopac napravio od prohromskih lajsni i od lexana i poklopac ie vrlo lak ali  su lajsne sirine 2cm.

Beish
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 25.02.2007
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Zenica
Poruka: 153
Poslato: 13.05.2007 u 01:05 | IP Prijavljen Citiraj Beish

Poklopac je odlicno uradjen

Misoo83
Član

Član

Član od: 26.08.2009
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 34
Pol: Nije unešeno
Poslato: 17.09.2009 u 13:46 | IP Prijavljen Citiraj Misoo83

super izgleda 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Misoo83's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Misoo83 Poseti Misoo83's Homepage

Danilo-84
Član

Član

Član od: 12.09.2009
National Flag of Srbija Srbija, Subotica
Poruka: 13
Poslato: 04.11.2009 u 20:25 | IP Prijavljen Citiraj Danilo-84

Sve pohvale za poklopac!!!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Danilo-84's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Danilo-84 Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Danilo-84

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2368 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2