Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 87
Gostiju: 86
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4372
Najnoviji korisnik foruma: Martin498
Najviše poseta: 209
Dana: 03.03.2022
Članova [0], Gostiju [208]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Dario
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:42

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:32

Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Uradi sam
 Akvaristika » Uradi sam
Tema Naslov: Kako smo (na)pravili poklopac - Butch Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Ban mirko
Član

Član

Član od: 03.12.2005
National Flag of Slovenia Slovenia, Ljubljana
Poruka: 19
Pol: Muški
Poslato: 03.12.2005 u 18:18 | IP Prijavljen Citiraj Ban mirko

zanima me kako ste pricvrstili lampe gore sa lepilom ili kako drugcije

Mtesa
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 11.06.2005
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Celinac, RS
Poruka: 351
Poslato: 04.12.2005 u 08:28 | IP Prijavljen Citiraj Mtesa

Rogus je u pravu
javice ti se SIGURNO podlijevanje kondenzovane vlage koja ce se spustati niz zidove poklopca i curiti sa vanjske strane stakla.
Meni se to desilo. Nisam koristio staklice da drze poklopac vec sam sa unutrasnje strane poklopca stavio letvicu, kao na slici.
Click on image to open in new window
strelica pokazuje kuda se voda provlaci.
Za sledecu verziju akvarijuma cu da iskoristim ivericu kojoj cu da urezem jedan utor kao na drugoj slici, tako da staklo sklizne u utor. Unutrasnju stranu utora cu da ostavim malo kracu od vanjske da se ne bi vidjele kapljice koje ce se stvarati.
Ivericu sam planirao zastititi lakom za camce i to u bar 5 bogatih slojeva. A onda lak. Dio poklopca koji se otvara od laminata sa istom zastitom.
I to bi trebalo da odradi posao.
Nadam se da sam pomogao.

P.S.
Super ti pozadina.

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3446
Poslato: 05.12.2005 u 09:04 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Butch ipak sa razumeo dobro kako su stranice sastavljene. Podlivanja može da bude ako akvarijum bude i najmanje nagnut ka zadnjoj stranici. I ono može da bude minimalno tako da se suši pre nego što stigne do dna po spoljašnoj strani.

Verovatno bespotrebno razmatramo ovu mogućnost, ali bih ipak napravio neprimetan pad napred.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Butch
Član

Član

Član od: 11.11.2005
Poruka: 23
Poslato: 05.12.2005 u 14:02 | IP Prijavljen Citiraj Butch

Citiraj: Ban mirko
zanima me kako ste pricvrstili lampe gore sa lepilom ili kako drugcije

Neonka je zalepljena Montagekitom i slikonom za laminat.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Butch's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Butch

Backup
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.10.2005
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 663
Poslato: 05.12.2005 u 19:29 | IP Prijavljen Citiraj Backup

Za "Mtesa" a i sve ostale zaineresovane - nikako lak za čamce!! Većina njih ima fungicide u svom sastavu (da ne rastu alge) što će zbog kondezacije da kaplje u akvarijum.

Koristite lak za parket. On se sporije suši ali nije štetan i isto je vodootporan. Dvo komponentni ako se premažu u tri sloja (vreme svakog sloja duplirajte u odnosu onoga što čujete od parketara) gotovo su večni.

Brana
Gost

Gost

Član od: 14.04.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 355
Poslato: 05.12.2005 u 20:21 | IP Prijavljen Citiraj Brana

Da kazem nešto i ja i svog iskustva tj, kako se pokazao poklopac posle 20 dana u radu. Da kažem da je radjen od medijapana i zaštićen puniocem za drvo 3 puta i običnim poliuretanskim lakom ali ne za parket mada je i moglo. Lepljen je takodje sa "Montagekit" lepkom. Šta se desilo, jutros sam primetio da gornja ploča koja je zalepljena na korpus tj. bočne stranice poklopca se totalno razdvojila od istih. Razlog je velika, ali stvarno velika toplota unutar poklopca na šta je lepak reagovao i popustio, tako da sam ipak morao da sve to prišrafim. Zeleo bih samo da upozorim sve koji rade poklopce i da posavetujem da je i pored lepljenja sigurnije i zašrafiti. Ukoliko su stranice suvise tanke da bi se čeono zašrafile postoje mali metalni vinklovi koji se mogu nabaviti na buvljaku ili svakoj stolarskoj radnji, koji se postavljau sa unutrasnje strane i šrafe malim šrafovima.

Pozdrav.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Brana's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Brana

KaBoom
Zaslužni član

Zaslužni član
Sporcki referent & money maker

Član od: 06.09.2004
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad / Pivnice
Poruka: 984
Poslato: 05.12.2005 u 23:02 | IP Prijavljen Citiraj KaBoom

Citiraj: Mtesa

Za sledecu verziju akvarijuma cu da iskoristim ivericu kojoj cu da
urezem jedan utor kao na drugoj slici, tako da staklo sklizne u utor.

Pa, ja bih te samo na nešto upozorio, o čemu si možda već razmišljao, ali za svaki slučaj...
Vidi da li ti se pojavljuje trbuh na staklu (prednjem i zadnjem). U tom slučaju bi morao da napraviš veliki utor (i izgubio bi funkciju) ili polukružan, a to bi bilo malo teže...

Mtesa
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 11.06.2005
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Celinac, RS
Poruka: 351
Poslato: 06.12.2005 u 21:18 | IP Prijavljen Citiraj Mtesa

hehe, nema trbuha, sto mi je naravno drago :)

Butch
Član

Član

Poslato: 07.12.2005 u 09:08 | IP Prijavljen Citiraj Butch

Poklopac u funkciji. Za sada je sve dobro, videćemo šta će se dalje dešavati. Evo i nekih sličica..

Pozdrav

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Butch's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Butch

Oskar
Član

Član

Član od: 09.11.2005
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Zagreb
Poruka: 87
Poslato: 07.12.2005 u 10:23 | IP Prijavljen Citiraj Oskar

Super
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Oskar's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Oskar Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Oskar

Butch
Član

Član

Poslato: 07.12.2005 u 15:25 | IP Prijavljen Citiraj Butch

Jos dve slicice

Backup
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 07.12.2005 u 15:31 | IP Prijavljen Citiraj Backup

Malo je mutno, al' će se izbistri? Lepi panjevi, lepa i ledja, fale ribe (nema cikliranja bez njih). Aj'd opiši ledja.

Butch
Član

Član

Poslato: 07.12.2005 u 16:34 | IP Prijavljen Citiraj Butch

Mutno je zato sto sam slikao odmah posto sam sipao vodu. Izbistrice se, bar se nadam :)) Mada se meni i ovako svidja, malo dugacije izgleda uzivo nego ovako na slici. Ribice ce doci sutra-prekosutra, dok voda malo odlezi :)

Pozadina je napravljena od plocastog kamenja koje je zalepljeno na staklo. Nema neke preterane filozofije. Sve sto ti treba je kamenje, ugaona brusilica, silikon i masta. Bilo bi dobro da imash i neki otvoren prostor zato shto se stvara nenormalno mnogo prasine prilikom secenja kamenja. Predlazem da kamenje prvo iseces i slozis na podu ili nekoj drugoj povrsini da bi video kako ce sve to izgledati. Ja sam kamenje sekao sa zadnje strane tako da kada dodjes do kraja ono ustvari pukne. Tako ce izgledati prirodnije i nece se videti da je seceno brusilicom. Posle toga dobro operes i osusis pa tek onda zalepis na staklo. Pre nego odneses kamenje na pranje sa zadnje strane obelezi brojevima da bi kasnije mogao lakse da ga slozis u akvarijum.

Pozdrav

Backup
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 07.12.2005 u 21:50 | IP Prijavljen Citiraj Backup

Gde si nabavio pločasto kamenje, znam da sam skoro gledao neku emisiju ali je bila o nekom čoveku iz Crne Gore. Može li se nabaviti jako tanko, zato što opterećuje staklo

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2