Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 89
Gostiju: 89
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4372
Najnoviji korisnik foruma: Martin498
Najviše poseta: 209
Dana: 03.03.2022
Članova [0], Gostiju [208]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Dario
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:42

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:32

Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Uradi sam
 Akvaristika » Uradi sam
Tema Naslov: Kako smo (za)lepili akvarijum - Cira Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Vedran
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 13.01.2003
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Zagreb
Poruka: 173
Pol: Muški
Poslato: 29.11.2005 u 12:38 | IP Prijavljen Citiraj Vedran

A je to!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vedran's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vedran Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Vedran Poseti Vedran's Homepage

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3446
Poslato: 29.11.2005 u 14:47 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Mnogo pažnje i razmišljanja pre svega. Pre ovoga nisam nekoliko godina lepio ni jedan akvarijum. Naravno krenuli smo opušteno, pa nam se desilo i par neverovatnih gluposti. Da je pored nas bio neki merač inteligencije verovatno pri skazaljka iskočila na onu stranu zbog koje se ne bismo osećali puni sebe.

Ali tu je i ta još jedna poenta, uz dovoljno iskustva i strpljenja stvari se mogu i popraviti.

Definitivno nije teško.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Vedran
Zaslužni član

Zaslužni član

National Flag of Hrvatska Hrvatska, Zagreb
Poruka: 173
Poslato: 29.11.2005 u 15:07 | IP Prijavljen Citiraj Vedran

Citiraj: Rogus

uz dovoljno iskustva i strpljenja stvari se mogu i popraviti.

ponavljanje je majka mudrosti..nemojte stati sad kad vas je krenulo

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vedran's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vedran Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Vedran Poseti Vedran's Homepage

Backup
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.10.2005
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 663
Poslato: 29.11.2005 u 17:12 | IP Prijavljen Citiraj Backup

Ekstra strip, samo mi smetaju "fugne" - mislim da se kaze fuga (kao u muzici).

ZveGor
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 12.09.2005
Poruka: 154
Poslato: 29.11.2005 u 19:17 | IP Prijavljen Citiraj ZveGor

Momci  nije lose ,bice bolje sledeci put.Ako vas nesto interesuje pitajte Golluma i mene.

Sto se tice secenja u Pancevu,blaga rec je katastrofa.Ja sam takodje planirao da stavim ojacanja na dno ali su mi jednu slajfnu omasili za 2mm.

Sve u svemu dobro uradjeno.

Gollum
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.09.2005
Poruka: 312
Poslato: 29.11.2005 u 21:12 | IP Prijavljen Citiraj Gollum

Momci, svaka čast, no, izgleda da od početka niste radili kako treba. Ja sam šarmirao debelu Božanu, ženu koja radi prodaju stakla, pa sam dobio staklo u 10:30, a bio sam u staklari u 7:30. Lakše je kada znate šta želite i kako treba da izgleda. Samo nastavite sa radom.

gollum

Scalaire
Član

Član

Član od: 06.04.2005
National Flag of Makedonija Makedonija, Skopje
Poruka: 15
Poslato: 02.12.2005 u 02:14 | IP Prijavljen Citiraj Scalaire

Super sve to, uci se na greskama i znam da necete pogreshiti neki sledeci put. Moram da pitam, shta ako nekada zelim da smenim boje pozadine, Kako ce se taj crni silikon skinuti ?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Scalaire's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Scalaire

Cira
Administrator

Administrator

Poruka: 3386
Poslato: 02.12.2005 u 08:34 | IP Prijavljen Citiraj Cira

U slučaju da poželiš da menjaš pozadinu rešenje bi bilo da promeniš zadnju stranicu pošto je nerealno optimistički pokušavati da skineš toliku količinu silikona. Međutim pozadina je zato i izabrana da bude neutralna tj crna jer pozadina ni ne traba da se vidi.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Scalaire
Član

Član

Poslato: 02.12.2005 u 20:30 | IP Prijavljen Citiraj Scalaire

OK. A shta bi rekao na neshto vako:

http://www.akvaristika.org/PhotoAlbum.asp?ShowSub=scalaire

???

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Scalaire's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Scalaire

Cira
Administrator

Administrator

Poruka: 3386
Poslato: 02.12.2005 u 20:38 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Šta se prvo primeti na Scalaire-ovom akvarijumu - pozadina. To je ono što ja hoću da izbegnem. Isto kao krovovi u obliku kosog krova kuće sve sa crepovima to su detalji koji odvlače pogled od suštine - onoga šta živi u akvarijumu.

Biljke ili ribe? Kod biljnih akvarijuma biljke su te koje su glavne. Ribe su tu ali manje primetne. Dok kod kamenih akvarijuma kao što su akvarijumi sa ciklidima ribe bi trebale da budu glavne pošto biljaka nema.

U ovom akvarijumu je glavna pozadina. Skalari se ni ne vide. Možda neke veće ribe sa jačim bojama? Oskari na primer? Neki Malawi ciklidi jarkih boja?

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Scalaire
Član

Član

Poslato: 04.12.2005 u 14:44 | IP Prijavljen Citiraj Scalaire

AQ sam napravio pre mesec dana a do tada u starom AQ sam cuvao Skalare pa zato su skalari josh uvek tu, a bice promene u ribama, polako ce tu da stanuju Malawi ciklidi kao shto si rekao. A i kada sam slikao AQ nije bilo dobro osvetlenje pa zato se i ne vide ribe. Sada je vec drugo.

Backup
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.10.2005
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 663
Poslato: 05.12.2005 u 00:15 | IP Prijavljen Citiraj Backup

Kad smo već kod toga, zašto Scalaire ne objavi postupak kako je on pravio pozadinu?

Scalaire
Član

Član

Poslato: 06.12.2005 u 00:36 | IP Prijavljen Citiraj Scalaire

Nije to problem nego nemam slike da ubacim da se vidi kako je sve postupno ishlo. Postupak je bio ovako. Uzeo sam 2 komada stiropora dimenzije 100x55x3 i 100x55x5, (u fabriku za stiropora sam potrazio najjaci stiropor koji imaju). Tanji komad ide na zadnu stranu i na njega se ne radi puno stvari, dok ovaj deblji od 5 sm ide odozgo i na njega mozesh da radish sve ono shto ti mashta dozvoljava. Malo sam se konsultirao sa druga koji je climber i poznaje karpe pa mi je dao smernice kako i shta da radim i polako se dobilo neshto nalik stene. Sve se to sece, cepa, bushi, gori sa upaljacem, pa i malo sa lemilicu i dobija se jedna celina. Sve to se medzusobno lepi sa poliuretansku purpenu (proverio sam i znam da nije shtetna za vodu) i odozgo sam premazao sa nekoliko sloja akrilne boje, sa razne nijanse al sam gledao da bude siva sa tamnije i svetlije delove. Finalni efekat sa boju se dobije kad stena odstoji u AQ pa kad alge odrade svoje, ali za moju stenu je rano za to. Cela pozadina se onda lepi u AQ sa purpenu na zadnje staklo, na bocna stakla i na dnu, a na kraju kad se sve to osushi se pricvrstuje i dopunuju se rupe sa silikona kako ne bi bilo mrtve povrshine i da se ribice ne shunjali sa strane il iza.  Purpenu za lepenje na staklo sam odabrao jer ako nekada pozelim da izvadim pozdinu purpena ce lakse izaci i odlepicu pozadinu dok sa silikonom to je neizvodljivo.
To je to otprilike, a za vishe informacije ako neko zeli moze da pita.

POZDRAF

Aquarius
Član

Član

Član od: 06.12.2005
Poruka: 98
Poslato: 06.12.2005 u 01:23 | IP Prijavljen Citiraj Aquarius

Evo malog saveta i od mene: Nemojte da stezete aq t.j. staklo posle lepljenja tako vam se nece pojaviti mehurici, a i ako je staklo malo krivo izrezano nece trpeti dodatni pritisak.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Aquarius's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Aquarius Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Aquarius

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2