Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 51
Gostiju: 48
Robota: 3
Članova: 0
Broj članova: 4372
Najnoviji korisnik foruma: Martin498
Najviše poseta: 209
Dana: 03.03.2022
Članova [0], Gostiju [208]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Dario
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:42

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:32

Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Uradi sam
 Akvaristika » Uradi sam
Tema Naslov: Spoljašnji filter sa zadnje strane Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
coa.
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1801
Pol: Muški
Poslato: 26.11.2005 u 15:50 | IP Prijavljen Citiraj coa.

Meni je ova poslednja skica petokomornog filtera idejno najprihvatljivija i mislim da je ovakav sistem sa dva ulaza najefikasniji za ovaj slucaj. Mislim da bi ponudjene dimenzije mogu biti korigovane: treca komora u kojoj je fontanska pumpa mogla bi biti manja, kao i visina ulaza vode u ovu komoru iz 2. i 4. komore (obelezeno 15cm). Protok bi trebalo da bude barem 1000l/h, a "virove" mozes izbeci pravljenjem tzv. "sprej-bara" i usput resiti problem obogacivanja vode kiseonikom, bez vazdusne pumpe.
Postoji resenje za ovakve "kade" i pravljenjem pregradnih filtera ("spoljasnje-unutrasnji") kako bi se izbegle prelivne cevi, posto bi voda ulazila sa obe strane (npr. duzina akvarijuma unatrasnja 100cm, a pregradno staklo 98-99cm, tako da ostane prolaz sa svake strane 0.5-1cm). Na takvo pregradno staklo mogu se lepiti pozadine ili jednostavno crni pleksiglas (sto skoro videh i izgleda dobro). Prednost ovih pregradnih filtera je potpuno skrivanje opreme, posto grejac(i) idu u 1. i(li) 5. komoru, tj. taloznik.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi coa.'s Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor coa. Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor coa.

Djadjo
Član

Član

Član od: 15.11.2005
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Bjelovar
Poruka: 10
Poslato: 26.11.2005 u 16:56 | IP Prijavljen Citiraj Djadjo

e super onda se bacam na posao

ma mislio sam staviti zracnu pumpu unutra ionako ju vec imam....a da visinu preljeva sam mislio korigirati........neku diy stjenu cu napraviti probusiti rupe kroz nju uvaliti mrezice  iznutra da ribe ne usisa..............

elektronske prigusnice sljakaju Click on image to open in new window

Tegan
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.09.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 470
Poslato: 26.11.2005 u 17:37 | IP Prijavljen Citiraj Tegan

mozda bi hteo pre nego se bacis na izradu razmisliti o sledecem.Pre ili kasnije ces morati da pomeris filter da bi ga detaljno ocistio ili iz ko zna kog razloga,a pomeranje tako dugackog filtera,koji je najverovatnije blizu zida moze biti nocna mora,sto zbog tezine,sto zbog dimenzija. Moj stav je mnogo blizi ideji dva filtera,apredlozio bih ti ako si u novcanoj mogucnosti da kupis kanister filter koji je idealno resenje! I sam sam ga kupio i toliko mi se svidja da sam skoro kupio jos jedan da pojacam ukupan protok na 2000l/h!

Jancika
Urednik

Urednik

Član od: 18.02.2004
National Flag of Slovenia Slovenia, Osek
Poruka: 1081
Poslato: 27.11.2005 u 01:27 | IP Prijavljen Citiraj Jancika

Sve u svemu ideja i nije losa.Dugacak pregradni filter moze dobro da se iskoristi.Jedino ostaje problem,sto kaze Tegan,ako ti bude akvarijum zadnjim zidom,tj.filterom,stajao do zida,tu ce biti pravi podvig ocistiti filter.

Ja sam svojevremeno nesto malo eksperimentisao sa varijantama spoljnih pregradnih filtera i moj predlog bi bio ovakav:

Sad je jasno zasto sam imao keca iz likovnog .Uglavnom,mislim da je bolje kad voda iz taloznika prelazi u deo sa filter masom odozgo,jer tada dosta prljavstine se skuplja na dnu taloznika i manje se opterecuje filter masa.Osim toga,olaksava se zamena i pranje filter materijala,jer je ponekad dovoljno oprati ili zameniti samo gornji sloj filter mase.Kad voda iz taloznika ulazi odozdo u drugu komoru,tada prilikom pranja filtera mora da se vadi celokupna filter masa.Ova treca komora je napunjena samo bio kuglama.Na ovoj gruboj skici zaboravio sam da nacrtam parce vate ili sundjera koji drzi bio kugle.To bi trebalo da bude neke vrste uproscenog denitrifikatora i ta komora je namenjena iskljucivo bioloskoj filtraciji.U cetvrtoj,tj.poslednjoj komori nalazi se potopna pumpa i eventualno grejac.Ovako bi ja napravio filter sa zadnje strane na nekom dugackom akvarijumu.Nije lose resenje da se pregrada izmedju trece i cetvrte komore zalepi tako da voda prolazi i sa strane.

Inace,nije losa ni ideja da se filter podeli na dva dela sa zajednickom komorom iz koje se vraca voda u akvarijum.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Jancika's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Jancika Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Jancika

Djadjo
Član

Član

Poslato: 28.11.2005 u 09:11 | IP Prijavljen Citiraj Djadjo

..........filtera,apredlozio bih ti ako si u novcanoj mogucnosti da kupis kanister filter koji je idealno resenje! I sam sam ga kupio i toliko mi se svidja da sam skoro kupio jos jedan da pojacam ukupan protok na 2000l/h!...........

Koliko kosta takav karnister sistem....znaci to tvori cjelinu ( filter medij + pumpa+ pregrade) = karnister......mogao bih uzeti takvo rijesenje,al nije mi sila bacat 300-500 eura......ovo predpostavljam jer vidim da je oprema za akvarije ultra skupa ako je tvornicki napravljena......

najjaca stvar mi je ona pozadina....... povratak u prirodu 800eu za dva x pol metra........smijesno smijesno

Tegan
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 29.11.2005 u 11:44 | IP Prijavljen Citiraj Tegan

Kod uvoznika iz BG-a kod koga sam kupio ovaj novi od 1100l/h Atman profesional (po Nemackoj licenci) cena je samo 50 eura.

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Poslato: 29.11.2005 u 11:46 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Model Atman AT 3337 ili AT 3338 ?

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Tegan
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 29.11.2005 u 12:36 | IP Prijavljen Citiraj Tegan

Onaj od pre dve godine jacine 800l/h ima oznaku 3336,vise se ne prave takvi,ovaj je drugacije boje i ima samo broj 4 kao oznaku.

Djadjo
Član

Član

Poslato: 05.12.2005 u 01:55 | IP Prijavljen Citiraj Djadjo

Nakon svih mogucih debata i razmsljanja ...ovo mi je finalna verzija filtera za akvarij i vec sam poceo rezati pregrade na mjeru..tako da ovu soluciju stvarno radim,mjere na nacrtu nisu ispravne meni je bilo vazno da vizualno vidim raspored pregrada i okviran izgled..prva pregrada je 35cm druga 43...i tu sam ostao u nedoumici...nakon citanja hrpe foruma dolazim do zakljucka da visina pregrade na kojoj se desava preljev vode....ujedino diktira visinu vode u akvariju..e sad ja sam stavio preljev. pregradu na 7.5 cm od vrha akvarija(koji je 50cm)...jeli to uredu ili prenisko ili previsoko...

druga stvar koju sam odlucio je da u drugu komoru stavim predfilter maerijal(filter za krupne stvari) materijal se zove lexan i nemam pojma za sta sluzi inace ali ja sam ga mislio narezati na duzne komade i staviti da uzduzno stoji u 2 komori....te zbog svojih unutrasnjih pregrada voda ce ici kroz njega a krupne tvari padat na dno .......kako vam se to cini (mislim mozda to i nije dobro)

ako se pitate kako sam to rijesio filter .......u komore gdje dolazi pet filter medija mislim napraviti sistem kao pet kockastih posuda jedna sjeda u drugu a porozne su...i daju se izvuci odozgo...ali ionako mislim cistiti samo najgornju ....gdje je gruba vata...

pumpu kakvu vec nadjem...ali neku koja zadovoljava uvjete...za sad me najvise brine filter....jer silikon samo sto nije sam poljepio pregrade

Click on image to open in new window

nadam se da me necete izbaciti s foruma zbog ovoliko slika

i kazem najvise me brine preljevna pregrada i dali je to dovoljna razlika od visine ruba akvarija

Mtesa
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 11.06.2005
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Celinac, RS
Poruka: 351
Poslato: 05.12.2005 u 08:18 | IP Prijavljen Citiraj Mtesa

Hmm, taj plasticni panel je izgleda polikarbonat koji se koristi za izradu nadstresnica, jako popularan kod ugostitelja i pekara.

otporan je na vodu, sunce, uv zracenje ali ne i na malu decu sa ostrimk predmetom u ruci.

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2656 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2