Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 42
Gostiju: 42
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4369
Najnoviji korisnik foruma: Tango
Najviše poseta: 134
Dana: 30.11.2021
Članova [0], Gostiju [132]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Rogus
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:20

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Autor: Rogus
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:15

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Uradi sam
 Akvaristika » Uradi sam
Tema Naslov: Moj AQ od 200l Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
ZveGor
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 12.09.2005
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 154
Pol: Muški
Poslato: 30.10.2005 u 11:52 | IP Prijavljen Citiraj ZveGor

E jos nesto

Click on image to open in new window

Ovo sam sve nasao na stovaristu kada se krene bulevarom Oslobodjenja ,prema Banjici sa desne strane posle pumpe.Siga je 15 din/kg  a plocasto kamenje 650 din/kvadrat

Vaso
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.09.2004
National Flag of Switzerland Switzerland, Luzern, Loznica
Poruka: 1228
Poslato: 30.10.2005 u 11:56 | IP Prijavljen Citiraj Vaso

moje misljenje trebao bi staviti pozadinu neki foto na zadnje staklo i taj kamen deluje mi isuvise lepo poredjan. mogao bi nesto od bilja da ubacis.

naravno ovo je samo moje misljenje i kako bih ja uradio.

ZveGor
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 30.10.2005 u 12:56 | IP Prijavljen Citiraj ZveGor

Sto se tice foto tapeta ,ja sam najveci protivnik toga.Moze neka druga vrsta pozadine ali foto-tapet nikako.Nisam te razumeo za kamenje ,jeli dobro ili bi trbalo da bude malo razbacanije

Srle
Urednik

Urednik

Član od: 16.01.2003
National Flag of Canada Canada, Vancouver
Poruka: 748
Poslato: 31.10.2005 u 13:58 | IP Prijavljen Citiraj Srle

Pozadina u principu može da se odradi u više varijanti. Meni se čini da je taj aq. dovoljno širok i za neku unutrašnju pozadinu, ali će ti svakako oduzeti malo volumena akvarijuma. Znači nešto od stiropora na primer.
Spolja možeš da staviš šta hoćeš. Ako bi se išlo na varijantu da se lepi nešto na zadnje staklo, obično fino izgleda skroz crna pozadina ili tamnije plava (samolepljivi tapeti i ta čuda).
Ja sam odradio od pur-pene i ne izgleda loše po meni, stoji iza aq.

Što se kamenja i unutrašnje dekoracije tiče izbegavao bih oštro kamenje da se ribe ne povrede kada se jure kroz "pećine". Bojko je pisao i da mogu usta da povrede na oštrom kamenju kada jedu alge koje su se tu nahvatale.

Pogledaj po netu, ima dosta akvarijuma sa kamenom dekoracijom od oblog kamenja i to izgleda odlično.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Srle's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Srle Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Srle

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Poslato: 31.10.2005 u 14:38 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa Zvegor 1,po mom ličnom mišljenju,kamenje ti uopšte ne valja i to iz razloga koji ti Srle napisao /oštri rubovi/ i zbog razloga što ti i Vasa napisao,da jeste složen previše "na tanane".

Vidim,da si iz BG,pa lepo otideš na obalu Dunava ili Save ima tamo,džabe,da nadješ jedno lepo,oblo kamenje,koji če akvarij napraviti puno ljepšim,negoli ti je ta koji je uslikan.I sa oblim kamenjem možeš napraviti pečine, prolaze,skrita mesta.

Sad ciklidi imaju naviku,da se malo proćešu po kamenju,a da to rade na nekom oštrom,eto ti povreda.

Pozadinu možeš uraditi iz stiropora,pa iz pur pena,a neki stranac lepo je pustio alge i te su mu tekom vremena popunile zadnju stranu i to je opet neki lep akvarij,možeš i staklo sa vanjske strane prebopjati,tako,da treba samo mašti i kreativnosti pustiti put i ideje če same doči,to je ciklidistika.

ZveGor
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 31.10.2005 u 14:51 | IP Prijavljen Citiraj ZveGor

Hvala na savetu za kamenje .Probacu nesto da ucinim sa tim ostrim ivicama.Sto se tice pozadine uradicu nesto sa stiroporom pa cu ga staviti iza.

Imam jedno pitanje.Desava se da mi se ribice "trljaju" o kamenje,ne cesto ali se desava.To se isto desava i sa ribicama u aq na poslu.Sta mi je ciniti pa da se to vise ne desava

Unapred hvala

Srle
Urednik

Urednik

Poslato: 31.10.2005 u 15:44 | IP Prijavljen Citiraj Srle

Kod ciklida je to češanje normalna pojava. Ne treba da te to plaši jer nije bolest u pitanju. I kod mene to redovno rade.

Za jednu ribu sam se bio svojevremeno zabrinuo jer je bukvalno delovala kao da je nešto napalo pa je skakala kao mačka koju napadnu buve. Za par dana sve je bilo ok jer je češanje od kamenje i podlogu očigledno pomoglo.

Verovatno su u pitanju neki paraziti kojih se na taj način oslobađaju. Isto rade i kada pesak propuštaju kroz škrge. Čiste se.
Ne verujem da su štetni ti paraziti.

Samo redovno menjaj vodu, na 7 dana oko 50% i nema frke. Nije propast sveta ako menjaš vodu i ređe.

Nego, vidim tamo u galeriji da si stavio u filter aktivni ugalj. Mislim da nema potrebe za tim.
Samo napucaj biološku filtraciju i biće sve ok. Ugalj se obično stavlja posle tretmana lekovima da izvuče zaostalu hemiju u vodi, mada ga ljudi drže i radi  izbistravanja vode u akvarijumu. U svakom slučaju ugalj posle 3 nedelje do mesec dana mora da se menja ili da se odstrani, jer ne obavlja više svoju primarnu funkciju posle tog perioda od par nedelja.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Srle's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Srle Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Srle

Gollum
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.09.2005
Poruka: 312
Poslato: 31.10.2005 u 16:58 | IP Prijavljen Citiraj Gollum

Aman bre ljudi, izbedačili ste Zvegora kada ste mu naružili AQ. Njegov dizajn smo viđali na nekim sajtovima i kada se sve sredi, izgleda zaista lepo. Mislim da bi Zvegor trebao da proba sa pozadinom, eventualno da skloni ona dva "spojler" komena sa strane. Istina da ne izgleda kao u prirodi, ali može da bude dobro. Glasam za stprljenje, mislim da će za dva tri meseca sve da izgleda mnogo bolje. Zvegore, daj nam neku sliku kada upališ i neonku, da steknemo utisak kako izgleda stvarno, tako je sigurno još lepši.

Što se tiče oštrog kamenja, i ja sam padao sa bicikle. Neka paze.

gollum

Srle
Urednik

Urednik

Poslato: 31.10.2005 u 17:12 | IP Prijavljen Citiraj Srle

Ma nismo mu naružili aq. samo je pao dobronameran savet za izbor kamenja. Ima mnogo malawi akvarijuma sa takvim kamenjem, ali smo samo naglasili da mogu ribe da se povrede. Kada se jure i tuku tu nastaju problemi jer ima pada koncentracija .

Što se tiče slaganja kamenja, Vaso i Bojko su mislili da je previše uredno.
Predpostavljam da su mislili na varijantu da se to lepo složi ali da izgleda malo neurednije, kao nabacano... uh ne znam kako da objasnim.

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 31.10.2005 u 17:39 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Ma Gollum,niko nije naružio Zvegorov akvarij,sam je napisao"pozdravi,kritike,.....dobrodošle i ja sam izneo  moje lično mišljenje,koje nipošto nije zavezujuče.

No svaki si akvarista pravi akvarij po svom ukusu i tako,da i po tom pitanju neke kritike ili savjeti se ili prihvataju ili odbiju.

A za usporedbu slika iz prirode

ZveGor
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 31.10.2005 u 18:18 | IP Prijavljen Citiraj ZveGor

Smrc ,Drugovi,smrc,sta da kazem,evo poceo sam da praznim aq i da ga cepam na delove ....

Mislim slim se.Prihvataju se sve kritike.Slazem se da je kamenje po ps-u ali sam hteo da aq pustim u rad sto pre.Nisam mogao vise da cekam.Danas sam "pozajmio" neko kamenje iz hola SC tako da sam vec prionuo u smisljanje novog izgleda unutrasnjosti.

Ma bre drste se dobro kada donesem slike 5.novemra

Gollum
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.09.2005
Poruka: 312
Poslato: 01.11.2005 u 09:47 | IP Prijavljen Citiraj Gollum

Kritike su urodile plodom. Vaso, Srle, Bojko, i neka ste mu rekli, i meni je zgledao pomalo "sterilno" ali ja nisam hteo da mu to kažem. Idemo dalje, biće to jedan lepi Malawi AQ.

gollum

ZveGor
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 01.11.2005 u 10:44 | IP Prijavljen Citiraj ZveGor

Juce sam napravio pozadinu od pur-pene .Jos da je ofarbam pa da vidimo nasta ce da lici.Kad bude gotova turam slike

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 01.11.2005 u 10:52 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Citiraj: Gollum

Idemo dalje, biće to jedan lepi Malawi AQ. 

Pa u to nikad nisam nit sumnjao,jer akvarista koji se počne baviti ciklidima,ima puno mašte,kreativnosti i ideja,koje ga vode ka ostvarenju divnog,u Zvegor 1 slučaju ,Malaewi tanku.Naravno treba imati strpljenja,jer i strpljenje jeste jedna vrlina akvarista.

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2656 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2