Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 41
Gostiju: 41
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4333
Najnoviji korisnik foruma: Bobilak
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: danas u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Komentari, želje i pozdravi
 Akvaristika » Komentari, želje i pozdravi
Tema Naslov: Predlog za bolje snalazenje na forumu.. Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Igi
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 01.03.2005
National Flag of Crna Gora Crna Gora, Kotor
Poruka: 331
Pol: Muški
Poslato: 05.09.2005 u 22:07 | IP Prijavljen Citiraj Igi

Posto sam vec oko pola godine sa vama i dobro "studiram" sve topice i postove iako na mnoge i ne odgovaram (ima kompetentnijih od mene da daju odgovore), zelio bih jednim predlogom da pomognem svim novim chlanovima foruma, a i, eventualno, nekim starijim...

Naime, forum je pun jako interesantnih i korisnih topica koji su odavno pali u zaborav (po datumu), a ova pitanja muche svakog novog akvaristiku... Isto tako na ovom forumu su ispisane mnoge tajne uredjenja i odrzavanja akvarijuma koje novim chlanovima nisu dostupne, jer oni prosto ne znaju da takve stvarno postoje pa ih i ne traze... Ukoliko bi radili selekciju svih topica u jedan topic sa linkovima, to bi bilo IZUEZETNO korisno, ali i nagomilano, a da o poslu ne pricham, s toga mi je pala na pamet druga ideja...

Zasto svaki korisnik foruma u svom potpisu ne stavi link do topica koji je ON pokrenuo i koji sadrzi interesantan text ili informaciju ili debatu u nekoj stvari koja bi bila interesantna svim korisnicima... Ne mislim sada da se u potpisu nadje 10 topica sa informacijom kako se mrijeste gupike, jer je krajnje logichno da ce svako otvoriti forum "Mrijest" i tamo za 2 min. naci sve informacije koje su mu potrebne, vec mislim na topice koji se ne postavljaju tako chesto, a izuzetno su korisni... Ovdje mislim npr. na davnu prichu o pravljenju staklenih filtera i medijima u njima (vlasnik tog topica u svom potpisu stavi link gdje covjek moze procitati par strana punih pravih informacija) ili, ja bih postavio ukoliko se odluchite za ovakav vid "pomoci", linkove do pravljenja stijene od stiropora i pravljenje akvarijuma od pochetka do kraja za 40 dana (nesto kao "Put oko svijeta" )... Znam da svako od vas, pogotovo stariji forumasi imaju podosta topica u kojima su ispisane strane i strane teksta, a koji su nepravedno zaboravljeni... Ovime bi olaksali svim posjetiocima sajta da pronadju i procitaju stvari koje su itekako vrijedne pomena, a koje im nikada ne bi palo na pamet da potraze...

Otvaranjem bilo kojeg topica u potpisu svakog korisnika foruma bi nasli link do teme uz koju bi stajalo kratko objasnjenje na sto se odnosi... Rekao sam da svako postavi svoj topic jer sva otprilike zna o chemu je nekad pisao i lakse mu je pronaci.. Naravno da nemam nista protiv i da neko u potpisu stavi link do tudjeg topica...

Sve u svemu, shvatili ste sta sam zelio da kazem... To bi vam oduzelo otprilike 10-15 minuta, a umnogome bi pomoglo novim/starim korisnicima...

Misljenja?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Igi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Igi Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Igi

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Poslato: 05.09.2005 u 23:56 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Nema šanse.

Zamisli Rogusov ili moj potpis i biće ti jasno zašto linkovi u potpisu nisu dobra ideja.

Posebna tema sa linkovima je OK i bilo bi super kad bi neko (drugi a ne ja ) to napravio.

Ako želiš da se okušaš imaš moju podršku i pomoć ako ti uztreba.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Igi
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 06.09.2005 u 00:00 | IP Prijavljen Citiraj Igi

Okey.. Pokusacu... Napravicu za pochetak mali topic (to BUKVALNO za pochetak) i onda cu da dopunjavam.. Listacu forum po forum od prvog dana i dodavati posjecene teme i one sa dobrim tekstovima... Sve cu to raditi u prvom postu, pa kad "naraste" veliki mozes da ga bacis na sticky... Poceo bih od malog posta, jer ako ima primjedbi, lakse je u pocetku promjeniti nego kasnije, kad dobro naraste..
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Igi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Igi Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Igi

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
Poruka: 3386
Poslato: 06.09.2005 u 00:02 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Dogovoreno!

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
Poruka: 3443
Poslato: 06.09.2005 u 01:02 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

O ovom problemu se često piše u uredničkom forumu.

Meni je recimo ideja sa linkom u potpisu vrlo zanimljiva, ali ako se ograniči na jednu temu. Da svako sa foruma odabere jednu sebi najvažniju ili najdražu temu. Bez svake sumnje ja bih linkovao Tanribu bloprugu. Međutim prostor za potpis je mesto za kreativnost i duhovitost, pa to mora biti prepušteno volji članova.

Sa druge strane tema koju je Igi ovim povodom pokrenuo je OK. Ali kakva je njena sudbina? Neprestani rast sa stranicama prepunim linkova koje na kraju opet postaju zamorne za gledanje.

Dogovor koji je odavno napravljen u uredničkom forumu da se stare teme prerade i ponovo ožive u formi tekstova čeka alobodno vreme svih nas kojeg nema dovoljno.

I tako ova Igijeva priča mene je dovela na jednu novu ideju za koju mi se čine da je dobro prelazno rešenje. Dakle valjalo bi objaviti poziv na naslovnoj strani svim članovima da nam ukažu na za njih najvažnije teme foruma. I onda na samoj naslovnoj strani u delu koji Ćira nikako da pripremi, ali uskoro će ga morati učiniti vidljivim da stoji i link ka stranici koja bi se zvala Top 100 ili Najznačajnije (najčitanije) teme foruma.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Igi
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 06.09.2005 u 01:13 | IP Prijavljen Citiraj Igi

Taj TOP 100 je dobra ideja, ali ovo sto sam ja pocheo da radim je vise kao olaksani "Search"... Ovo je mnogo opsirnije i cak razmisljam da ove linkove svrstam u neke kategorije (mozda po forumima).. Ima jos puno posla, ja ne bjezim od toga, ali nemoj da me obeshrabrujes vec na pochetku

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2266 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2