Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 44
Gostiju: 44
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Mrest
 Akvaristika » Ribe - Mrest
Tema Naslov: Sta je potrebno za mrest!?! Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Aca Pirana
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Kragujevac
Poruka: 230
Pol: Muški
Poslato: 20.01.2003 u 06:07 | IP Prijavljen Citiraj Aca Pirana

Pozivam sve clanove da postave pitanja i izaberu vrstu za obradu mresta !!!

Heliaca27
Član

Član

Član od: 03.02.2003
National Flag of Srbija Srbija, Subotica
Poruka: 39
Poslato: 04.02.2003 u 08:09 | IP Prijavljen Citiraj Heliaca27

ok.

ja biti nov u ovom poslu.

u vezi ponude--- zamolio bih te da mi kazes kako uspesno razmnozavati neonke?  i gde nabaviti ph metar.

za neonke mozes preskociti deo sa parameritrima vode, jer to mislim da znam. zapravo me interesuje gde (ako je moguce) nabaviti zdrave jedinke sposobne da daju zdravo potomstvo...? i jos ako znas i ako mi mozes pojasniti genetiku razmnozavanja riba? ribe u srostvu i te detalje? puno hvala svakome unapred....

Healer/Ivan
Član

Član

Član od: 15.01.2003
National Flag of Hrvatska Hrvatska
Poruka: 72
Poslato: 04.02.2003 u 23:02 | IP Prijavljen Citiraj Healer/Ivan

One su ti malo osjetljivije za mrijest voda ti mora biti stara i po dva mjeseca (paramere si rekao da preskoćimo)i u tamnom zato što je njihova ikra osjetljiva na svijetlost......za mrijest ti može pomći i manji akvarij sa mrežicom na dnu da ikra propadne i to ti je to u principu škakljiv posao

Healer/Ivan
Član

Član

Član od: 15.01.2003
National Flag of Hrvatska Hrvatska
Poruka: 72
Poslato: 04.02.2003 u 23:03 | IP Prijavljen Citiraj Healer/Ivan

Ajd da i ja pitam ACA SI MI VIDIO ZA RAMIREZE :)

Aca Pirana
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Kragujevac
Poruka: 230
Poslato: 05.02.2003 u 18:02 | IP Prijavljen Citiraj Aca Pirana

Video sam ramireze strasni su !!! Nisam bolje video ni u nekom od ukrasnih aqvarijuma, obicno su bezbojni ili sa zuckastim obrazima.Sto se tice ph metra ima ga u SERA shopy kod Gorana ili kod Vahana u Bul.Rev. ZOO KORALI, cene variraju!!!

Dragana
Član

Član

Član od: 24.02.2004
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 24
Pol: Ženski
Poslato: 02.03.2004 u 23:48 | IP Prijavljen Citiraj Dragana

Vec sam postavio temu na forumu ali mi je stalo da dodjem do sto vise informacija.Dakle:imam zenku borca spremnu za mrest i muzjaka, u istom akvarijumu sa ostaklim ribama.Imam jos jedan akvarijum,manji,koji spremam za mrest.Da li mi je neophodan i treci akvarijum da bih izdvojio zenku posebno i muzjaka posebno ili je dovoljno da izdvojim samo muzjaka?Da li je potreban filter u akvarijumu sa muzjakom(ovo pitam jer sam procitao da je nivo vode potreban za mrest u akvarijumu oko 12cm)Unapred hvala!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dragana's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dragana

Octopus
Gost

Gost

Član od: 13.01.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 1014
Poslato: 03.03.2004 u 01:00 | IP Prijavljen Citiraj Octopus

Sve potrebne odgovore si dobio u temi "savet za zenku borca"od mene i Markusa. Nije mi jasno sta sada hoces???Doktorsku disertaciju na ovo pitanje?Vrati se i procitaj sve sto je napisano ponovo.Ako niko nije pominjao filter onda verovatno znaci da nije ni potreban.

Dragana
Član

Član

Poslato: 03.03.2004 u 01:09 | IP Prijavljen Citiraj Dragana

Dobro,Oktopuse,Hvala ti.Ne moras se ljutiti.Ne treba meni doktorska disertacija,samo moram da budem apsolutno siguran u ono sta radim.Ipak nemam nikakvog iskustva u mrestu,a informacija kao da nikada nije dovoljno.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dragana's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dragana

Octopus
Gost

Gost

Član od: 13.01.2004
Poruka: 1014
Poslato: 03.03.2004 u 04:14 | IP Prijavljen Citiraj Octopus

Ko se ljuto?ja? ne!!!!!

Neven
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 21.01.2004
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 423
Poslato: 03.03.2004 u 05:37 | IP Prijavljen Citiraj Neven

Vidi Dragana je musko

Nego ja sam tebi vec rekao AKO SI POCETNIK PRVO KRENI SA ZIVOROTKAMA DA STEKNES NEKO ISKUSTVO,PA KASNIJE NEKE LAKSE IKRASICE!!!!!! NPR:ZEBRICE,CRNE TETRE (UDOVICE) PA TEK ONDA BORCE!!!!!

I ja sam prije mjesec dva htjeo da mrijestim ikrasice ali nisam znao jer nisam imao skoro nikakvog iskustva osim gupija! (samo su mi ikre propale i djabe sam se mucio)

I jos nesto da ti kazem sto sam i ja naucio tek nedavno bez strpljenja ne mozes mrijestiti!!!!U ovome hobiju je najvaznije strpljenje i ljubav,i volja.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Neven's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Neven Poseti Neven's Homepage

Marcus
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.01.2003
Poruka: 751
Poslato: 03.03.2004 u 05:44 | IP Prijavljen Citiraj Marcus

Ma Dragana je zensko, samo joj je muz pricao danas na chatu.
Nije ni vazno.
Dragana probaj, nista te ne kosta.. ako to volis uspece ti.. ako ne sada.. sledeci put hoce. Prati instrukcije sa foruma i bice sve ok. Ako nista drugo.. jedno iskustvo vise!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Marcus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Marcus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Marcus Poseti Marcus's Homepage

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
Poruka: 3443
Poslato: 03.03.2004 u 07:25 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Ma musko ili zensko, najbolje je da oboje budu pored akvarijuma. To je stvarno lep prizor, a kao sto Neven rece strpljenja nikad dovoljno.

Ja koristim i filtere za borce. Ali se cesto mucim da odrzim penu gnezda. Bitno je da protok ne bude jak i da cev izadje u nivo vode tako da nema buckanja.

Ali isto tako sam mrestio i bez filtera, kao klinac i nesto mi se i necini da ima bitne razlike.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Dragana
Član

Član

Poslato: 03.03.2004 u 14:29 | IP Prijavljen Citiraj Dragana

zdravo svima,i tako... dok se muzic bavio forumima ja sam vredno pripremala akvarijum,imala sam ideju da teglu sa zenkom stavim u akvarijum sa muzijakom,da je mrezicom i gumicom zatvorim,{teglu},posle dva dana ili kad vec bude trebalo skinem gumicu ,mrezicu  ,ostavim teglu kad zavrse sve izvadim zenku .

na kraju sve ce cekati do sutra grejac je slab temp. je stalno 26c pa cu da kupim jaci grejac, bice to sve dobro.

nego..bilje ,plutajuce trave.. ja sam stavila nesto poput lokvanja ,i neke sicusne

plutajuce biljcice ne znam da li je to dovoljno ,u tom shopu ne prodaju mahovine, ona m ise cini  najneznija ne znam gde da je nadjem .

hvala svima ,(dragana}

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
Poruka: 3443
Poslato: 03.03.2004 u 19:51 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

NE, ni slucajno, ako zatvoris zenku u teglu ugusices je. MOraju da imaju pristup povrsini inace umiru u asfiksiji. NIje ima dovoljan samo vazduh iz vode. Mada je tegla OK ali DA bude preko nivoa vode u akvarijumu.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2