Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 50
Gostiju: 50
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4369
Najnoviji korisnik foruma: Tango
Najviše poseta: 134
Dana: 30.11.2021
Članova [0], Gostiju [132]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Autor: Marko Zmaj
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 25.01.2022 u: 23:22

Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Marko Zmaj
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 25.01.2022 u: 23:21

Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe
 Akvaristika » Ribe
Tema Naslov: (ne)pozeljni pokloni Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Goxxx
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 04.01.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 270
Pol: Muški
Poslato: 30.07.2005 u 07:06 | IP Prijavljen Citiraj Goxxx

Sigurno vam se desavalo da, kada vasi prijatelji shvate da ste akvaholik, odluce da vas "obraduju" sa nekom ribicom. Po pravilu to je nesto sto ne odgovara vasem akvarijumu. Ako dobijete gupije, ksifo i sl. nije neki problem, ali ako je nesto egzoticno...

I pored visegodisnjeg ponavljanja " ne, hvala " pre tri meseca obradovan sam sa Polypterus senegalus. O ovoj vrsti vec je pisano na sajtu, ali za one koji ne znaju rec je o primitivnoj zmijolikoj ribi sa apetitom ajkule i rastom do 30 cm, dakle sasvim nepodobnom za vecinu ukrasnih aq. Na srecu riba koju sam dobio je mlada, oko 8 cm. Trenutno se nalazi u pomocnom 40 lit. aq.  sto joj ne smeta da jede i jede i jede... i raste. Za ova tri meseca porasla je 2-3 cm. Na vise mesta sam procitao da jedu samo zivu hranu, ali ova nije izbirljiva, jede sve vrste granula a posebno voli Hikari Cichlid Gold. Povremeno je hranim glistama, u pocetku iseckanim, a sada vec manje gliste pojede cele.

Slicna iskustva sa poklonima?

Goxxx
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 30.07.2005 u 07:12 | IP Prijavljen Citiraj Goxxx

Click on image to open in new window

marinbgd
Član

Član

Član od: 21.02.2005
Poruka: 71
Poslato: 30.07.2005 u 12:22 | IP Prijavljen Citiraj marinbgd

Neverovatno koliko ima RUZNIH I SKUPIH riba! Ne bi menjao ni jednu svoju neoncicu za tako nesto. Bez uvrede:) Samo mi nije jasno sto svi vremenom gaje sve skuplje i skuplje ribe... Ko da si bolji akvarista ili nesto. Zar nije poenta u drugim stvarima?

Poz.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi marinbgd's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor marinbgd

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
Poruka: 3446
Poslato: 30.07.2005 u 12:45 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Poenta je da ti se ribe sviđaju. Cena nikad nije toliko bitna kada nešto stvarno želiš. Sa vremenom se ljudi zadovolje gajenjem nekih vrsta i potraže nešto novo i drugačije.

Većinu riba koje želim nikad nisam imao, jer nisam hteo da ih uzmem dok ne napravim nešto što je idealno za njih. Među njima je i ovaj senegalus.

Beli ima opasan potpis Marine: "Koridorasi su jedna od 4000 mojih omiljenih vrsta ribica". Potpuno se slažem sa njim. Ribe su jedna nepregledna i neverovatno raznovrsna grupa životinja. Zanimanju nikad kraja.

Goxxx, osim što mi je neka bivša devojka poklonila prve ribe i tako od mene napravila doživotnog zaluđenika nikad posle nisam imao ovakva iskustva.

Riba je sjajna. Zabi joj neke biljke u one saksije trebalo bi da joj prija. Čini mi se da si stekao novu ljubav bar dok ne zaživi nanoreef.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Igi
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 01.03.2005
National Flag of Crna Gora Crna Gora, Kotor
Poruka: 331
Poslato: 30.07.2005 u 16:45 | IP Prijavljen Citiraj Igi

Do sada sam dva puta dobijao ribe na poklon... Prvi put sam dobio tetre i barbuse, medjutim tetre se nisu uklopile u sredinu pa sam njih morao da poklonim, dok su barbusi zivi i zdravi... Prije 15-tak dana sam na poklon dobio 8 moli, dvije platike i dva ksifo i tu nista ne bi bilo lose da ja mali akv. nisam osposobio za tek izmrijescenog gupija, a veliki akv. nije u ovom gradu.. Sve u svemu, nastala je trka i panika, tako da je malac zavrsio u staklenoj kugli na 5 dana, dok ribe dobijene na poklon nisu prebachene u veliki akvarijum... Sada je sve na svoje mjesto... Sve je to fino kad se neko sjeti i pokusa da te obraduje, ali ipak je bolje kada sve sam kupis i sredis... Mozda kada bi nas prije kupovina poklona nazvali i pitali sta nam treba ili sta zelimo
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Igi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Igi Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Igi

Goxxx
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 31.07.2005 u 11:35 | IP Prijavljen Citiraj Goxxx

Nema uvrede marinbgd. Riba je poklon, poklonu se... znas vec. Tema je da ne-akvaristi misle da sve ribe mogu zajedno (sve zive u vodi) i da iz najbolje namere stvore problem. Sto se tice lepote, to je relativno...

Poenta je da svojim ljubimcima, bez obzira na vrstu, lepotu i cenu stvorimo sto bolje uslove.

Roguse nano ceka kraj leta, nize temperature i nesto visi saldo na tekucem racunu. Ali o tome kada krene...

Bubica78
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 30.10.2004
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Rijeka
Poruka: 257
Pol: Ženski
Poslato: 03.08.2005 u 16:02 | IP Prijavljen Citiraj Bubica78

meni se bas tvoja riba svida.

ja sam prije 10 godina dobila na poklon crvenu ribicu i  jos sam se izderala na tog nekog , ne znajući da je riba za mene...... i ta zlatna ribica je jos kod mene.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bubica78's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bubica78 Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Bubica78

RamOne
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 15.09.2003
National Flag of Switzerland Switzerland, Zug
Poruka: 594
Poslato: 03.08.2005 u 17:02 | IP Prijavljen Citiraj RamOne

Mene je jednom drustvo "obradovalo" sa parom ksifo-a, a imao sam dva velika akvarijuma puna diskusa. To je bilo prilicno stresno, kako objasniti da te ribice sigurno necu staviti u akvarijum sa diskusima, pojma nemam odakle dolaze jel su zdrave cime su hranjene... u svakom slucaju napunio sam treci akvarijum od nekih 30 litara u kojoj sam udomio te ksifoe, koji su mi u sustini samo smetali, al' hteli ljudi da me obraduju 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi RamOne's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor RamOne Poseti RamOne's Homepage

Srle
Urednik

Urednik

Član od: 16.01.2003
National Flag of Canada Canada, Vancouver
Poruka: 748
Poslato: 03.08.2005 u 22:27 | IP Prijavljen Citiraj Srle

Evo pre dve nedelje, za rođendan sam dobio japanku i barbusa.
A držim ciklide.

To su stvarno muke...
Najgori deo priče je kada ljudima trebaš u tom trenutku da objasniš da baš te koje su kupili ne mogu sa ovima koje imaš, i da se posle svog tog objašnjavanja ljudi ne osećaju glupo i razočarano.
Bilo je od srca i zato im ne zameram na tome, jednostavno nisu znali.
Jeste da su ih malo lagali u prodavnici, ali to je već "normalno" kod nas.

Srećom, udomio sam ih.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Srle's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Srle Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Srle

marinbgd
Član

Član

Član od: 21.02.2005
Poruka: 71
Poslato: 03.08.2005 u 23:22 | IP Prijavljen Citiraj marinbgd

E, za to laganje po prodavnicama.. Pa, ja ne mogu da verujem, ajd' sto ih nije briga za ribice, to razumem, nego sto ih briga, bre, i da stvore neko poverenje medju "potrosacima". Ma, najgori su na svetu!

Inace, ja sam bas MNOGO hteo akvarijum i onda me devojka obradovala kad sam ga dobio. Prvo razocaranje - 15l, a onda i drugo kad sam ga slomio slucajno:)) Ali je to bio dobar izgovor da kupim ovaj od 63l, sto je njoj OGROMNO. Ovde vidim da se moj svrstava u klasu malih ali joj je to tesko objasniti. Moracu da kupim jedan od 150 da joj "objasnim" hehe

pozdrav

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi marinbgd's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor marinbgd

Adinn
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 04.03.2005
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 128
Poslato: 04.08.2005 u 02:08 | IP Prijavljen Citiraj Adinn

Djevojka mi je kupila 3 neonke, 2 cistaca i biljku, znala je da mi treba .To mi je dobrodoslo.A prijateljima sam podvukao da mi niposto ne kupuju nikakve poklone vezane za akvaristiku, jer ce promasiti 99%.Mozete zamisliti, jednom mi je drug rekao da mu je malo falilo da mi kupi japanku, sreca pa je bio jako daleko pa se bojao da ce do sarajeva riba da ugine u autu.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Adinn's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Adinn

dr Bouz
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 502
Poslato: 04.08.2005 u 21:35 | IP Prijavljen Citiraj dr Bouz

ja bi dao kilu neonki za ovog gabora...

b.t.w. - nemam tih problema - niko mi nikad nista ne poklanja. cak i ribice poslednje nisam kupio, nego sam ih na'vatao ha ha.

p.s. - slazem se da vrednost riba nema veze - nesto sto ti se svidja - svidja ti se, i onda ti samo imas (ili nemas) da platish - cena je nebitna. barem ja to tako.

Nigros
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.06.2005
National Flag of Srbija Srbija, Indjija
Poruka: 280
Poslato: 05.08.2005 u 20:41 | IP Prijavljen Citiraj Nigros

Goxxx, senegalensis je bas strava, mozda ga nabavim kad kupim novi Malawi akvarijum!

Meni su poklonili par nigrofasciatusa proslog leta,a taman sam prebacio gupike i ksifo iz 100 litarskog u 45 l. I sta ces, vadi gupike i ksifo, i ubacuj nigrose, koji su se, normalno, posle nedelju dana izmrestili i imam pun akvarijum(sad vec poluodraslih) nigrosa! Sad su mi nigrosi jedni od najomiljenijih riba!

Maja Trend
Zaslužni član

Zaslužni član
... na porodiljskom bolovanju

Član od: 12.08.2005
Poruka: 386
Pol: Ženski
Poslato: 15.08.2005 u 15:06 | IP Prijavljen Citiraj Maja Trend

e kad vec pricate o poklonima, ja cu rado nekome da poklonim dve prelepe japanke, dve neonkice i cetiri razbore ako je neko voljen da ih pokloni. i ja sam imala problem sa prodavcima koji samo hoce da uvale svoju "robu". ovde sam saznala da japanke ne idu u male akvarijume( i ako prodavci kazu suprotno), i da ne idu bas u paru sa ostalima. tako da cu se rado menjati za par gupija, ako ne poklonicu svoje ribice ja sebi cu kupiti druge.

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2188 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2