Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 59
Gostiju: 58
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4350
Najnoviji korisnik foruma: Pedja82
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Izložbe, okupljanja i reportaže
 Akvaristika » Izložbe, okupljanja i reportaže
Tema Naslov: Akvarijum Kragujevac Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Nigros
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.06.2005
National Flag of Srbija Srbija, Indjija
Poruka: 280
Pol: Muški
Poslato: 23.07.2005 u 19:42 | IP Prijavljen Citiraj Nigros

U subotu, 23.07.2005. sam posetio Kragujevaèki akvarijum.

Iz Rume smo krenuli oko 10 sati ujutru, i posle nekih 200 km stigli u Kragujevac oko 12.40 h. 20-ak minuta nam je trebalo da pronadjemo akvarijum. Parkirali smo se kod parka i videli natpis na zidu(išaran grafitima) “AKVARIJUM” i strelicu nalevo. Na banderi pored je stajala tabla sa istim natpisom okrenuta udesno. Pošli smo nalevo i videli velika vrata sa plakatom na kome su pisale cene ulaznica: odrasli 50 din, deca 20 din. Prošli smo kroz još jedna vrata i ugledali akvarijume. Pošto smo platili ulaznice krenuli smo u razgledanje...

NeO
Zaslužni član

Zaslužni član
This time next year I will be Admin!!!

Član od: 29.06.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 815
Poslato: 23.07.2005 u 19:49 | IP Prijavljen Citiraj NeO

I, i sta se onda desilo!?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi NeO's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor NeO Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor NeO

Sn00py
Zaslužni član

Zaslužni član
Pomahnitala rotkvica

Član od: 07.03.2004
Poruka: 1524
Pol: Nije unešeno
Poslato: 23.07.2005 u 19:53 | IP Prijavljen Citiraj Sn00py

Nigrose izmenio sam ti slova, jer nisam mogao da procitam, jako sitan font si upotrebio...
Sledeci put malo krupnije...

Stvarno imas li neke slike? Nisi zavrsio post...

Nigros
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 23.07.2005 u 19:55 | IP Prijavljen Citiraj Nigros

Na početku su ribe iz naših voda na levoj strani, i vodozemci na desnoj. Nadesno su jedna vrata koja vas uvode u prostoriju u kojoj je smešten akvarijum od 10000 l u kome se nalaze oskari, Pacu pirane, Uaru ciklidi, nigrosi, multispinose, i jos neki veliki kojima ne znam ime, a i nekoliko plekostomusa. Ovde je osvetljenje vrlo slabo, i voda je pomalo mutna(ko će to filtrirati!?), i smeđe boje od panjeva. Takodje je staklo malo prljavo što se vidi na (mutnim) slikama.

Ovo sam ja

Click on image to open in new window

Nigrosi

Nigros
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 23.07.2005 u 19:58 | IP Prijavljen Citiraj Nigros

Fajt oskarèiæa...

U istoj sobi sa ti akvarijumom je "jezerce" sa par koi šarana, barskim i crvenouhim kornjačama, filtrirano nekim kanister filterom, a tu su i zmije i žabe u okolnim terarijumima.

Šarani

Nigros
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 23.07.2005 u 20:07 | IP Prijavljen Citiraj Nigros

Jedan veliki Pacu:

Opet malo nigrosa...

Dalje ima još naših riba i vodozemaca, a imaju i neke beskičmenjake, rakove, školjke i sl.

Malo domaćih(nažalost nisam uspeo da slikam štuke, podivljaju od blica)

Sunčanica

Nigros
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 23.07.2005 u 21:28 | IP Prijavljen Citiraj Nigros

Još domaćih...

Pijor

Neke mrene

Nigros
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 23.07.2005 u 21:42 | IP Prijavljen Citiraj Nigros

Dopao mi se akvarijum koji predstavlja yagadjenu reku sa starom cipelom i drugim otpatcima, nažalost slika nije uspela...

Po zidovima se nalazi dosta raznih tekstova i slika o ekosistemima kopnenih voda, nekim radnim akcijama koje sprovodi akvarijum(čišćenje obližnjeg jezera),itd.

U jednoj prostoriji se nalaze tropske ribe, raspoređene u oko 50 akvarijuma zapremine od 50-200 l.

Tetre...

NeO
Zaslužni član

Zaslužni član
This time next year I will be Admin!!!

Član od: 29.06.2004
Poruka: 815
Poslato: 23.07.2005 u 21:44 | IP Prijavljen Citiraj NeO

Da li si ikada procitao temu kako se slikaju akvarijumi, jer stvarno bi trebalo
 Ali dobar je izvestaj!
 Pre 5godina kada sam ja bio nije postojao aq od 1000l, bili su svi manji sa nasim domacim ribama. Uopste mi se nije svideo kao 'akvarijum'. Lepo je sto prikazuju nase bogatstvo ali to bi moglo dosta lepse da se uradi i normalno cene ulaznica su smesne, verovatno nemaju ni da plate racune za vodu!
 Ali valjda je sada malo lepse sa ovim piranama i nigrosima...voleo bih da vidim ponovo!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi NeO's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor NeO Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor NeO

Nigros
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 23.07.2005 u 21:47 | IP Prijavljen Citiraj Nigros

Tu su i naravno ciklidi...Primetio sam da nekoliko ženki Mpange nosi mlade u ustima...

Prvo malo Amerike, severumi, sa aponogetonom i nožem-crnim duhom

coa.
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1801
Poslato: 23.07.2005 u 21:49 | IP Prijavljen Citiraj coa.

Moj utisak u vezi ovog Javnog akvarijuma je i povoljan i nepovoljan. Inace sam tri puta svracao i iz treceg sam konacno naucio ulaz bez lutanja...
Povoljan, jer mi je po prirodi stvari drago da tako nesto postoji i sto su studentkinje koje se tu zadese uvek bile ljubazne domacice . Ima tu jos svaceg zanimljivog za videti.
Nepovoljan jer:
1. odrzavanje akvarijuma slabo. Inace voda se menja "peske", a za ovo bi trebalo da postoji neki sistem za (polu)automatsko menjanje vode.
2. Izmedju mojih odlazaka, primetio sam da je odredjen broj riba uginuo, verovatno kao posledica neodgovarajucih uslova(diskusi, botie(jedna extra large macracantha), neonke...). Da dolazi do cestih uginuca, navodi me i to da je veliki broj mladih ribica, a mali maticnih, a akvarijum radi vec sest godina. Verovatno, ima tu neceg...trulog...u drzavi Danskoj.
3. Veliki akvarijum, od cca 9000 litara, je idejno i konstrukcijski lose odradjen, lici na pravu ribarnicu. Kontam da je takva varijanta bila najjevtinija... ipak, moglo je mnogo bolje.
4. Slaba strucnost ekipe.... izmedju ostalog mi rekose zadnji put, da osim zivorotki nista ne mreste. A laboratorija je sasvim solidnog kapaciteta, kol'ko sam uspeo da provirim i vidim.
5. osvetljenje-obicne sijalice.
6. Biljni sektor-slab
Sad bi neko pomislio da mislim da ne vredi tamo da se ode. Naravno da vredi, ima zanimljivih stvarcica... i povoljnih utisaka. Samo mislim da bi necija strucna, cvrsta i 'entuzijasticka' ruka mogla od datog kapaciteta i odredjene finansijske podrske da da veci sjaj trenutno jedinom nasem javnom akvarijumu...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi coa.'s Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor coa. Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor coa.

Nigros
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 23.07.2005 u 21:49 | IP Prijavljen Citiraj Nigros

Čika oskariClick on image to open in new window

Labidochromis

Moram da nađem još slika na kojima se nešto vidi

Ruki83
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 11.06.2005
National Flag of Srbija Srbija, Loznica
Poruka: 327
Poslato: 25.07.2005 u 14:39 | IP Prijavljen Citiraj Ruki83

Steta sto foto-aparat nije malko bolji :).
Ali je lepo videti da je se neko potrudio da opsise sta tamo zapravo postoji! Jednom davno, kada je otvoren javni aq bio je neki siromasan prilog na TV-u.

Nigros
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 29.07.2005 u 12:42 | IP Prijavljen Citiraj Nigros

Bio je i u emisiji "Moj ljubimac" kada su napravili ovaj od 10000!

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2