Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 39
Gostiju: 39
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Baza riba
 Akvaristika » Baza riba
Tema Naslov: Carassius auratus - Zlatna ribica Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3052
Pol: Muški
Poslato: 09.08.2008 u 04:59 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Sredice se,ali "napadi" nisu prestali zauvek.

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Tikica
Član

Član

Član od: 05.08.2008
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 25
Pol: Nije unešeno
Poslato: 10.08.2008 u 00:26 | IP Prijavljen Citiraj Tikica

mislim da su ih ksifo ribice napadale posto vidim da je i zebricama malo peraje osteceno,a gupike ne verujem da toliko mogu da budu napadne.Ako se ponovi kao sto kazes moracu da im napravim novi zivotni prostor,videcemo kako bude
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Tikica's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Tikica Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Tikica

Pupa
Novi član

Novi član

Član od: 15.10.2008
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 1
Poslato: 15.10.2008 u 12:56 | IP Prijavljen Citiraj Pupa

Da li sa zlatnim ribicama moze opstati Red cherry shrimp ili neka druga kozica.

Da li neko ima iskustva sa ovom kombinacijom.

Hvala
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Pupa's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Pupa

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
Poruka: 3443
Poslato: 15.10.2008 u 16:04 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Nemam iskustva. Mislim da je to potpuno nemoguć spoj.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Maska
Novi član

Novi član

Član od: 06.11.2008
National Flag of Makedonija Makedonija, Delcevo
Poruka: 5
Poslato: 24.11.2008 u 15:16 | IP Prijavljen Citiraj Maska

Zdravo.Ja sam nedamnom kupio japanku koje prije toga nisam ni znao da postoi.evo sliku od nje pa mi recite dali ce da imam problema ako je cuvam sa ostale japanke.

Click on image to open in new window

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Maska's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Maska

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3052
Poslato: 24.11.2008 u 16:33 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Nemas problema.

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Luna08
Novi član

Novi član

Član od: 21.11.2010
Poruka: 7
Pol: Ženski
Poslato: 21.11.2010 u 19:13 | IP Prijavljen Citiraj Luna08

Ja sam novi član, jako volim akvaristiku, imam akvarijum od 40litar i dosta.dosta biljaka raznih vrsta kao i veštačko bilje. U akvarijumu imam 3 gupike, 2 platike, 3 black molly, 1 ksifo i 1 sklara, neke
ću da poklonim sestri, a jako bih volela da imam i zlatne ribice. Da li mogu da ih kupim i stavim u akvarijum sa ovima, ili postoje određene vrste ribice sa kojima one mogu da budu. Molim Vas, hitno mi odgovorite, jer mi je jako važno-

Hvala unapred, Zoka.

Naskovic
Član

Član

Član od: 15.09.2009
National Flag of Srbija Srbija, Niš
Poruka: 92
Poslato: 22.11.2010 u 00:14 | IP Prijavljen Citiraj Naskovic

prvo, izbaci vestacko bilje!
drugo, ne znam koliko ti je star skalar, ali ako je jos mlad vremenom ce mu akvarijum postati veoma tesan
trece, japanka ide samo sa japankama i cistacima koji joj odgovaraju
cetvrto, blek moli a mozda i ksifo ce je stalno napadati pa ces je naci ili kako pluta ili na dnu raskomadanu

ako mozes nabavi veci akvarijum, a u ovaj cuvaj ili te zivorotke koje imas ili uzmi samo dve-tri male japankice pa kad prerastu zameni ih.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Naskovic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Naskovic

Luna08
Novi član

Novi član

Poslato: 24.11.2010 u 14:59 | IP Prijavljen Citiraj Luna08

Ja sam vam već svima pisala, ali nisam dobila baš kompletan odgovor, imam akvarijum od 40 l, potapajuću pumpu, po vašem savetu sve živorotke sam dala sestri, i izbacila veštačko bilje, a dobila sam 3 male zlatne ribice, jednu srednju belu sa crvenim na glavi ( ne znam joj nadimak )i jednog teleskopa, bar ja mislim da je to on, ima svih boja na sebi. Jako ih volim i oduševljena sam njima i volela bi ako bi neko mogao da mi objasni kako da razlikujem ženku od mužjaka, jer bi volela da budu u paru, da i da imam male ribice, i kako se one upšte mreste i kada?

Naskovic
Član

Član

Poslato: 24.11.2010 u 19:21 | IP Prijavljen Citiraj Naskovic

drago mi je sto si se odlucila za japanke, iako su pravi prasci medju ribicama 

ja sam pre par dana napravio akvarijum od 80l samo za moje cetiri japankice. jos su male, starosti godinu do godinu i po. upravo mi se danas desio mrest. sarena zenka (ni ja im ne znam imena), zlatni muzjak, i crni teleskop muzjak. polove mozes provaliti tek kad postanu polno zrele, pod uslovom da u akvarijumu imas i muzjaka i zenku. muzjaci ce na skrznim poklopcima dobiti sitne bele tackice koje mogu biti razbacane ili rasporedjene u grozdu. to se desava tek kada su polno zrele ribice i u prisustvu polne zenke oni dobiju te tackice. mrest se lako uocava, obicno je ujutru. manifestuje se preko jurnjave po akvarijumu, muzjakovog bockanja zenkinog stomaka (kada se to desi ne plasi se, jer je on u stvari stimulise da baci ikru), sljuskanja po povrsini, a nekad i po blago belicastoj boji vode zbog muzjakovog mleca.

to je ukratko, a za detaljnije vec postoji lepo opisan proces i vise nacina, probaj da nadjes na forumu, ako se setim ko je pisao postavicu ti.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Naskovic's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Naskovic

Luna08
Novi član

Novi član

Poslato: 25.11.2010 u 17:13 | IP Prijavljen Citiraj Luna08

Pa ja sam neke japanke i kaliko kupila a neke dobila, neke su već velike a neke male, kako da znam kada su polno zrele i koliko im treba da dostignu polnu zrelost da bi mogle da se pare? I još nešto, detaljno sam i sve po vašim uputstvima uradila sa panjem za akvarijum, ali kada sam ga prebacila u kadu sa hladnom vodom, on i dalje neće da potone, to traje već tri dana, šta da radim? Hvala vam svim unpred, znam da sam dosadna, ali ih obožavam i stvarno mi je stalno im stvorim pravo i lepo stanovište. HELP ME PLEASEEEEEE!!!!

Naskovic
Član

Član

Poslato: 26.11.2010 u 13:26 | IP Prijavljen Citiraj Naskovic

ti neces, ali one hoce kada su polno zrele i ako u akvarijumu imas oba pola, otkrice se. ako nemas onda tesko. jer muzjaci dobijaju te tackice na poklopcima ukoliko imaju plodnu zenku u akvarijumu, i onda raste nivo hormona i igra krece. a za panj sam i ja imao isti problem. mozda ljudima i uspeva da potone za minut, ali meni nije hteo. tokom kuvanja i nakon prebacivanja u hladnu vodu, uvek je bio pritisnut tegovima. i u hladnoj vodi odstoji tokom noci. nakon toga nisam imao nikakvih problema. ja imam bucicu kuci od 15kg, pa sam nju rasturio i pritiso ga tim tegicima. ako nemas nekog muzjaka u kuci kome testosteroni udarili u glavu, onda uzmi neki kamen, da lepo pritisne panj. 

Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2461 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2