Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 85
Gostiju: 85
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Baza riba
 Akvaristika » Baza riba
Tema Naslov: Carassius auratus - Zlatna ribica Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Cicko
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.09.2006
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 1344
Pol: Muški
Poslato: 19.02.2008 u 18:15 | IP Prijavljen Citiraj Cicko

Ma apsolutno je ne potrebno davati gomilu razloga koji su protiv drzanja riba u kugli.Mozda ih neko neko cuva i u lepsoj kanti,porculanskim vazama,buricima za kupus i sl.Mozda ce one i preziveti.Ali da vas ja pitam jednu stvar: Gde je tu akvaristika???
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cicko's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cicko Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cicko

Cicko
Zaslužni član

Zaslužni član

Poruka: 1344
Poslato: 19.02.2008 u 18:21 | IP Prijavljen Citiraj Cicko

I jos jednom bih vas zamolio da teme iz baze riba,koje nose naziv odredjene vrste,koristite iskljucivo u sluzbi unapredjenja vrste,a nikako primerima uslova u kojim riba mozda moze da prezivi!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cicko's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cicko Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cicko

Tetris
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.12.2007
National Flag of Srbija Srbija, Niš
Poruka: 100
Poslato: 19.02.2008 u 19:45 | IP Prijavljen Citiraj Tetris

Tu je pocetak, akvaristika dolazi kasnije 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Tetris's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Tetris

Tetris
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 19.02.2008 u 19:47 | IP Prijavljen Citiraj Tetris

Vezano za cickov prvi post...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Tetris's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Tetris

Salinas
Član

Član

National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 74
Poslato: 05.03.2008 u 19:45 | IP Prijavljen Citiraj Salinas

Tetris, ti bi to trebao da znas posto 20 godina mrestis japanke!!! Zagledaj malo ispod repa!!! Nije suvise lako, nego nikad niko nije obracao paznju na to, a kazu da se ne raspoznaju muzjak i zenka.Pogledaj prethodne postove pre nego sto pocnes sa obaranjem teorije. Sve sam obrazlozio.

Tetris
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 11.03.2008 u 18:21 | IP Prijavljen Citiraj Tetris

Vec prva moja zenka obara tvoju teoriju! Broj peraja zavisi od genetike i varijeteta, inace, po toj logici, svi karasi bi bili zenke, a vecina ostalih varijeteta bi bili muzjaci. Inace, jedna od glavnih stvari kad se trazi matica za npr teleskope ili lavlje glave je da imaju parno podrepno peraje. Postoji rizik da ribe sa jednim podrepnim perajem daju mladj sa jednim REPNIM perajem, sto je apsolutno nepozeljno. Povecanje broja peraja kod japanki je jedan od pokazatelja koliko su se one udaljile od divlje forme, tj, karasa

Diamond
Novi član

Novi član

Član od: 08.03.2008
Poruka: 3
Poslato: 11.03.2008 u 22:05 | IP Prijavljen Citiraj Diamond

Kod teleskopa i lavljih glava se trazi za belim tackicama u oblasti skrga, a ako postoje, u pitanju je muzjak. Logicno, kod teleskopa je mnogo lakse naci ih.
A sto se tice podrepnog peraja, u nekim, razvijenijim zemljama npr rjukinke su trazene i sa jednim koliko i sa dva podrepna peraja, a za repno peraje se totalno slazem, japanka bez duplog repa nije prava japanka.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Diamond's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Diamond

Tetris
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 12.03.2008 u 23:49 | IP Prijavljen Citiraj Tetris

To za ryukin je verovatno tacno, ali je pitanje da li ih koriste u razmnozavanju. Kod ryukina je drugi problem veci, posto dobar deo mladji ima problema sa plivanjem, narocito kod extremnih formi. Mozda je jedno podrepno peraje genetski povezano sa prisustvom, tj, odsustvom te osobine, pa su zato podjednako trazene i sa jednim i sa dva podrepna, ko ce ga znati. Kod japanki je dosta stvari i dalje nepoznato u sirim akvaristickim krugovima. Genetika je cudo  Inace, vizuelno, jedno podrepno nije nikakva mana, bitno je jedino kod razmnozavanja

Igorx
Član

Član

Član od: 02.09.2007
National Flag of Srbija Srbija, Banja Luka
Poruka: 40
Poslato: 07.05.2008 u 19:19 | IP Prijavljen Citiraj Igorx

Pozdrav, ja imam dvije zlatne ribe koje ne držima zajedno, jer krupnija ganja manju, pa ih moja mama drži odvojeno.

Šta mi vi savjetujete?

Da li to manjoj smeta što je krupnija gura , ali je ne napda nasilno.

Morao sam odvojiti tu krupnu zlatnu, jer je u zajedničkom akvarijumu bio napdan od jednog skalara sa kojim je od malena!

Ljubicnn
Član

Član

Član od: 22.04.2008
Poruka: 37
Pol: Nije unešeno
Poslato: 20.05.2008 u 11:18 | IP Prijavljen Citiraj Ljubicnn

imam 2 male japanke. koje ribe bih mogao jos da uzmem uz njih?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Ljubicnn's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Ljubicnn Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Ljubicnn

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3052
Poslato: 20.05.2008 u 15:33 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Igorx nema problema sto se tice jurnjave izmedju japanki,cak je moguce da su muzijak i zenka pa jedna pokusava da podstakne mrest kod ove druge,cak i da nije nema veze samo opusteno i uzivaj.

Ljubicnn sa japankama mozes samo japanke i neke od cistaca,amonijeri nikako,sve ostalo je ok.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Ljubicnn
Član

Član

Poslato: 20.05.2008 u 16:55 | IP Prijavljen Citiraj Ljubicnn

a da stavim 2 skalara? jel mogu i neke zivorotkinje?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Ljubicnn's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Ljubicnn Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Ljubicnn

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3052
Poslato: 20.05.2008 u 20:50 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Kao sto rekoh samo japanke i komunalci......kada sam rekao "sve ostalo je ok" mislio sam na sve ostale cistace (osim Amonijera naravno),ne ostale vrste ribica.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Ljubicnn
Član

Član

Poslato: 21.05.2008 u 18:22 | IP Prijavljen Citiraj Ljubicnn

ja imam 2 japanke. jos su male(3-4cm), ali zapazio sam da jedna ima parno, a druga neparno analno peraje. da li to znaci da su razlicitog pola?

Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2