Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 64
Gostiju: 64
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4331
Najnoviji korisnik foruma: Adv.PA
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Baza riba
 Akvaristika » Baza riba
Tema Naslov: Carassius auratus - Zlatna ribica Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Viktorija
Član

Član

Član od: 05.10.2007
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 49
Pol: Ženski
Poslato: 19.10.2007 u 23:47 | IP Prijavljen Citiraj Viktorija

Ok sve to,ali niko nije spomenuo da se broj peraja menja u toku zivota.Nisam bila sigurna da li se jasno vide dok je ribica mala,odavno ih nisam imala,a Dario je upravo rekao da se br ne menja,tako da si nesto pogresno razumeo...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Viktorija's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Viktorija

Salinas
Član

Član

Član od: 22.09.2006
Poruka: 74
Pol: Muški
Poslato: 21.10.2007 u 20:00 | IP Prijavljen Citiraj Salinas

Ja se izvinjavam. Prevideo sam to "ne". Izvinjavam se jos jednom Dario za brzopletost.

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3052
Poslato: 21.10.2007 u 22:43 | IP Prijavljen Citiraj Dario

A ja se bas trudim da lepo pisem!!!

Ma nema frke,nego bas cu da proverim to sto tvrdis.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Viktorija
Član

Član

Poslato: 21.10.2007 u 23:25 | IP Prijavljen Citiraj Viktorija

Kad proveris,javi-jako bi mi znacilo jer za 2 nedelje hocu da kupim 4 japanke male pa bi bilo lepo da ako je istina,uzmem 2 muske i 2 zenske japankice!Kako bi bilo lepo da je istina...zelim da verujem da jeste!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Viktorija's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Viktorija

Salinas
Član

Član

Član od: 22.09.2006
Poruka: 74
Poslato: 22.10.2007 u 00:49 | IP Prijavljen Citiraj Salinas

I ja isto!!!! Voleo bih da sam u pravu. To bi bio prvi put da "izmislim toplu vodu",ali stvarno. Izmisljao sam mnogo puta ali ovo je stvarno nesto u sta zelim da verujem. Na kraju krajeva, sve vreme koje sam proveo uz te ribice i obilazio ih...Doslo je do toga da kad prodjem pored neke od njih,one se dizu na repna peraja i masu mi sa pektoralnim perajem

Viktorija
Član

Član

Poslato: 22.10.2007 u 16:10 | IP Prijavljen Citiraj Viktorija

Blago tebi kad te ribe tako vole!Postao si jedna od njih cim si toliko vremena provodio posmatrajuci ih,pa te sad smatraju jednom od njih! A mozda ti masu samo zenke-svidjas im se! 

Nista,ja se nadam da cemo uskoro svi ovde saznati da li jeste ili ne...

Cairne
Gost

Gost

Član od: 14.11.2007
Poruka: 29
Poslato: 15.11.2007 u 14:46 | IP Prijavljen Citiraj Cairne

Teo bih da pitam dal je mogutje da JAPANKE raspoznavao onoga ko ih hrani i tako to ... ??? Mislim u VIShE navrata mi se desilo da kad stanem kod akvarijuma da one odma stanu ispred mene i traze hranu ( il me ponekad samo gledaju ) , a isto sam primetio da kad ostali ljudi prolaze da se nishta ne deshava ... ???

Voleo bi da znam da li JAPANKE stvarno raspoznavaju gazdu ???

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3052
Poslato: 15.11.2007 u 17:56 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Nadam se da nisam okasnio ,jok i nisam!!!

Salinas i Viktorija,ja sam gledao u jednoj radnji i nisam bas ubedjen,mislim da sam malo zbunjen,ali nece se na ovome zavrsiti,provericu detaljno,ali posto nemam vise japanke moram da potrazim malo po radnjama,problem je naci ih na velicini kada su vec polno zrele,mada ne bi polagao previse nada.....bilo bi previse lako!

Sto se tice prepoznavanja gazde i to je tesko,reaguju na pokrete ispred aq tj necije zadrzavanje i prinosenje ruke povrsini vode,jer automatski znaci stize hrana,mislim da je sve navika,nacin na koji prilazimo aq i sta radimo kada ih hranimo,da li kuckamo po staklu itd.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Cairne
Gost

Gost

Član od: 14.11.2007
Poruka: 29
Poslato: 15.11.2007 u 18:13 | IP Prijavljen Citiraj Cairne

pa ... verovatno ... al retko kad stavljam ruke iznad AQ ... mislim ono .. stavim kad ih hranim ... al kad samo stanem i belim u AQ onda i one u mene it ako to ... al inache vidjao sam dosta puta u prodavnicama po Bg-u da prodaju VECE japanke ( josh ne za mrest al uskoro ) ... prodaju ih za 4000 din. il 50evra :) ! pa to je to za sad shto ja mogu da kazem ... incahe ja chuvam samo JAPANKE imam 4 kom za sad ... skupljam kesh za novi AQ ( jbg , matorci ne daju mnogo :) )

I da ... koja su godishta ovde ???

Jbjbj
Novi član

Novi član

Član od: 16.02.2008
National Flag of Srbija Srbija, Daleko...
Poruka: 2
Pol: Nije unešeno
Poslato: 16.02.2008 u 22:21 | IP Prijavljen Citiraj Jbjbj

Recite mi, moze li japanka da prezivi u kugli?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Jbjbj's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Jbjbj

Svitac
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 30.11.2003
Poruka: 369
Poslato: 16.02.2008 u 22:59 | IP Prijavljen Citiraj Svitac

Fizički da al psihički ne .. 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Svitac's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Svitac Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Svitac

Dakardj84
Novi član

Novi član

Član od: 17.02.2008
National Flag of Srbija Srbija, Kragujevac
Poruka: 1
Poslato: 17.02.2008 u 01:25 | IP Prijavljen Citiraj Dakardj84

moze da prezivi i psihicki i fizicki jer ima pamcenje svega 3 sec.tako da se brzo prilagodi okruzenju.Wink

Tetris
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.12.2007
National Flag of Srbija Srbija, Niš
Poruka: 100
Poslato: 17.02.2008 u 02:26 | IP Prijavljen Citiraj Tetris

Bas sam razmisljao o tome kako neke japanke izrastu velike u kugli od par litara, pretpostavljam da je stos u tome sto se u kuglama cesto menja voda. Inace, danas se javlja misljenje da japanke treba cuvati samo u ogromnim akvarijumima, medjutim, japanke su stotinama godina u Kini, a zatim u Japanu cuvane upravo u kuglama i to PORCELANSKIM, a vecina varijeteta japanki su predvidjene za gledanje odozgo! Znaci, ako neko hoce da obraduje dete ili devojku (ili sebe) japankom u kugli, slobodno. Gledajte samo da kugla bude sto veca, a japanka sto manja. E, sad, sto za cenu velike kugle mozete da kupite akvarijum od 40-ak litara, to je vec druga stvar...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Tetris's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Tetris

Djeki
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 30.10.2007
Poruka: 112
Poslato: 17.02.2008 u 11:57 | IP Prijavljen Citiraj Djeki

Kakav je to nacin razmisljanja...??!!!
Kako to mislis "da li moze da prezivi u kugli?"
Ona moze da zivi i do 20 godina, naraste preko 30 cm, treba joj veliki prostor i jaka filtracija jer izuzetno brzo prlja vodu...
Zabluda je da pamte samo tri sekunde...

NEMOJ da stavljas zlatnu ribicu u kuglu jer ce preziveti samo neko vreme, ali ako ti je to cilj, onda se vidi koliko ti je stalo do ribica...

Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2