Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 40
Gostiju: 40
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Baza riba
 Akvaristika » Baza riba
Tema Naslov: Carassius auratus - Zlatna ribica Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Famili
Član

Član

Član od: 19.12.2006
National Flag of Makedonija Makedonija, Gevgelija
Poruka: 32
Pol: Muški
Poslato: 03.03.2007 u 18:28 | IP Prijavljen Citiraj Famili

plasticno bilje
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Famili's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Famili Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Famili Poseti Famili's Homepage

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3052
Poslato: 04.03.2007 u 01:29 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Plasticno bilje nikako,mozes kriptokorine i nane/anubie one su dosta tvrdih listova i korenja,pomaze kada su bas velike japanke sadjenje bilja u saksije ili jednostavno postavis vece kamenje oko usadjene biljke,nane se vec unapred vezuju za kamenje i panjeve i jos kada se same ucvrste to je to.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

DexyCo
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.01.2007
National Flag of Srbija Srbija, Dolovo
Poruka: 899
Poslato: 04.03.2007 u 10:00 | IP Prijavljen Citiraj DexyCo

Hvala.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi DexyCo's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor DexyCo

ŽorŽo
Član

Član

Član od: 25.12.2006
National Flag of Srbija Srbija, Lazarevac
Poruka: 24
Poslato: 05.03.2007 u 19:25 | IP Prijavljen Citiraj ŽorŽo

Konacno sam formirao akvarijum i unutra imam dve japanke ali nijedne nisu zlatne.Jedna je skroz crna i ima velike izbacene oci (rekli su mi da se zove bulja i da je vrlo retka).Imam jednu koja ima sve boje japanki.Bulju stalno prati jedan  black molly zasto?I diraju mi biljke otkopavaju ih jel to normalno.A i kupio bi jedan aq od 105 litara samo za japanke izliven je iz jednog dela sa sve pumpom grejacem kosta 200 evra.

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Poslato: 06.03.2007 u 17:26 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Druze ovako da podjemo od pocetka,prvo nije crna japanka "bulja",nego buljava u najgorem slucaju,ali je mi zovemo popularno Teleskop japanka,druga je sigurno Kaliko varijetet,teleskop japanku prati crni moli jer se zaljubio ,ali malo gledaj i vidi da li je stvarno ljubav u pitanju ili ju gricka povremeno,otkopavanje bilja je normalno za japanke,lai ti lepo poslazi vece kamenje oko posadjenih biljaka i bice sve u redu.

200 evra za izliveni aq je stvarno mnogo!!!!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

ŽorŽo
Član

Član

Poslato: 06.03.2007 u 23:53 | IP Prijavljen Citiraj ŽorŽo

Dario hvala ti na obavestenju sad znam kako da se izrazavam.Black molly joj ne gricka rep da li ce oni da separe ako su se vec zaljubili?A ova druga Kaliko Varijet ima neke bele tacke na svom zadnjem delu tela i na repu jel to neka bolest?Nadam se da nije.

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Poslato: 07.03.2007 u 00:42 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Pravicu se da nisi pitao za parenje japanke i moli.

Daj sliku al' dobru,pa da vidimo,mislim da nije,ali.....

ŽorŽo
Član

Član

Poslato: 07.03.2007 u 00:53 | IP Prijavljen Citiraj ŽorŽo

Ja sam rekao da sam totalni pocetnik u akvaristici tako da od mene mozete da ocekujete svakakClick on image to open in new windowva pitanja.Ja ne znam da posaljem sliku na forum.

Click on image to open in new window

ŽorŽo
Član

Član

Poslato: 07.03.2007 u 00:59 | IP Prijavljen Citiraj ŽorŽo

Dario da li znas kako da se oslobodim algi na anubi nani ima neke sitne travcice na listovima i neke crne tacke.I uzimao bi jedan akvarijum mozda oko 80l i tu bi drzao samo japanke sta mislis da li bi to lepo izgledalo ili da ubacim jos neke ribice.

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Poslato: 07.03.2007 u 14:39 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Sto se tice algi tu jedino pomaze rucno ciscenje,prstima istrljas listove,neki plekostomus,gibiceps,ancistrus od ribica,aq od 80L je ok za nekoliko japankica i nekog od algara koje sam nabrojao,mozes naravno i muljase za dno,ali to je sve sto se tice drzanja drugih ribica sa japankama.

Salinas
Član

Član

Član od: 22.09.2006
Poruka: 74
Poslato: 17.10.2007 u 19:12 | IP Prijavljen Citiraj Salinas

Ono sto ja imam da kazem u vezi razlike u polovima je sledece. Necu da tvrdim,ali nakon visemesecnog pracenja japanki (oko 100 jedinki na vise razlicitih mesta), dosao sam do zakljucka da je jos jedna razlika,pored one sa belim tackicama na skrgama, analno peraje! Naime, kod muzjaka analno peraje je samo jedno, dok zenka ima dvostruko. Ponavljam, analizirao sam i pratio oko 100 ribica i mislim da imam cvrste dokaze.

Viktorija
Član

Član

Član od: 05.10.2007
Poruka: 49
Pol: Ženski
Poslato: 18.10.2007 u 23:06 | IP Prijavljen Citiraj Viktorija

Jel to vazi i dok je ribica mala ili tek kad je potpuno polno zrela?Bilo bi divno da moze i dok je manja...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Viktorija's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Viktorija

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Poslato: 19.10.2007 u 01:23 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Ako je tako super,mada sumnjam da jeste.

Broj peraja se ne menja tokom zivota.

Salinas
Član

Član

Član od: 22.09.2006
Poruka: 74
Poslato: 19.10.2007 u 19:36 | IP Prijavljen Citiraj Salinas

Sve japanke koje sam ja gajio, kakve su dosle kod mene, takve su i otisle. Broj peraja im se nije menjao jer to nisu ajkulini zubi. Valjda bi se nesto promenilo za 4 godine na jednoj ribi. Cisto sumnjam da im se broj peraja menja. Naravno da moze dok je mala da se vidi broj peraja. Tackice na skrgama se vide kasnije pa to mozemo okarakterisati kao pubertet,ali broj peraja... Ako se covek radja sa dve ruke i dve noge onda on poseduje te organe.Ako nesto od toga zakrzlja, pod uticajem bolesti ili neceg drugog,to je opet koliko toliko vidljivo. Iskreno prvi put cujem da se peraja kod riba menjaju. Menjaju se boje ali broj peraja,hm....tesko. Mozda gresim,mada sumnjam. Znaci ako je ribica zdrava i ako se jasno vidi da ima jedno analno peraje onda je muzjak,ako ima duplo onda je zenka. To moze da kaze neko ko je siguran da ima zenku,tj. onaj koji je mrestio japanke,ja nisam,priznajem,ali adje da odstupimo malo od onih sablona tipa "ne moze da se vidi kad je mala" i sl. Mora da postoji nesto,ali mi to jos uvek ne znamo. 

Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2656 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2