Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 40
Gostiju: 39
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Baza riba
 Akvaristika » Baza riba
Tema Naslov: Carassius auratus - Zlatna ribica Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Aqua
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.06.2006
National Flag of Republika Srpska Republika Srpska, Doboj
Poruka: 361
Pol: Muški
Poslato: 25.12.2006 u 01:31 | IP Prijavljen Citiraj Aqua

Mozes da stavis jos japanki razlicite vrste sa tim japanka slobodno. A sto se tice mresta tu ti ne mogu pomoci jer neznam puno o tome, ali misli da ih je jako tesko izmrestit.

Andrejica
Član

Član

Član od: 30.12.2006
National Flag of Srbija Srbija, Subotica
Poruka: 67
Pol: Ženski
Poslato: 30.12.2006 u 18:26 | IP Prijavljen Citiraj Andrejica

imam jedno pitanje.. moja crna zlatna ribica u pocetku je bila kao ugalj crna a sada primecujem da pocinje da menja boju... kao da dobija neki zlatan odsjaj... da li je to normalno? sta se to desava?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Andrejica's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Andrejica

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3052
Poslato: 30.12.2006 u 19:31 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Sasvim normalno mozda izgubi crnu boju i postane zlatna,bela,crvena....za crnim mrljama,razlog je u tome kakvi su joj preci bili (baka i deka ) jer se japanke lako ukrstaju izmedju sebe,boja ne igra veliku ulogu u mrestu japanki.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Andrejica
Član

Član

Član od: 30.12.2006
National Flag of Srbija Srbija, Subotica
Poruka: 67
Pol: Ženski
Poslato: 01.01.2007 u 14:30 | IP Prijavljen Citiraj Andrejica

hehe :) bas me zanima kakva ce na kraju biti... :)
koliko traje taj prelazak? i zasto sada prelazi,zasto nije kada je bila "mladja",manja?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Andrejica's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Andrejica

Salinas
Član

Član

Član od: 22.09.2006
Poruka: 74
Poslato: 08.02.2007 u 02:22 | IP Prijavljen Citiraj Salinas

Imam i ja jedno pitanje, mesec i po dana od poslednjeg posta 
Imam 3 japanke. Jedna je narandzasto bela i ima samo jedno analno peraje, a druge dve su skroz narandzaste i imaju dva analna peraja. Zanima me da li su to razlicite vrste ili ne (i kratak opis,ako ima sta da se kaze). Isto tako ova dvobojna,  imam utisak, mnogo brze raste. Normalan oblik tela, obicne japanke su, nisu japanski sarani. Ima li neko nesto da mi kaze da ovu temu? Hvala

Famili
Član

Član

Član od: 19.12.2006
National Flag of Makedonija Makedonija, Gevgelija
Poruka: 32
Poslato: 08.02.2007 u 11:29 | IP Prijavljen Citiraj Famili

ne se sekiraj jas sam cuvao pre 2 god 2 zlatne ripke skroz narandzaste edna so dve zadni golemi perke (ne analni) a drugata imase samo edma i nemase problem tie dobro se slozuvaa i bea odlicni. nemaj galje

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Famili's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Famili Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Famili Poseti Famili's Homepage

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Poslato: 08.02.2007 u 16:32 | IP Prijavljen Citiraj Dario

@Andrejice prelazak ili promena boje moze da traje dokle god raste tj. dok ne postane odrasla japanka,a cak ni to nije sigurno jer moze da nastavlja da postaje od crne kao sto je bila kod tebe,pa preko zlatne (zute) do crvene (narandzaste),a moze i da postane bela,tako da samo uzivaj i ne brini,japanke su sve samo nisu dosadne.

@Salinas posto sve japanke imaju zajednickog pretka (babuska) tako i nose genetski kod,ukrstavanjem varijeteta medjusobno jos vise doprinosi razlicitom izgledu,pa je normalno da od roditelja sa duplim repom imas deo malih sa samo jednim,cak dobar deo malaca se uopste ne razlikuje od izvorne babuske i nikada se ne oboje,ostaju "zelene",a sto se tice brzine rasta tu je velika razlika izmedju onih koje su obojene i belih (bez pigmenta),tako je kod svih riba,na pigmentaciju i sareno per(a)je se jako mnogo trosi,a sporo raste!!! 

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Salinas
Član

Član

Član od: 22.09.2006
Poruka: 74
Poslato: 08.02.2007 u 17:14 | IP Prijavljen Citiraj Salinas

Hvala na objasnjenju!

DexyCo
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.01.2007
National Flag of Srbija Srbija, Dolovo
Poruka: 899
Poslato: 02.03.2007 u 20:08 | IP Prijavljen Citiraj DexyCo

Ja imam dve zlatne japanke (duzine od kraja repa do njuskice oko 10 cm) i dve crne teleskop (od kraja repa do njuskice oko 7 cm). Meni sve one izgledaju isto, pa ne znam kog su pola. Da li neko moze da mi objasni koje su razlike izmedju muzjaka i zenki i u kom uzrastu se ispoljavaju te razlike? Sve cetiri ribice su kupljene u prvoj polovini avgusta prosle godine. 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi DexyCo's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor DexyCo

Famili
Član

Član

Član od: 19.12.2006
National Flag of Makedonija Makedonija, Gevgelija
Poruka: 32
Poslato: 02.03.2007 u 20:48 | IP Prijavljen Citiraj Famili

a mene sega me interesira dali moze da se mrestat primer narandesti so teleskopi ili sareni (belo crveni) so teleskopi
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Famili's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Famili Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Famili Poseti Famili's Homepage

Rasta
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.02.2007
National Flag of Srbija Srbija, Sremska Mitrovica
Poruka: 190
Poslato: 03.03.2007 u 00:33 | IP Prijavljen Citiraj Rasta

Pozdrav svima! ja takodje imam dve zlatne japanke..i interesuje me dali je velicina akvarijuma presudna za njihov rast (posto mi je akvarijum manji 30 litara :() i ako su konstanto aktivne, plivaju jedna oko druge, jure se i igraju..dali postoji sansa da su mozda muzjak i zenka....? jedna ima kraca peraja i malo je deblja dok druga ima duga peraj i malo bele boje po perajima...molim za pomoc posto sam porpilicno ne..upucen
Ako mogu da primetim..sajt je odlican!

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Poslato: 03.03.2007 u 14:54 | IP Prijavljen Citiraj Dario

@DexyCo dosta je tesko neuvezbanom oku da primeti razlike kod polova japankica iako su neke karakteristike vidljive na samo prvi pogled,najsigurnije je kada muzijaci pocnu da naganjaju zenke koje su spremne za mrest tj guraju ih glavom u bokove i rep i tako plivaju za/sa njima.

@Famili moguce je ukrstiti pomenute varijetet japankica,jer kod njih izgled i boja ne igraju veliku ulogu kada dodje do mresta.

@Rasta mozes slobodno da primetis da je sajt i vise nego odlican,a sto se tice pitanja naravno da je najbitnija velicina aq nebi li japanke dosle do svoje pune velicine i sjaja aq uslovima,u 30L tesko da mozes sta da ucinis po tom pitanju tj dali ce porasti na velicinu ljudske pesnice,a mogu i daleko vise od toga,mogu da rastu samo onoliko koliko im to aq dozvoljava i u tvom slucaju bojim se da ce ostati male sve dok im ne pruzis neku pristojnu litazu od 100-200L,sto se tice dali su muzijak i zenka to je vec teze odrediti ako nemaju godinu dana i 7-8cm,barem sto se mene tice i preciznog odredjivanja polova.

Rasta
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.02.2007
National Flag of Srbija Srbija, Sremska Mitrovica
Poruka: 190
Poslato: 03.03.2007 u 16:02 | IP Prijavljen Citiraj Rasta

Hvala! Dario...
Imam jedan rasformiran akvarijum koji sam nasledio od brata, ima oko 110 litara zapremine...planiram da ga formiram uskoro, ali posto sam se do sada samo amaterski bavio ovim po meni najlepsim hobijem (ako smem tako da ga nazovem) nadam se da cu i uspeti uz vasu pomoc   

DexyCo
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.01.2007
National Flag of Srbija Srbija, Dolovo
Poruka: 899
Poslato: 03.03.2007 u 18:25 | IP Prijavljen Citiraj DexyCo

Koje biljke mogu da stavim u aq sa japankama, a da ga one ne pojedu?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi DexyCo's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor DexyCo

Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2