Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 66
Gostiju: 66
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ostale životinje
 Akvaristika » Ostale životinje
Tema Naslov: Gde nabaviti vjevericu? (Tema zaključana Tema zaključana) Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
GoranC
Član

Član

Član od: 27.07.2004
National Flag of Crna Gora Crna Gora, Pljevlja
Poruka: 55
Pol: Muški
Poslato: 03.10.2008 u 21:52 | IP Prijavljen  

Bio sam tamo.To je kanadska prugasta vjeverica.Nije mi se dopala.U medjuvremenu sam od jednog lovca nabavio odraslo mlado koje je zivjelo 2 godine,prilicno se pripitomilo a onda je postala interesantna dragoj komsijskoj djecici ,kad me nije bilo otvorili su kavez i izasla je.Bila je fenomenalna!!!!!Ako neko imaneku ponudu nek javi na pp.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi GoranC's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor GoranC

DŽUNGLA
Gost

Gost

Član od: 03.05.2008
National Flag of Srbija Srbija, Pirot
Poruka: 407
Poslato: 05.10.2008 u 01:16 | IP Prijavljen  

Ja sam kao mali čuvao veverice. Izašli bi s proleća sa ujakom u šumi i skinuli neke mlade iz gnezda kasnije smo ih hranili mlekom pa onda svim i svačim. Jednu koju sam lično čuvao nazvao sam MArko i tršala je zamnjom po ulici i dolazila na svaki moj poziv i onda bi stala na moje rame ili glavu  i tako sam je nosio svuda, Stanem negde ona se popne na drvo ,pozovem je i idemo dalje.
Jednom prilikom pozvao me otac i ja sam je ostavio u džep radnog mantila koji je bio okačen napolju, zadržali smo se van kuće tog dana dosta duga ali kad sam se vratio čekala me na istom mestu gde sam je ostavio.

Onda se jednog dana nije pojavila kad sam je pozvao, mislio sam da je otišla i tražio je danima dok u sobi moje bake nije počelo nešto da se oseća, neki težak miris. Mislili smo da je miš ili tako nešto pa je otac rasturio krevet i našli smo marka zaglavljenog izmedju dve žice. Onda plakanje i plakanje i plakanje..... od tada nikad nisam čuvao vevericu a mislim da je vreme da nadjem neku.

Videćemo s proleća pa ako bude bilo viška.....

GoranC
Član

Član

Poslato: 05.10.2008 u 17:11 | IP Prijavljen  

Ok.One se kote u aprilu i maju.Ako mozes da nadjes mlade,doci cu po njih,samo javi.Nevjerovatno su umiljate i simpaticne.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi GoranC's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor GoranC

Naca faca
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 15.06.2008
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 475
Pol: Ženski
Poslato: 05.10.2008 u 18:54 | IP Prijavljen  

Au bre Dzungla kakva prica... Strasno....

Gorane sto ne bi probao sa juznoamerickim cincilama one su mnogo lepe i mogu da se nadju u petshopovima, spadaju u veverice i te su velicine i mislim da se mnogo bolje privikavaju na zatocenistvo nego nase veverice...

I ja sam htela da se igram
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Naca faca's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Naca faca Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Naca faca

GoranC
Član

Član

Poslato: 05.10.2008 u 23:35 | IP Prijavljen  

Hval na predlogu Naco.Znam ja za činčile ali znaš ono kad nešto baš želiš i ništa drugo ne dolazi u obzir.Kod mene vjeverica ima dosta ali nikako da nađem gnijezdo.Ovu koju sam imao bila je skoro odrasla ali sam uspio da je dobro pripitomim.Jela mi je iz ruke npr.Ova djeca što su m je pustili više ne smiju ni da pored kuće da prođu.

Tucker
Član

Član

Član od: 26.01.2006
National Flag of Republika Srpska Republika Srpska, Banja Luka
Poruka: 85
Poslato: 06.10.2008 u 11:58 | IP Prijavljen  

Gorane, probaj sa kapibarom. Isto glodar ko i veverica, a deca sig-sigurno nece smeti da joj pridju. Ni mala ni velika

Inace, kao biolog bi trebao da prozborim koju o tome da ne teba uzimati divlje zivotinje iz prirode (kao sto nije eticki a ni zakonom dozvoljeno uzimati iz "tudje" prirode egzoticne ribe i ptice). Iako ne sumljam u dobre namere ljudi koji udome lane, malog jeza, mladunce vuka ili divlje macke, treba reci da se broj evropskih divljih zivotinja polako smanjuje negde brze negde manje. Neke zemlje su spale na to da moraju uvoziti vukove, naprimer. Zavisno od stepena industrijalizacije i urbanizacije, zivotinje ostaju bez stanista, hrane i ostalog. Pogotovo bih se osvrnuo na lanad koja se nekad uzmu u neshvatanju da je majka tu negde i da smo na lane nabasali slucajno a da se srna odmakla upravo zato da lane bude manje uocljivo. Ali ponekad se desava da ljudi sve to ZNAJU ali malo "iskrive" istinu. Vecina mladuncadi sisara je naprosto neodoljivog izgleda i pomalo je tesko ne umesati se i pokusati ih "spasiti". Mladunce odraste i u najboljem slucaju ne dadne svoju kontribuciju genetskom pulu svoje vrste, a cesto i tragicno strada bilo kao zrtva automobila,coveka, domace zivotinje.

U Srbiji je pre par godina uvezen dabar iz cini mi se Nemacke. Zato sto "domaceg" vise nema. Eto Svabama prillike da zarade koju kintu na nasem neznanju (ko zna, mozda je omastio brke i neki domaci lik "ucesnik projekta"). Imali smo i aferu sa nasim pticama koje su hladnjacama prebacivane u Italiju. Evo i jednog primera iz mog licnog iskustva: na nekih 50-60km od BL se nalazi jedno mocvarno podrucje po imenu Bardaca. Jos za vreme SFRJ tu su dolazili italijanski lovci i radili ono sto u svojoj zemlji sigurno nisu smeli. Posle rata, kada je narod postao jos gladniji deviza, lov je procvetao. Buduci da sam i ribolovac, vidjao sam ih mnogo puta. Jedino cega su trebali da se plase su bile mine. Sada je ova mocvara uvrstena u program zastite potpisivanjem Ramsarskog ugovora...da li ce Republika Srpska imati sluha da stiti svoje prirodno blago? Ne znam. Znate kakvi su nasi ljudi. Sve bi za pare prodali. Zato, dok se vlasti ne opasulje, trebalo bi kao pojedinci da cuvamo ono sto imamo (a imamo jos uvek).

Ne ljuti se Gorane. Ako budes imao priliku da dodjes do nasih veverica, obavezno pokusaj da dobijes potomstvo od njih i da BAR jedan deo pustis u prirodu. Pazi samo da ne bude inbridinga, ukrstanja u srodstvu.

Licno, jedan svetao primer uzimanja iz prirode sam imao priliku da vidim kod sokolarenja. Covek nije nas,vec stranac (Arapin) i u njegovoj zemlji lov sokolom je tradicija. Zakon ga obavezuje da ptici obezbedi jako dobre uslove za zivot a i da jedan deo dobijenih mladunaca vrati prirodi ( ne smeju da se naviknu na ljude) a sme da proda samo manji deo. Sve ovo podrazumeva i postovanje zakona, a koliko ga mi postujemo to je pitanje.
Toliko. Da, znam da je off-topic.

Nemo
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.11.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 581
Poslato: 06.10.2008 u 13:06 | IP Prijavljen  

Tucker poucna prica koju svi znaju, ali mislim da je treba uvek ponavljati.

Ima veverica kod mene u selu. Redovno se razmnozavaju na tavanu stare kuce. Posto tamo niko ne zivi, a nema ni komsija u blizini  veverice su se odomacile. Vidjao sam par puta male u gnezdu. Mnogo su simpaticni, kada malo odrastu vec postaju  divlji, ali je prelep  osecaj sesti ispod jabuke i posmatrati kako se igraju.

Moj ih deda nesto ne voli jer mu u jesen pokradu sve orahe.  

Tucker
Član

Član

Član od: 26.01.2006
National Flag of Republika Srpska Republika Srpska, Banja Luka
Poruka: 85
Poslato: 06.10.2008 u 14:20 | IP Prijavljen  

Hvala Nemo.

A osecaj je stvarno prelep! Ma bez divljine smo nista...

GoranC
Član

Član

Poslato: 06.10.2008 u 14:42 | IP Prijavljen  

Ne ljutim se,svako ima pravo na svoje mišljenje.
Eh,kad bi to sve tako bilo savršeno ja bih izašao napolje,gledao vjevericu i ne bih ni pomislio da je imam u kavezu.
Ali onda ne bi gajili ni ribe,papagaje,cvijeće i sl.Ja neću da je ubijem,uzmem krzno,pravim paprikaš,čizme,šal i sl.

Želim da imam to divno biće blizu,da mu se divim svaki dan i naravno,kad bih mogao da ih razmnožim,pustio bih hiljade a ne jednu u prirodu.

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3052
Poslato: 07.10.2008 u 10:10 | IP Prijavljen  

A,bas sam hteo da kazem da se ostave divlje zivotinje na miru i da nije humano uzimati mladunce iz prirode,Tucker bravo,naravno takodje da zakljucam temu........

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Žao nam je, ne možete poslati odgovor.
Ova tema je zatvorena.

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.3071 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2