Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 62
Gostiju: 61
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4347
Najnoviji korisnik foruma: Yaesu
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Buljavo oko i nadut stomak Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Nikbre
Član

Član

Član od: 18.06.2003
Poruka: 43
Pol: Muški
Poslato: 02.08.2003 u 05:42 | IP Prijavljen Citiraj Nikbre

Znam da je ovde vec bilo razmatrano sto sta na ovu temu ali...

Kupio sam zebricu i kad sam dosao kuci pre nego sto sam je stavio u akvarijum ugledao sam da joj je jedno oko buljavo (malo izbaceno). Sad ja znam da postoji nekoliko razloga za takvu bolest i da je treba leciti i tako to ali me zanima sta da radim sa njom trenutno i sta da radim sa drugom zebricom koje je dosla iz istog akvarijuma iz radnje i sta sa ribama koje su samo dosle u istoj kesi zajedno sa njima? Da li da ih izdvajam posebno, zajedno ili da ih gurnem u akvarijum i sve ribe da lecim.

Isto provalio sam da mi se je jedna neonka veoma cudno ponasa jos od samog pocetka pre nekoliko nedelja, uvek se zabija na jedno specificno mesto i tu stoji i ne mrda, isto deluje mi kao da ima nadut stomak, kada je uporedim sa ostsalim neonkama. Sta da radim sa njom da li da je odvajam i cime da je lecim?

Imam kuci samo plavi lek pa ako je on za neku od ovih bolesti, ustvari kad bi mi neko rekao koji su lekovi za ovakve slucajeve i postupak. Pokusao sam da nadjem ovde na stranicama za bolesti i lecenje ribica ali nisam mogao da nadjem ove simptome.

HVALA velika  

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nikbre's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nikbre

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Poslato: 02.08.2003 u 07:17 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Citiraj: Nikbre

Znam da je ovde vec bilo razmatrano sto sta na ovu temu ali...

Kupio sam zebricu i kad sam dosao kuci pre nego sto sam je stavio u akvarijum ugledao sam da joj je jedno oko buljavo (malo izbaceno). Sad ja znam da postoji nekoliko razloga za takvu bolest i da je treba leciti i tako to ali me zanima sta da radim sa njom trenutno i sta da radim sa drugom zebricom koje je dosla iz istog akvarijuma iz radnje i sta sa ribama koje su samo dosle u istoj kesi zajedno sa njima? Da li da ih izdvajam posebno, zajedno ili da ih gurnem u akvarijum i sve ribe da lecim.

NIKAKO ih ne stavljaj u svoj akvarijum. Izdvoj ih u neki drugi ako imas ili u obicnu kantu sa vodom ali ih ne mesaj sa svojim ribama!!!

Isto provalio sam da mi se je jedna neonka veoma cudno ponasa jos od samog pocetka pre nekoliko nedelja, uvek se zabija na jedno specificno mesto i tu stoji i ne mrda, isto deluje mi kao da ima nadut stomak, kada je uporedim sa ostalim neonkama. Sta da radim sa njom da li da je odvajam i cime da je lecim?

Trebalo bi da je odvojis. Lecenje bi trebalo da bude sa antibioticima ali ako si siguran da je bolesna.

Imam kuci samo plavi lek pa ako je on za neku od ovih bolesti, ustvari kad bi mi neko rekao koji su lekovi za ovakve slucajeve i postupak.

Plavi lek je za druge bolesti ne za buljavo oko i nadut stomak.

Pokusao sam da nadjem ovde na stranicama za bolesti i lecenje ribica ali nisam mogao da nadjem ove simptome.

Obe bolesti su verovatno izazvane bakterijama pa ih treba leciti antibioticima. Najcesci uzrok je los kvalitet vode u akvarijumu. Kakva je filtracija? Koliki akvarijum i koliko riba imas u njemu?

HVALA velika

Nema na cemu. Zato smo tu.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Nikbre
Član

Član

Član od: 18.06.2003
Poruka: 43
Poslato: 02.08.2003 u 09:08 | IP Prijavljen Citiraj Nikbre

Pa ovako se svelo na kraju. Ostavio sam zebrice u plasticnoj posudi i dodao im bolesnu neonku. Ostale ribice sam stavio u akvarijum sa nadom da ovo malo vremena koliko su bile zajedno nisu mogle da obole ni od cega.

Kako je zebrica kupljena bolesna ostaje samo da je neonka mogla da oboli kod mene u akvarijumu. Mada kako sam vec rekao mislim da se i ona cudno ponasala od samog starta kako je kupljena. Imam dva akvarijuma od po 40-tak litara sa unutrasnjim pumpama sa filterom u njima koji redovno cistim. Mada pokusavam da nadjem testove za vodu ali do sad bezuspesno.

Koje tacno antibiotici dolaze u obzir pri ovakvim oboljenjima?

Hvala jos jednom

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nikbre's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nikbre

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Poslato: 02.08.2003 u 17:51 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Pa ovako se svelo na kraju. Ostavio sam zebrice u plasticnoj posudi i dodao im bolesnu neonku. Ostale ribice sam stavio u akvarijum sa nadom da ovo malo vremena koliko su bile zajedno nisu mogle da obole ni od cega.

Za svaki slucaj prati ponasanje i tih ribica.

Koje tacno antibiotici dolaze u obzir pri ovakvim oboljenjima?

Amplicilin, Eritromicin, Tetraciklin... zavisi sta nadjes od antibiotika sirokog spektra.

Hvala jos jednom

Jos jednom nema na cemu.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Dane
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.05.2003
National Flag of Makedonija Makedonija, Gostivar
Poruka: 1717
Poslato: 06.08.2003 u 00:31 | IP Prijavljen Citiraj Dane

Isto provalio sam da mi se je jedna neonka veoma cudno ponasa jos od samog pocetka pre nekoliko nedelja, uvek se zabija na jedno specificno mesto i tu stoji i ne mrda, isto deluje mi kao da ima nadut stomak, kada je uporedim sa ostsalim neonkama. Sta da radim sa njom da li da je odvajam i cime da je lecim?

ako je zenka onda....shvatas sta zelim da kazem

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2314 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2