Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 29
Gostiju: 28
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4296
Najnoviji korisnik foruma: Laki1974
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Vidi zadnju poruku Sve se vrača
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 21.02.2016 u: 13:14

Vidi zadnju poruku Daphnia!
Autor: Spirok
Forum: Ribe - Ishrana

Poslata: 20.02.2016 u: 21:05

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe
 Akvaristika » Ribe
Tema Naslov: Opasna vrsta: DA ILI NE ?!? Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Guests
Gost

Gost

Član od: 25.01.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: -130
Pol: Muški
Poslato: 16.01.2003 u 09:33 | IP Prijavljen Citiraj Guests

PIRANA ISKONSKI STRAHOVI ?!?

Obicno se plasimo necega sto ne poznajemo dovoljno, tako da i ova vrsta ribica ima onu famu oko sebe: DA LI GRIZE ILI NE ?

Jedno od najcescih pitanja kod mene u odgajivacnici ili na takmicenjima je : RECITEMI DA LI JE TO ONA IZ FILMOVA STO JEDE SVE PRED SOBOM ???

Ne znam da li ce vas ovo moje reagovanje razuveriti ali imam ih vec vise od 10-tak godina i do sada nisam imao negativnih iskustava u vezi njihove naravi. Tacno je da napadaju plen i neumorni su lovci ali kao i svi ljubimci navikli su na redovnu ishranu mesavinama hrane koje sam pravim od govedjeg srca.........ali o tome u rubrici o hrani, U principu svi od njih ocekujemo da skacu na svaki vapaj publike : BACITE IM HRANU ! A STO NE KIDISU KAO NA FILMU!?! PA DA LI SU TO BAS PRAVE ILI IH VESTACKI ODGAJAJU DA LICE NA PRAVE?!?!

Do sada sam imao vise vrsta aneke su:

1. crvena RED PAKY pirana                  2.NIGER ili crna pirana    

4.METINIS ili biljna silver dollar pirana         5.GIBUS pirana......

Treba im urediti aqvarijum sa dosta panjeva , kamenja, i srednjeg sljunka jer pirane vole da se kriju i iz potaje vrebaju moguc plen.Voda mora da je zakiseljena provetrena sa rasprsivacima i po potrebi je menjati oko 1/3 ukupne litraze na 15-tak dana, naravno odstojale i zakiseljene mangrovanom ili dobrim tresetom!!!!!! Vole visinu do 35-40 cm jer se uglavnom krecu blize dnu aqvarijuma, treba im spremiti odgovarajucu litrazu jer kada se jednom naviknu na okruzenje ne prija im promena, a ako se desi da je aqvarijum mali pojedu se izmedju sebe sto vec nije ono sto zelimo!!!!!!!

PIRANA

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Guests's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Guests

Healer/Ivan
Član

Član

Član od: 15.01.2003
National Flag of Hrvatska Hrvatska
Poruka: 72
Poslato: 17.01.2003 u 06:30 | IP Prijavljen Citiraj Healer/Ivan

Ako su te ribe uhvaćene kao male i navikle na život u akvariju lako je moguće da nemaju taj urođeni instikt ubojice kao u vodama iz kojih potječu,jer u tim vodama ako riba želi preživjeti mora se i izboriti za taj pljen..........pirane ne moraju biti agresivne među sobom ako se u akvarij odma useli malo veći broj jedinki one će među sobom osigurati hiararhiju tako da neće dolaziti do nešto većih sukoba (također akvarij mora biti velik sa pravilnom filtracijom jer pirane pošto se hrane mesnom hranom  prave dosta otpada)

Slažem se sa Piranom  u prethodnoj poruci

Pozdrav

Aca Pirana
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Kragujevac
Poruka: 230
Poslato: 20.01.2003 u 05:29 | IP Prijavljen Citiraj Aca Pirana

Pozdravljam gosta foruma healer/ivan i sam sam gost kod vas na orbicony sajt vam je kul vidimo se

Marko P
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 21.01.2003
Poruka: 314
Poslato: 22.01.2003 u 03:58 | IP Prijavljen Citiraj Marko P

da ne bih ponovo kucao, sledi paste iz nekog starog posta..
evo shta o piranama kazhe jedan chova.. neki stari akvarista.. prepisano samo
par rechi iz nekog kao intervjua.. naleteo sam na to davno u nekim novinama, ne secam se..

...zato "suvim egzibicionistima" smatra akvariste koji drzhe pirane.
- Pirana je jedina iz porodice lososa koja zhivi u toploj sredini. To je
skot riba, poshast u prirodi, uz to je i dozlaboga ruzhna...
  Vechiti ljubitelj zhivotinja (osim pirana), gospodin Djorgovic nas je do
kapije ispratio zajedno sa...

ja lichno nemam nishta protiv pirana.. mislim da je svaka riba interesantna na svoj nachin.. samo mi bilo malo neobichno kako je chovek odreagovao na pomen dotichnih riba.. :) do tad fino i stalozheno prichao, tako.. o akvaristici, nekim svojim iskustvima, nekim vrstama.. pa mi je malo odudarao ovaj deo.. :) kan'da se iznervir'o.. :)

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Marko P's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Marko P

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Poslato: 22.01.2003 u 04:02 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Hm...

Kad smo vec kod toga ljudi koji drze pirane mi lice na ljude koji drze pit-bulove.

Medjutim odmah izuzetak (koji mozda) potvdjuje pravilo: Dejan UPSTE ne lici na coveka koji bi drzao pit-bula ali ima pirane.

Sad ce i on da se javi i kaze svoje misljenje.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Marko P
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 21.01.2003
Poruka: 314
Poslato: 23.01.2003 u 18:09 | IP Prijavljen Citiraj Marko P

Citiranje: Izvorno poslao Cira - 21 Januara 2003

Hm...

Kad smo vec kod toga ljudi koji drze pirane mi lice na ljude koji drze pit-bulove.

:)) ..a ljudi koji drzhe pit-bulove imaju mali.. akvarijum... ;)))

ma sve zavisi iz kog razloga ljudi drzhe pirane.. ako akvarista drzhi pirane ok.. ali imash i one ljude koji nisu akvaristi, a drzhe pirane iz nekih tako razloga.. (pomenutih:) ..kao shto imash i normalnih ljudi koji drzhe bulove.. recimo nekih kinologa.. jer ta rasa mozhda i ima neke svoje kvalitete, ali vecina ih ipak drzhi ne zato shto su to psi, vec zato shto su nekakav simbol... ta grupa ljudi je chak mozhda gora od one koju si pomenuo na morskoj akvaristici...

ja do sad nisam drzhao pirane samo zato shto u principu ne volim da drzhim ribe koje se ne mreste u akvarijumu.. prvo zbog one priche da chak ima takvih vrsta koje su u prirodi ugrozhene usled prekomernog lova za prodaju na trzhishtu akvaristike, a onda zato shto mislim da jednostavno tim ribama uopshte nije lepo u akvarijumu.. gledam to po sebi.. :) ako bi mene npr. vanzemaljci drzhali u nekom "akvarijumu" u kome ne bih imao zhelju za razmnozhavanjem, to bi bio pokazatelj da su u tom "akvarijumu" jako jako loshi uslovi za mene uopshte.. :)

Medjutim odmah izuzetak (koji mozda) potvdjuje pravilo: Dejan UPSTE ne lici na coveka koji bi drzao pit-bula ali ima pirane.

Sad ce i on da se javi i kaze svoje misljenje.

dejan da se javi?? :) pa zar ga ne znash..?? ;)) taj chak i ako se bude javio, komentar ce mu biti neshto tipa: "da.. :)" ili "ne.. ;)) kratko i nejasno.. jel' tako dejane? :)

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
Poruka: 3386
Poslato: 23.01.2003 u 20:34 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Dzaba ga prozivamo. Otisao je da trazi otrovne zabe za svoj biotop. Hm...

Dejane, Dejaneeeeeeee...... Imamo mi forum i za teraristiku!

Sad ce valjda da se javi.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Aca Pirana
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Kragujevac
Poruka: 230
Poslato: 27.01.2003 u 06:42 | IP Prijavljen Citiraj Aca Pirana

Javio se za zabice stizu mu odgovori!!!

ZekicA
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 23.02.2004
Poruka: 125
Poslato: 29.02.2004 u 00:55 | IP Prijavljen Citiraj ZekicA

Kupujem pirane, koju vrstu uzeti? Mislio sam da stavim i jednog oskara i gibicepsa velikog.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi ZekicA's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor ZekicA

ZekicA
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 29.02.2004 u 01:02 | IP Prijavljen Citiraj ZekicA

Vidim da ima svega par ljudi ljubitelja pirana, a ima cini mi se izvesnih predrasuda prema ljudima koji ih drze. Kakve veze imaju pitbulovi sa piranama? Ja imam pudlu pa se interesujem iskljucivo za pirane i oskare!

Ne odgovori niko mogu li oni zajedno?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi ZekicA's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor ZekicA

CyberKat
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.11.2003
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 498
Pol: Ženski
Poslato: 29.02.2004 u 03:14 | IP Prijavljen Citiraj CyberKat

Citiraj: Zekica
Ne odgovori niko mogu li oni zajedno?

Ne. Oskari su ciklidi, Pirane su tetre.... nemaju ama bas nista zajednicko, niti bi ih trebalo kombinovati.

Pirana je po prirodi plasljiva riba, voli dosta panjeva ili sl. sto bi joj pruzilo zaklon... i zakiselilo vodu a i u takvom okruzenju se oseca sigurnije. Oskaru ne trebaju panjevi jer on kao ciklid voli trvdju vodu i nije plasljiv uopste bas naprotiv. 

Ukratko, babe i zabe ne treba mesati.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi CyberKat's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor CyberKat Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor CyberKat Poseti CyberKat's Homepage

ZekicA
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 29.02.2004 u 08:30 | IP Prijavljen Citiraj ZekicA

Hvala puno, ponesto od toga sam i znao ali recimo to za tvrdocu vode nisam! Ima li u akvarijumu od 250l mesta za vise oskara ili pirana (recimo za tri) i sta je uopste zahvalnije drzati od ove dve vrste sto se tice stvaranja optimalnih uslova za njihovo napredovanje i zivot uopste?

Diskusi
Član

Član

Član od: 15.07.2007
National Flag of Srbija Srbija, Subotica
Poruka: 77
Poslato: 15.11.2007 u 12:20 | IP Prijavljen Citiraj Diskusi

adresa www.teraristikaorg tamo je sigurno
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Diskusi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Diskusi

Pluka
Gost

Gost

Član od: 18.01.2007
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Pale
Poruka: 441
Pol: Nije unešeno
Poslato: 08.12.2007 u 21:31 | IP Prijavljen Citiraj Pluka

Evo ja licno nemam pirane ali imam ajkulice A sto se tice pit bulova dok sam bijo klinac nekih 20 godina kad sam imao Tada sam imao pit bula kojeg sam hranijo sa krvlju koju sam nabavljo iz klaonice i redovno sam vodio pita na borbe 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Pluka's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Pluka

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2188 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2