Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 58
Gostiju: 58
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4334
Najnoviji korisnik foruma: AnitaT
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Uradi sam
 Akvaristika » Uradi sam
Tema Naslov: Uradi sam Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Guests
Gost

Gost

Član od: 25.01.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: -130
Pol: Muški
Poslato: 16.01.2003 u 09:03 | IP Prijavljen Citiraj Guests

Filter kao ogledalo aqvarijuma

Sta je ono za cim zudi svaki potencijalni ljubitelj ? Pa naravno cist i skockan aqvarijum koji "radi" uskladjen sa biljnim i zivotinjskim svetom.

Mi mozemo pomoci i sebi i drugima na taj nacin sto ce mo odraditi za svoj TANK filter po uzoru na morske TANKOVE.Naime radi se o filteru koji ima duzinom zadnje stranice aqvarijuma komletan niz komora koje se medjusobno prelivaju.

Pocetak cini komora za mrtvu vodu koja i zadrzava najvise prljavstine, u sledecoj je vec grupa perlon vata sa keramickim kuglama i eventualno jednim sundjerom, sledeca komora sadrzi sitniji perlon sa jos ker. kuglama i zeolitom rudom koja u sebe upija otrove i amonijak.... napominjem da samo posle lecenja koristite aktivni ugalj i kod spremanja novoga aqvarijuma.U zadnjim komorama se stavlja perlon sa bio-kuglama gde se naseljavaju one dobre bakterije koje bukvalno jedu prljave sastojke iz otpadaka  koji se stvaraju u nasem zivom svetu.

Na samom kraju je odlazno crevo sa povratnim mlazom ciste vode.Savetujem vam kao jedan od saveznih sudija za aqvaristiku& teraristiku Saveza Yugoslavije da me kontaktirate sa pitanjima o dimenziji koja je potrebna i jacini odlaznog protoka pumpi

PIRANA

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Guests's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Guests

Healer/Ivan
Član

Član

Član od: 15.01.2003
National Flag of Hrvatska Hrvatska
Poruka: 72
Poslato: 17.01.2003 u 06:45 | IP Prijavljen Citiraj Healer/Ivan

Mislim ad misliš o wet-dry filterima da oni su definitivno odlični i na taj princip rade morski akvariji (moguće stavljanje  i ispod stola)jedino me kod njih muči jedna stvar estetika.........

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Poslato: 17.01.2003 u 09:16 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Hm... Mislim da nije wet/dry jer su sve komore napunjene vodom do vrha. Na sajtu imam 4-5 primera ovakvih filtera (Uradi sam -> Spoljašnji filter) To bi engleski bilo power filter kao oni što se kače od pozadi akvarijuma. Na sličan fazon rade i nezamenljivi su u akvarijumu.

Mada moram da vidim da uradim baš wet/dry baš zbog toga što ne želim da se vidi filter niti bilo šta od tehnike. Pitanje je sam koja pumpa na našem tržištu može da diže vodu na 150cm sa protokom od 600-800L?

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Healer/Ivan
Član

Član

Poslato: 17.01.2003 u 20:56 | IP Prijavljen Citiraj Healer/Ivan

ja mislim da misli...morski akvariji...preljevanje iz komore u komoru.....vidjet ćemo šta kaže

Aca Pirana
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Kragujevac
Poruka: 230
Poslato: 20.01.2003 u 05:25 | IP Prijavljen Citiraj Aca Pirana

Gost sam ja ali me je izbrisala nova prijava, no kako bilo mislio sam na klasican filter sa masom za punjenje filtra morskog aqvarijuma. Mada i wet-dry nije los ali se malo teze primenjuje kod nas jer se narod plasi kako bi to funkcionisalo i sta bi bilo ako bi se nesto poremetilo pa pumpa koja vraca vodu vrti na prazno i crkne !?

Aca Pirana
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 28.01.2003 u 08:17 | IP Prijavljen Citiraj Aca Pirana

Trenutno mi se najbolje pokazao na najvecim aqvarijumima, tako da uz dodatak motornog u sam aqvarijum imam najbolje rezultate.

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.01.2003
National Flag of Makedonija Makedonija
Poruka: 681
Poslato: 03.02.2003 u 19:18 | IP Prijavljen Citiraj Atos

Onako kako ACA  opisuje to nije wet /dry... pogkeda cu u uradi sam , ali vidim da nema t.n. suhu komoru....
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Atos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Atos Poseti Atos's Homepage

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Poslato: 03.02.2003 u 20:39 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Nema. To nije wet/dry. Kod njih je vecina mase za filtraciju na suvom i voda KAPLJE na nju. Kod ovih filter je PUN vode i u nivou sa akvarijumom. Mogao bi da se nazove Hang On filter ali nije ni to jer ne visi nego stoji pored akvarijuma ali inace rade na slicnom principu. Najvise mi lice na Serine filtere koji stoje u akvarijumu, celom jednom bocnom stranicom.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Healer/Ivan
Član

Član

Poslato: 03.02.2003 u 22:12 | IP Prijavljen Citiraj Healer/Ivan

A da wet/dry imaju suhe dijelove (otud i naziv) krivo sam shvatio

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.01.2003
National Flag of Makedonija Makedonija
Poruka: 681
Poslato: 03.02.2003 u 23:27 | IP Prijavljen Citiraj Atos

Ne suhe nego komore koje daju uslove za razvoj anaerobnih bakterija za razgradnju nitrata, ne mora komora da je suva to moze biti i t.n. plenum, gde je samo voda.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Atos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Atos Poseti Atos's Homepage

Aca Pirana
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 05.02.2003 u 19:04 | IP Prijavljen Citiraj Aca Pirana

Slazem se sa Atosom u vezi wet-dry sistema!!!!

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2422 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2