Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 114
Gostiju: 114
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4372
Najnoviji korisnik foruma: Martin498
Najviše poseta: 209
Dana: 03.03.2022
Članova [0], Gostiju [208]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Dario
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:42

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:32

Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Tekstovi
 Akvaristika » Tekstovi
Tema Naslov: Glina Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
KaBoom
Zaslužni član

Zaslužni član
Sporcki referent & money maker

Član od: 06.09.2004
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad / Pivnice
Poruka: 984
Pol: Muški
Poslato: 20.02.2005 u 17:56 | IP Prijavljen Citiraj KaBoom

Slažem se Gligo! Kada čovek nešto stvori svojom idejom, svojim rukama, trudom, voljom... I još kad mu ispadne kako on hoće - nema boljeg od toga! Ali, recimo, ja sam pre nekog vremena pitao tu: koju zemlju, koji treset, da li može humus itd... I na kraju sam saznao da može samo treset. Glina mi nije ni pala na pamet, ni nebi da nema ove teme... Hvala što si to podelio sa nama. Lako ću je naći, to je najmanji problem, samo se bojim da nije otrovana nekim pesticidima! Ali dobro, tu mi niko nemože pomoći - pažljivo ću tražiti... Treset visokog kvaliteta i razna đubriva, tablete - sve se može kupiti i pri tome je čovek siguran da je to upravo za biljke, da je ispravno (a ne otrovno ili nešto...), i netraži nimalo utrošenog vremena i truda! Ko to želi - nek izvoli, ko hoće originalnot, kreativnos, ko hoće da se "igra" sa traženjem, pripremanjem itd., ako mu to pruža zadovoljstvo, takođe - nek izvoli! Zavisi sve od mogućnosti i volje ! Ali ostaje... što prirodnije, to bolje. I uvek sam za originalnost, inovativnost i kreativnost.
Pozdrav.

Gliga
Zaslužni član

Zaslužni član
Ultras Plants

Član od: 10.02.2004
National Flag of Srbija Srbija, Vlasotince
Poruka: 890
Poslato: 20.02.2005 u 19:54 | IP Prijavljen Citiraj Gliga

Kaboom,pa zbog toga i postoji ovaj forum,da razmenjujemo iskustva i pomažemo jedni drugima da bi nam akvarijumi bili što lepši i da bi uživali u njima i , makar malo zaboravili na sve ovo što se dešava oko nas.Najdraže mi je kad nekom pomogne ono što napišem.

Neo,nisam nikad uzimao glinu iz knjižare, ali mislim da vredi probati i to, recepti su napisani na početku teme.Glina je glina, našli je mi u prirodi ili je kupili u knjižari!

Dulija
Član

Član

Član od: 07.07.2005
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 29
Poslato: 17.07.2005 u 00:02 | IP Prijavljen Citiraj Dulija

kad kazete glina iz knjizare onda sigurno mislite na plastelin ali zar on nije obojen,moze li to da steti?

ZeljkoC.
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 15.08.2005
National Flag of Srbija Srbija, Conoplja
Poruka: 138
Poslato: 30.08.2005 u 08:58 | IP Prijavljen Citiraj ZeljkoC.

Svima koji traze glinu za akvarijum samo da kazem da ce je najlakse naci u prodavnicama skolske opreme.Ja sam je juce ovde u Somboru nasao u jednoj takvoj prodavnici.Nije onaj plastelin sto se prodaje u raznim bojama nego prava glina upakovana i na pakovanju pise da je glina najfinijeg kvaliteta.Nije uopste skupa (25 dinara malo pakovanje koje mislim da moze trajati 1 godinu za velike akvarijume, preko 100 litara)  i ja sam juce napravio kuglice i gurnuo pod biljke pa sad cemo videti kako ce reagovati, a i generator za co2 mi radi super pa ce valda dati rezultate.Pozdrav svima.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi ZeljkoC.'s Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor ZeljkoC. Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor ZeljkoC. Poseti ZeljkoC.'s Homepage

Milan77
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 01.03.2006
Poruka: 135
Poslato: 19.05.2006 u 23:34 | IP Prijavljen Citiraj Milan77

Gligo, daj reci za te kuglice, jel ti imas nekih dodataka ili cistu glinu? mislio sam na nesto tima malo pepela (kazu prija - nisam probao), ili sitnog treseta pomesanog sa glinoim, neki dodatak ili slicno?

Ili opet 100% cista glina?

Milan

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Milan77's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Milan77

Gliga
Zaslužni član

Zaslužni član
Ultras Plants

Član od: 10.02.2004
National Flag of Srbija Srbija, Vlasotince
Poruka: 890
Poslato: 20.05.2006 u 20:04 | IP Prijavljen Citiraj Gliga

Ma ja nisam probao sa kuglicama,samo sam pročitao u ruskoj literaturi da peku te kuglice gline i onda ih stavljaju ispod korena biljaka.

Ja sam nalazio glinu u prirodi i onako vlažnu je mešao sa tresetom i stavljao u podlogu iznad šljunka.Kada sam formirao neke akvarijume stavljao sam prvo treset na golo staklo pa preko njega izmrvljenu vlažnu glinu pa šljunak(deblji sloj).Biljke rastu ko lude a sa zdravljem ribica nikad nije bilo problema.

Moj ortak koji je takođe fanatik za biljke nema šta nije stavljao u podlogu da bi ubrzao njihov rast i opet je sve normalno funkcionisalo.Znači,svako bi trebalo da pravi neke svoje kombinacije.

Ma i treset i glina su čista priroda tako da ne bi trebalo da bude nikakvih problema sa akvarijumom.

PedjaK
Član

Član

Član od: 24.05.2005
National Flag of Srbija Srbija, Niš
Poruka: 64
Poslato: 22.05.2006 u 23:05 | IP Prijavljen Citiraj PedjaK

Citiraj: Gliga
.Ta glina će se raspasti i potrošiti kad dođe vreme za presađivanje,jer preporučuju veličinu 1-1,5 cm.

Ja sam našao podatak da kuglice gline treba dodavati na 1 do 3 meseca jer se za to vreme iste istroše. 1 do 3 zavisi od toga kolike su same kuglice i naravno biljke...

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi PedjaK's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor PedjaK

Mtesa
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 11.06.2005
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Celinac, RS
Poruka: 351
Poslato: 22.05.2006 u 23:31 | IP Prijavljen Citiraj Mtesa

radi lakse manipulacije, pokusao sam sledece

umjesto kuglica, napravio sam stapice, duge oko 4 cm precnika oko 5mm
stavio na papir za pechenje, i u rernu na susenje

tvrda ko kamen

lakse se ubacuje u podlogu, i ide malo dublje a ne uznemiravam podlogu

Milan77
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 23.05.2006 u 02:10 | IP Prijavljen Citiraj Milan77

Ili pomesate glinu u prahu za drobljenim tresetom pa to osusite kao klinove male i tako zabijete pod biljku.

Javicu jeli valja za koji mesec... dok zazivi to sve.

Milan

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Milan77's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Milan77

auspuh
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.01.2005
National Flag of Srbija Srbija, Sombor
Poruka: 201
Poslato: 23.05.2006 u 13:09 | IP Prijavljen Citiraj auspuh

ja sam u mali aq (18l) u kojem drzim 4 borca (3zenke i muzjak) posadio parbiljcica, a pre nego sto sam to uradio sam napravio podlogu naravno. prvo sam uzeo par (4-5) supenih kasika zute zemlje (zute gline) i posuo po dnu, posto je bilo prilicno veliko grumenje, malo sam ga raskomadao kasikom, preko tog sloja sam posuo pesak, zatim sam ta dva sloja izmesao, i dobio lepo rasporedjenu glinu po aq-u. finalni sloj je bio kamenje precnika 3-5mm, naravno stavio sam par vecih kamencica radidekoracije. biljke su zivnule, "kao iz vode". odlicno naprerduju.

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Član od: 06.07.2005
National Flag of Srbija Srbija, Jagodina
Poruka: 2140
Poslato: 23.05.2006 u 17:48 | IP Prijavljen Citiraj Noik

Ma ona grncarska glina od koje se prave posude i saksije je po meni najbolja.Koristio sam i onu skolsku,ali ova ima veci efekat.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Milan77
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 23.05.2006 u 19:10 | IP Prijavljen Citiraj Milan77

Citiraj: Noik
Ma ona grncarska glina od koje se prave posude i saksije je po meni
 najbolja.Koristio sam i onu skolsku,ali ova ima veci efekat.

A gde kupujes tu grncarsku glinu?
Ja sam stavljao onu tamno sivu u prahu, koju koriste zene za lice.
Izuzetno je bogata mineralma i prirodnim elementima.

Milan

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Član od: 06.07.2005
National Flag of Srbija Srbija, Jagodina
Poruka: 2140
Poslato: 23.05.2006 u 19:16 | IP Prijavljen Citiraj Noik

U blizini Jagodine gde ja zivim,ima jedan grncar.Mnogo dobar covek,uvek mi da glinu kad mi zatreba.
Znaci,ako znash za nekog grncara,svrati do njega,sigurno ce ti dati nesto gline.
pozz
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Zdaki
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.09.2006
National Flag of Srbija Srbija, Niš
Poruka: 332
Poslato: 14.11.2007 u 20:41 | IP Prijavljen Citiraj Zdaki

Ljudi kupio sam neku glinu u knjizari. E sad pogledajte sastav i kazite moze li ona u aq ili ne. kaolin, kreda, plastifikator, prezervativ 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Zdaki's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Zdaki Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Zdaki

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2656 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2