Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 34
Gostiju: 34
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ostalo
 Akvaristika » Ostalo
Tema Naslov: Baksuz Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Pol: Muški
Poslato: 08.06.2003 u 02:46 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Kada Marfijevi zakoni pocnu da se odnose na vas bolje ne ustajte iz kreveta!

U cetvrtak sam resio da castim svoj bazen biljkama.

Odmah sa posla u 14h, po direknom suncu, na temperaturu od koje mozak vri, sam biciklom verglao do Muzlje (mesto pored ZRa) nekih 10km, da bi od Cika Dzonija uzeo valisneriju ili neko drugo brzo rastuce bilje koje mogu da ubacim u bazen. Na moju zalost izbor biljaka je bio jako slab pa nisam uzeo nista. Ali sam sa Cika Dzonijem poveo razgovor o njegovom bazenu i resio da ja svoj umesto bilja castim sa novom pumpom.

Do tada je vodu pumpala jedna AquaEL turbina protoka 600 l/h. Pumpa koju sam izbrao je Chosen Atman AT-2000 protoka 1800 l/h i Hmax=1,8m. Cena? 1200 dinara (18EE).

Na povratku kuci sam blago dehidrirao ali me to nije sprecilo da odmah po dolasku isprobam pumpu. Isprobao sam je u kanti sa vodom posto su "majstori" nekim uljem podmazali osovinicu rotora (koja je inace od plastike )

Posle sat vremena rada u kanti premestio sam pumpu u bazen, nasuo bazen do gore svezom vodom (nedostajalo je nekih 15cm tj oko 350-400 litara). I otisao da odspavam svoj popodnevni odmor.

Posle 3 sata sam se probudio i pogledao u bazen: nedostajalo je 25cm vode!!!!!! BAZEN JE BIO POLUPRAZAN!!!! Prvo sto sam pomislio je bilo da je najlon negde popustio i tako sam mislio do uvece kada sam se setio da je razlog mozda pumpa. Iskljucio sam pumpu dolio vode do gore (oko 500 litara) i otisao da spavam. Ujutro pre posla sam pogledao bazen kroz prozor i video da je pun do gore.

Moja pumpa se ponasala kao Marko Kraljevic: Pola pije pola Sarcu daje. tj zbog velikog protoka nivo u filteru se podigao i voda se prelivala. Posto ovde mesecima nije bilo postenih kisa i zemlja je jako suva, zemlja je svu vodu upila i nije se primecivalo.

OK jedan problem resen.

Otisao sam na posao i imao jako "zanimljiv" dan.

Kada sam se vratio kuci cekalo me je jos gore stanje: Dve japanke su plutale mrtve na povrsini a trecu je Liza (pekinezer) izvadila i od nje su ostala samo peraja na betonu.

Previse sveze (hlorisane) vode (vise od pola) je ubilo jadne ribice koje su navikle na manje promene do 200-300 litara.

Kada na to dodam jos i (preostalu) zenku ramireza koja je bez vidljivih simptoma otisla za muzjakom Bogu na istinu u Veliki Nebeski Bazen. Onda se ovo moze uzeti kao jedna uzasno losa nedelja za mene sto se akvaristike tice.

Problem koji se sada javlja je sta staviti u tri prazna akvarijuma (poceo sam da sredjujem i onaj od 100 l ugaoni) kada su mi ostali samo koridorusi (u akvarijumu gde su bile japanke), puzevi (u akvarijumu gde su bili ramirezi), par divljih somica (u bazenu) i mozda 1-2 japanke (koje ne mogu da vidim u bazenu)?

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Gold Fish
Član

Član

Član od: 14.03.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 28
Pol: Ženski
Poslato: 08.06.2003 u 07:02 | IP Prijavljen Citiraj Gold Fish

Stvarno mi je zao zbog havarije koja ti se desila.Ja sam veliki ljubitelj japanki i ostala bih pri njima,bar sto se tice jednog akvarijuma(ubaci nekoliko varijeteta,na pr.lavlje glave,crvenkape itd.)Da budem iskrena,jos nisam cula da neko u Srbiji uspesno gaji japanke u bazenu,ako ni zbog cega drugog,ono bar zbog zime.Mozda da u bazen stavis koi-e?Mislim da su oni za ribnjak vise nego krhke japankice.,mada ja licno vise volim ove druge.A u ostale?Ko bi to mogao da ti kaze!?!Sve zavisi od tvog ukusa,mozda volis jata sitnih ribica da se prelivaju(kao neonke,razbore,tetre itd.),ili ponosne skalare,ili munjevite barbuse,ili opet sasvim posebne ciklide?!?U svakom slucaju,vecina ovih drugih mnogo manje prlja vodu od japanki,niti tamane biljke kao one,pa bi mogao da imas skoro uvek cist akvarijum sa divnom vegetacijom.Znam da ti ne pomazem puno,ali bar se trudim.Isto kao sto znam da ti o svemu ovome znas mnogo vise od mene.Ali,ipak...Ne znam ni kakav izbor ribica imas u okolini.Ako hoces,jednom da dodjes u Bg,pa sa nama "forumovcima" u obilazak akv. radnji!Samo da mi malo prodje ova frka sa ispitima!Ko zna,svako zlo moze ponekad i dobro da donese?Ne ocajavaj,malo se odmori od obaveza oko ribica,pa opet u nova jata!!!Do tada,puno pozdrava od mene!!!

Dane
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.05.2003
National Flag of Makedonija Makedonija, Gostivar
Poruka: 1717
Poslato: 08.06.2003 u 07:47 | IP Prijavljen Citiraj Dane

To je najlos dan sto moze da ima jedan akvarista

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Poslato: 11.06.2003 u 18:19 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Ajde da spomenem i ovo:

U nedelju sam imao jos problema sa vodom. Ves masina (na koju sam zaboravio jer sam sredjivao sajt) je uspela da otvori vrata a da elektronika ne reaguje pa je non-stop uzimala vodu i napravila "baricu" od 3cm dubine u kupatilu.

Imao sam srece:

• to joj je bila predposlednja voda
  • stigao sam 30 sekunde pre nego sto ce se voda preliti preko praga u predsoblje
  • nije dosla u dodir sa strujom...

Mislim da je ovo jos jedan dokaz da Marfi nikad ne spava.

Nije pitanje: "Da li ce se katastrofa desitil?
Pitanje je: "KADA ce se katastrofa desiti?"

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2227 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2