Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 62
Gostiju: 62
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Slana voda
 Akvaristika » Slana voda
Tema Naslov: Priprema (Tema zaključana Tema zaključana) Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 4 1 2 3 4
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.01.2003
National Flag of Makedonija Makedonija
Poruka: 681
Pol: Muški
Poslato: 16.06.2003 u 21:18 | IP Prijavljen  

Pa evo za pocetak pocni sa akvarijem , i da resimo problem busenja, mada se meni ugaoni akvarije ne dopadaju .
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Atos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Atos Poseti Atos's Homepage

Manco
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 04.06.2003
National Flag of Srbija Srbija, Gornji Milanovac
Poruka: 165
Poslato: 16.06.2003 u 22:19 | IP Prijavljen  

Mislio sam da prvo postavim taj akvarijum na nesto,odnosno da mu napravim postolje! Uz to ne bih kretao u busenje pre nego sto nadjem neku skicu kako to treba tacno da izgleda!

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 16.06.2003 u 22:47 | IP Prijavljen  

Pa to su ti dva neovisna procesa nemaju veze jedan sa drugim, ali ako ti finansije odobravju napravi novi tank, imam neke ideje..

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Atos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Atos Poseti Atos's Homepage

Manco
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 16.06.2003 u 22:58 | IP Prijavljen  

Pa znas kako,ja sam taj pravio u skledu sa prostorom u kuci pa bi bilo malo nezgodno da bude drugaciji! Uvek bi negde isao na radijator ili na prozor a to bas ne bi bolo dobro! A zasto nije u redu ugaoni?

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.06.2003 u 02:17 | IP Prijavljen  

Me ne da nije u redu nego bi imao problem sa postoljem kao i sumpom ispod akvarija.

Manco
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.06.2003 u 17:19 | IP Prijavljen  

Sto se postolja tice,imam ovde neke majstore koje mogu da maltretiram kako mi volja(salim se) tako da sam sto se toga tice vec dogovorio i izradu metalne konstrukcije i oblaganje medijapanom ali onda sam slucajno video ovaj forum i Reef-ove od kojih nisam mogao da se odvojim pa sam stao sa tim da bih mogao da ga napravim sto je adekvatnije moguce! Inace ideja mi je da postolje prati oblik tanka koji je inace sestougaonog oblika ( dve stranice (90cm)su uz zid u uglu, te dve stranice povezuje jedna mala(20cm) sa namerom da u tom prostoru u samom uglu stoje cevi i creva tako da bi bila sakrivena od pogleda i na kraju tu su tri stranice (60-ak cm) koje su,ustvari, prozor u unutrasnjost tako da se iz svih delova sobe moze podjednako dobro videti unutra) ! Mozes li mi reci u cemu se ogledaju te poteskoce kako bih mogao da probam da ih otklonim u startu?

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 18.06.2003 u 01:05 | IP Prijavljen  

Mozes li mi sto nacrtati , ja sam prvo shvatio da ti je akvarij trougaoni, al sad vidim da je sestougaoni sto je nesto drugo. Ako je tako onda nemas problema, bar sa konstrukcijom, izaberi zeljezo 30mm, neka ima jednu centralnu vertikalnu sipku i gotovo. Ako busis akvarij imaces problema sa bulkhedovima. To ti je deo koji spaja akavrij sa sump-om, ovde ih nemozes naci trebao bi naci to negde vani ili sa nekog on-line shopovima.

Manco
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 18.06.2003 u 19:02 | IP Prijavljen  

Mozes li mi dati tacan engleski naziv "bulkhedova" posto nisam uspeo da ih nadjem na netu! Atos crtez sam ti poslao na mail,ako se ono moze nazvati crtezom, posto nisam uspeo da ga ubacim na forum! Zamolio bih ako neko moze da mi objasni kako se crtez moze importovati na forum! Unapred hvala!

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Poslato: 18.06.2003 u 19:12 | IP Prijavljen  

Mislim da bi se srpski "bulkhead" preveo kao "prirubnica", "spojka"

Sluze da na nekoj posudi naprave mesto gde mozes da "prisrafis" crevo ili sl.

Sliku koju zelis mi posalji na mail aquaria@sezampro.yu pa cu je ja ubaciti.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Manco
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 18.06.2003 u 20:20 | IP Prijavljen  

Ja moram zamoliti Atosa za jos jednu informaciju!

U vezi busenja me interesuje kolika rupa tu treba da bude i ako nije problem neki link za te bulkhead-ove posto sam ih ja nalazio samo u kompletima!

Ciro, tebi bih zeleo da se zahvalim za brzu reakciju na svaki problem u vezi foruma a slika u stvari nije slika nego skica tanka pa cu ti je poslati da moze da se vidi cisto o cemu i na cemu se radi!!!

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Poslato: 18.06.2003 u 20:50 | IP Prijavljen  

Click on image to open in new window

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 18.06.2003 u 20:55 | IP Prijavljen  

Naci cemo to Manco ne boj se ja imam neke, kad vidimo koju rupu ces da busis onda cemo da vidimo dali odgovaraju.

Pozdrav

Manco
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 18.06.2003 u 21:08 | IP Prijavljen  

Da znas da nisam ni sumnjao da ces vec naci neko resenje!

Jasenka
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.06.2003
National Flag of Hrvatska Hrvatska
Poruka: 191
Pol: Ženski
Poslato: 03.10.2003 u 13:02 | IP Prijavljen  

Da se i ja malo vratim na ovu temu.Pošto sam mlada u morskoj,mogu svima koji razmišljaju o formiranju morskog akvarija reći svoja prva iskustva!Sastavljati morski je stvarno zanimljivo,ali zahtijeva puno strpljenja,snažljivosti,ali i čitanja,tj.skupljanja znanja o tome što želimo imati.Nemogu vam opisati koje je to veselje imati takav akvarij.Zasada nemam niti jedan koralj,ali biti će kroz mjesec dana,ali živo kamenje koje imam je samo po sebi toliko zanimljivo,puno života,tako da na njemu svaki dan uoćim neku drugu životinjicu.Mislim da je bitno paziti na kvalitetu vode,jer jedino tako možemo biti sigurni da će nam sve funkcionirati u akvariju!

Skok na forum Ukupno strana: 4 1 2 3 4

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2