Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 117
Gostiju: 117
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4372
Najnoviji korisnik foruma: Martin498
Najviše poseta: 209
Dana: 03.03.2022
Članova [0], Gostiju [208]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Dario
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:42

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:32

Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Tekstovi
 Akvaristika » Tekstovi
Tema Naslov: Biotopski akvarijum Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 4 1 2 3 4
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Puslica
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.11.2003
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Slavonski Brod
Poruka: 631
Pol: Muški
Poslato: 04.01.2005 u 18:19 | IP Prijavljen Citiraj Puslica

Trenutačno sam pri kraju rješavanja afričkog paludarijuma,slikice će biti bolje nego prvi puta.Ribice će biti one koje i sada imam,tu ne mislim ništa mijenjati.Kornjača je premještena u drugu gajbu pa si sada dajem oduška i jednostavno uživam u inovacijama.

Nenad
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.05.2003
National Flag of Makedonija Makedonija, Gostivar
Poruka: 1432
Poslato: 04.01.2005 u 18:47 | IP Prijavljen Citiraj Nenad

Ja cekam neke biljcice, uz to i razbore i jos poneki barbus (mozda Odessa) tako da se nadam da cu uskoro moci da "izbacim" nekog "azijata" u prilog ovoj temi. 

Diskus
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.09.2004
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 456
Poslato: 04.01.2005 u 21:40 | IP Prijavljen Citiraj Diskus

U to bi bilo strava. Pokalo se organizujemo za to. E NEnade ima li Glaso-a kod vas ? Treba mi ko lebac Nikako da je nabavim.

Nenad
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 06.01.2005 u 00:11 | IP Prijavljen Citiraj Nenad

Jos je nemamo, ali trebalo bi da dodje uskoro. Bicete svi obavesteni, hvalicemo se po forumu!

Inace veceras sam konacno nasao malo vremena inesto sredjivao po akvarijumu, tako da sam relativno zadovoljan (sa sobom) .

Jancika
Urednik

Urednik

Član od: 18.02.2004
National Flag of Slovenia Slovenia, Osek
Poruka: 1081
Poslato: 06.01.2005 u 02:37 | IP Prijavljen Citiraj Jancika

Diskuse,svaka cast na tekstovima,mislim da ce biti od koristi ljudima koji prave geografske akvarijume.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Jancika's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Jancika Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Jancika

Diskus
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 07.01.2005 u 20:17 | IP Prijavljen Citiraj Diskus

MA biće toga samo polako. Uradiću još koji biotop onako preciznije pa ću da i to postavim. U svakom slučaju hvala .

Lale
Član

Član

Član od: 08.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Perlez
Poruka: 15
Poslato: 07.01.2005 u 21:45 | IP Prijavljen Citiraj Lale

Mislim da su tekstovi veoma dobar putokaz - kako prići formiranju akvarijuma.
Čekam produbljivanje teme.

Nenad
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 08.01.2005 u 20:20 | IP Prijavljen Citiraj Nenad

Nadam se da cemo svi poslati ponesto, a ako (daj Boze) bide previse, postavicemo temu za svaki biotop posebno.

Diskus
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 08.01.2005 u 22:42 | IP Prijavljen Citiraj Diskus

Slažem se sa tobom Nenade. Bolje obradjeni tekstovi mogu da se postave oko kao od početnog formiranja aq pa sve do ubacivanja riba. Tako da se mogu uraditi takvi tekstovi i postaviti negede u bazi.

Nikola_M
Član

Član

Član od: 30.12.2004
National Flag of Srbija Srbija, Valjevo
Poruka: 35
Poslato: 08.01.2005 u 23:45 | IP Prijavljen Citiraj Nikola_M

Ja sam tek sada procitao ove biotope.Super su,postavljanjem tekstova si ustedeo vreme mnogima,pa i meni.Malo produbljivanja teme bi bilo odlicno!

Surep je !!!

Nikola_M
Član

Član

Član od: 30.12.2004
National Flag of Srbija Srbija, Valjevo
Poruka: 35
Poslato: 08.01.2005 u 23:47 | IP Prijavljen Citiraj Nikola_M

Mrzim kada pogresim u kucanju a to ne vidim

S U P E R   J E!!!

RobertV
Član

Član

Član od: 21.11.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kikinda
Poruka: 21
Poslato: 25.12.2005 u 13:17 | IP Prijavljen Citiraj RobertV

Super ste odradili i svaka vam cast.Mislim da ce dosta ljudima znaciti recimo meni prvom  ! Mada i ja sam da se postavi na sajtu tema za svaki biotop posebno od uredjenja aq formiranja pa sve do ubacivanje ribica. Samo napred sa dobrim radom.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi RobertV's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor RobertV Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor RobertV Poseti RobertV's Homepage

Vojs
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.09.2005
National Flag of Srbija Srbija, Bor
Poruka: 500
Poslato: 25.12.2005 u 13:52 | IP Prijavljen Citiraj Vojs

Super je tekst ,al moram da te ispravim -U africki biotop koji si naveo ne mozes da stavljas cichlidae sa istoka afrike-ne idu tamo ! U zapadno africki biotop idu kongo tetre,mastacembalusi,bihiri i ostale ribe iz tog podrucja ! A ne bi trebalo stavljati ni biljke iz razlicitih podrucja u biotop kome ne odgovaraju- Criptocoryna nema u Australiji ,Valisnerije nema u Africi ! U BIOTOPSKI AKVARIJUM IDU SAMO BILJKE I RIBE KOJE ODGOVARAJU ODREDJENOM PODRUCJU KOJE ZELIMO DA PREDSTAVIMO ! I NIKAKVO MESANJE ,IZ ESTETSKIH RAZLOGA NE BI TREBALO DA SE RADI !

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3446
Poslato: 25.12.2005 u 18:33 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Vidim da smo u tebi Vojse dobili jednog ozbiljnog zagovrnika biotopskih akvarijuma i drago mi je zbog toga. Ako bi smo rešenje na pitanje šta je to biotop tražili u definiciji koja potiče iz biologije onda bi ova doslednost koju tražiš bila jedino ispravna.

Međutim postoji više razloga zašto se ponekad može progledati kroz prste određenim kombinacijama. Jedna od njih jeste čovekovo mešanje u rasprostranjenost vrsta. I tako danas recimo ima nekoliko vrsta familije Poecilidae koje su nastanjene u Africi. Valisnerija je vrsta koja živi na celoj planeti. Negde u biljkama ima jedna moja tema koja sezove Valisnerija made in Vojvodina. I po toj temi biotop kanala DTD bi sa punim pravom mogao da bude zasnovan na V.spiralis. U delovima Amazona unet je kardinal T.albonubes azijska vrsta koja nikako ne pripada tom biotopu. Ili ako se već primila tamo onda i pripada? Da li možemo tako nešto da prihvatimo? Mislim da je to OK. Uostalom nekim sličnim mehanizmima i bez čoveka se naseljavaju vulkanska ostrva po njihovom nastajanju.

Druga stvar je manje striktni biotop gde se čovek ograničava recimo na kontinent ili njegov deo što čak i ti dopuštaš pominjući vrste koje pripadaju zapadno-afričkom biotopu odnosno biotopma. Sa ovim često u vezi stoji nemogućnost nabavke neophodnih vrsta biljaka i životinja.

Treća stvar je svođene biotopa na vrste koje u prirodi ne žive zajedno, ali zahtevaju iste uslove. Po meni je ovo potpuno van okvira zadate teme, ali ima pozitivnu stranu, koja se ogleda u shvatanju značaja pažljivog sklapanja zajednice.

Roberte ova tema odavo treba da dobije širi značaj i mnogo bolji tretman, ali ne stžemo. U svakom slučaju javiće se jednom na naslovnoj strani sajta.

A dotle svi zainteresovani koji imaju šta da pokažu kad je u pitanju biotopski akvarijum neka prilože svoja, razmiljanja ideje, ostvarenja...

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Skok na forum Ukupno strana: 4 1 2 3 4

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2666 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2