Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 89
Gostiju: 86
Robota: 3
Članova: 0
Broj članova: 4350
Najnoviji korisnik foruma: Pedja82
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Baza biljaka
 Akvaristika » Baza biljaka
Tema Naslov: Vallisneria spiralis - Valisnerija Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Gliga
Zaslužni član

Zaslužni član
Ultras Plants

Član od: 10.02.2004
National Flag of Srbija Srbija, Vlasotince
Poruka: 890
Pol: Muški
Poslato: 23.12.2004 u 13:50 | IP Prijavljen Citiraj Gliga

Bojko,ja iskreno prvi put čujem za ovu biljku.Čeprkao sam malo po Netu ali nigde nisam mogao da nađem sliku.Samo sam video da se pominje uvek zajedno sa ciklidima.

Marko P
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 21.01.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 314
Poslato: 23.12.2004 u 14:25 | IP Prijavljen Citiraj Marko P

bojko je verovatno mislio na valisneriju zato shto se od biljaka prisutnih u jezeru malawi uglavnom samo ona pominje... i to je nalaze na retkim mestima.. tzv. valisneria beds.. pa bi, ako se bash hoce bilje u akvarijumu sa afrikancima, ovo bilo jedino reshenje, a da se isposhtuje biotop..

kod mene je chak i uspevala, kada sam stavio afrikance u aq gde je valisnerija bila vec dobro narasla i razmnozhila se.. i da su hteli, nisu mogli sve da s*ebu za kratko vreme... posle su se nekako vec navikli na nju, a i dobra strana je shto je valisnerija imala "automatsko" skracivanje listova... :)

nisam obracao pazhnju da se pominje ta etiopska vrsta... ja sam koristio "obichnije" valisnerije... uostalom, ne verujem da bi i ta vrsta mogla puno da se razlikuje od ostalih... a ramone, ako se ne varam, i ti si imao valisneriju sa afrikancima..? makar sa malim... al' iz'esh moje pamcenje... :)

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Marko P's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Marko P

RamOne
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 15.09.2003
National Flag of Switzerland Switzerland, Zug
Poruka: 594
Poslato: 23.12.2004 u 14:42 | IP Prijavljen Citiraj RamOne

Uf, ne ja sam imao kriptokorine, valesnerije koje bar ja znam i koje sam do sad upoznao sumnjam da bi uspele pored afrikanaca. Sad sam totalno zbunjen sa vrstama Valesneria...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi RamOne's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor RamOne Poseti RamOne's Homepage

Radmanovac
Član

Član

Član od: 18.09.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 1186
Poslato: 04.07.2006 u 16:50 | IP Prijavljen Citiraj Radmanovac

Valisnerija sa spiralnim listovima, inace veoma slicna obliku o kome je ovde rec.

Zasadio sam je na prolece u aprilu u dvorisnom jezercu.
Temperatura vode je bila oko 10 stepeni i ona se osusila.
Ili sam bar ja tako mislio.
Kako korenje nisam vadio a ni podlogu imao sam sta da vidim pre 10 dana.
Kada su upekle astronomske vrucine i voda prokljucala, biljak je pocela da se oporavlja i sada napreduje neverovatnom brzinom.
Vec imam 3 velika stuka i jedno 5-6 malih izdanaka koji napreduju neverovatnom brzinom.
Iz dana u dan sve je gusce i lepse.
Inace, listovi su poprimili crvenu boji i na njima ne rastu alge, dok na starim zelenim listovima rastu alge.
Par slika !

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Radmanovac's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Radmanovac Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Radmanovac

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Poslato: 04.07.2006 u 17:05 | IP Prijavljen Citiraj Cira

U čemu je poenta slati tri gotovo iste slike?

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Neznalica
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.04.2006
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Tovarnik
Poruka: 253
Poslato: 04.07.2006 u 21:22 | IP Prijavljen Citiraj Neznalica

duze treba da se stranica otvori nego da je jedna slika

ginekolog :)
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Neznalica's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Neznalica

Vozač
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.02.2005
National Flag of Slovenia Slovenia, Ljubljana
Poruka: 491
Poslato: 04.07.2006 u 21:54 | IP Prijavljen Citiraj Vozač

http://www.akvariumas.lt/augalai/hydrocharitaceae/vallisneri a_spiralis_var_denserrulata.shtml

Bad Habbit
Član

Član

Član od: 10.09.2006
Poruka: 87
Pol: Nije unešeno
Poslato: 10.07.2009 u 10:34 | IP Prijavljen Citiraj Bad Habbit

Jel moze meni neko da pomogne savetom. Pokusavam da gajim valisneriju (obicnu i giganteu) ali nikako ne mogu se prime. Akvarijum je 90l, temperatura 25-28 C, svetlo philips aquarelle 18W + grolux 15W, podloga bastenska zemlja u zenskim carapama (dve po duzini), prekricene kvarcnim sljunkom. Znaci kako stavim valisneriju, posle par sati postane braun boje i posle dan ili dva nestane, odnosno pojedu je ribe - skalari. Inace u istom akvarijumu mi odlicno uspevaju kriptokorine, nana i limun crveni.

U kuci imam jos jedan akvarijum - 120 l. U njemu je isto postavljena bastenska zemlja, na isti nacin, a prektiven je sljunkom krupnije granulacije, ne znam sastav. Temepratura je ista, a od svetla je samo jedna neonka philips aquarelle 18 W. U tom akvarijumu mi valisnerija raste kao luda, a takodje kriptokorine rastu odlicno (bolje nego u onom prvom), kao i limun.

Jel moze neko da mi objasni zasto ne mogu nikako da odgajim valisnerije u ovom prvom akvarijumu? Samo jos jedan podatak. U tom problematicnom akvarijumu imam drvo koje sam kupio u akvaristickoj radnji, ne znam naziv, ali imalo je nalepnicu, da je porekom iz Afrike, da je bas za akvarijume i slicno. Sa tim drvetom sam imao problema, jer sam ga kuvao vise puta po vise sati i psole ga jos drzao u vodi nekoliko dana i stalno mi i dan danas (samo mnogo manje nego u pocetku) ispusta braun boju u akvarijum. Razmisljam da nema to neke veze sa ovim bojenjem valiserija u braun boju i brzim propadanjem, odnosno truljenjem?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bad Habbit's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bad Habbit

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3052
Poslato: 10.07.2009 u 11:40 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Izbaci panj na neko vreme pa ces videti.....

Nema veze panj sa propadanjem nego manji aq vise kripti i to je to.

Panj je verovatno Mopan ali on ne farba vodu nesto,samo Mangro dobro farba vodu.

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Bad Habbit
Član

Član

Poslato: 10.07.2009 u 12:03 | IP Prijavljen Citiraj Bad Habbit

Ne razumem bas ovo da je mali akvarijum, a puno kripti? Jel mislis na kriptokorine? Nema njih puno, mozda desetak i to ne prevelikih. Inace valisnerije sam dobio iz akvarijuma koji je oko 50l, a u njemu pored kripti koje su tri puta vece od mojih, valisnerije rastu kao lude. Ne znam zasto onda kod mene u 90+ l ne bi mogle da rastu?

Sto se vadjenja panja tice, pretpostavljam da se sala u pitanju. To bi bilo dosta komlikovano, jer sam nanu vezao za panj, ona se primila odlicno i prozima panj sa svih strana, tako da bi vadjenjem panja ostetio i biljku, a to ne bih radio.

Moguce da je mangro drvo. U pocetku je bas ispustala boju, a kasnije odnosno sada, dosta manje. Sada se posle nedleju dana, posto na toliko menjam vodu, jedva primeti braunkasta nijansa boje, dok je ranije posle 2-3 dana vodda bila primetno braun boje.

Inace vaisnerije bi trebalo da su biljke koje rastu u gotovo bilo kakvih uslovima. Ne znam zasto kod mene ne uspevaju? Jel mogu jos nesto da uradim da mu uspeju?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bad Habbit's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bad Habbit

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3052
Poslato: 10.07.2009 u 12:21 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Kod mene u najvecem aq uspeva sve od bilja,a nemam ni podlogu za bilje,ni osvetljenje,niti su ribice naklonjene bilju,ali zato kriptokorina usteriana koja je najveci korov od bilja i raste u svakakvim uslovima postane zelatin posle nekog vremena i nestane,inace mnogo volim tu biljku.

Dok u drugom aq divlja pri jos gorim uslovima nego sto imam u najvecem aq,tako da ne mora da znaci da ce u svakom aq slicnih uslova da uspeva svaka biljka,negde hoce negde nece i to je tako,a to zavisi od vise faktora koji mene licno ne interesuju jer ima bilja raznog,pa ako nece jedna vrsta hoce druga itd.

Sada ce ti mnogi reci da pocnes sa ubacivanjem u aq od raznih preparata do plazma keksa,ali ja ti savetujem da predjes na neku drugu vrstu bilja i uzivas u aq.

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Bad Habbit
Član

Član

Poslato: 10.07.2009 u 12:32 | IP Prijavljen Citiraj Bad Habbit

Ok, a sta bi moglo da se gaji sto je slicno (vizuelno) valisneriji, posto sam zamislio u jednom delu akvarijuma da mi bude bas ona, a onda nikako ne uspeva?

DJAPE030
Član

Član

Član od: 05.06.2009
National Flag of Srbija Srbija, Bor
Poruka: 99
Poslato: 10.07.2009 u 13:09 | IP Prijavljen Citiraj DJAPE030

Pozdrav narode!
I ja imam problema sa valisnerijom, nece, pa nece!
Mozes umesto nje da ubacis sagitariju(zito travu), ona je slicna, a i nije zahtevna!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi DJAPE030's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor DJAPE030

Bad Habbit
Član

Član

Poslato: 10.07.2009 u 13:33 | IP Prijavljen Citiraj Bad Habbit

heh, k'o da mi citas misli. Bas sam za sagitariju hteo da pitam. Dakle, onda bi trebalo da uspe, tamo gde valisnerija nije?

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2