Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 41
Gostiju: 41
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4296
Najnoviji korisnik foruma: Laki1974
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Vidi zadnju poruku Sve se vrača
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 21.02.2016 u: 13:14

Vidi zadnju poruku Daphnia!
Autor: Spirok
Forum: Ribe - Ishrana

Poslata: 20.02.2016 u: 21:05

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Komentari, želje i pozdravi
 Akvaristika » Komentari, želje i pozdravi
Tema Naslov: Šta bi ste dodali ili promenili na sajtu? Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 10 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Gliga
Zaslužni član

Zaslužni član
Ultras Plants

Član od: 10.02.2004
National Flag of Srbija Srbija, Vlasotince
Poruka: 890
Pol: Muški
Poslato: 21.06.2007 u 01:42 | IP Prijavljen Citiraj Gliga

Brainmane,oprosti joj jer izgleda da nije videla sebe u onim  porukama iznad njene.
Trenutna situacija je takva:što više smajlija-bolji akvarista!
A što smo danima i noćima pisali tekstove,po sto puta odgovarali na jedna te ista pitanja,pravili baze riba i biljaka, to nije bitno,koga to još zanima,spletkarenje i gluposti su trenutno in!
Naravno da treba mnogo snage i vremena da se ovaj forum dovede u red,većina upućenijih akvarista i urednika je digla ruke od svega ovog,što je žalosno!Ali kad preovlada glupost i neznanje,onda je povlačenje u ilegalu jedini spas izgleda!
Ostavio sam deo sebe na ovom sajtu,i muka mi je kad čitam šta se sve trenutno piše!
Montenegrogirl za admina!!!

Sinisha
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 04.06.2007
National Flag of Srbija Srbija, Indjija
Poruka: 264
Poslato: 21.06.2007 u 01:49 | IP Prijavljen Citiraj Sinisha

Ja sam prezadovoljan forumom.. Jos uvek nisam upoznao sve `kutke` ali ima vremena
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Sinisha's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Sinisha Poseti Sinisha's Homepage

Etrarkia
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 02.02.2007
National Flag of Srbija Srbija, Anda da si
Poruka: 293
Poslato: 21.06.2007 u 07:55 | IP Prijavljen Citiraj Etrarkia

Brisanje slika u galeriji akvarijuma - da se omoguci korisnicima da sami brisu svoje slike.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Etrarkia's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Etrarkia Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Etrarkia

dr Bouz
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 502
Poslato: 21.06.2007 u 08:32 | IP Prijavljen Citiraj dr Bouz

recimo da je mali problem (cuj mali) zaista sujeta ljudi. ja dobar deo vremena visim po netu - i provalio sam da je to onako bas uvrezena pojava. -naprosto ljudi su takvi. ja kao profi umetnik (ali i odlican djak iz matematike) sam  tu boljku ukinuo kad sam imao 20ak godina . matematika je rekla da ako sam sujetan- necu napredovati i uciti u zivotu kao sto to cini nesujetna osoba.
 osobito me nervira kad neko najprijateljskiji moguc savet, cak na lep nacin izrecen, krene da shvata blago (ili skroz) licno. aman bre..
 primer:
...slike...
 ja:
  pa dosta su vam kilave tu i tamo slike  - vidim ja, nista vi ono niste chitali 

odgovor (postavljaca teme):

Dr Bouz pa ne bih se slozio oko kilavih slika, nije sto je moja ali ona multispinosa u pecini i nije bas naivna,nije sto je moja vec je zaista lepa

takodjer mi se cini da je mali problem, a u smislu piskaranja tako kojecega, sto su ljudi u fazonu moje keve n.pr. i uopste sremaca (barem iz mesta odakle je ona) - naprosto ti ljudi ne trpe tisinu. znaci kad sede "na putu" (klupa ispred kuce - cesta pojava po vojvodjanskim mestima, bitan deo drustvenog zivota :) ) - tisina nema sansi da potraje ni minut. - mora neko nesto da kaze. makar bilo i ..hm... ne bas najmudrije (eto biranih reci ;) - znaci ne mogu mirno (i u tisini "da sede")).
 e sad, to ima za posledicu cinjenicu da se forum puni velikim brojem irelevantnih informacija, sto kasnije otezava dolazak do nekih korisnih podataka, koji su se izgubili u moru manje korisnih.
 i tako to...

Chmi
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 856
Poslato: 21.06.2007 u 09:42 | IP Prijavljen Citiraj Chmi

Pa posto su Rogus, Brainman, Gliga i Dr. Bouz rekli sve sto se meni mota po glavi vec jedno tri-cetiri meseca nemam sta da dodam sem da kazem:

(moram da vicem)

HOCU DA CITAM VISE POSTOVA OD VAS. POKAZITE KAKO SE PISE!!!!

Za nekih godinu ipo dana provedenih na sajtu mislim da sam napredovao bar 10 puta vise nego za prethodnih 15 godina koliko sam se bavio akvaristikom

coa.
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1801
Poslato: 21.06.2007 u 10:28 | IP Prijavljen Citiraj coa.

Baš i nisam mišljenja da stvari stoje loše.

Akvaristika.org je jedna velika akvaristička enciklopedija i za većinu članova ovde dovoljna da ne mora da gugla ili traži odgovore na drugim mestima..
Da se više ništa ne napiše na forumu, ''slatkovodni'' akvaristi mogu da nađu sve što im treba. Pretraga na sajtu je odlična.

Validnost informacija jeste problem, ali se lako premosti. Sve to zavisi od onog kome informacije trebaju.

Recimo često koristim pretragu i tražim Bobanove (boban_nz) postove ako ih ima na temu koja me zanima, bilo ovde bilo kod njega na sajtu, jer najviše poverenja imam u informacije koje on iznosi i to je stvar moje procene na koga se osloniti.
Ako nema na tu temu, onda ga kontaktiram i nikad nisam ostao bez odgovora ili daljih smernica.

Pa i da nema toga, uvek mogu da odem na neki strani sajt recimo da pitam Tom Barra na www.barrreport.com.
To su samo banalni primeri, kada se postavljaju pitanja nekome, a da ne pominjem kopanje po google, pa teško da i bez direktnog pitanja nekome, ne možete da pronađete sve što vas zanima.

Možda ljudima, koji su dugo na sajtu, pa i meni, nema u svakodnevnim pisanjima mnogo toga zanimljivog, pa iznose neka negodovanja prema svojoj meri. Ipak, svi mi ovde dolazimo da vidimo ''šta se radi'', a posećenost sajta je konstantno odlična jer dođe i do 1000 ljudi na dan.

Sve u svemu, mislim da je akvaristika.org odlična jer su davno postavljeni dobri temelji i ozbiljnijih zamerki nemam.
I dalje, kao i ranije, veliki broj ljudi se ovde upoznaje i druži van foruma i ta dimenzija sajta nije zanemariva.

MontenegroGirl
Gost

Gost

Član od: 13.04.2007
National Flag of Germany Germany, Koeln
Poruka: 63
Pol: Ženski
Poslato: 21.06.2007 u 13:47 | IP Prijavljen Citiraj MontenegroGirl

Ovakooooo gospodo pametni.
Mi glupi ne politicimo, ne pravimo se pametni, a i zasto kad ste vi tu.
Mi kad vidimo nesto zanimljivo, imamo zelju da napisemo tu nesto.
Ja sam videla da je onaj admin. napisao da ga boli uvo za sajt, i nasalila se.
Ja vidim da je sajt posecen,i da ljudi dolaze, i to je fino.
Ljudi ne dolaze ovde samo zato sto je ovo akvaristika, i treba im pomoc. Valjda dolaze i da vide sta ima novo, da se druze, da prodje vrijeme.
JA dolazim jer aktivno dolazi clan moje porodice,pa tako sam pocela i ja.On visi na akvaristici da bi odmah posle neceg sto napise bio izvrijedjan sa strane pametnijih.
Ne znam zasto pisati nesto, kad znas da ima pametnijih i doci ce i sprdati se na tvoj trud.
Ja ponavljam, nasalila sam se!!!
A ako to toliko smeta, ti Brain... nemoj da citas.
Kako ja tebe ne pratim, ne vidim te u stvari.
Ovo sto si napisao sasvim slucajno sam videla jer je bilo posle mojeg posta, pa sam predpostavila sta oces.
Evo ja necu vise da pisem nista, da bi ostalo mesta za pametne ljude...
Ne bih zelela da ovde sad nastane neka rasprava, i da dodje do zakljucavanja teme.
Zato brainmane ako zelis da mi kazes da sam glupa javi na pvt, i ne samo on mozete i vi ostali slatkisi, pametni.
I hvala Gligo necu ja za admina, ja sam samo rekla da bi bilo ok, jer se ja trudim, dolazim skoro svaki dan, citam, gledam slicice itd, a opet imam isto misljenje kao onaj Rogus.
Zato nemoj da me predlazes, necu ja ne brinite, a i muka mi da molim gospodina sefa da me postavi.
Pozzzzz

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi MontenegroGirl's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor MontenegroGirl Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor MontenegroGirl

MontenegroGirl
Gost

Gost

Član od: 13.04.2007
National Flag of Germany Germany, Koeln
Poruka: 63
Pol: Ženski
Poslato: 21.06.2007 u 13:58 | IP Prijavljen Citiraj MontenegroGirl

Citiraj: Gliga
Brainmane,oprosti joj jer izgleda da nije videla sebe u onim  porukama iznad njene.<br>Trenutna situacija je takva:što više smajlija-bolji akvarista!<br>A što smo danima i noćima pisali tekstove,po sto puta odgovarali na jedna te ista pitanja,pravili baze riba i biljaka, to nije bitno,koga to još zanima,spletkarenje i gluposti su trenutno in!<br><br><br>

Blue je napisao sledece.

"PROBLEM: Validnost informacija iznetih na forumu.
Naime, poslednjih nedelja sam intenzivno pratio diskusije na forumu i dosao do zakljucka da je ogromna kolicina informacija u najmanju ruku nepotpuna, a cesto i potpuno netacna. Svestan sam da je nemoguce potpuno resiti ovaj problem, na kraju, forum i jeste mesto gde svako ima prava da iznese misljenje sve dok njime ne vredja nekog drugog clana ili koga vec. Ali, mozda moze da se postepeno uvede neki sistem rangiranja/ocenjivanja pa bi onda svako dobro razmislio pre nego sto se izlupeta samo da bi nesto napisao u okviru date teme. Nedostatak kontrole ovog tipa moze samo da sroza forum i dovede ga na poslednje mesto kada je u pitanju tacnost i pouzdanost informacija. Nije sve u tome da forum ima sto vise clanova. Kod ovakve tematike bitnu ulogu ima i kvalitet postova i kredibilitet njihovih autora. Problem je sto u ovom slucaju nije doslo do poznatog 'kvantitet radja kvalitet'. Tako najvise ispastaju oni najranjiviji - akvaristi pocetnici, zeljni saznanja, puni ideja i potpuno nestrpljivi. Citajuci pojedine poruke, sticu neispravna saznanja koja cesto mogu da dovedu do potpunog razocarenja i njihovog odustajanja od ovog prelepog hobija/nacina zivota (kako za koga:)"

Naravno da se nisam vidjela u porukama iznad moje.
Sto znaci da on procita ili ne procita ono sto ja napisem i vidi da je to samo jedna sala ili kako biste vi "pametni" to rekli glupost.
Ja nikad ne pametujem i ne dajem nikakve savete, i ne vidim da on prica o nekom kao sto sam ja.
On prica o tome da se daju netacne informacije, pa posto ovde ima gospode koji kad je neka netacna info. napisana oni brze bolje ispravljaju.
Znaci ako se trude ovi sveznalice dzabe i netacna informacija, i ne znam sta ovo bi odjednom?
Kad su tu gore navedeni nema zime za pocetnike...
Oni ce da spase planetu akvaristiku...

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi MontenegroGirl's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor MontenegroGirl Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor MontenegroGirl

Nemo
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.11.2004
Poruka: 581
Poslato: 21.06.2007 u 14:50 | IP Prijavljen Citiraj Nemo

Forum je odlican , mozda ima par tehnickih nedostataka, ali sve u svemu je super. Ja sam mnogo toga novog naucio od trenutka kada sam se uclanio.

Ako sam nekome dao neku netacnu informaciju onda je to iz neznanja,a ne "da komsiji crkne ribica". Mislim da je ista stvar i sa drugim clanovima. Ako neko namerno lupeta i pise gluposti onda ga treba .  

Ako nekome mnogo smeta ovaj forum pa niko ga ne bije po usima da bude clan... 

Ovo je ipak forum i razmena iskustava pa ne moze bas sve da se kontrolise. Sto se tice pocetnika mislim da treba dobro da iscitavaju forum, ne verujem da je svuda sve pogresno napisano(cak sam ubedjen u suprotno). Znaci ukoliko su pametni nece prihvatiti svaki odgovor zdravo za gotovo.

Sale na forumu meni licno prijaju jer bi stvarno bilo smor da je sve ozbiljno. Nikada ne bih radio u firmi u kojoj su svi stalno "na nivou".

Smorio sam se dok sam pisao ovu poruku,a tek jadan onaj ko je cita. Ma ljudi samo OPUSTENO i  uzivajte u akvaristici. Nemojte uzalud trositi vreme na pisanje glupih poruke(kao ja sada).

Zakljucak je isti kao i uvod:

FORUM JE ODLICAN

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
Poruka: 3443
Poslato: 21.06.2007 u 20:34 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

I gde smo sad? Zaključak koji je potpuno u duhu poslednje diskusije bio bi: Ako smo pametni znaćemo i sami, a ako smo piglu reći će nam pametni. Dakle, jasno je, razloga za brigu nema, naročito ako ignorišemo izreku: Nit' brige nit' pameti. Ma šta da se razmišlja uopšte udri brigu na veselje!

To što ja ne verujem u to nikoga ne treba da se tiče, jer, kao onaj Rogus, u suštini ja sam samo član ovog foruma. Činjenica da pored mog imena još uvek stoji i to da sam admin, posledica je Ćirinog premišljanja oko pitanja šta dalje i kako dalje. Zato sam ja Gerlu svatio samo kao šalu sa poentom - pitanjem: "Šta očekujete od sajta koji ima lažnog admina?"...i svakavim još pitanjima.

I nemam šta tu da dodam više niti vidim šta bi iko imao da doda u ovoj temi, osim da u šali ili zaozbiljno kaže kao Gerla oću ja da budem... I onda će pametni, kojih još uvek ima, da kažu ko je mali, a ko nije i onda će oni što nisu mali morati dobro da se oznoje. Ispravljanje Drina ne ide bez znoja, a znoj, čak i lošim matematičarima, jasno ukazuje na vreme koje je potrebno za njegovu proizvodnju, a tu su onda i prateći troškovi takve proizvodnje i nus pojave...

Da ne pričam puno o tome kako se troši vreme na forumu, dodaću da sam u vreme kada sam pisao po 5-6 postova na dan spavao u proseku 4-5 sati, sve dok mi fiziologija nije pobrljavila. Onda sam prešao samo na vikend-vilenjenja, pa mi je i to bilo mnogo i sad sam tu gde sam i dopada mi se. Kao i većina dođem da vidim da li ima nešto zabavno. Potrošim 5-10 minuta na dan i kažem laku noć.

Ne znam ko prati Blog B92. Tamo recimo ne bih izdržao da pišem ni dan, jer mnogo više ljudi prati taj sajt. Dovoljno je pogledati samo komentare posle lepih misli i videti šta je prosek Srbije, Balkana, a i šire... (Na kraju krajeva taj blog je rasturen i sad postoji u nekoj novoj sporednoj varijanti) U nauci se to zove šum. Što je pojava koju želiš da izmeriš (izkažeš) suptilnija to je više maskirana šumom. Ako istinu staviš na sredinu normalne raspodele svi ostali padaju levo i desno. Savršeno jasno, istina je lična stvar pa ćemo je centrirati prema sebi, makar i distribuciju poremetili.

Cmhi pisaću tekstove kad bude osećao potrebu, tačnije kad budem imao šta novo da napišem ili koga šta da priupitam. Tako je i sa ostalima, siguran sam. Pitanje je samo kako ko meri vrednost svojih reči. A o tome je teško raspravljati, verovato i zaludno, zbog onog šuma i one raspodele.

I na kraju, ne verujem u ilegalu i u partizane, ili bar ja nisam sebe smestio u takve odrednice. Više sam poput domaćin koji iz hladovine razmišlja (slabim intenzitetom tog procesa) pored dobro nađubrene njive iz koje bujaju kultura i korov. I taj se domaćin pošto ga ruke bole već dugo pita da li se svo to bujanje može rukama počupati ili valja duboko zaorati?

Iz svega što sam kazao verujem da se može zaključiti da čupanje ne vredi. Uostalom i kad bi se uspelo njiva bi bila ko da je uzorana. Da orem nemam volje.

Eto vam proste filozofije - ne trošite vreme na ovo, ako stvarno niste radi i kadri da ga sa smislom potrošite!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Rogus
Administrator

Administrator

Poslato: 21.06.2007 u 20:37 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

A ako jeste, šta vas može zaustaviti?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Rogus
Administrator

Administrator

Poslato: 21.06.2007 u 20:39 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

I da, stvarno bi neko nešto morao da uradi sa tim brisanjem slika u galeriji akvarijuma.

Evo ja ću Ćiri da napišem PP i verujem da će on to da odradi, osim ako nema neka kvaka programerska.

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 1441
Poslato: 21.06.2007 u 21:43 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Gliga je dao najbolji predlog... MontenegroGirl za Admina i promenite naziv sajta u PRIČAONICA !!!

Elvis has left the building !!!

General
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.08.2005
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 459
Poslato: 21.06.2007 u 22:14 | IP Prijavljen Citiraj General

Pozdrav,

Zao mi je sto je uopste doslo do ovakvog razvoja diskusije. Istina desava se ponekad da neki ljudi daju totalno netacne informacije (ne kazem da i ja nisam nekad pogrijesio u necemu, iako se trudim da ne dajem komentare u temama o kojima nemam bas nikakvog pojma) i da su jos u stanju da ih brane svom silom pa  ponekad i sa teskim rijecima. Ipak mislim da je ovaj forum jedna odlicna stvar i da pojedinacni ispadi ni u kom slucaju ne smiju da dovedu do rasturanja ovog site-a. Iskreno ovo je najbolji forum koji postoji na internetu. Od kad sam se uclanio iznenadila me srdacnost ljudi i spremnost da pomognu u svako doba dana i noci (ovim putem im se svima iskreno zahvaljujem).

Naravno da uvijek treba teziti boljem pa tako i sto se tice uredjenja ovog site-a normalno u granicama moguceg.

Veliki pozdrav za sve clanove i goste

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi General's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor General Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor General

Skok na forum Ukupno strana: 10 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2148 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2