Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 43
Gostiju: 43
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4296
Najnoviji korisnik foruma: Laki1974
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Vidi zadnju poruku Sve se vrača
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 21.02.2016 u: 13:14

Vidi zadnju poruku Daphnia!
Autor: Spirok
Forum: Ribe - Ishrana

Poslata: 20.02.2016 u: 21:05

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Komentari, želje i pozdravi
 Akvaristika » Komentari, želje i pozdravi
Tema Naslov: Šta bi ste dodali ili promenili na sajtu? Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 10 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 1441
Pol: Muški
Poslato: 15.09.2006 u 09:16 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Citiraj: Macak Mackin

Tih tekstova ima veoma malo ,nista a ovdje ima ljudi koji znaju mnogo vise a nece da podijele sa nama SRAM IH BILO !!!

I naravno BAZA RIBA treba da je popunjenija i malo uredjenija ...

I NAGLASAVAM  treba uvesti nesto novo mozda elektronski magazin ...

Svi ljudi koji znaju nesto, ne bi non stop pricali i bili glavu oko nekog problema koji se ljudima javlja, znaci ljudi nisu sebicni sto se tice akvaristike...Koliko vidim ovde je skoro svaka tema o akvaristici predjena vise puta, tako da u samom forumu na jedno pitanje ima mnogo vise odgovora, sto je dobro jer su misljenja i iskustva razlicita. Sto se tice samih tekstova, slazem se da treba vise da se pisu, ali nedostatak vremena kod svih ljudi je veliki problem, a i sama tema, jer u samom forumu skoro svaki tekst koji bi mogao da se napise je vec dobro pokriven temom u forumu. Znaci pretrazivac u ruke i trazi Macak sta ti je volja... Sto se tice baze riba, mislim da treba naci one vrste koje nema u bazi...tj. OTVORITI NOVU TEMU SA NASLOVOM: "Ribe koje biste voleli da vidite u bazi riba !!!", znaci kada neki clan ne nadje podatke o toj vrsti, obavesti u toj temi sta bi voleo da vidi, tako da bi clanovi mogli da napisu neki tekst o datoj ribi, sto bi kasnije administratori svtstavali u bazu riba. Ovako bi neki ljudi koji bi hteli da nesto napisu o nekoj ribi, morali da traze da li je ima u bazi pa da pola dana potrose na vreme trazeci ribu koja nedostaje...Mislim da je ovo mnogo laksi nacin da se popuni sama baza. Sto se tice samog elektronskog magazina, mislim da je besmislen u odnosu na kolicinu podataka navedenu na ovom forumu tj. portalu...

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Član od: 06.07.2005
National Flag of Srbija Srbija, Jagodina
Poruka: 2140
Poslato: 15.09.2006 u 20:16 | IP Prijavljen Citiraj Noik

Citiraj: Brainman

Sto se tice baze riba, mislim da treba naci one vrste koje nema u bazi...tj. OTVORITI NOVU TEMU SA NASLOVOM: "Ribe koje biste voleli da vidite u bazi riba !!!", znaci kada neki clan ne nadje podatke o toj vrsti, obavesti u toj temi sta bi voleo da vidi, tako da bi clanovi mogli da napisu neki tekst o datoj ribi, sto bi kasnije administratori svtstavali u bazu riba. Ovako bi neki ljudi koji bi hteli da nesto napisu o nekoj ribi, morali da traze da li je ima u bazi pa da pola dana potrose na vreme trazeci ribu koja nedostaje...Mislim da je ovo mnogo laksi nacin da se popuni sama baza.

Ok,ideja nije losha.Ukoliko nije problem,ja bih rado dao opise nekoliko americkih ciklida i dolar pirane(Metynnis hypsauschen),uz dobru volju i malu pomoc drugih clanova ukoliko mi nesto promakne.
2. galerija,mada smo o tome vec diskutovali,mislim da je najbolje da otvorimo forum sa slikama aq,nesto kao forum-galerija.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 16.09.2006 u 00:17 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Pa ja mislim da bi mnogi clanovi uskakali da se popuni baza riba, ja bih sigurno...Sto se tice galerije, ne bih je menjao jer mislim da je odlicno odradjena, jer polazim od sebe i odlicna je stvar sto u samoj poruci clana na forumu postoji link i mogu da vidim akvarijum od datog clana i mislim da nema mnogo veze na kom se mestu nalazi akvarijum. Sto se mene tice galerija je odradjena bez premca, mozda bih samo sortirao akvarijume ne po datumu nego po dobijenim ocenama...Tako da bi se prvo videli najbolje ocenjivani akvarijumi.

Leptiric
Zaslužni član

Zaslužni član
Urednik za vbox i kulturni život

Član od: 21.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Zrenjanin
Poruka: 703
Pol: Ženski
Poslato: 16.09.2006 u 00:27 | IP Prijavljen Citiraj Leptiric

Citiraj: Macak Mackin

meni smeta sto u Forumu nema neka tema o Rodovima  familijama i tako nesto slicno

Tako neki tekstovi postoje....ne kažem da su enciklopedije ali postoje recimo:

http://www.akvaristika.org/forum/forum_posts.asp?TID=118& ;PN=4

a ima još nekoliko takvih tekstova.....pogledaj u forum 'Tekstovi' - kreni od poslednje strane

I naravno BAZA RIBA treba da je popunjenija i malo uredjenija ...

Na bazi riba se uvek radi.....ali je to jedan zahtevan i nimalo lak posao. Vi uvek možet da pronadjete teksto o nekoj ribi koja vas posebno zanima a o kojoj nije bilo reči na sajtu i prosledite slike i karakteristike....shodno podacima koje baza zahteva....nekome od urednika i eto dobrobiti za ceo kolektiv.....što me podseti na jednu ribicu o kojoj dugujem tekst već neko vreme

Leptiric
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 16.09.2006 u 00:33 | IP Prijavljen Citiraj Leptiric

[/QUOTE]
2. galerija,mada smo o tome vec diskutovali,mislim da je najbolje da otvorimo forum sa slikama aq,nesto kao forum-galerija.
[/QUOTE]

Kao što je mili Brainman već rekao.......dakle galeriju već imamo tako lepu kakva jeste u kojoj možeš da pregledaš akvarijume nekim redom ili samo aq odredjenih članova i da u vezi njih pitaš, sugerišeš, komentarišeš......ali ima i vazdan tema o aq pojedinaca.....što se nije pokazalo kao naročito pametna ideja jer IMAMO GALERIJU (i naravno opet se ja tu nekako sticajem okolnosti poklopih u priču o ne naročito pametnim idejama....ali taki smo insekti)

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Član od: 06.07.2005
National Flag of Srbija Srbija, Jagodina
Poruka: 2140
Poslato: 16.09.2006 u 00:36 | IP Prijavljen Citiraj Noik

Dobro,bio je samo predlognista zlonamerno,nasha galerija ima svojih mana i prednosti,ali takva je kakva je.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Leptiric
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 16.09.2006 u 00:48 | IP Prijavljen Citiraj Leptiric

Pa nije niko reko da je zlonameran predlog, a ja se izvinjavam ako je zvučalo kao zlonameran odgovor jer nije trebao biti tj nije

Nemo
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.11.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 581
Poslato: 23.11.2006 u 12:56 | IP Prijavljen Citiraj Nemo

Ja ima jedan predlog i ne znam da li je to vec neko prokomentarisao posto ima puno poruka u ovoj temi pa nisam mogao sve da citam.

Kada otvorim stranicu akvaristike kao i ispred http pojavi se kucica. Zar ne bi bilo lepse da se postavi neka riba(skalar, diskus, botija ili neki africki ciklid)?

U padajucem meniju kada hocu da odaberem neki od poslednjih sajtova ja gledam po slicicama i trazim kucicu, a bas bih voleo da se pojavi riba.

Znam da mnogo izvoljevam, ali sta da se radi.

Pooz

Sladjana
Član

Član

Član od: 13.08.2006
Poruka: 58
Pol: Nije unešeno
Poslato: 07.01.2007 u 19:59 | IP Prijavljen Citiraj Sladjana

Meni se bas svidja kucica

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Sladjana's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Sladjana

Blue
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 800
Poslato: 20.06.2007 u 20:50 | IP Prijavljen Citiraj Blue

Pozdrav svima!
Ova poruka je najvise upucena administratorima i urednicima, ali bih voleo da je procitaju svi zainteresovani clanovi i da daju svoje misljenje o ideji.
PROBLEM: Validnost informacija iznetih na forumu.
Naime, poslednjih nedelja sam intenzivno pratio diskusije na forumu i dosao do zakljucka da je ogromna kolicina informacija u najmanju ruku nepotpuna, a cesto i potpuno netacna. Svestan sam da je nemoguce potpuno resiti ovaj problem, na kraju, forum i jeste mesto gde svako ima prava da iznese misljenje sve dok njime ne vredja nekog drugog clana ili koga vec. Ali, mozda moze da se postepeno uvede neki sistem rangiranja/ocenjivanja pa bi onda svako dobro razmislio pre nego sto se izlupeta samo da bi nesto napisao u okviru date teme. Nedostatak kontrole ovog tipa moze samo da sroza forum i dovede ga na poslednje mesto kada je u pitanju tacnost i pouzdanost informacija. Nije sve u tome da forum ima sto vise clanova. Kod ovakve tematike bitnu ulogu ima i kvalitet postova i kredibilitet njihovih autora. Problem je sto u ovom slucaju nije doslo do poznatog 'kvantitet radja kvalitet'. Tako najvise ispastaju oni najranjiviji - akvaristi pocetnici, zeljni saznanja, puni ideja i potpuno nestrpljivi. Citajuci pojedine poruke, sticu neispravna saznanja koja cesto mogu da dovedu do potpunog razocarenja i njihovog odustajanja od ovog prelepog hobija/nacina zivota (kako za koga:)
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Blue's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Blue Poseti Blue's Homepage

Bjelos
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 15.04.2005
Poruka: 1076
Poslato: 20.06.2007 u 21:26 | IP Prijavljen Citiraj Bjelos

Meni smeta sto ne mogu sama da brisem svoje slike iz galerije. Generalno mislim da je sajt odlicno uradjen i zamisljen. Nadam se da niko nece ljutiti zbog nasih sugestija, to je jedini nacin da sajt bude jos bolji.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bjelos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bjelos Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Bjelos

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
Poruka: 3443
Poslato: 20.06.2007 u 22:15 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Neće se niko ljuti, naravno. Nadam se da ovaj sajt neće doživeti sudbinu poput recimo HRaquatice ili bi možda i to bilo bolje nego da se desi ovo što Blue predviđa.

Meni je otac uvek govorio da "Narod zaslužuje vlast koju ima". Bilo je to teško prihvatiti u onim godima, one pogubne (tj najpogubnije) vlasti, ali nije bilo neistinito, baš kao što nije ni danas. Mene očigledno više ne interesuje sudbina ovog foruma, ili da budem bliži istini, nadam se da će ostati valjan i posećen, ali uopšte nisam spreman da se trudim i ulažem svoje vreme. To se isto desilo i sa većinom ostalih urednika. Dakle nema ko da sprovede nove ideje, a kamoli kakve opsežne radove.

Dakle jednostano rečeno, ko ima snage, volje i znanja neka odredi nivo foruma.

Sa druge strane, moje mišljenje je da čovek za većinu stvari koje želi da  savlada mora prvo da nauči da razluči trivijalno od suštinskog. To obično znači da pre toga dosta čita. Ono što bi dosta pomoglo nekim budućim čitačima jeste čišćenje krša, no pitanje ko bi se prihvatio da to odradi na nivou celog foruma. Ostalima je ionako svejedno, tu su da ćakulaju i potroše vreme što je takođe njihovo pravo.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

MontenegroGirl
Gost

Gost

Član od: 13.04.2007
National Flag of Germany Germany, Koeln
Poruka: 63
Poslato: 20.06.2007 u 23:23 | IP Prijavljen Citiraj MontenegroGirl

Citiraj: Rogus

Mene očigledno više ne interesuje sudbina ovog foruma, ili da budem bliži istini, nadam se da će ostati valjan i posećen, ali uopšte nisam spreman da se trudim i ulažem svoje vreme.

Vidi ,vidi ko je istomisljenik sa mnom?! Ovo da mi je neko pricao ne bih mu verovala.
Sta reci....?
Pa prema ovome mogla bih i ja da budem neki admin. posto isto mislim kao i Rogus a dolazim cesce nego on.(dobra sam nema sta)

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi MontenegroGirl's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor MontenegroGirl Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor MontenegroGirl

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 21.06.2007 u 01:25 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Hajde kad je već krenulo, baciću karte na sto, pa kud puklo... Evo poruke koju je napisala MontenegroGirl, meni liči na sprdnji i zaludjivanje ljudi, što mislim da nije cilj ovog foruma... Udri brigu na veselje, pa kud puklo... Šta reći posle ovakve poruke ?!?

Blue je u potpunosti u pravu i slažem se sa njim...Validnost informacija nije više na nekom nivou da bi ljudi stvarno mogli da se oslanjaju ne iste i tu na scenu stupaju ostali članovi koji su se povukli u ilegalu i gledaju sve ovo iz prikrajka, treba postaviti pitanje: ZAŠTO?? Zašto se ljudi sa malo više znanja slabo uključuju u diskusije, zašto se ćuti odredjenim stvarima... Mislim da su budalaštine te koje teraju ljude sa ovog foruma ili možda jednostavno nema više smisla raspravljati o nekim stvarima koji zdušno brane svoje stavove bez ikakvih činjenica, već se pozivaju na ono "Čuo sam ja to negde... Rekao mi je prijatelj, a on je baš iskusan ili to je radilo kod mene godinama..."

Roguse, sećaš se kada smo pričali o nekim stvarima koje su se dešavale i da su još tada trebale biti odradjene neke promene, jer već tada su kola kretala nizbrdo...Na svu sreću još nije to u tolikoj meri raširilo, ali kada vidim tvoj post, gde javno kažeš da nećeš ulagati svoje vreme, dodje i meni da dignem ruke i da gledam iz pokrajka i smejem se tudjim postovima... Sećaš se kada sam ja hteo da odem sa foruma, jer sam došao do stadijuma zasićenja, na šta si mi ti odgovorio da treba da se borimo protiv bubica, te sada ja tebi kažem probaj da se izboriš malo protiv tih bubica (ti znaš šta ja radim, pa opet nisam digao ruke, a mogao sam).

Veliki problem je i sujeta samih akvarista, i do one ogromne reči koja se piše malim slovom "iZVINITE, pogrešio sam"... Prozvaću i Bobana da se oglasi, jer je pratio onu temu kada smo lupetali oko karbonata i bikarbonata (zabluda za Mg i Ca), ali i on je ćutao i nije se oglašavao, pod geslom da nekog ne uvredi, ali onda se rasprava prenela kod njega pa smo dobili neke informacije koje se tiču tih stvari... Mislim da je i on trebao da se uključi i da me iznapušava i kaže "Dečko bre, izadji iz kratkih pantalona... Nemoj da lupaš..." Naučio bih nešto lakšim putem, ali ništa se od toga nije desilo... Da se Boban ne nadje uvredjen, jer ga stvarno smatram akvaristom nad akvaristima, ali ipak je i on urednik ovog sajta, te mislim da treba da se oglasi...

Što se tiče truda, nije teško napisati jednu ili dve poruke dnevno, ako već znamo da blejimo po netu po ceo dan...

Znam da Ćira ima problema i sa protokom samog sajta, te sam hteo da se i to pitanje potegne, pa ako je potrebno i da se skupi neka kinta da bi sajt ostao živ, jer mislim da bi bila OGROMNA ŠTETA da ove informacije završe na nekom localhostu i da sam sajt ode u zaborav.

Ako svi dignemo ruke i prelazimo preko nekih stvari, onda ovde spasa nema, ja za sada ostajem da propratim situaciju, jer ne želim da bacim skoro 2 godine uzalud...

Skok na forum Ukupno strana: 10 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2148 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2