Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 50
Gostiju: 46
Robota: 4
Članova: 0
Broj članova: 4296
Najnoviji korisnik foruma: Laki1974
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Vidi zadnju poruku Sve se vrača
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 21.02.2016 u: 13:14

Vidi zadnju poruku Daphnia!
Autor: Spirok
Forum: Ribe - Ishrana

Poslata: 20.02.2016 u: 21:05

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Komentari, želje i pozdravi
 Akvaristika » Komentari, želje i pozdravi
Tema Naslov: Šta bi ste dodali ili promenili na sajtu? Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 10 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3443
Pol: Muški
Poslato: 18.01.2005 u 11:23 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Meni ne radi trenutno, a pristupio sam preko MozilaFireFox-a.
Možda i ti imaš problem zbog vrste browsera. Ako se koristi Internet Explorer, ne bi trebalo da imaš ove probleme osim možda zbog nekog sigurnosnog programa koji koristiš. Npr. kada sam uključio pop servis SystemMechanic programa, ovaj mi je isključio pola stvari sa svih stranica kojima sam pristupao poput animacija, addova  itd, pa i ovdašnji visubox.
A što se tiče resetovanja, sajt je prevazišao planirana opterećenja brojem članova i protokom podataak. Verovatno ćemo morati da tražimo novo rešenje.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Marko P
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 21.01.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 314
Poslato: 18.01.2005 u 12:35 | IP Prijavljen Citiraj Marko P

Citiraj: Mirka
Hmmm.... imas nov avatar, da castis...

ako se dobro secam, to je cirin "stari stari" avatar.. :) ali ne bih se kladio... :) mene pamcenje obichno slabo sluzhi.. :)

i to je promena, kao i arhiva, pola zelja ode u arhivu

mirka, siguran sam da te zhelje nisu izgubljene, vec su verovatno primljene k znanju od strane nadlezhnih, pa ce sad lagano da se radi na njihovom ispunjenju.. naravno, ako mogucnosti dozvoljavaju...

Ajde dalje malo predloga

ako mene pitate trebalo bi ceo saj prebaciti u dobri stari html.. ;)) nerviraju me ovi aktiv server pejdzhovi... il' kako se vec zovu.. :) ali ne insistiram.. ;)))

hmm.. dok brljam po sajtu dosta toga mi padne na pamet, ali zaboravim.. moracu da pochnem da zapisujem... npr. bilo bi lepo da pretraga mozhe da se vrshi i po autoru i po naslovu i po "telu poruke" u isto vreme... tj. ako bi mogla da se napravi neka "advanced" pretraga.. pa onda.. shto se tiche onih poslednjih 12 poruka, mozhda bi bilo bolje da link vodi ka poslednjoj strani teme, a ne ka prvoj... mada.. to je diskutabilno..

neke predloge sam pominjao usput po drugim temema, ali mrzi me sad da ih trazhim..  dodacu josh neshto kad se setim...

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Marko P's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Marko P

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
Poruka: 3386
Poslato: 18.01.2005 u 13:39 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Citiraj: Marko P
Hmmm.... imas nov avatar, da castis...

ako se dobro secam, to je cirin "stari stari" avatar.. :) ali ne bih se kladio... :) mene pamcenje obichno slabo sluzhi.. :)

U pravu si. To je stari stari avatar.

i to je promena, kao i arhiva, pola zelja ode u arhivu

mirka, siguran sam da te zhelje nisu izgubljene, vec su verovatno primljene k znanju od strane nadlezhnih, pa ce sad lagano da se radi na njihovom ispunjenju.. naravno, ako mogucnosti dozvoljavaju...

Većina želja je već bila ispunjena, greške na sajtu ispravljene, komentari uzeti u obzir... Ostalo je bilo samo filozofiranje.

Ajde dalje malo predloga

ako mene pitate trebalo bi ceo saj prebaciti u dobri stari html.. ;)) nerviraju me ovi aktiv server pejdzhovi... il' kako se vec zovu.. :) ali ne insistiram.. ;)))

Nema ničeg lošeg u ASPu ali server na kome se sada nalazimo nije predviđen za naše potrebe. U pitanju je jeftin hosting pa su i brzine loše. Druga stvar je što je čitav portal zasnovan na Access bazi koja je dosta spora. Trebalo bi sve da prebacim na neki SQL server i brzina bi se popravila.

hmm.. dok brljam po sajtu dosta toga mi padne na pamet, ali zaboravim.. moracu da pochnem da zapisujem... npr. bilo bi lepo da pretraga mozhe da se vrshi i po autoru i po naslovu i po "telu poruke" u isto vreme... tj. ako bi mogla da se napravi neka "advanced" pretraga..

Videću da napravim tako nešto. Mada 90 posto ljudi traži po jednom kriterijumu.

pa onda.. shto se tiche onih poslednjih 12 poruka, mozhda bi bilo bolje da link vodi ka poslednjoj strani teme, a ne ka prvoj... mada.. to je diskutabilno..

Klikneš na strelicu ISPRED naziva teme i ideš na poslednju poruku.

neke predloge sam pominjao usput po drugim temema, ali mrzi me sad da ih trazhim..  dodacu josh neshto kad se setim...

OK

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Marko P
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 21.01.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 314
Poslato: 18.01.2005 u 14:20 | IP Prijavljen Citiraj Marko P

Citiraj: Cira
Ajde dalje malo predloga

Nema ničeg lošeg u ASPu ali server na kome se sada nalazimo nije predviđen za naše potrebe. U pitanju je jeftin hosting pa su i brzine loše. Druga stvar je što je čitav portal zasnovan na Access bazi koja je dosta spora. Trebalo bi sve da prebacim na neki SQL server i brzina bi se popravila.

nisam rekao da ima necheg losheg u asp-u, nego eto.. :) malo sam konzervativan.. ;)

hmm.. dok brljam po sajtu dosta toga mi padne na pamet, ali zaboravim.. moracu da pochnem da zapisujem... npr. bilo bi lepo da pretraga mozhe da se vrshi i po autoru i po naslovu i po "telu poruke" u isto vreme... tj. ako bi mogla da se napravi neka "advanced" pretraga..

Videću da napravim tako nešto. Mada 90 posto ljudi traži po jednom kriterijumu.

mislish na sajtu? pa onda 100% ljudi trazhi po jednom kriterijumu, jer samo po jednom kriterijumu i mozhe da se trazhi.. :) super ako to napravish...

pa onda.. shto se tiche onih poslednjih 12 poruka, mozhda bi bilo bolje da link vodi ka poslednjoj strani teme, a ne ka prvoj... mada.. to je diskutabilno..

Klikneš na strelicu ISPRED naziva teme i ideš na poslednju poruku.

ups..  to mi je promaklo...  mislim da sam jednom chak to i koristio ali mi nije ostalo u mozgu.. :) ma kriva je strelica jer je neugledna.. ;)

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Marko P's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Marko P

DUKE
Novi član

Novi član

Član od: 25.01.2005
Poruka: 3
Poslato: 26.01.2005 u 03:16 | IP Prijavljen Citiraj DUKE

sajt je super
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi DUKE's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor DUKE

Pokemoni
Gost

Gost

Član od: 21.11.2005
National Flag of Srbija Srbija, Plandište
Poruka: 49
Poslato: 01.12.2005 u 20:00 | IP Prijavljen Citiraj Pokemoni

Sajt vam je super,ali zeleo bih da vam predlozim nesto ako je moguce.Zamolio bih vas da oblavite nesko o pravljenju i uredjenju vestackih jezera sa ribicama ako je to ikako moguce.Imam akvarijum od 150l i jezerce u dvoristu od oko1000.U njemu je saranska riba,a od opreme su tu dva podvodna reflektora i fontana sa precistacem.Mozda bih jos neko zeleo da napravi nesto slicno pa bih vas zamolio da objavite nesto i o tome,mislim da necete pogresiti jer i to spada u akvaristiku.hvala vam na razumevanju
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Pokemoni's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Pokemoni

Backup
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.10.2005
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 663
Poslato: 01.12.2005 u 22:29 | IP Prijavljen Citiraj Backup

Ima jedan sitan "bug". Kada odete na bazu riba (sto iskusniji clanovi ne rade bas cesto posto im ne treba) imate izbor da za odredjenu ribu vidite podatke iz baze. Međutim, taj "pop-up box" je ograničen po dimenzijama i nema "scrool bar". Pa ako je u pitanju neka riba koja je obicna, a Vi imate (kao ja) rezoluciju na ekranu samo 1280x1024, čak i ako ga razvučete po celom ekranu ("maksimizujete") neke informacije nedostaju - padaju ispod ivice. Posto nema "scrool bar" ne može se povući.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Backup's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Backup

Nemo
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.11.2004
Poruka: 581
Poslato: 01.12.2005 u 23:18 | IP Prijavljen Citiraj Nemo

Mozda bi trebalo negde postaviti linkove na teme onih pitanja koja su najcesca. Da ljudi prvo to procitaju, a ne da stalno postavljaju ista pitanja. Nije da im je tesko odgovoriti nego tako ce i oni pre saznati sta ih interesuje.

Mopani
Član

Član

Član od: 13.12.2005
Poruka: 61
Poslato: 16.12.2005 u 20:29 | IP Prijavljen Citiraj Mopani

Ne sviđa mi se rubrika sa filterima , pošto su oni najvažniji deo akvarijuma .Nigde se ne spominju spoljni filteri -onaj opisani ne računam u spoljni filer. Mislim na prave spoljne filtere ,čija zapremina treba da bude 20% zapremine akvarijuma, punog bio materijala Bio kugle ,bio valjci ,bio kocke,keramičke perle siporex itd, i odozgo sloj   perlon vate.Takvi filteri kod mene savršeno funkcionišu.Ovo je jedan moj primer ali bih celu ovu rubriku dopunio.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Mopani's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Mopani

Rogus
Administrator

Administrator

Poslato: 19.12.2005 u 17:28 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Backup dok se bug ne ispravi koristi trik. Selektujes deo teksta i tako selektovano skrolujes. Tada radi i moze cela strana da se vidi.

Mopani na stranici koju pominjes imas link ka uradi sam filteru, koji je spoljasnji stakleni filter. Dosta detaljno dato.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Nemo
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 20.12.2005 u 19:31 | IP Prijavljen Citiraj Nemo

Ja bih dodao pored ukupnog broja clanova i broj aktivnih koji imaju bar 1 poruku, posto sam sada vide da ima mnogo ulogovanih koji ne pise.  

Muljash
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2005
National Flag of Srbija Srbija, Zemun
Poruka: 134
Poslato: 20.12.2005 u 22:32 | IP Prijavljen Citiraj Muljash

Ni meni ne radi visual box kako treba
ZASTO NEMA SILVER SHARK U BAZI RIBA?Ili mozda se ta vrsta i ne zove tako nego nekako drugacije.
Moze li ikako da se poveca broj poslednjih otkucanih poruka(prozor sa leve strane).Da ih ne bude samo 10, nego malo vise.
Nadam se da nadlezni citaju ovo.
Imam vrste riba i biljaka i sve o akvaristici u ppt. Sam sam ga napravio, pa ako nekom treba:)

Rogus
Administrator

Administrator

Poslato: 20.12.2005 u 23:58 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Citiraj: Muljash
Ni meni ne radi visual box kako treba.

Šta tačno ne radi kako treba?

ZASTO NEMA SILVER SHARK U BAZI RIBA?Ili mozda se ta vrsta i ne zove tako nego nekako drugacije.

Link

Moze li ikako da se poveca broj poslednjih otkucanih poruka(prozor sa leve strane). Da ih ne bude samo 10, nego malo vise.

Može, ali sa kojim ciljem? Stranica bi se samo otegla ko kobasica. 10 tema je dovoljno za one koji su na sajtu više puta u toku dana. Za ostale, umerenije korisnike postoji pretraga po kriterijumu "Aktivne teme" u podmeniju "Forumi" u levoj koloni svake stranice sajta. Spram potrebe može se odrediti period iz kojeg se žele izvući sve aktvivne teme.

Nadam se da nadlezni citaju ovo.

Samo ako se vidi u poslednjih deset tema. Ne stižem više da pregledam aktivne teme.

Imam vrste riba i biljaka i sve o akvaristici u ppt. Sam sam ga napravio, pa ako nekom treba:)

A jel imaš ti neku recenziju za to? Stavi negde u neku poruku, pa da se pogleda i prodiskutuje. U gornjem redu ikona svake nove poruke poslednja ikona na desnoj strani jeČ  Slanje datoteke na server. Ona otvara prozor za ubacivanje dokumenata na sajt. Datoteke moraju biti tipa, zip, rar, pdf, psd, cdr, i biti manje od 250KB. Ako tako odradiš u nekoj novoj temi svako će moći po želji da vidi i da komentar na tvoj trud.

Nemo
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 21.12.2005 u 01:18 | IP Prijavljen Citiraj Nemo

Mislim da je mulja ima pravo. Da najnovijih otkucanih poruka treba da bude bar 15 ako ne i 20. Da svima bude lakse.

Skok na forum Ukupno strana: 10 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2188 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2