Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 76
Gostiju: 76
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4331
Najnoviji korisnik foruma: Adv.PA
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ostalo
 Akvaristika » Ostalo
Tema Naslov: Barbusi iskočili iz akvarijuma Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Dupin
Član

Član

Član od: 17.10.2004
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Zadar
Poruka: 47
Pol: Ženski
Poslato: 06.12.2004 u 19:23 | IP Prijavljen Citiraj Dupin

Pozdrav!

Danas sam isla dati ribicama jest , kad ono izbrojim 7 barbusa , a trebalo bi ih biti 9 .I ja se dobro zamislim jer ih ne mogu nac u akvariju, ja i otac procackali sve......od svake biljke..filtera .ma sve ...i ja onda kazem : a da nisu mozda iskocile vani.......i to vise iz sale....kad ono stvarno..pogledam u kut iza akvarija ...jedan barbus tamo......a drugog sam trazila jos 2 sata dok ga nisam nasla ispod stalka za cd-ove koji je skoro 2 metra udaljen od akvarija.Uzas!!!

Kako vec znate temp. mi se zna popet do 27 , 28 stupnjeva i onda ja navecer da smanjima na 26 ostavim poklopac djelomicno otvoren......a ribice izletile.....

Pa da vas pitam .........je li se to nekome od vas dogodilo???

PaRTiZaN
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.08.2004
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 714
Pol: Muški
Poslato: 06.12.2004 u 19:53 | IP Prijavljen Citiraj PaRTiZaN

Pa nekontam koliko puta moramo ljudima govoriti da MORAJU AQ BITI POKLOPLJENI???
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi PaRTiZaN's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor PaRTiZaN Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor PaRTiZaN

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Poslato: 06.12.2004 u 20:03 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Kod Dupin je poseban problem: jako je toplo i akvarijum MORA da ostavi otvorenim inače bi temperatura otišla u nebesa i imala bi riblju čorbu u akvarijumu.

Meni su obično iskakli somovi.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Borko1
Član

Član

Član od: 20.10.2004
Poruka: 80
Poslato: 06.12.2004 u 20:20 | IP Prijavljen Citiraj Borko1

pa nek iskljuci grejac 2 do 4 sata pre nego sto ce da legne i samo malo oskrines otvor da udje vazduh?dok neplatis nemozes da naucis?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Borko1's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Borko1

Dupin
Član

Član

Poslato: 06.12.2004 u 22:14 | IP Prijavljen Citiraj Dupin

Ne razumim cemu nervoza oko jednostavnog pitanja? Ne trebate stavljat 3 upitnika na kraju pitanja jer dovoljan je jedan ,a sta se tice grijaca,on je iskljucen vec 2 mjeseca.Nisam trazila da me kritizirate , samo sam postavila obicno pitanje.Nova sam u svemu ovome pa nisam znala DA AKVARIJ MORA OSTATI ZAKLOPLJEN!Mozda bi mogli mati vise razumjevanja za pocetnike?Cira tebi stvarno hvala jer jedini si se potrudio da mi lijepo odgovoris.

Pozdrav

StarChaser
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1608
Poslato: 06.12.2004 u 23:22 | IP Prijavljen Citiraj StarChaser

Dupin, probaj da postavish neku vrstu mrezice..mozda upali?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi StarChaser's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor StarChaser Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor StarChaser

Jancika
Urednik

Urednik

Član od: 18.02.2004
National Flag of Slovenia Slovenia, Osek
Poruka: 1081
Poslato: 06.12.2004 u 23:35 | IP Prijavljen Citiraj Jancika

Barbusi hoce da ickacu iz akvarijuma.Ja ih cesto cujem nocu kad kako bucnu.Jednom mi se desilo da ispred mene jedan iskoci jedno metar i po daleko od akvarijuma.Dupin,misli da je najbolja stvar da stavis iznad akvarijuma mrezu za komarce.

Zao mi je one dvojice barbusa.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Jancika's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Jancika Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Jancika

Dupin
Član

Član

Poslato: 06.12.2004 u 23:47 | IP Prijavljen Citiraj Dupin

Pozdrav!

StarChaser i Jancika poslusati cu vase savjete i staviti tu mrezicu povise akvarija jer izgleda da imam letece barbuse.A bas su lude te ribice.

Hvala na savjetu!

Borko1
Član

Član

Član od: 20.10.2004
Poruka: 80
Poslato: 06.12.2004 u 23:51 | IP Prijavljen Citiraj Borko1

ma nisam  hteo da te uvredim nego tako ja pisem.nisam ni ja neki naucnik oko ribica samo volim kad ljudi paze.a mislim da ce ti mrezica pomoci.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Borko1's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Borko1

Dupin
Član

Član

Poslato: 07.12.2004 u 00:00 | IP Prijavljen Citiraj Dupin

Ma nema veze Borko1 ...pokusat cu sa mrezicom .....

Pozdrav

PaRTiZaN
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 07.12.2004 u 14:52 | IP Prijavljen Citiraj PaRTiZaN

Ma izvini molimte ali nerazumjem kada neki nekontaju da zaklope akvariji i da ce   da izadje riba iz aqMislim sto puta se govori a opet niko nista.
Prvo se procita knjiga pa onda se uzima aq.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi PaRTiZaN's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor PaRTiZaN Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor PaRTiZaN

Sn00py
Zaslužni član

Zaslužni član
Pomahnitala rotkvica

Član od: 07.03.2004
Poruka: 1524
Pol: Nije unešeno
Poslato: 07.12.2004 u 15:09 | IP Prijavljen Citiraj Sn00py

Eeee Partizan kada bi svi ovako radili kako kazes ovaj sajt ne bi opstao...
Kao da ti nisi imao takvih problema...
Imaju ih svi, neki manje, neki vise...
Imao sam i ja problema ali sam nalazio ribice po 5 meseci posle iskakanja, a tada nisu bas bile sposobne za plivanje ...
Od tada imam poklopce na svim aq, i to se vise ne desava, iako ih nekad drzim odskrinutim...

Nemoj biti tako ostar, i ti i ja i svi ovde su nekad bili pocetnici i nismo znali tako proste stvari...

Pozdrav!

PaRTiZaN
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 07.12.2004 u 16:15 | IP Prijavljen Citiraj PaRTiZaN

Citiraj: Sn00py
Eeee Partizan kada bi svi ovako radili Nemoj biti tako ostar, i ti i ja i svi ovde su nekad bili pocetnici i nismo znali tako proste stvari...

Pozdrav!

Ma jeste   upravu si eto izvinjavam se molimte zabora vi nao ono ali eto imam jednog druga koji je poceo is da se bavi sa akvaristikom.Prvo me je gnjavio 2 sata sam mu sve govorio kako treba,sta treba...
Rekao sam mu da kupi minimalno 60L akvariji,rekao da uzme vanjski filter i rekao da uzme kanister kako bi mogla voda kada je bude mjenjao da 24 sata da ostane(radi hlora)
OK!Kaze on meni i zove me iduci dan i kaze mi da je
-kupio aq od 30 L!?(negdje ga je nasao u novinama jeftino)
-Uzeo je unutrasnji filter tako da ima sada   jos manje mjesta u aq.
-Grijac nije uzeo jel nije imao love
Al zato je naravno uzeo ribe i to 10gupa 10 molia i 2 ncete vjerovati skalara!?
Ja kada sam to sve cuo za malo da nisam poludjeo!
Ja njemu opet sve iz pocetka ponovim al nista.
naspe on vodu(al ne iz kante koju nije ni uzeo) nego direktno sa cesme i to hladnu!!!
Ribe nako dva dana su crkle a naravno prve da su crkle su skalari.
Nista nakon 3 dana on mene zove i sada je tek skontao da nije to tako jednostavno kako je on mislio.Zamolio me je da mu jos jednom opet to sve ponovim pa onda da odem snjim da kupimo.Rekao sam OK!Ali sam mu dao prvo knjigu da procita o akvaristici o prve do zadnje pa ce tek onda dobiti to!

Tako je i ovdje sto puta je reeno da se aq mora poklopljavati radi raznih razloga.
Pa makar to bilo obicno staklo!!!

Sn00py
Zaslužni član

Zaslužni član
Pomahnitala rotkvica

Član od: 07.03.2004
Poruka: 1524
Pol: Nije unešeno
Poslato: 07.12.2004 u 17:12 | IP Prijavljen Citiraj Sn00py

U pravu si potpuni, slazem se... Meni se par puta desavalo da se ovako izletim i iznerviram.. Cira me je smirio i posavetovao da se kontrolisem jer ljudi dolaze ovde pre svega da nauce nesto, a jos ako su novi onda mogu da misle da ih teramo sa sajta... Steci cemo losu reputaciju...Ne znam da li si primetio ali to se meni vise ne desava... Znam da nece ni tebi... ali eto kad pocesmo oko ovoga, morao sam malo da pametujem...
Eto ne znam da li si video temu bolesne botije, kao karantin sam stavio teglu i u nju ih stavio dve, i evo pre 10 min dolazim do tegle i vidim samo jednu...
Sta se sad desava, majku mu... Pogledam pored, a ono botija van... skoro 20 min je bila van vode, i ubacim je odmah unutra, hvala Bogu sada je sve super, na vreme sam je nasao...
Auuu reko sad ce Partizan da me ubije...
Eto svima se desava, kao sto rekoh desavalo se i ranije, ali mislio sam da nece, ipak bolesne su...
Ponovo sam izvukao pouku, i pokrio ga...

UUUfff sta se sve desava, kada se ne razmislja na vreme, a da ih toliko ne volim, ko zna kada bih je nasao, a ne ovako svaka pola sata moram da prodjem pored svakog aq da vidim jel sve u redu...

Pozdrav

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2383 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2