Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 90
Gostiju: 90
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4347
Najnoviji korisnik foruma: Yaesu
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Sijamski borac -nadut stomak Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Mirka
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 04.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Kučevo
Poruka: 275
Pol: Ženski
Poslato: 05.12.2004 u 15:16 | IP Prijavljen Citiraj Mirka

Primetila sam da se mom omiljenom sijamcu(necu da mu navedem ime) naduo stomak. Procitala sam temu (staru, slike su obrisne) i posto mi je sve to malo konfuzno morma da potrazim pomoc ovako.Od promena na njemu sam primetila ovo: malo je mirniji i ponekad se potpuno umiri, ali za kratko. Uzima hranu normalno, dajem samo lisnatu otkad sam primetila ovakvo stanje (danas je drugi dan). Izdvojicu ga u karantin sa manje vode i nizom temperaturom. Ako je to trbusna vodenica-kazu nema leka-sta jos da preduzmem i da li mogu da mu dam i neki lek.

Oktopuse da li mozda naj lek koji si mi poslao moze da se upotrebi u ovom slucaju ili neki antibiotik?

PS. u karantinski sam stavila i rasprsivac.

Molim vas da mi odgovorite, mozda jos uvek nije kasno za njega.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Mirka's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Mirka

Nemo
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.11.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 581
Pol: Muški
Poslato: 05.12.2004 u 16:19 | IP Prijavljen Citiraj Nemo

U redu su te mere predostroznosti mada ja mislim da mu nije nista strasno(iz licnog iskustva). Mom borcu se ponekad(kada ribicama dam malo vise hrane) naduje stomak ali samo kada se prejede. Pravi je halapljivac, zdere dok se ne naduje k'o zaba, onda malo vari pa je opet onaj stari. To mi se dogadja i sa zenkom. Mozda si ga malo vise nahranila(mislim i nadam se da je to).

Mirka
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 05.12.2004 u 16:39 | IP Prijavljen Citiraj Mirka

U petak ga nisam uopste hranila, kad sam primetila nadutost, ali nije bilo promena. Volela bih, zaista, da je to sto kazes u pitanju.

Na koliko da mu spustim temperaturu-sada je na 24 stepena?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Mirka's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Mirka

Mirka
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 07.12.2004 u 22:32 | IP Prijavljen Citiraj Mirka

Vec dav dana niko nije nasao zashodno da pomoge u ovom slucaju. Nisam kriva sto moj ljubimac nije ni ciklid ni ramirez ni ko zna koja jos riba, jer te vrste zasad imaju pravo na pomoc-koliko sam primetila.

Da li ima neko malo  iskusniji da se posveti pocetnickim problemima i jednostavno problemima koje neko ima? Zao mi je sto je ovakva situacija a nije bila do skora. Da li da pocnemo da trazimo odgovore na nekom drugom mestu, jer niko od kompetentnih koji bi trebalo da poznaju bolesti se ne ogasava?

Borko1
Član

Član

Član od: 20.10.2004
Poruka: 80
Pol: Muški
Poslato: 08.12.2004 u 00:18 | IP Prijavljen Citiraj Borko1

moji borci su ko svinlje debili i veliki nemoj da se sekiras tvoja maza je dobro
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Borko1's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Borko1

Vanja_Med
Novi član

Novi član

Član od: 03.10.2004
Poruka: 6
Poslato: 19.12.2004 u 17:58 | IP Prijavljen Citiraj Vanja_Med

Moj borac je uginuo od slicnih simptoma.Naduo se,oslabio mu apetit,a onda je skroz prestao da jede,i za dva dana uginuo.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vanja_Med's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vanja_Med

Vanja_Med
Novi član

Novi član

Član od: 03.10.2004
Poruka: 6
Poslato: 19.12.2004 u 18:13 | IP Prijavljen Citiraj Vanja_Med

Sad sam pronasla vise informacija o Trbusnoj vodenici,i moj borac je definitivno uginuo od te bolesti.

Javi da li je borac uspeo da se spasi?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vanja_Med's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vanja_Med

Sn00py
Zaslužni član

Zaslužni član
Pomahnitala rotkvica

Član od: 07.03.2004
Poruka: 1524
Pol: Nije unešeno
Poslato: 19.12.2004 u 20:14 | IP Prijavljen Citiraj Sn00py

Citiraj: Mirka

Vec dav dana niko nije nasao zashodno da pomoge u ovom slucaju. Nisam kriva sto moj ljubimac nije ni ciklid ni ramirez ni ko zna koja jos riba, jer te vrste zasad imaju pravo na pomoc-koliko sam primetila.

E ovo nije u redu...
Mirka sve teme dodju na red kada se nadju clanovi sa iskustvom u problemu, konkretno evo dobila si nekoliko odgovora...
Neki ljudi koji su bili u vrhu iskustva na ovom sajtu su otisli ili nisu toliko aktivni kao pre, pa je i broj odgovora na probleme manji... Nema potrebe za ovakvim odgovorima, osvezis temu i nadas se da ce je primetiti neko ko moze da zna odgovor.. tako to ide... i meni su ugibale ribice naravno krivicom bolesti, ali da je neko ranije video temu i mogao da mi pomogne, verovatno bi sada bile zive... Naravno nikome ne zameram zbog toga...

Sta ces tako je to...
Ne mozes se tako ponasati niko nije odgovoran da ni tebi ni meni odgovori, samim tim nema razloga za ovakve odgovore...

Pozdrav!

Mirka
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 19.12.2004 u 20:19 | IP Prijavljen Citiraj Mirka

Moj borac je, hvala bogu, i dan danas u redu, u dobrom zdravlju i kondiciji. Izgleda da se prezderao, pojeo je par gupi beba, izgleda. Kad su one porasle, on je smrsao i stomak mu se smanjio. Posto je jeko spor i lenj, ostali mi pokupe hranu i on je na nekoj vrsti dijete, sto mu ni najmanje ne smeta.

Umalo ga nisam ubila izdvajanjem u poseban mali akvarijum(plasila sam se da ne pukne i ne zarazi druge ribice-sumnjala sam na trbusnu vodenicu jer sam negde procitala o njoj) gde temperatura nije bila adekvatna i gde se on bukvalno od samoce toliko umirio da sam mislila da je gotov. Na savet jednog strucnjaka za bolesti riba, (kome sam bezgranicno zahvalna) vratila sam ga sa ostalim ribicama-sve je bilo i jeste u redu.

Zao mi je za tvog borca, ali ako je bila ta bolest u pitanju kao sto tvrdis, onda mu i nije bilo spasa. Ribice umiru kao i ljudi a mi moramo dalje- kao sto rece neko. Samo znam jedno, kad moj borac Cira, tako mu je ime, jednog dana nestane vise nikada necemo nabavljti ribicu te vrste. Cista sentimentalnost. I nikada nece zavrsiti u WC solji. Cista sentimentalnost.

Pozdrav Mirka.

Mirka
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 19.12.2004 u 20:34 | IP Prijavljen Citiraj Mirka

Snoopy, ako nisi pogledao onaj moj post je napisan pre 12 dana, u situacija, ako se secas, kakva je nastala nenadano i bez mog udela u tome. Iako nisam imala udela, a ni mnogi drugi, najvise smo trpeli mi neiskusni i pocetnici. Ako si malo pratio teme, a manje se salio po na njma, kao sto znas da radis cesto, video bi da se tih dana niko nije oglasavao osim ljudi dobre volje koji su ulivali malo nade ali ne zasnovane na nekim cinjenicama.

To je bilo moje pravo-tada- da reagujem , ne samo u moje ime vec i u ime drugih, jer niko se nije oglasavao od onih glavnih. Osim Bojka, pa ciklidasi nisu trpeli zbog situacije. 90% tema i postova je bilo o ciklidima. A sta ja mogu sto ne gajim ciklide nego imam malog debelog borca, gomilu gupija i koje cega jos.

Prema tome samo pogledaj datume seti se, i sve ce ti biti jasno.

Pozdrav i tebi. Mirka.

A ja se ponadala da imas neki savet po pitanju gore napisanom

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2578 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2