Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 68
Gostiju: 68
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Konačno moj ciklidarijum Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
cale_una
Član

Član

Član od: 02.06.2004
National Flag of Srbija Srbija, Omoljica
Poruka: 24
Pol: Ženski
Poslato: 04.12.2004 u 02:40 | IP Prijavljen Citiraj cale_una

Konacno su ciklidi zaplovili s ja.Odlicno se snalaze u vecem prostoru,imaju vise mesta za jurnjavu. Ovako sada izgleda sada

moze li mi ko reci ko je ko,mislim muzjak ili zenka.Inace sam htela da kudim od svake jos po 7-8 riba ali u prodavnici vec danima nemaju cene a ciklidi su bas lepi ,tako da cu morati da sacekam te formalnosti.

pozdrav

Click on image to open in new window

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi cale_una's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor cale_una

Dane
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.05.2003
National Flag of Makedonija Makedonija, Gostivar
Poruka: 1717
Pol: Muški
Poslato: 04.12.2004 u 02:54 | IP Prijavljen Citiraj Dane

Ma daj bre sredi slike jedna ispod druge ovako nije bas najpregledno

Sn00py
Zaslužni član

Zaslužni član
Pomahnitala rotkvica

Član od: 07.03.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 1524
Pol: Nije unešeno
Poslato: 04.12.2004 u 10:17 | IP Prijavljen Citiraj Sn00py

Silvester
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.06.2004
Poruka: 158
Poslato: 04.12.2004 u 10:38 | IP Prijavljen Citiraj Silvester

Cale, ako nisi otisla zauvek mogu malo da ti pomognem.

Na prvoj slici se ne vidi bas najbolje koja je vrsta u pitanju, ali ja mislim da je pseudotropheus acei i mislim da imas mali primerak da bi se znalo da li je muzjak ili zenka. Oni se raspoznaju po agrasivnosti (zenke su mirnije) i po tome sto muzjak ima vise lazne ikre na analnom peraju, a zenka ili nema uopste ili samo jednu.

Stvarno ne znam koja je ovo vrsta na drugoj slici.

Na trecoj slici je verovatno rec o zenkici auratusa.

PastrovicN
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.02.2004
National Flag of Srbija Srbija, Sombor
Poruka: 322
Poslato: 04.12.2004 u 10:47 | IP Prijavljen Citiraj PastrovicN

Cale Dane nije podigao glas. Uradio je to, verujem, iz najbolje namere jel par dana je kriza u kući pa bi malo mogli da olakšamo posao administratorima koji su zauzeti. Tebi neće biti teško da izmedju 2, 3 i 4 slike pritisneš ENTER.

Dobro Aquarijum je odličan koliko je litara? Mogla si poslati jednu sliku celog uredjenog aq. možda ti ukradem neku ideju .

POZ.

Srle
Urednik

Urednik

Član od: 16.01.2003
National Flag of Canada Canada, Vancouver
Poruka: 748
Poslato: 04.12.2004 u 19:35 | IP Prijavljen Citiraj Srle

Cale pusti to sada.
Drago mi je da si uspela da središ akvarijum.
Što se tiče ribe na drugoj slici vidi se jasno da je mužjak. Deluje mi da je neka vrsta zebre.
Ono na prvoj je definitvno Pseudotropheus Acei, a na trecoj jeste Auratus s tim da nisam siguran šta je, zato što je riba na slici obojena nekako pola-pola. Ženke su žuto-crne, a mužjaci žuto beli.
Šta te muči oko dodavanja novih riba? Javi mi na PP u kojoj prodavnici nemaju nazive pa ću otići da pogledam.
E da, napiši šta imaš trenutno od ciklida.

Pozdravljam te.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Srle's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Srle Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Srle

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Poslato: 05.12.2004 u 09:45 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Onaj ciklid na drugoj slici jeste Maylandia estherae.

I stvarno,daj stavi sliku celog akvarij,vidim,da si upotrebila neku zanimljivu variantu dekoriranja pozadine.

Eh ti ciklidaši,a ciklidašicima,moram,da ipak pomognem,jer devojkama,ipak treba ,bilo šta se sad dešava na sjatu,svestrano pomoči,zato čale una,kad god ti zatreba savjet,rešenje ili pak samo ideja,ti si mi uvek dobrodošla,naravno kao i ostali,a ja ču se potruditi,kao i dosad.

Sn00py
Zaslužni član

Zaslužni član
Pomahnitala rotkvica

Član od: 07.03.2004
Poruka: 1524
Poslato: 05.12.2004 u 14:13 | IP Prijavljen Citiraj Sn00py

Jako lepo izgleda pozadina na zadnjoj slici, cime si je radila?

Daj sliku celog punog aq. interesuje me boja pozadine, pod vodom?

P.S. Pastrovicu Cale je zensko ...

Citiraj: Cale

Inace sam htela da kudim..

cale_una
Član

Član

Član od: 02.06.2004
National Flag of Srbija Srbija, Omoljica
Poruka: 24
Pol: Ženski
Poslato: 05.12.2004 u 15:40 | IP Prijavljen Citiraj cale_una

Nekome stvarno svaka cast.Mozda neko nema sjajan dan pa onda kad nadje malo vremena brze bolje dodje ovde da stvarno uziva.Mislim da bi trbalo da vazi ono "ispeci pa reci"

Akvarijum je dimenzija 140*45*55*Za sada imam samo kao sto rekoste aceia,johanu i auratusa al im nisam sigurna za pol.Kad dobiju cene ciklida u doticnoj prodavnici uzecu im jos drustva.Spoljni kanister Atman (nije losa zamena za ehem),grejac nisam sigurna koji je od 300w i gro lux 36w 120cm.Ne znam da li je to dovoljno

Za pozadinu sam koristila ploce od stiropora i na njih nanosila lepak za stiropor.To je neka vrsta betonske mase.Proverila sam predhodno da nije rastvorljiva u vodi i nije stetna za ribice.Bojena je bojom za beton koja se ne rastvara i jedino mi se cini da sam trebala da stavim tamniju boju.Na sledecoj pozadini cu to i uraditi al za sada sam zadovoljna kako izgleda.Htela bih da se zahvalim svima na pomoci.

Pozdrav

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi cale_una's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor cale_una

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 05.12.2004 u 18:32 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Ma koji johani,Maylandia estherae.stvarno,ako ih imaš samo njih troje,ti ciklidi   trebaju društvo,pa bi bilo,ako ti to finansijski ide,lepo njih da i nabaviš.

A dobio sam i neku ideju,što ti ne bi stupila u kontakt sa srletom,jer ima u Pančevu ciklidi,koji su za članove sajta besplatni,naravno to je jedan veliki i pozitivni čin Dusann-a.

Što se tiče svetla,ciklidima ne treba puno svetla,vole oni svetlo,ali prigušenije,tako da njihova boja stvarno dolazi do punog izražaja.

Ali pozadinu stvarno si dobro uradila,mislim,lepo se uklapa u akvarij,naravno.da češ svaku bolje i bolje uraditi,ali i ova sad je unikatna,jer je tvojih ruka delo.

Sad ti je najbitnije,da oformiraš grupe ciklida,kako bi ti došla do onog najlepšeg trenutka.....mresta.

bičeš ti ciklidašica još velika,zato samo tako napred

Marko P
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 21.01.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 314
Poslato: 05.12.2004 u 19:08 | IP Prijavljen Citiraj Marko P

dane jeste bio grub u prvom trenutku... (moramo malo i da ga kritikujemo ;) ..ali verovatno nije video da se radi o nekome ko je relativno nov... a i siguran sam da ne bi tako reagovao da je video da je dama u pitanju... a recimo da je mozhda i jezik doprineo da ispadne ovako... tako da - oprosti mu... evo, nenade (ako sam dobro pohvatao ko je ko:), otrchi do daneta i.. izgrdi ga! (da ne upotrebim makedonsku verziju te rechi;)) - to bi trebalo da mu je dovoljna kazna.. ;) a ako mu se to ponovi, na njegove ochi cemo pogubiti jednog malog kribenzisa...  (3-4mm).. buahahahaaaa....  ;) :)

a to shto si ti uradila stvarno nije strashno... bezveze bi bilo da si na primer sluchajno postavila vishe istih (a velikih) slika ili tako neshto... pa chak i tada bi ti trebalo oprostiti, jer si to mozhda radila prvi put... no, vidim da je to vec popravljeno, tako da - super...

elem... mislim da je novo ime za Pseudotropheus acei-a (prva slika) Gephyrochromis acei... bar je tako bilo kad sam poslednji put proveravao... mozhda je u medjuvremenu i josh koji put promenjen naziv... chisto da znash, ako na to ime naletish.. korisno je znati shto vishe imena riba koje imash... shto se tiche razlike u polovima kod te vrste, recimo da muzhijak kasnije dobije neku plavichasto-belu boju ledjnog peraja (pogotovo u prednjem delu).. otprilike je to kao na ovoj slici boja analnog peraja... meni je ta boja jako interesantna uzhivo... nije nishta fluorescentno kao kod neonke recimo, ali na neki nachin meni ta boja kao da svetli... naravno muzhijak ce (a vrlo je verovatno da je ovo muzhijak upravo zbog te boje na analnom peraju iako mi se u prvi tren uchinilo da "nosi":)) pre dobiti takvu boju u prisustvu zhenki... posebno pri mrestu... tako da.. strpljivo.. videcesh dok josh malo poraste i dobije drushtvo... a pokushavam da se setim da li se i kod ove vrste mozhe osloniti na to da muzhijak ima vishe lazhnih ikri... i stvarno mi ne ide... :( ali ja uvek sa rezervom prihvatam taj nachin razlikovanja... to se chesto navodi kao razlika kod velikog broja vrsta, ali u praksi ume da omane... teshko je to proceniti.. pored broja tachaka uzima se u obzir i njihova izrazhenost, velichina.. da sad ne smaram...

kao shto je recheno, na drugoj slici verovatno jeste Maylandia estherae.. nisam toliko siguran po slici, koliko po tome da je kod nas ta vrsta jako chesta... opet, nemoj da se iznenadish ako negde naletish na naziv Pseudotropheus zebra red ili samo red zebra... nekada se pod tim nazivom (Pseud. zebra) podrazumevala recimo i vrsta Pseudotropheus zebra blue koja je sada takodje svrstana u Mayllandie, samo chini mi se neshto na c... (pomagajte!)
kada bi stvari bile proste (kao shto nisu) rekao bih ti da su u osnovi ribe jarko narandzhaste... (pa su kao po tome dobile naziv red shto je mene ranije zbunjivalo i nerviralo:) ..a kasnije muzhijak posvetli, kao shto su recimo kod "blue varijante" ribe tamno plave, a muzhijak kasnije postane svetlo plav, skoro beo... no iako su vrste sada razdvojene i dalje postoji josh pod-varijanti... tipa marbled iliti orange bloched, mada sam ja te ribe ranije smatrao ruzhnim i zvao ih "prljavim" recimo da bi adekvatnija rech bila isprskanim.. i tako dalje, opet udavih... e da, moram ipak josh malo da udavim (ubijte me!!!)... ako se dobro secam naziv estherae vrsta je dobila po nechijoj zheni ester.. mislim da nije koningsova zhena, vec zhena nekog njegovog prijatelja... (sram ga bilo.. ;) chudi me da bojko to nije pomenuo... :) ;)

a shto se tiche trece ribe, to je naravno koloracija zhenke, ali toliko puta mi se desilo da se ono shto sam mislio da je zhenka auratusa pretvori u muzhijaka da sad ne smem nishta da kazhem... :) dakle, opet - imaj strpljenja... a muzhijak auratusa, pretpostavljam da to vec znash, al' hajd', je kao negativ zhenke... potpuno obrnute boje... tak'.. srecno!

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 05.12.2004 u 19:30 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Marko P dobrodošao,vidim da ti ciklidi nisu nepoznati.

No morao bih samo da napomenem,da je sad,a i prije bila vrsta Pseudotropheus sp.acei neopisana vrsta,dok je vrsta Gephyrochromis moorii,zbog pune sličnosti sa vrstom pseudotropheus sp.Acei,nazvana i Acei,Gephyrochromis Acei ili prosto pseudotropheus Acei.

Suvišno je reči,da je baš zbog toga došlo do kojekavih zabuna kod akvarista i naravno prodavača.Pa i take stvari čine ciklidistiku zanimljivim delom.

Jeste Maylandia estherae,bila je nazvana Pseudotropheus zebra ili popularnije Red zebra.Red zebra se nazvala zato,jer su prvi primjerci koji su uhvačeni u zaljevu Minos reef bili boje zalazečeg sunca,dakle crveno narandžaste.No kako su ih našli i na drugim tačkama,pogotovo jako popularna jeste i Metangula zebra,ali to je sad samo varijete Maylandia estherae.

DusanN
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 658
Poslato: 05.12.2004 u 20:36 | IP Prijavljen Citiraj DusanN

Pozdrav za cale_una .Ciklidasi su sada kompetni. Ovo što ti je Bojko spomenuo ,kod mene u zajedničkom akvarijumu nalazi se 15-tak Pseudotropus Zebri, uvek su ti na raspolaganju ali su još jako male tako da se plašim da bi loše prošle sa ovim primercima koje ti imaš. Za Asei-a  treba da poraste do dužine od desetak santimetara pa da si siguran šta je. Ja imam mužjaka.Nisam uspeo da nadjem ženku.Vidim ja da ćeš postati konkurent Srletu , on ima najlepši akvarijum afričkih ciklida ovde u okolini (Pančeva).

Pozdrav!!!

Eddie
Urednik

Urednik

Član od: 17.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 276
Poslato: 05.12.2004 u 23:29 | IP Prijavljen Citiraj Eddie

Cale!, sjajno. Mani nervoze, jedino je akvaristika vazna. Uostalom kod mene na 21" monitoru se sve lepo videlo 

Zaista Srle, skupljaj pare imas ozbiljnu konkurenciju. Ovo je prelepo. Mozda jos koji probrani kamen i naravno jos plivaca.

Samo, nadam se da imas vise pregradnih sipki na toj stalazi, jedna po sredini mozda nece biti dosta. 350l ako se ne varam plus kamenje,staklo.. hmmm

Ne slutim, savetujem zbog svojih losih iskustava. Ako je ispod iverica tim pre jedno "hmmm". Cak mi se cini , mozda je takva slika, da vec postoji blago zakrivljenje postolja na sredini. Obrati paznju!!

Inace je sjajno, jedva cekam da ga vidim potpuno kompletnog sa svim ribama koje zelis da stavis a trenutno nemaju cenu. Tek onda nece imati cene!!

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2656 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2