Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 114
Gostiju: 114
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4366
Najnoviji korisnik foruma: Sudyxor
Najviše poseta: 134
Dana: 30.11.2021
Članova [0], Gostiju [132]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Rogus
Forum: Ostalo

Poslata: 28.11.2021 u: 22:35

Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:20

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:15

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe
 Akvaristika » Ribe
Tema Naslov: Moj skromni akvarijum Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Nemo
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.11.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 581
Pol: Muški
Poslato: 03.12.2004 u 14:16 | IP Prijavljen Citiraj Nemo

Sta vi mislite o ovom akvarijumu, osim da japanke treba izbaciti?

Click on image to open in new window

CyberKat
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.11.2003
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 498
Pol: Ženski
Poslato: 03.12.2004 u 21:07 | IP Prijavljen Citiraj CyberKat

Meni se svidja akvarijumcic. Da, japanke definitivno treba da se premeste u neki veci akvarijum. Moram da priznam da sam bas iznenadjena da ima toliko bilja (neizgrickanog) pored te dve japanke. O_O Jer su one tu skoro dosle pa jos nisu stigle da obrste sve ili stvarno nisu dirale bilje???

Razbore, Neonke, Ramirez, i Ornatus tetra idu lepo zajedno. Dobar izbor.

Taj Gibiceps (algar) kojeg imas ce za neko vreme da preraste taj akvarijum pa ce morati u veci. Za tu velicinu akvarijuma ti je bolje da kasnije nabavis ancistrusa jer on ne raste mnogo veliki i cak i kad dodje na maticnu velicinu nece biti prevelik za taj akv.

Red Robin Guramija - ako dobro vidim na slici, mi bas i ne ide u tu kombinaciju al ajde, ne raste velika pa jos i moze da prodje. 

Trihogaster Leeri ce prerasti pa ce mu kasnije biti tesno al on je dobrica, ne poludi kad poraste kao neke druge vrste trihogastera, ne tuce druge ribe, pa ako moze kolisa da stane, sto ne bi mogao i on

Changa (Disko Changa, Chanda Ranga.. ili kako je vec zovu kojekuda) definitivno ne ide u tu kombinaciju. Ona trazi bocastu (slanu) vodu sto opet kad bi joj priustio nikako ne bi odgovaralo ostalim stanovnicima tvog akvarijuma.

Sto se tice aranzmana - bilje, kamenje.. lepo izgleda, mada bi ti za tetre, neonke i tog ramireza vise odgovarao neki mangro panj umesto tog kamena na sredini. 

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi CyberKat's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor CyberKat Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor CyberKat Poseti CyberKat's Homepage

el Presidente
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 18.09.2004
National Flag of Srbija Srbija, Niš
Poruka: 578
Poslato: 03.12.2004 u 23:06 | IP Prijavljen Citiraj el Presidente

Lep akvarijum ali kako rece CK te japanke treba premestiti.Sto se tice algara nek ostane pa kad jos malo poraste razmisljaj o premestanju.

Nemo
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 04.12.2004 u 17:33 | IP Prijavljen Citiraj Nemo

Japanke su tu par meseci i bile su veoma male kada sam ih dobio. Jedu bilje ali ne mnogo. Gibicepsa cu da zamenim u radnji za manjeg kada poraste(tako sam i pre uradio). A sta kazete za frenatusa, koridorasa i borca?

Biljke se razvijaju mnogo brzo, ali bolje i to nego da ne rastu. Svakih 15 dana ih razredjujem. Trenutno od njih jedva vidim ribice. Tu ne pomazu ni japanke ni puzevi.

Nisam znao da staklaste ribe zive u bocatnim vodama. Stvarno je ovaj sajt izvor znanja.

Gliga
Zaslužni član

Zaslužni član
Ultras Plants

Član od: 10.02.2004
National Flag of Srbija Srbija, Vlasotince
Poruka: 890
Poslato: 04.12.2004 u 22:34 | IP Prijavljen Citiraj Gliga

Ne moras da proredjujes biljke vec visoke biljke stavljas pozadi a niske napred.Imas li neku hranu za biljke u podlozi?
Mogao bi onaj stiropor oko akvarijuma da iseces.
Sve je stvar ukusa ali moje misljenje je da je lepsi akvarijum sa dve ili tri vrste ribica nego sarenilo.Po meni,par skalara i par trihogaster lerija plus muljasi i algari bi tu sasvim lepo izgledalo.Sve je stvar ukusa.

Dejan
Član

Član

Član od: 21.01.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 10
Poslato: 05.12.2004 u 00:50 | IP Prijavljen Citiraj Dejan

lep akvarijumchi ali ja bi drzao u njemu samo jato ramirezija, to sam jednom video i vrlo mi se dopalo

pozdrav

Nenad
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.05.2003
National Flag of Makedonija Makedonija, Gostivar
Poruka: 1432
Poslato: 05.12.2004 u 01:59 | IP Prijavljen Citiraj Nenad

Sta je ono dole desno, u uglu? Maskiraj to biljem.

el Presidente
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 18.09.2004
National Flag of Srbija Srbija, Niš
Poruka: 578
Poslato: 05.12.2004 u 12:59 | IP Prijavljen Citiraj el Presidente

Lep koridoras.Ali nesto monogo pliva po sredini na ovim slikama

Nemo
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 05.12.2004 u 16:05 | IP Prijavljen Citiraj Nemo

Gliga -Hranu za biljke nemam, ne znam zasto bujaju(u svakom slucaju bolje). Moram da razredjujem biljke jer lokvanji prekriju povrsinu, a one trakaste se razmnozavaju nenormalno brzo, a i listovi su im veoma dugi za ovaj aq. 

Nenad -Maskirao bih ja to bolje, ali se plasim da onda nece imati pravu funkciju.

el Presidente -Koridoras je stari lisac(jedna od 6 prvih riba u aq). Kada ih nahranim gibiceps ga malo juri pa on onda pliva po celom aq, inace je uvek na dnu osim kada se odmara na nekom listu ili kamenu.

Dane
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.05.2003
National Flag of Makedonija Makedonija, Gostivar
Poruka: 1717
Poslato: 05.12.2004 u 16:40 | IP Prijavljen Citiraj Dane

Ovo moze da bude odlican akvarijum za barbuse ili za tetrice, ja ne bih stavao vece ribice u njemu.

l_gorki
Član

Član

Član od: 10.11.2004
National Flag of Srbija Srbija, Subotica
Poruka: 88
Poslato: 05.12.2004 u 17:49 | IP Prijavljen Citiraj l_gorki

Lepo bilje,kao i vecina ljudi sto je rekla treba japanke da idu napolje ,mozda da umesto gibicepsa stavis nekog ancitrusa,manji je i dosta voli da  jede alge.Mozda filtraciju malo da poboljsas,ako se varam imas samo box ( ili kocka )filter?

Sve u svemu lepo izgleda.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi l_gorki's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor l_gorki

Doktor
Član

Član

Član od: 07.02.2004
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Zivinice
Poruka: 44
Poslato: 05.12.2004 u 19:17 | IP Prijavljen Citiraj Doktor

Prenaseljeno!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Doktor's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Doktor Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Doktor

Jancika
Urednik

Urednik

Član od: 18.02.2004
National Flag of Slovenia Slovenia, Osek
Poruka: 1081
Poslato: 07.12.2004 u 00:50 | IP Prijavljen Citiraj Jancika

Ja bi u tom akvarijumu gajijo sitnije vrste,tipa manje barbuse,razne tetre i neonke,kardinalke,mozda kolise i borce.Drugo,gibicepsa bi zamenio za ancistrusa.Mislim da frenatus nije bas najbolja ideja,jer je njemu potrebna poveca pecina da bi bio kol'ko-tol'ko miran.Osim japanki,ja bi tu izbacio i Chanda ranga i trihogastere,jer ce,kao sto je vec receno,prerasti akvarijum.

Osim toga,promenio bi i filter sa spoljasnjim,umesto tapete sa biljkama stavio bi iza crn ili tamno plav papir.

Ipak,svidja mi se kamen i raspored biljaka.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Jancika's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Jancika Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Jancika

Diskus
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.09.2004
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 456
Poslato: 07.12.2004 u 22:15 | IP Prijavljen Citiraj Diskus

LEp akvarijum. NEma šta ali nažalost ipak se slažem sa Jancikom. 

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2656 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2