Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 80
Gostiju: 80
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ostalo
 Akvaristika » Ostalo
Tema Naslov: Ziva hrana Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
tma1717
Član

Član

Član od: 26.04.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 21
Pol: Muški
Poslato: 04.05.2003 u 04:17 | IP Prijavljen Citiraj tma1717

Puno pozdrava iz Subotice.

posto nemam kompijuter kuci nego se javljam iz caffea necu biti u mogucnosti da sacekam 21 30 ali cu vas zamoliti da mi odgovorite kako da dodjem do zive hrane grindal,mikro...

unapred zahvalan

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Poslato: 04.05.2003 u 06:03 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Mikro crve ti ja mogu poslati autobusom. Jako su jednostavni za uzgoj i dobri za mladj i male ribe. Poparis par komada hleba vrelom vodom i izgnjecis da dobijes kasu. Sipas u neku plasticnu posudu i ostavis da se ohladi. Kada se ohladi dodas crve iz vec postojece kulture. Mozes da sve to izmesas ali i ne moras. Ostavis na toplom mestu (nemora da bude pretoplo) Posle nedelju dana hleb u posudi ce uzkisnuti i crva ce biti toliko da ce poceti da se penju na zidove posude odakle ih skidas ziletom. Duzine su oko 1mm i jako tanki. Kultura ne mirise bas najlepse pa je treba drzati napolju u zatvorenoj posudi koja na vrhu ima malu rupu za ventilaciju.

Da bi poboljsao njihov razvoj mozes ponekad (u dve nedelje recimo) dodati kesicu suvog kvasca. Ako kultura pocinje da nestaje napravis novu smesu i preselis kasiku-dve iz stare kulture i sve iz pocetka. Dobro je da imas dve-tri kulture.

Prednosti: kvalitena i stalno dostupna hrana za male ribe i to za dzabe, malo posla oko njih

Mane: Neprijatan miris.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Goran
Član

Član

Član od: 23.02.2003
National Flag of Makedonija Makedonija
Poruka: 81
Poslato: 04.05.2003 u 09:45 | IP Prijavljen Citiraj Goran

Cira gde se mogu naci u prirodi ti crvi jer meni ne mozes da posaljes busom.Nisam cuo da ih neko prodaje ovde.

Pozdrav.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Goran's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Goran

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 04.05.2003 u 09:57 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Ne znam gde to mozes da nadjes u prirodi. Ali raspitaj se kod drugih akvarista i uzgajivaca riba mozda neko ima.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Vladan
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.03.2003
Poruka: 187
Poslato: 04.05.2003 u 10:02 | IP Prijavljen Citiraj Vladan

kad smo vec kod zive hrane,ima li neko iskustva sa kisnim glistama.mislio sam da ih ponudim skalarima,ali neznam nista o tome.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vladan's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vladan

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 04.05.2003 u 10:07 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Ja sam hranio japanke sa njima i bas su ima se svidjale

Medjutim skalari imaju mnogo manja usta od japanki pa nisam siguran kako ce uspevati da ih pojedu. Mozes da pokusas sa takozvanim kalifornijskim glisatama koje se gaje zbog humusa i kao mamci za pecanje. Pre "upotrebe" ih ostavis par dana u kutiji sa navlazenim novinama da izbace prljavstinu iz sebe i onda hranis ribe. Ali i njih moras iseci na komadice pre hranjenja.

Vladan
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 04.05.2003 u 10:25 | IP Prijavljen Citiraj Vladan

mislis li da je pametno da ih nabavim u prodavnici mamaca?posto se kupe sa zemljom,da li treba da ih ocistim pre stavljanja u kutiju sa novinama,kako da ih ocistim neposredno pre hranjenja riba?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vladan's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vladan

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 04.05.2003 u 10:39 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Citiraj: Vladan
mislis li da je pametno da ih nabavim u prodavnici mamaca?

Bolje bi bilo ako bi mogao da ih uzimas direkno od uzgajivaca jer si siguran da su "sveze" i da nisu tretirane nekim hemikalijama za primamljivanje riba kao neki mamci (mada mislim da kod nas u prodavnicama to niko jos ne radi ali...)

Citiraj: Vladan
 posto se kupe sa zemljom,da li treba da ih ocistim pre stavljanja u kutiju sa novinama,kako da ih ocistim neposredno pre hranjenja riba?

Samo ih premestis jednu po jednu u kutiju sa novinama bez zemlje. A one ce same da izbace zemlju iz sebe za dan-dva. Ako hoces mozes da ih iseckas i u nekoh staroj cedki (mrezici) za caj ih isperes ispod cesme.

Vladan
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 04.05.2003 u 21:20 | IP Prijavljen Citiraj Vladan

hvala ciro,probacu.

tma1717
Član

Član

Član od: 26.04.2003
Poruka: 21
Poslato: 06.05.2003 u 01:50 | IP Prijavljen Citiraj tma1717

Ciro,

kako bi mogli da se dogovorimo oko mikro crva? Meni bi odgovaralo i da ih ti posaljes autobusom ako ti to ne predstavlja veci problem, ali kao sto sam vec rekao nemam kompijuter nego se javljam iz caffea, pa ce verovatno proci par dana dok se ne dogovorimo.

U svakom slucaju unapred zahvalan!

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 06.05.2003 u 03:31 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Poslao sam ti moje telefone pa se cujemo.

Nenad
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.05.2003
National Flag of Makedonija Makedonija, Gostivar
Poruka: 1432
Poslato: 07.05.2003 u 00:53 | IP Prijavljen Citiraj Nenad

Cira,koju bi mi zivi hranu prporucio za odrasle skalare.Za sad koristim zivi Tubifex,ali posto ih imam dosta (matice i jos 30 mladih od oko 3 meseca) to mi se bas ne isplati...Pokusao sam jednom sa zivim Gamarusom,ali je tesko da gamaruse odneses kuci zive,a kamo li da ih odrzavas na duze vreme.Inace,izgleda da im se nisu narocito svidjale,ali su one zive ipak pojeli.Verovatno zbog svoje "skalaraste" naravi da pojedu sve sto mrda a moze da im stane u usta.Probao bih sa larvama komaraca.Jel` znas nesto o tome?

Hvala!

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 07.05.2003 u 01:01 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Izbegavaj tubifex. Veoma lako mozes uneti neku zarazu u akvarijum.

Sve zavisi sta mozes da nadjes za hranu. Dafnije, ciklopsi (mada njih ima vise dok je hladno), larve komaraca, crvene larve komaraca.... sve sto nadjes i sto mogu (zele) da pojedu je OK. Nemoj samo preterivati sa belim crvima jer su dosta masni pa matice mogu da se jako ugoje i da postanu neplodne.

Vladan
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 13.05.2003 u 01:39 | IP Prijavljen Citiraj Vladan

mozda cu da ispadnem glup ali moram da pitam.da li mogu da se koriste beli crvi iz prodavnice mamaca,koji sluze za pecanje?

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2578 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2