Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 117
Gostiju: 117
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4372
Najnoviji korisnik foruma: Martin498
Najviše poseta: 209
Dana: 03.03.2022
Članova [0], Gostiju [208]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Dario
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:42

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:32

Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Tekstovi
 Akvaristika » Tekstovi
Tema Naslov: Moj morski akvarium - ZOZO Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Zozo
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.05.2004
National Flag of Makedonija Makedonija, Skopje
Poruka: 204
Pol: Muški
Poslato: 29.11.2004 u 14:08 | IP Prijavljen Citiraj Zozo

Evo reshio sam da napisem neshto o mom morskom akvariumu, sve moje uspone i padove koje sam imao i koje chu imati u buduchnost.

Akvarium ima dimenzije: duzina 110 cm, visina 60 cm, shirina 50 cm.

Filter nadvoreshni stakleni 60 litra dimenzije: 50x60x20 napunjen sa (komadichi spuzvaste vulkanske lave - bioloshka filtracija i spuzva - fizichka filtracija), pumpa 1400l/h a kasnije 2000l/h koja ne radi punom snagom jer mi isprazni filter za 3 sekunde.

Za cirkulaciju vode imam jedna pumpa 700L a kasnije sam dodao josh jednu od 700L na drugi kraj akvariuma.

Osvetljenje: nenosko - 1 actinic blue 18w 60cm, 1 actinic blue 40w 60cm, 1 10000K 18w 60cm, 1 10000K 24w 90cm.

Akvarium sam startovao 07.06.2004. 

Oko 80 litara vode je bilo iz starog 100L akvariuma koji je zavrshio sa katastrofom. Za dekoraciju sam koristio vulkansku lavu ista ona koja imam u filtru.

Click on image to open in new window

Kao sto vidite prvo neshto sto sam uzeo bila je anemona H. magnifica (velika greshka). Jer kod nas retko donose anemone pa sam odmah uzeo jednu. No ona je ubrzo uginula najverovatno nije izdrzala visoki nivo amonjaka, nitrita itd.

Posle neko vreme oko 25.07.2004 pojavile su se i prve alge.

Prvenstveno ovaj sam akvarium napravio da bi sa jadrana doneo anemone, rakove, zvezdice i druge organizme a kao glavni stanovnik bila bi murina Muraena helena ili hobotnica O. vulgaris.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Zozo's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Zozo Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Zozo

Zozo
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 29.11.2004 u 14:53 | IP Prijavljen Citiraj Zozo

Kada sam se vratio sa letovanja akvarium je bio ceo u algama. Pochistio sam vechi deo.

Akvarium 15.08.2004.

Doneo sam puzeve, anemone, kozice, shkoljke, rakovi samci i malo zivog kamenja u stvari kamenchiche.  Nazalost nisam uspeo da donesem hobotnicu jer je uginula dok je putovala (ostala bez vazduha) a cela 4 dana sam je chuvao u sobu u plastichnu flashu od 5 litara.

Kozica

Kraba

Anemona sulcata prelepa anemona

Crvena anemona e ne mogu da se setim ime ove anmeone

Ez

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Zozo's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Zozo Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Zozo

Zozo
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 29.11.2004 u 15:17 | IP Prijavljen Citiraj Zozo

Posle dugog chekanja naruchio sam da mi nabave 4 ocelarisa srednje velichine, 1 anemona H. Magnifica, i jednu algu caulerpa. 

I na 14.09.2004 su konachno stigle. Big smile

H. Magnifica - roze

A. ocelaris

Zozo
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 30.11.2004 u 15:55 | IP Prijavljen Citiraj Zozo

Nazalost stigli su 4 velika klovna A. Ocelaris koi malo su se razboli radi putovanja ali kad su se oporavili jedan par koi se odvojio je ubio ostala 2. Ne znam zasto nisu uspostavili hierarhiju i funkcionirali sva 4 zajedno jer su A. Ocelaris ribice koje zive u grupama a i kod jednog mojeg prijatelja zajedno zive 8 A. ocelaris.

Akvarium 11.10.2004. u kojem su samo 2 A. ocelaris

Kao sto se vidi na slici na poklon sam dobio jedan fragment koraljchicha najverovatno (Sinularia dura) i jednog jadranskog jezha sa belim bodljama od jednog prijatelja.

Sinularia dura

Nabavio sam i jedan cliner wrase Labrodies dimidiatus

Desila se i MALA nesrecha. Pao mi kamen na anemonu u stvari ja sam ga gurnuo.  Anemona je pochela da sheta kroz akvarium i ja sam je nekoliko puta vrachao na mesto i kako sto uvek ispadne kad chachkash anemonu ona je uginula. Ovo mi se dehsava drugi put jer je i prva anemona uginula zato sto sam je ja premeshtao. Ova H. Magnifica ne voli da kada je neko dira. A one jadranske anemone sam hiljadu puta premeshtao maltretirao i nishta zive su i zdrave.

Evo kako izgleda anemona koja je pochela da umire.

Zozo
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 03.12.2004 u 15:48 | IP Prijavljen Citiraj Zozo

Poshto je anemona uginula a u medzuvremenu sam video prelepi par MAROON klovnova i reshio da ih uzmem reshio sam da malo razmestim enterier u akvariumu. Podelio sam ga na dva grebena odnosno napravio sam 2 posebne teritorie da se ne bi klovnovi svadzali.

Akvarium 18.10.2004.

E posle sam uzeo i par Premnas biaculeatus - MAROON Clownfish - 22.10.2004. Koji su se odomachili na desni deo akvariuma a ocelarisi su zauzeli levi deo i tako nije bilo nikakvih problema.

Na 06.11.2004. sam uzeo anemonu koju sam stavio na desni deo jer ocelarisi nisu bili zainteresirani za predhodnu koju sam imao pa sam zato ovu stavio na teritoruju MAROON klovnova. Ali kao sto uvek ispadne obrnuto od toga sto planirash ocelarisi su se ugurali u anemonu i uzeli je za svoju kuchicu. Najverovatno su uzeli anemonu da ih stiti ovaj put jer su se osetili zagrozeni od MAROONa. Iako anemona je bila u teritoriji MAROON klovnova nije bilo nikakvih problema.

Normalno ja sam odma prebacio anemonu na levi deo akvariuma gde je bila i teritorija A. Ocelaris da sluchajno ne bi ispalo neki sukob.

Dano
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.04.2006
Poruka: 131
Poslato: 26.10.2006 u 23:18 | IP Prijavljen Citiraj Dano

Zozo bravo covece super izgleda ko za morski za pocetok e ekstra e a kade ja nabavi lavata vo mk negde ,
 bravoooooo

Zozo
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 27.10.2006 u 16:00 | IP Prijavljen Citiraj Zozo

ajdeeeee e ova se vika so zakasnuvanje. :) Ovoj akvarium vekje ne postoi sega drug imam mislam ist e akvariumot ama nema vulkanska lava sega se zivi kamenja od jadran i drugi ribi.

Inaku vulkanskata lava e od makedonija. 

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2656 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2