Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 71
Gostiju: 71
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Opremanje morskog akvarijuma
 Akvaristika » Opremanje morskog akvarijuma
Tema Naslov: filter za morski akva (Tema zaključana Tema zaključana) Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Capara
Član

Član

Član od: 06.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Aleksinac
Poruka: 30
Pol: Muški
Poslato: 24.11.2004 u 00:58 | IP Prijavljen  

Skoro sam isao do Krusevca kod jednog tipa da vidim njegov morski akvarijum ..,moram reci da sam vido i mnogo boljemedjutim sa njim sam pricao za sistem filtracije ikod njega sam vido filter kako on kaze polu suvi.Filter mu stoji sdesne strane iznad akvarijuma od stakla je i iz akvarijuma pumpa gura (baca) vodu u filter , filter je napravljen od stakla od dve komore  prvu komoru dolazi voda deje verovatno taloznik a druga komora koja je zalepljena odozgo pleksiglasom na kome su izbusene rupe tuse voda onako samo preliva i na ovom zadnjem kraju izbusen otvor de se voda vraca cista u akvarijum.Videosam da ispod te izbusane plastike ima samo biobol kugle i nista drugo od filter materijala.

O kakvom sistemu je ovde rec , neznam kolko je pomoglo moje objasnjenje s obzirom da sam totalni laik stose morske akvaristike tica a imam zelju da naucim.....Kakvi su najbolji sistemi za filtraciju i kako to izgleda ako moze naka skica ili fotografija

Buca
Gost

Gost

Član od: 21.08.2003
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 998
Poslato: 24.11.2004 u 02:04 | IP Prijavljen  

Po tvom opisu rekao bi da je to na engleskom takozvani Gutter filter, koji se koristi i za slatkovodnu akvaristiku, a ne samo u morskoj. Mada komercijalno rešenje istih filtera se kod nas obično naziva krovni filter. Dali isti filter ima wet-dry komoru ( polu suvi kako reče gospodin ) zavisi od toga kako je isti koncipiran.

Capara pogledaj ovaj thread

http://www.akvaristika.org/forum/forum_posts.asp?TID=877& ;KW=filtracija

pa reci koji ti od filtera koje je Peca prikazao najviše nalikuje na taj koji si opisao.

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.01.2003
National Flag of Makedonija Makedonija
Poruka: 681
Poslato: 24.11.2004 u 09:39 | IP Prijavljen  

Eto ti jedno odlicno resenje za filter

Click on image to open in new window
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Atos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Atos Poseti Atos's Homepage

Balkanac
Član

Član

Član od: 11.01.2004
National Flag of Germany Germany, München
Poruka: 59
Poslato: 24.11.2004 u 14:39 | IP Prijavljen  

Atose kako na ovoj slici return pumpa iz skimmera vraca vodu u AQ.zar moze skim da propusti 2500-3000 l/h ??? i o kojem je skimmeru tu rec???

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 24.11.2004 u 17:39 | IP Prijavljen  

Balkanac ja neznam o kojoj se pumpi radi , ali znam da se radi o t.n. becket injector skimerima, koji su po meni jos jedna Americka izmisljotina samo kako bi smanjili prodaju odlicnih Evropskih skimera. Naime ti skimeri sa beket injectorom traze jake pumpe (citaj trose mnogo vati).... tu se radi grana, koja deli povrat na skimer i na akvarij, nacrt je samo ideja o filtriranju koja se meni dopadaMangrovo cveno drvo
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Atos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Atos Poseti Atos's Homepage

Octopus
Gost

Gost

Član od: 13.01.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 1014
Poslato: 24.11.2004 u 19:26 | IP Prijavljen  

Ovo sto vam je prezentovao Atos je samo jedna od varijacija na zadatu temu.Filter sistema ima mnogo i svi oni imaju svoje prednosti i nedostatke.Ne postoji najbolji filter sistem...Postoje samo Uspesni ,manje uspesni i neuspesni morski akvaristi.....

Capara gde nadje taj akvarijum za primer imas li pojma koliko je zivotinja u njemu do sada uginulo.?????To vlasnici akvarijuma kada prezentuju svoje akvarijume uvek precutkuju  ali zato to dobro znaju oni gde pomenuti nabavljaju zivotinje.Capara citaj izmedju redova pa ce ti biti jasno sta sam hteo da kazem.

Buca
Gost

Gost

Poslato: 24.11.2004 u 21:08 | IP Prijavljen  

Atose to je varijacija na temu " sump filter " i ja

Capara je pitao za filter koji nema veze sa ovim što si nacrtao.

Atose što ne bi stavio u prvu prelivnu komoru, bilo kakvo bilje koje bi trošilo otpad a odgovara joj slana voda. Mangrov drvo uopšte nije malo, tebi bi trebao bonzai mangrov za ovaku ideju. 

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 24.11.2004 u 21:37 | IP Prijavljen  

Skica je odgovor ili bolje reci jedan od dobrih primera, sistema koji se meni dopada i je odgovor na pitanje" koji su sistemi najbolji"..... ovaj pristup bi dao odlicne rezultate , medjutim ko sto Octopus kaze, nema pravila...ono sto je Capara opisao ja nemogu ni da skuzim...verovatno Octopus zna da se tamo stanovnici stalno obnavljaju....

Znaci Buca, Capara je pitao koji su sitemi najbolji, ja sam samo odgovorio i verovatno ima veze sa pitannjem

Buca
Gost

Gost

Poslato: 24.11.2004 u 22:17 | IP Prijavljen  

Koji su sistemi najbolji je diskutabilno, po meni najbolji je onaj koji radi posao, bez mnogo filozofije i komplikacija. Sump sistemi obično su bezpotrebno komplikovani. Ali to je moje mišljenje, možda su nekom oni OK.

Nisi mi odgovorio za mangrov, pošto stvarno smatram da isti nema gde da raste u nacrtanom sistemu osim ako nije bonzai.

Octopus
Gost

Gost

Poslato: 24.11.2004 u 23:20 | IP Prijavljen  

Buco ovo bi trebalo da je sematski prikaz ...dalo bi se to odraditi  a ja sam licno i video takve pokusaje mada rezultati nisu bas sjajni.Jedan takav akvarijum (cak ima daleko bolji sistem od ovog koji je na skici)pratim vec nekoliko godina i nisam odusevljen.

ATOSE.... mangro da bi rastao, nece kao hranu trositi samo nitrat ili amonijak vec ce u pogledu pojedinih minerala,mikro,makro i elemenata u tragiovima  biti konkurentan koralima. Onaj ko radi ovakav sistem ne sme gubiti tu cinjenicu iz vida.

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 25.11.2004 u 00:07 | IP Prijavljen  

Znaci jos jednom, ovo je samo odgovor na:
"O kakvom sistemu je ovde rec , neznam kolko je pomoglo moje objasnjenje s obzirom da sam totalni laik stose morske akvaristike tica a imam zelju da naucim.....Kakvi su najbolji sistemi za filtraciju i kako to izgleda ako moze naka skica ili fotografija" od CAPARA....

Mozemo diskutovati oko onome sto kazes ali to nije tema. Ja ne bi dalje sirio "muabet"....

Capara
Član

Član

Član od: 06.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Aleksinac
Poruka: 30
Poslato: 25.11.2004 u 00:08 | IP Prijavljen  

Hvala svima na odgovorima

Da pitam dali moze sto prostije da se objasni sta treba da se pripremi za morski filter , i mene konkretno interesuje de voda ulazi u filter kruz sta prolazi gde sta treba da stoji od filter mase . bukvalno da treba da se busi staklo kako i gde .Malo mise cini verovatno stosam laik da je to sve tako komplikovano i da treba prostije sa objasnjenjima .

Dali postoji neka literatura na srpskohrvatskom za morsku akvaristiku ,ako postoji kako mogu doci do nje .

Unapred hvala

Octopus
Gost

Gost

Poslato: 25.11.2004 u 00:13 | IP Prijavljen  

Citiraj: Atos
Mozemo diskutovati oko onome sto kazes ali to nije tema. Ja ne bi dalje sirio "muabet"....
Nema potrebe za diskusijom ono sto sam rekao su cinjenice i to odavnodo naucno dokazane.

Octopus
Gost

Gost

Poslato: 25.11.2004 u 00:19 | IP Prijavljen  

Nema literature na srpskom.A cak i da je ima moj savet bi ti bio da koristis proverene autore.

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2