Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 39
Gostiju: 39
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Baza riba
 Akvaristika » Baza riba
Tema Naslov: Astronotus ocellatus - Oskar Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Extra strong
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.01.2009
National Flag of Crna Gora Crna Gora, Podgorica
Poruka: 194
Pol: Muški
Poslato: 02.12.2009 u 15:08 | IP Prijavljen Citiraj Extra strong

Mozes da drzis i 4 Oskara. Neko kaze 1 na 120L, a ja iz nekog mog iskustva drzanja mislim da je dovoljno za 2 kom. Trenutno imam 2 Oskara i drzim ih u 100L, mada su mali 7-8cm. Gibicepsa mozes da drzis sa njima ali samo ako je veci, manjeg ce da napadnu. Ja moje Oskare hranim manjim ribama, mislim da je to najbolja hrana za njih.

ExVrisak
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.01.2009
National Flag of Srbija Srbija, Plandište
Poruka: 638
Poslato: 03.12.2009 u 02:03 | IP Prijavljen Citiraj ExVrisak

Ma da,gibiceps je vec velicine 30-ak santimetara a oni su samo u planu tako da ga nece stici rastom jer on raste i do 40. Taj gibiceps je kupljen pre oko godinu dana i imao je oko 6 cm . Bilo bi mi zao da ga se odreknem.

Extra strong
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.01.2009
National Flag of Crna Gora Crna Gora, Podgorica
Poruka: 194
Poslato: 03.12.2009 u 14:44 | IP Prijavljen Citiraj Extra strong

Njega mozes slobodno.. Ni ja se nebi odrekao tog dzina..

Boxy87
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 106
Poslato: 15.09.2010 u 02:06 | IP Prijavljen Citiraj Boxy87

Malo da ozivim temu

Trenutno u aq imam gibicepsa od 20tak cm bikolora od 2x torokatum od 10cm i 2x synodontis od 15cm i neki sitnis tetri i neonki...E sad hocu da ubacim jednog malog oskara tako da ako neko ima neku bebicu nek mi javi...

Po vasem misljenju dal je ok drzati samo jednog oskara u 270l? Citao sam da ako je samo jedan u aq da vise dolazi do izrazaja njegov karakter i da je u tom slucaju prisniji sa gazdom ( ako to riba moze biti) tj ima odlike kucnog ljubimca...

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Boxy87's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Boxy87

QWERTY
Zaslužni član

Zaslužni član
Intergalaktički mega car - vuna - precl

Član od: 07.08.2008
Poruka: 464
Pol: Nije unešeno
Poslato: 17.09.2010 u 00:34 | IP Prijavljen Citiraj QWERTY

ta oskar "bebica" ce se zasititi sitnis tetrama i neonkama za max 2 dana, ne znam jel njih hoces da se resis pa zato ubacujes oskara ili sta?

ok je drzati jednog oskara u 270 l al mozes i 2 da se taj jedan ne bi smarao, a koliko ce da bude prisan sa gazdom mislim da ne zavisi od toga da li ih je 1 ili 2 sve ribice koje drzimo u akvarijumima imaju odlike kucnog ljubimca, mozda bas ne mogu da aportiraju, al na hranu dolaze garant! :D verujem da ce oskari dugo biti srecni i zivi u akv od 270 l i 2 komada i da ce biti jako prisni s tobom ako im redovito menjas vodu i ako ih redovito hranis
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi QWERTY's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor QWERTY

Separator
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 18.09.2007
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Pale
Poruka: 124
Poslato: 06.10.2010 u 14:28 | IP Prijavljen Citiraj Separator

Izvinjavam se sto upadam u ovu temu,ali nisam mogao otvoriti novu. Problem je sledeci: Prije 20-ak dana kupio sam oskara kojeg je neko vratio u prodavnicu jer su ga drugi oskari maltretirali. Bio je veci od oskara prodajne velicine,sto je meni potpuno odgovaralo jer vec imam jednog odraslog oskara za kojeg vec duze vrijeme trazim par. Kada sam ga ugledao mojoj sreci nije bilo kraja,odmah sam ga kupio i nije mi smetalo sto ima rupicu kod usta,tacnije ona rupica koju oskari inace imaju iznad usta na jednoj strani bila je razvaljena tako da su se vidjeli kanali u glavi. Mislio sam da je ta rupica nastala od maltretiranja drugih oskara i da ce ubrzo zarasti. Medjutim ona umjesto da zarasta,postepeno se siri. Pa ako neko zna kako da ga izlijecim i da ta rupica nestane molim neka mi pomogne! Da naglasim da ga je moj stariji oskar odlicno primio i da su se odmah uparili i veselo plivaju po akvariju. JEDINI PROBLEM JE TA RUPA! Poslao bi vam i slike da pogledate,ali ne znam kako se salju pa ako bi mi neko znao objasniti kako se salju bio bi mu zahvalan.

QWERTY
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 06.10.2010 u 15:42 | IP Prijavljen Citiraj QWERTY

jao bljak mucenik :s evo sta pise za te rupe, ne znam tacno ko je pisao, to je ovde sa sajta iz "bolesti riba", pa neka od prvih tema izdvojenih.... pa malo pronjuskaj! srecno!

------------------------------------------------------------ -

Rupe u obliku kratera u predelu glave, kojima se mogu pridružiti i iste rupe duž lateralne linije.
Ovo je bolest o kojoj trebaju da brinu ljubitelji diskusa i drugih ciklida.
Laka je za uočavanje jer se bukvalno javlja mala rupa na glavi ribe koja se vremenom povećava. Uzrok je bičar Hexamita ili znan i kao Octomitus.
Ova infekcija se smatra blagom infekcijom i najizraženija je kod nekih ciklida kao što su diskusi, skalari, oskari itd.
I ovde, najčešći uzrok je loš kvalitet vode mada može da dođe i usled smanjenja kiseonika u vodi, čestom promenom temperature a i lošom ishranom.
Najbolji način za lečenje ove bolesti je dodavanjem lekova u hranu a ako riba odbija da jede onda normalnom procedurom.
Za lečenje se koristi Dimetridazole ili Metronidazole. Za ovaj lek obratite se u veterinarskoj stanici.

---------------------------------------

kako se salju slike ne znam :D

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi QWERTY's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor QWERTY

QWERTY
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 06.10.2010 u 15:45 | IP Prijavljen Citiraj QWERTY

jao bljak mucenik :s evo sta pise za te rupe, ne znam tacno ko je pisao, to je ovde sa sajta iz "bolesti riba", pa neka od prvih tema izdvojenih.... pa malo pronjuskaj! srecno!

------------------------------------------------------------ -

Rupe u obliku kratera u predelu glave, kojima se mogu pridružiti i iste rupe duž lateralne linije.
Ovo je bolest o kojoj trebaju da brinu ljubitelji diskusa i drugih ciklida.
Laka je za uočavanje jer se bukvalno javlja mala rupa na glavi ribe koja se vremenom povećava. Uzrok je bičar Hexamita ili znan i kao Octomitus.
Ova infekcija se smatra blagom infekcijom i najizraženija je kod nekih ciklida kao što su diskusi, skalari, oskari itd.
I ovde, najčešći uzrok je loš kvalitet vode mada može da dođe i usled smanjenja kiseonika u vodi, čestom promenom temperature a i lošom ishranom.
Najbolji način za lečenje ove bolesti je dodavanjem lekova u hranu a ako riba odbija da jede onda normalnom procedurom.
Za lečenje se koristi Dimetridazole ili Metronidazole. Za ovaj lek obratite se u veterinarskoj stanici.

---------------------------------------

Separator
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 08.10.2010 u 12:34 | IP Prijavljen Citiraj Separator

Click on image to open in new window

Separator
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 08.10.2010 u 12:53 | IP Prijavljen Citiraj Separator

u medjuvremenu sam pokusao da iiylijecim na taj  nacin sto sam natuco u govedje srce bijelog luka i davao im da jedu Medjutim dobio sam kontra efekat i drugi oskar je prestao da uyima hranu a cijeli stan se poceo da osjeca na bijeli luk Tako da sam poslije tri dana bryo promjenio trecinu vode i dodao tri supene kasike soli A mali oskar sa rupicom normalno uyima hranu

Separator
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 20.10.2010 u 10:06 | IP Prijavljen Citiraj Separator

neynam sta se desava  sad nekad hoce da jedu granulice a nekada nece meso nece nikako

Separator
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 22.10.2010 u 10:43 | IP Prijavljen Citiraj Separator

Moliio bi da mi neko odgovori na ovo pitanje sto je prije moguce Evo sta se desava imam dva oskara E ovaj jedan izbaci po nekad ispod repnog peraja nesto kao crveno pa me zanima dali je to muzijak i dali mu je to polni organ Ocekujem odgovor i unaprijed hvala

Separator
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 25.10.2010 u 09:28 | IP Prijavljen Citiraj Separator

jeli samo ja imam oskare ikli me ignorisete

Gupy7
Član

Član

Član od: 08.12.2010
Poruka: 14
Poslato: 04.02.2011 u 20:26 | IP Prijavljen Citiraj Gupy7

imam pitanje da li su mali oskari skupi?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Gupy7's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Gupy7 Poseti Gupy7's Homepage

Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2