Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 63
Gostiju: 63
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4331
Najnoviji korisnik foruma: Adv.PA
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Baza riba
 Akvaristika » Baza riba
Tema Naslov: Astronotus ocellatus - Oskar Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Silwert
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.03.2006
National Flag of Srbija Srbija, Petrovaradin
Poruka: 1363
Pol: Muški
Poslato: 27.05.2009 u 09:42 | IP Prijavljen Citiraj Silwert

cim oskar krene na spavanje a ti zaboravis da nahranis kornjacu
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Silwert's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Silwert Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Silwert

Boxy87
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 106
Poslato: 14.10.2009 u 23:15 | IP Prijavljen Citiraj Boxy87

Po debelom dosijeu teme Oskar vidim da je ovo vrlo omiljena riba u vasim akvarijumima te se odlucih da kupim dva komada malaca od 3 i 4 cm i to u razlicitim prodavnicama tj iz razlicitog legla...trenutno su sa dva puza amazonca u aq od 60 lit.U skorije vreme tj posle nove godine planiram aq od 270 lit u koji cu da ih smestim.Koliko imam fore da ih drzim u ovom od 60l? Koliko brzo rastu? Cime da ih hranim,koliko da ih hranim,da li da preskacu klopu 2 dana u nedelji ?Koliko bi bilo pametno ubaciti nekog isto tako malog pleca ili sta vec moze sa njima od komunalaca u zajednicki aq? 

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Boxy87's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Boxy87

Separator
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 18.09.2007
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Pale
Poruka: 124
Poslato: 16.10.2009 u 11:25 | IP Prijavljen Citiraj Separator

Hrani ih govedjim srcem isjeci male komadice da lakse pojedu I mozes i piletinom od bataka isjeci sto sitnije i hrani 2 puta u toku dana

Separator
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 18.09.2007
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Pale
Poruka: 124
Poslato: 17.10.2009 u 13:08 | IP Prijavljen Citiraj Separator

O cemu se ovde radi sta je ovaj napiso Mozeli ko prevesti 

Boxy87
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.10.2009 u 16:33 | IP Prijavljen Citiraj Boxy87

Vec cetvrti dan malci beze kad pridjem akvarijumu i odbijaju suvu hrani tj uzmu malo, po granulu dve,danas cu da probam sa govedjim srcem pa cu da vidim dal ce da prodje....Koju zivu hranu bi mogao da im ponudim?Jako su mali tako da gupike i sl. nece moci da progutaju....

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Boxy87's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Boxy87

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Član od: 06.07.2005
National Flag of Srbija Srbija, Jagodina
Poruka: 2140
Poslato: 18.10.2009 u 00:56 | IP Prijavljen Citiraj Noik

gliste,crve za pecanje...
ja bih izbegao govedje srce.Eventualno jednom nedeljno da im dajes
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Boxy87
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 18.10.2009 u 02:08 | IP Prijavljen Citiraj Boxy87

Ocigledno nisi procitao dobro post....Suvise su mali za gliste crve itd....

Vision
Član

Član

Član od: 13.01.2007
National Flag of Srbija Srbija, Temerin
Poruka: 32
Poslato: 18.10.2009 u 04:17 | IP Prijavljen Citiraj Vision

Eta kod mene mali oskari na nekih 4-5 cm i bez problema jedu crve (one za pecanje),muve,itd.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vision's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vision Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Vision

Diefaust
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.09.2009
National Flag of Srbija Srbija, Kragujevac
Poruka: 104
Poslato: 18.10.2009 u 05:35 | IP Prijavljen Citiraj Diefaust

Cao ljudi, imam jedno pitanje....
lazem, imam vise pitanja hehehehehehe :D

Uzeo sam akvarijum od 150l (175 sa filterom) i trebalo bi da ga aktiviram negde pocetkom nedelje... Krecem u ponedeljak, pa da se ciklira i sve to ostalo sto treba :)
Vec sam uzeo jednog malog oskara (ima negde 4-5 cm) i hteo bih da da ga stavim u taj akvarijum, ali da pored njega drzim jos neke ribe (ne ciklide...)
Mislio sam da drzim botie (machracante, rostrate i robuste)
jednog bikolora, plechostomusa, ancistrusa
Planiram da ubiljim akvarijum kriptokorinama, mikrosorijumom, anubijama i amazonkom...
Koliko da budem optimistican po tom pitanju? Da li je sve to izvodljivo u praksi? Kako ce se oskar ponasati prema ribicama, kako prema biljkama? Jel olaksavajuca okolnost to sto je mali...?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Diefaust's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Diefaust

Haracin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.07.2008
Poruka: 1581
Poslato: 18.10.2009 u 10:13 | IP Prijavljen Citiraj Haracin

To nije optimisticno...Akvarijum je mali previse...Tj.po nekim racunicama bi mogao da drzis jednog Oskara ali bi mu opet bilo tesno...U pocetku bi bilo ok,ali cim bi malo narastao nista od toga ne bi ostalo...

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3052
Poslato: 18.10.2009 u 13:11 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Nije previse mali aq,mali aq su do 100L,ali je mali za oskara,mada zavisi od dimenzija samog aq,sve sto si naveo moze sa oskarom ako odrastu zajedno,to valjda znas,bilje moze ali mora da bude ucvrsceno u postavljeno tamo gde njemu ne smeta,to ces videti vremenom,oskari nemaju nista protiv bilja osim ako im se nadje na putu.

Problem je sto u tolikom aq nece porasti vise od 20cm,pa je to nezgodno.

Drzao sam 2 oskara od 25cm sa gomilom valisnerije gigantea,normalno bila je zasadjena uz zadnje staklo,ostatak aq je bio slobodan za njihovo kretanje i nije bilo pocupanog bilja.

Velika stavka u celoj prici je njegov karakter,ako je "lud" dzaba ti sve,imao sam par "ludaka" i mogu samo reci da su bili zanimljiviji od ostalih.

Dakle,u principu ne znam sta da ti kazem i kako da te posavetujem,jer kod njih zavisi od jedinke do jedinke kako ce sve ispasti na kraju.

P.S generalno gledano vise volim aq sa oskarima bez bilja,samo kamenje i panjevi,nigrofasciatusi (nigrosi) po dnu da ih zezaju i oskara koji drzi termometar u ustima i kucka po staklu da mu dam da jede u pola noci,sta ce covek odgladneo,cak i ja volim nocu da jedem,nista neobicno jeli......

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Diefaust
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.09.2009
National Flag of Srbija Srbija, Kragujevac
Poruka: 104
Poslato: 18.10.2009 u 17:36 | IP Prijavljen Citiraj Diefaust

hehehehehehe :)))
Znaci ostaje mi samo da se nadam da je oskar umereno lud :)))
Inace dimenzije akvarijuma su 85x45x40 (45 je visina)
pokusacu, pa cu da izvestavam sta se dogadja
nadam se da cu do srede - cetvrtka uspeti sve da sredim, uzeo sam sera nitrivec da brze izcikliram vodu, a deo vode cu svakako prebaciti iz starog (malog) akvarijuma... Drug i ja smo uzeli po jednog oskara i cini nam se da je ovaj moj prilicno mirniji (mada je i manji). Cim sve sredim izbacicu slike da vidite
Hvala puno na savetima :)
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Diefaust's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Diefaust

Vladimir Ilic
Član

Član

Član od: 29.01.2008
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 15
Poslato: 02.12.2009 u 10:24 | IP Prijavljen Citiraj Vladimir Ilic

Uzeo sam 4 mala oskara, 2 albino, mada koliko sam citao po ovom forumu albino bi trebalo da je beo zar ne, a ovi su bili svetlo bronzani bez sare, jako lepa boja, bili kazem zato sto su jedan pa drugi otisli na onaj svet:( a ova druga dva rastu li rasu...:) i skoro su potpuno cni sa malo svetlijim takodje tamnim sarama...e sad me zanima u koje od navedenih varijanti pripadaju i sad bi uzeo jos cetiri mala, zbog uparivanja i da li je problem sto su mi ova prva dva vec 6-7 cm a ovi mali su u radnji oko 4 cm. Dal ce to kasnije biti problem ili ce se oni stici....

ExVrisak
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.01.2009
National Flag of Srbija Srbija, Plandište
Poruka: 638
Poslato: 02.12.2009 u 12:45 | IP Prijavljen Citiraj ExVrisak

Kad smo vec kod oskara,pravim akvarijum 120 duzina x40 visina x 50 sirina dna.Staklo je vec iseceno,dno ce biti dvostruko,ukupne debljine 16 mm.Ceka se kvalitetan silikon... Da li su to odgovarajuce dimenzije za drzanja OSKARA i da li bi sa njima mogao Gibiceps od tridesetak centimetara i recimo Torokatumi ili kako se ves zovu. O oskarima inace nemam pojma,osim sto sam ovde citao,nemam nikakvih iskustva.

Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2