Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 40
Gostiju: 40
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Baza riba
 Akvaristika » Baza riba
Tema Naslov: Astronotus ocellatus - Oskar Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Futurist
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 18.05.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 561
Pol: Muški
Poslato: 10.08.2006 u 14:43 | IP Prijavljen Citiraj Futurist

Albino sam uzeo pre par meseci.Sad su izmedju 15-18cm(odokativno)..Inace zveri.Maze se kad im stavis ruku u AQ,ali kad je klopa...da iskoce kako podivljaju.Nisam primetio da su se ijednom pokacili.Skladan par.Malisani koje sam skoro uzeo su ne veci od 4-5cm(po slobodnoj proceni).Divni su...sarenoliki...milina ih pogledati.Nadam se da ce za koji mesec koliko toliko porasti.
   Citao sam sve postove i poznat mi je tvoj incident s' babom.Tuga ali desava se.Osnovno je ne gubiti volju.Jedan poznanik mi je rekao jednom prilikom da se takve stvari desavaju i da je osnovno NE DOUSTAJATI. !!! Iskusnim akvaristima se desava da preko noci nadju sve mrtvo(bez obzira da li su ciklidi,zivorotke,kornjace...)Samo napred ! Junacki i sa puno entuzijazma
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Futurist's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Futurist Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Futurist

Tegan
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.09.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 470
Poslato: 10.08.2006 u 22:00 | IP Prijavljen Citiraj Tegan

Iako svi znaju da cuvam diskuse da mi zena ne brani cuvao bih i oskare jer su izuzetni,ali zena hoce samo diskuse i ko da protivureci glavnoj ribici!? Hteo sam samo da Noiku dam podrsku da istraje,a i svima koji cuvaju malo musicave ribe,jer sam i ja sa diskusima imao vrlo,vrlo slicnih problema,osim sa babom koja i ne zna,na srecu,sta su diskusi,ali sve jedno,grdne ribe sam izmenjao da bih nasao one koje se tolerisu medju sobom i taman kad je delovalo sve kako treba,dominantni muzjak se upari sa novopristiglom zenkom i...ajmo Jovo nanovo. VAZNO JE NE ODUSTAJATI,NISU ONI JACI OD NAS!

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Član od: 06.07.2005
National Flag of Srbija Srbija, Jagodina
Poruka: 2140
Poslato: 11.08.2006 u 21:36 | IP Prijavljen Citiraj Noik

Hvala vam obojici,aq mi stize uskoro,pa ce se sigurno naci tema o njemu.
pozz
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Futurist
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 14.09.2006 u 10:52 | IP Prijavljen Citiraj Futurist

Ajd' da sumiramo...u koliko boja postoji Oskar...6...7...8 ?
  Bitno mi je jer pravim kombinacije s devojkom i uzeo bih od svake boje tj vrste po jednog dva i cekao da se upare
  Da li je neko video uzivo CRNOG Oskara ?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Futurist's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Futurist Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Futurist

Eddie
Urednik

Urednik

Član od: 17.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 276
Poslato: 14.09.2006 u 11:25 | IP Prijavljen Citiraj Eddie

Dal mislis na varijetete oskara, ili bas na boje u kojima se javljaju???
Posto varijeteta ima dosta a vecine kod nas nema, mozes da odustanes od zamisli odma'.
Sto se boja oskara kojih ima po nasim radnjama najcesci su crveni i zlatni(tigar), pojavljuju se i albino, pojavi se i neki lutino(najcesce neki bastard,nepotpuni albino),sem tigar varijeteta ima i onih bez sara po telu, odnosno jednobojnih oni su najcesce zlatne boje ali im je kvalitet los i budu zapravo vrlo ruzni ako se ne oboje kako treba.

Futurist
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 14.09.2006 u 11:29 | IP Prijavljen Citiraj Futurist

Sta mi preporucujes ?
   Video nekad crnog ?

Eddie
Urednik

Urednik

Član od: 17.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 276
Poslato: 14.09.2006 u 11:40 | IP Prijavljen Citiraj Eddie

Preporucujem ti da kupis 4-5 oskara ako ti velicina akvarijuma to dozvoljava. Obizrom da na velicini riba koje su kod nas u radnjama ne mozes odrediti ni boju ni pol nemoj se zamarati time. Ako volis oskare i imas aq veci od 200l slobodno ih uzmi, jer ce ti priciniti pravo zadovoljstvo. Pogotovu ako ti uspe da izdvojis par.
Crne potpuno nisam nikad video.

Futurist
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 14.09.2006 u 11:46 | IP Prijavljen Citiraj Futurist

Pusticu ti pp da ne bude reklama radnje-tamo ima nesto sto je kao crno ili tako deluje zbog svetla.

Imam vise AQ od 100 i jedan od preko 200 l ...Oskari su jos mali nepunih 20cm a kod devojke su par tiger oskara od svega 7-8cm.

Trenutno su afrikanci u 220 a za oskare je ok 100 za sada,mozda napravim rokadu kad porastu jer ce im biti tesno.

Marko Zmaj
Zaslužni član

Zaslužni član
Vatrostalni gušter

Član od: 23.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, SHEEM CITY-WEST SIDE !!!
Poruka: 1430
Poslato: 25.11.2006 u 13:53 | IP Prijavljen Citiraj Marko Zmaj

Evo i slike mojih oskara:

Click on image to open in new window
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Marko Zmaj's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Marko Zmaj Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Marko Zmaj Poseti Marko Zmaj's Homepage

Marko Zmaj
Zaslužni član

Zaslužni član
Vatrostalni gušter

Član od: 23.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, SHEEM CITY-WEST SIDE !!!
Poruka: 1430
Poslato: 25.11.2006 u 13:56 | IP Prijavljen Citiraj Marko Zmaj

Click on image to open in new windowwww.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Marko Zmaj's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Marko Zmaj Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Marko Zmaj Poseti Marko Zmaj's Homepage

MisaSt
Član

Član

Član od: 01.10.2006
Poruka: 57
Poslato: 25.11.2006 u 14:35 | IP Prijavljen Citiraj MisaSt

Bato, Marko,

Oskari su stvarno super, a ja sam verovatno vec dosadan jer stalno isto pitam - koliki je akvarijum i koliki su oskari (i koliko su stari).

Sve ovo me jako zanima posto vrlo ozbiljno razmisljam o drzanju oskara (u akv. od 200 l, duzine 100 cm), pa volim da vidim kako to sve izgleda u praksi, kakva su iskustva i sl.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi MisaSt's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor MisaSt

The Oscar
Zaslužni član

Zaslužni član
Žuti karton

Član od: 19.08.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 590
Pol: Nije unešeno
Poslato: 25.11.2006 u 17:41 | IP Prijavljen Citiraj The Oscar

He ovi oskari su pravi albino red. I jako su koliko znam rijetki.Kada porastu imat ce   boju cigle duz cijelog tijela.

Jako lijepa vrsta oskara.A sto je najvaznije je da je cisti albino red a ne kao moj "lazni" albino ukrstanjem albina i red tigera   dobijes mix kao kod mene :-)
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi The Oscar's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor The Oscar Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor The Oscar

Kobra
Novi član

Novi član

Član od: 26.04.2007
Poruka: 3
Poslato: 27.04.2007 u 19:04 | IP Prijavljen Citiraj Kobra

Ljudi ja sam skoro uzeo dva ocara od oko 7cm u aq. od 150L.Neznam bas puno o njihovim potrebama,sto se tice vode.Sta da uradim da bi aq. bio u redu i moji ljubimci zdravi i zadovoljni.Molim vas POMOZITE!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Kobra's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Kobra

The Oscar
Zaslužni član

Zaslužni član
Žuti karton

Član od: 19.08.2006
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 590
Pol: Nije unešeno
Poslato: 27.04.2007 u 23:09 | IP Prijavljen Citiraj The Oscar

PA mislim da si se prvo treebao raspitati sta kako i gdje pa tek uzeti nove ribe a posebno zahtevne kao sto su oskari.Jer da si to uradio prvo vidjeo bi da je ta litraza dovoljna za samo jednog a ribu samu drzati je glupo.

Trebas im minimum 250L za jedan par(ne dve ribe nego jedan par).Kamenje ,sljunak(pijesak) i to je to.
Dobra terina hrana ,malo govedjeg mesa i naravno zive ribe xife,guper i ostali zecevi aq.

A ako se sad jave ove greenpesovi sto se bune   sto ih hranis zivom ribom onda za njih definitvo nije akvaristika.
Jel kad i lovis ribe moras   zrtvovati jednu malu da bi ulovio vecu.Tako je i kod oskara ako hoces da ti je dobar uvijek raspolozen i da se dobro razmnozava moras im ubaciti zivu ishranu .Ah da   filter jako dobar da je protok 5 puta veci od litraze .Kamenja nestavljad jer ti moze puknuti staklo kako ga guraju i tako dalje.Al sa tvojom litrazom ....
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi The Oscar's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor The Oscar Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor The Oscar

Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2