Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 43
Gostiju: 43
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Baza riba
 Akvaristika » Baza riba
Tema Naslov: Astronotus ocellatus - Oskar Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Vozd
Zaslužni član

Zaslužni član
Botia King

Član od: 26.12.2003
National Flag of Switzerland Switzerland, Zürich
Poruka: 2487
Pol: Muški
Poslato: 23.01.2006 u 20:36 | IP Prijavljen Citiraj Vozd

Slozio bih se sa Srletom, prelep aq i sto je najbitnije sa puno mesta za ribice.

dilurekba
Član

Član

Član od: 02.02.2004
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Zagreb
Poruka: 48
Poslato: 24.01.2006 u 00:50 | IP Prijavljen Citiraj dilurekba

2 srle:

to je mangrov panj, kupio sam ga u ducanu (10 eura)

Fery
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 152
Poslato: 19.02.2006 u 00:28 | IP Prijavljen Citiraj Fery

Evo da se pridruzim temi,evo i mojih oskara. od 25-27 cm.

Click on image to open in new window

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Fery's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Fery Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Fery Poseti Fery's Homepage

Fery
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 19.02.2006 u 00:40 | IP Prijavljen Citiraj Fery

I jos jedna slicica.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Fery's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Fery Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Fery Poseti Fery's Homepage

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Član od: 06.07.2005
National Flag of Srbija Srbija, Jagodina
Poruka: 2140
Poslato: 19.02.2006 u 14:30 | IP Prijavljen Citiraj Noik

Lepi su ti oskari.Koji je ovo ciklid na drugoj slici ispod oskara?
Jedno pitanje:Da li je red-tiger prirodna varijanta ili nesto izukrstano?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Fery
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 19.02.2006 u 14:49 | IP Prijavljen Citiraj Fery

Labeotropheus fuelleborni

Pogledaj u galeriji.

Fery
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 19.02.2006 u 16:03 | IP Prijavljen Citiraj Fery

ida tiger je prirodna varijanta.Ovako ih vade mrežama u prirodi zajedno sa piranama!

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Poslato: 19.02.2006 u 16:50 | IP Prijavljen Citiraj Noik

OK hvala Fery
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

auspuh
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.01.2005
National Flag of Srbija Srbija, Sombor
Poruka: 201
Poslato: 28.04.2006 u 18:42 | IP Prijavljen Citiraj auspuh

dali oni naknadno menjaju boju i "postaju razlicite varijante" ili ostaju isti od rodjenja do deth (moja ja ima manje od 8 meseci, neznam tacno :()?

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Poslato: 29.04.2006 u 15:15 | IP Prijavljen Citiraj Noik

Da,oni menjaju boju,ali NE mogu postati razlicite varijante.Nemoze od bronzanog da postane tiger.Boja moze samo da im se pojaca i da pokrije vecu povrsinu tela.Red tigeri dobijaju jacu boju kako su stariji,a ovi bakarni ostaju isti kao kad su mali,uz mozda malo izrazeniju boju na stomaku.Albinosi mogu samo da dobiju crvene i/ili zute share,a mogu da ostanu samo beli.Vecina oskara menja boju,ali ima onih koji ostaju isti.
Pozz

Futurist
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 18.05.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 561
Poslato: 10.08.2006 u 11:55 | IP Prijavljen Citiraj Futurist

Hmmm moji albino Oskari imaju crne zvrsetke (ivice)peraja.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Futurist's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Futurist Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Futurist

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Poslato: 10.08.2006 u 12:10 | IP Prijavljen Citiraj Noik

To znaci da nije cist albino.Jedan roditelj mu je albino,a drugi obican oskar,ili su mu oba roditelja takvi kakav je on.U svakom slucaju,takvi oskari nastaju kada se ukrste albino i obican oskar.

Futurist
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 18.05.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 561
Poslato: 10.08.2006 u 12:31 | IP Prijavljen Citiraj Futurist

E da te zloupotrebimza jos jednu informaciju...Ta dva Albino su u 110 l i tolerisu se-imaju oko 15-18cm(jedan je malo sitniji).Pre nekoliko dana sam kupio 2 bebe crnocrne(tiger valjda)i drzim ih u vecem AQ s' afrikancima da ih ovi veliki ne urnisu-malo da porastu...ojacaju pa ce u svoje'' jato''.Najverovatnije cu praviti neke rokade (afriku u manji-110 a Oskare u veliki ali otom-potom).Nije problem mesanja boje i starosti ?Kakva su tvoja iskustva ?Npr ako se spare albino i tiger kad poraste?Koliko vremena treba da prodje pa da pocnu da se interesuju za''one stvari''?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Futurist's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Futurist Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Futurist

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Poslato: 10.08.2006 u 13:10 | IP Prijavljen Citiraj Noik

Ako se mesaju boje-nije problem,ali ako se mesaju oskari razlicitih starosti,to moze prerasti u ozbiljan problem,jer oce veci da ubije manjeg,mada se kod mene jednom desilo obrnuto,ali u 99 % slucajeva veci rokne manjeg.Najbolje je da svi budu iste starosti.Tvoja dva mala ce morati mnogo da porastu pre nego sto ih stavis kod velikih.
Ako se spare albino i tiger,dobice se ono sto ti imash,albino sa crnim krajevima peraja,a moze da ima i crnu boju malo i po telu.
Za "one stvari" pocinju da se interesuju kada prerastu 12-15 cm i onda se iz grupe izdvoje parovi...
Moja iskustva sa oskarima...Prvo sam imao dva mala bronzana,pa je jedan iskocio iz aq,pa je njegovo mesto popunio red tiger,koji je ubio drugog bronzanog(tu ja slucaj manji roknuo veceg),pa sam onda nabavio jednog krupnijeg tigera,koji je tukao red tigeera.Pa sam onda veceg sklonio,pa nabavio dva skoro iste velicine kao red tiger,pa su se oni malo kidali,pa je jedan nastradao,pa sam nabavio josh 3 tigera,a one dve ubice odneo kod druga u radnju.E sa ta 3 tigera je bilo najlepshe,mir i tishina...nisu se tukli uopste,bili mirniji od gupike i medju njima je bio vec jedan formiran par.E onda sam otishao u selo i moja baba je morala da brine o njima.Ona ih prehranila ,voda se pokvarilai oni uginuli.E sada sam nabavio 3 mala tigera,a planiram josh 2 i da ih lepo smestim u 200L i na kraju ostavim samo maticni par i konacno da cuvam oskare kako treba.Malo zeznuto iskustvo
Kod mene su se neki oskari pokazali kao pravi killeri a neki kao veoma mirne ribe.Najbolje je pustiti grupu od nekoliko oskara da zajedno rastu.Tako se mogu izbeci problemi oako agresije,jer ako se posle u aq dodaju novi,stari ce ih smatrati za uljeze na svojoj teritoriji i onda nastaju problemi.Nemogu tacno da ti kazem kako ce tvoji reagovati na novajlije,jer je oskar nepredvidiva riba i svaki ima svoj karakter.

Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2578 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2