Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 42
Gostiju: 42
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Organizmi
 Akvaristika » Organizmi
Tema Naslov: Rob Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
*EVE*
Član

Član

Član od: 21.02.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 85
Pol: Ženski
Poslato: 21.11.2004 u 12:13 | IP Prijavljen Citiraj *EVE*

Evo i mene posle duzeg vremena odsustva(kvalitetno provedenog) sa jednim pitanjem.

Posto sam imala dosta vremena da razmislim jer nastojim jednog dana da imam morski akvarijum,(trebalo je vec ali postoje neke prepreke:)) dosla sam do zakljucka da je stvarno mnogo pisano na ovom forumu o morskoj akvaristici i da se tu stvarno mogu naci dobri i raznovrsni saveti ali mi do danas nije jasna jedna stvar.Vecina onih koji ovde imaju morske akvarijume prezentuju da je drzanje jednog takvog izuzetno tesko i zahtevno,sa vise neuspeha nego uspeha sto se meni cini malo pesimisticki,i da se niko npr nije setio da napise recimo spisak obaveza na dnevnoj ili nedeljnoj bazi koje se ticu jednog morskog akvarijuma(koji je recimo ves formiran a ne u zacetku) da vidimo koje je to vreme potrebno izdvojiti.Dakle, da li i u kolikoj meri je morski akvarista rob svom akvarijumu?

p.s. vec dva dana zaredom kada dodjem na ovaj sajt zakacim neki virus(dvaput trojan a jednom Halkern attack),pa proverite svoje racunare da nije neko pokupio nesto?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi *EVE*'s Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor *EVE*

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
Poruka: 3386
Pol: Muški
Poslato: 21.11.2004 u 13:27 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Koji trojanci su u pitanju? Pokušao sam da nađem šta je Halkern attack, na Googlu ali nisam našao ništa. Siguran sam da na sajtu nema virusa, tako da mi sve ovo čudno zvuči. Molim te pošalji mi više informacija o tim trojancima na mail ili PP.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Balkanac
Član

Član

Član od: 11.01.2004
National Flag of Germany Germany, München
Poruka: 59
Poslato: 21.11.2004 u 13:41 | IP Prijavljen Citiraj Balkanac

Cao  EVE Sto se tice Morske akvaristike Tacno je da je dosta tesko Formirati jedan Morski akvarijum, ali kada se jednom formira dalje odrzavanje mislim da i nije tako strasno sve  zavisi sta imas od opreme i sta drzisu u akvarijumu.

Sto se tice odrzavanja akvarijuma ono bi trebalo da izgleda ovako:

Dnevno:Kontrola zdravstvenog stanja riba,kontrola temp.vode, provera ispravnosti svih uredaja,hranjenje riba i praznjenje skimmera.

Nedeljno: Dosipanje isparele vode,Cistenje algi sa stakla,iCistenje staklenog poklopca (ako postoji na akvarijumu)

Svake 2 nedelje:Promena dela vode,Kontrola kvaliteta vode(PH,KH.NO2,NO3,NH3,NH4),provera saliniteta, Provera rada i cistenje filtera i Usisavanje podloge.

Svaka 2-3 meseca:Zamena aktivnog uglja(ukoliko ga koristimo )Kontrola pumpi i zamena dotrajalih delova ukoliko je potrebno,Ciscenje skimmera,ciscenje cevi, ciscenje kamenca sa lampi.

Svakih 6 meseci:Kontrola osvetljenja i zamena dotrajalih lampi , zamena UV lampe (ako je koristimo).

To bi ukratko bilo sve sto se tice odrzavanja, naravno sve ovo je pomalo Skolski da kazem Svako u zavisnosti od svojih mogucnosti i od toga sta ima u akvarijumu napravi sebi plan odrzavanja svog AQ.Ali u principu se sve svodi da gore pomenuto!!

Sto se tice virusa hvala na upozorenju ,ali ja nisam imao problema cak nisam ni upozorenje dobio da se na ovom sajtu nalazi nekakav virus. Inace moj nick je vec vise od 2 meseca neprekidno na ovom sajtu 24h dnevno,tako da mislim da si te viruse pokupila negde usput dok si dolazila na ovaj sajt!!

Nemo
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.11.2004
Poruka: 581
Poslato: 21.11.2004 u 15:16 | IP Prijavljen Citiraj Nemo

U pravu je Balkanac. Ja redovno posecujem ovaj sajt i nista mi se nije "zakacilo" na komp.

*EVE*
Član

Član

Član od: 21.02.2003
Poruka: 85
Poslato: 21.11.2004 u 15:38 | IP Prijavljen Citiraj *EVE*

Slazem se da sam mozda zakacila negde drugde ali simptomaticno je da ova 3 pomenuta puta mi iskace kaspersky u momentu kako otvorim ovu stranicu(tj 2 puta na jednoj temi a jednom po otvaranju)pri cemu je to bio jedini sajt na kome sam bila u datom momentu.A opet mozda je stvarno samo slucajnost.Uostalom,to se vise ne desava sto znaci da ga nema vise.Inace da podsetim virus nije sadrzan u mom pitanjuJa sam to rekla predostroznosti radi, a ne da bi se neko osetio prozvanim,ja i ovako imam antivirus program pa sam ga tako i videla, nije mi se virus sam pokazao.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi *EVE*'s Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor *EVE*

Jasenka
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.06.2003
National Flag of Hrvatska Hrvatska
Poruka: 191
Poslato: 21.11.2004 u 16:59 | IP Prijavljen Citiraj Jasenka

EVE, morski akvarij, kao i slatkovodni traži nešto pažnje i truda!

Nije to ništa teško (barem meni), niti mi uzima puno vremena...najviše vremena, meni osobno, uzima "buljenje" u njega i uživanje koje ide s tim! Ostalo je sve samo rutina na koju niti ne obraćam pozornost.

I još jedna sitnice, tako se barem meni čini, morski što je stariji je i samostalniji, pa mu i ne treba više puno brige niti njege...staklo skoro da i ne čistim više od algi, jer to sređuju puževi, pijesak čiste zvijezdice i samci, kamenje održavaju tang i blenni (od algi) te samci i kozice od nečistoće, filter filtrira i samo su tu mediji koji se mijenjaju tako kako je Balkanac napisao, a i tehnika isto tako.

Sve u svemu, prije mislim da sam rob mačku i pasu, nego akvariju....a da ne kažem svom dragom: skuhaj, operi, opeglaj, počisti....u akvariju ako mi se ne da danas, obavim to sutra. Nema ništa što se mora redovito i po tajmingu (osim baš nekih ekstrema ako se dogode...što i nije čest slučaj).

I ne  znam di si pročitala da je to zahtijevno i teško i da ima više neuspjeha nego uspjeha..koliko ja znam ljude tipa Atos, Octopus, Serrasalmus (koji imaju više godina morske-ako sam trenutno koga zaboravila nabrojati s ovog foruma, odmah se ispričavam), a i sebe ću tu, koja kaskam za njima, uvrstiti! Akvariji nam nisu neuspješni i nemamo neke prevelike probleme s njima!

A i novi početnici nisu loši!!! Sve što im se događa vezano za cikliranje akvarija su više-manje normalne stvari koje smo svi u nekom omjeru prošli.

Tako, niš se ti ne boj, niti je to teško, niti komplicirano, niti zahtjeva puno vremena! Bitno je imati volje, jer ako nemaš volje i ljubavi za takav hobby onda i najskuplja tehnika i najkvalitetnije životinje neće biti od koristi.

Atos
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.01.2003
National Flag of Makedonija Makedonija
Poruka: 681
Poslato: 21.11.2004 u 17:46 | IP Prijavljen Citiraj Atos

Prvo nije tacno da svi ovde drze da je morski akvarium izuzetno tesko za drzanje.Cak naprotiv.
Dnevne , nedeljne,mesecne i godisnje obaveze ako ih mozemo tako svrstati ne razlikuju se nesto od slatkovodnih akvariujuma...znaci sve se svodi na dnevno gledanje akvarijuma, ja u moje gledam citav dan, kad to radim uvek pogledam termometar, ja ima Neptun system Aqucontroler, tako da svaki dan gledam redox,pH,oxigen i slanost, i naravno dnevno gledam svoje zivotinje, oni mi govore najbolje je li sve u redu ili trebam nesto da interveniram.
Kao nedeljna obaveza mogla bi dabude promena dela vode, onako kako mislis da je najbolje ili pa da se odlucis na automatsku promenu.
Mesecna bi mogla da bude ,zajedno sa promenom vode ciscenje dekora i dno (sifon) i sl. , skimer, ili nesto drugo od filtera ako imas

Godisnje obicno menjamo svetlosne elemnte...
vidis, generalno je sve isto ako i kod bilo kog drugog slatkovodnog akvarijuma.
Eto ponavlam se od jasenke...nije bilo potrebe ali aj kad sam vec napisao...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Atos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Atos Poseti Atos's Homepage

Zozo
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.05.2004
National Flag of Makedonija Makedonija, Skopje
Poruka: 204
Poslato: 22.11.2004 u 14:31 | IP Prijavljen Citiraj Zozo

Nije teshko ne treba vishe vremena nego sto bi trebalo za slatkovodni akvarium kao sto su rekli i jasenka i atos ali zato koshta mnogo vishe nego slatkovodni akvarium mada ima i jeftinijih reshena.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Zozo's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Zozo Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Zozo

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.3750 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2