Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 107
Gostiju: 107
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4372
Najnoviji korisnik foruma: Martin498
Najviše poseta: 209
Dana: 03.03.2022
Članova [0], Gostiju [208]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Dario
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:42

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:32

Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Tekstovi
 Akvaristika » Tekstovi
Tema Naslov: Mrest Zebra Danio Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
sloki
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 15.01.2005
National Flag of Srbija Srbija, Sečanj
Poruka: 177
Pol: Muški
Poslato: 16.02.2005 u 20:06 | IP Prijavljen Citiraj sloki

Jel za mrest zebrica potrebna neka trava i ako jeste kako se postavlja s obzirom da je na dnu mrezica... pre svega da li je neophodna?

Svidja mi se ideja u vezi mrezice, Roguse...

Da li moze suva hrana Micropan za odgoj mladih zebrica i uopste mladji ikrashica?

POZDRAV

Dane
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.05.2003
National Flag of Makedonija Makedonija, Gostivar
Poruka: 1717
Poslato: 17.02.2005 u 12:53 | IP Prijavljen Citiraj Dane

Trava za mrest zebrica nije neophodna.

Pa ako si vec zapnua za tim micropanom moze i sa njime da se podizu zebrice, ali mali nece napredovati kako sto bi kad bi ih hranio sa microsima i artemijom.

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3446
Poslato: 17.02.2005 u 15:58 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Mirka procunjaj malo, dok otopli. U poslednje vreme nisam video drugačiji komarnik nego taj od presovane plastike na njemu su okca nešto oko 1mm. Koliko sam ja mrestio riba to je dovoljno za sve osim japanke. Za njih treba okce od oko 3mm.

Sloki može da se stavi i bilje, nije neophodno. Znam tipa koji stavlja po jedan par u fišek napravljen od komarnika. To je tek minimalizam u mrestu!

Što se tiče ishrane ko što ti Dane reče postoje standardi i postoje ribe koje imaju šire granice. Da bi našao odgovor pročitaj post kojim je Boban započeo ovu temu.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Atila NS
Član

Član

Član od: 26.08.2004
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 20
Poslato: 07.05.2005 u 15:40 | IP Prijavljen Citiraj Atila NS

vec 2 puta sam probao da mrestim zebrice,medjutim oba pokusaja su mi propala.imam samo 2 zebrice.jedna je debelai siroka(koja je oba puta bacala ikru),a druga je upola tanja od nje,i nema stomak.iz istog su mresta.za debelu znam pouzdano da je zenka,medjutim za ovu drugu naznam dal je muzijak ili ne,predpostavio sam da jeste.odvojio sam zebrice i gotovo istog trenutka zenka je pocela da baca ikru.ova tanja ju je stalno jurio i stipkao,dok je ona bacala ikru.zenka je bacila oko 20 jaja.posle sam ih izvadio(zebrice).oba puta sam dokle stigao,zato sto za 2-3 dana ikra pobeli i pokvari se.jer je to moguce zato sto nije mozda oplodjena ili???... ako ima neko sliku o zebri muzjaku,molim da posalje.....

Dr. Amy
Član

Član

Član od: 22.02.2005
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 49
Pol: Ženski
Poslato: 08.05.2005 u 00:10 | IP Prijavljen Citiraj Dr. Amy

Vidim ja vi uveliko o tim malim mrežicama a ja imam mrijestilicu koju sam napravila u obliku kocke bez gornje i donje povrsine i to od stakla. Na gornju povrsinu sam zalijepila 2 staklene pločice koje su malo duze od akvarija i one drze tu kocku da ne padne na dno a na donjoj povrsini je zalijepljena mrezica promjera 7-8 mm. ona je predvidjena za živorotke pa me interesuje kako muzijak zebrice oplodjuje ikru i da li se ova moja mrijestilica moze iskoristiti i za zebrice. Pozdrav svima.

Rogus
Administrator

Administrator

Poslato: 16.05.2005 u 01:55 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Može jer se mreste pritiskanjem tela o telo prilikom čega dolazi do izbacivanja ikre, mleči i same oplodnje.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Dane
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 16.05.2005 u 02:02 | IP Prijavljen Citiraj Dane

Ako mreza je dovoljno sitna da ribice ne mogu da udju ispod, onda je ta mreza ok.

Dr. Amy
Član

Član

Član od: 22.02.2005
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 49
Poslato: 16.05.2005 u 21:54 | IP Prijavljen Citiraj Dr. Amy

Hvala puno, probat cu onda i ja mrijest zebrica. Mreza nije toliko sitna da one ne mogu proci ali zato mogu cim se omrijeste "roditelje" prebaciti u drugi akvarij. Pozdrav svima.

Dane
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.05.2005 u 00:21 | IP Prijavljen Citiraj Dane

Imas jos jednu opciju-staviti mrezu na 2 ili 3 puta tako da se rupe jos vise smanje.

Mikica
Član

Član

Član od: 09.02.2005
Poruka: 39
Poslato: 17.05.2005 u 07:04 | IP Prijavljen Citiraj Mikica

Odlična tema.Ja sam dva puta pokušavala sa mrestom,ali nisam uspela.Ženka ni jednom nije bacila ikru.Prvi put sam stavila mrežicu(onu u koju se pakuje voće-naravno da sam je prethodno otkuvala),a drugi put su na dnu bili klikeri.Možda nije uspelo zato što je akvarijum jako mali(oko 7l).Jako mi je žao što nisam uspela da vidim taj događaj.Da li bih trebala da stavim neki dovod vazduha?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Mikica's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Mikica Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Mikica

Rogus
Administrator

Administrator

Poslato: 06.06.2005 u 16:54 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Evo jedan zanimljiv link o tome kako to rade veliki - MarineBiologyLaboratory

Zdaki
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.09.2006
National Flag of Srbija Srbija, Niš
Poruka: 332
Poslato: 08.06.2007 u 13:06 | IP Prijavljen Citiraj Zdaki

POzz ljudi. Imam 3 leopard zebrice i jednu onu prugastu(jedna mi je uginula a nisam stigao da kupim drugu). Ova jedna prugasta i jedna leopard su se nadule verovatno su pune ikre. Citao sam one razlike izmedju polova i pokusavao sam i nisam mogao da ih bas uporedim. Ali ovako za 2 leopard zebrice sumnjam da su muskog pola jer su dugi nemaju stomak, i izgledaju vitko, dok su ove dve da kazem kratke :) i imaju veliki stomak. Pitanje je da li sam u pravu. I jos jedno pitanje. Imam aq mali za mrescenje i cuvanje malih ribica i ima oko 20 l pumpicu i grejac. Mogu li ja da na dnu stavim onu mrezicu sto se stavlja na prozore od buba i komaraca. Mislim ima li ona dovoljnu velicinu okca da bi mogla tu da prodje ikra. POzz i unapred sam Vam zahvalan na odgovorima.   
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Zdaki's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Zdaki Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Zdaki

Zdaki
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 11.06.2007 u 15:54 | IP Prijavljen Citiraj Zdaki

Moze li ovakva mrezica plasticna je i stavlja se na prozorima, tj moze li ovde da prodje ikra. Click on image to open in new window
A ove druge slike su slike zebrice za koju ja mislim da bi trebala da se izmresti. Molim Vas pomozite mi jer mi je prvi put da mrestim ikrasicu. Hvala unapred na odgovorima i pomoci.
Click on image to open in new window

Izvinite sto su slike mutne ali znate kakve su zebrice ne drzi ih mesto. Inace aparat je ok platio sam ga 200 e. :)
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Zdaki's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Zdaki Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Zdaki

Zdaki
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 14.06.2007 u 23:48 | IP Prijavljen Citiraj Zdaki

Sto niko nece da mi pomogne

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2