Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 44
Gostiju: 43
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4347
Najnoviji korisnik foruma: Yaesu
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Baza riba
 Akvaristika » Baza riba
Tema Naslov: Mikrogeophagus ramirezi - Ramirez Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 11 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3052
Pol: Muški
Poslato: 09.08.2008 u 14:38 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Mozda su jos uvek tu,ali su skriveni,a ako diras pecinicu i gledas u nju,prebiras po okolini i uznemiravas roditelja/e veca je verovatnoca da pojede/u malce zbog toga ili ikru.

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Badboy87
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.10.2007
National Flag of Srbija Srbija, Aleksinac
Poruka: 147
Poslato: 10.08.2008 u 01:50 | IP Prijavljen Citiraj Badboy87

Male su sanse da su jos tu. Pecinicu nisam dirao, niti imam namere par sledecih dana, ali jako je malo verovatno da je ista ostalo. Ikra se jasno videla odozgo, i bila je sivkaste boje, a koliko znam losa ikra je bela. Najverovatnije ih je on pojeo, jer ostale ribice nisu mogle da pridju pecinici blize od 10cm. Samo mi nije jasno zasto ih je pojeo ako ih je toliko dobro cuvao... Ma sigurno je imao svoje razloge.      Elem, vise srece drugi put   
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Badboy87's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Badboy87 Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Badboy87

Nemus
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.02.2008
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 385
Poslato: 10.08.2008 u 22:11 | IP Prijavljen Citiraj Nemus

Badboy ne znam kakva ti je voda u akvarijumu ali u tvrdoj vodi nećeš sigurno izmrestiti ramove.Ja ih mrestim na oko 50 ppm-a.Na 160 ppm-a su se izlegli ali nisu proplivali tako da ti je mekana voda jaaako važna!!!Kod mene su ancitrusi jeli ikru bez problema dok druge ribe nisu ni mogli da priđu ikri.Već sam opisao šta se meni desilo kada sam ostavio par u akvarijumu da podižu ikru.Tako da ti preporučujem da ikru prebaciš u poseban akvarijum,jedan deo će se uplesniviti ali će veći broj svakako uspeti,vrlo je važno da kada se izlegnu odmah izbaciš kamen na kom je bila ikra.Moguće je da je i mužjak pojeo ikru zbog stresa i straha kada si ugasio svetlo,mada ja ga nisam gasio i ništa nije vredelo,malih ima par komada.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nemus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nemus

Badboy87
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.10.2007
National Flag of Srbija Srbija, Aleksinac
Poruka: 147
Poslato: 10.08.2008 u 23:47 | IP Prijavljen Citiraj Badboy87

Ma nisam ni ja smeo da gasim svetlo u potpunosti. Preko noci je ostala ukljucena ona kineska "natural red" ili kako se vec zove.
Stvarno ne znam tacne parametre vode, ali nameravam nabaviti testere, pa cemo videti...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Badboy87's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Badboy87 Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Badboy87

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 17.08.2008 u 01:35 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

kod mene je ikra takodje sivkasta dali je to ok? za sad je muzijak cuva. koliko traje inkubacija?

Kisl
Član

Član

Član od: 22.02.2004
Poruka: 82
Poslato: 20.08.2008 u 15:57 | IP Prijavljen Citiraj Kisl

Click on image to open in new window

da se i ja pohvalim kakvog imam lepotana

Greendiamonds
Član

Član

Član od: 03.10.2005
National Flag of Srbija Srbija, Valjevo
Poruka: 38
Poslato: 28.08.2008 u 23:52 | IP Prijavljen Citiraj Greendiamonds

Pozdrav, evo i ja malo da se ukljucim.

Video sam da je neko napisao da se uzme destilovana voda pa da se mreste ramirezi, to bas i nije pametno sa cistom destilovanom vodom posto im se u samom startu desi nesto cudno tj. verovatno im se od premekane vode ne formiraju u startu kako treba svi organi(probao ja nekoliko puta samo sa destilovanom vodom i uvek mi oko 30% bude krivo i felericno, leze na dnu kao da im se nije fomirao mehur i budu krivi) a kada se doda malo cesmovace to se ne desava(mozda samo 2-3%). A sto se infuzorije tice nisam pristalica ni toga posto moze doci do zamucenja vode sto i nije bas pozeljno u samom startu, ja ih od pocetka hranim artemiom i to mi sepokazalo kao odlicno. Oko 5 dana se hrane iz zumancane kese i posle su dovoljno veliki da mogu poceti sa artemiom.

P.S Ovo je samo moje misljenje i iskustvo u mrestu ramirezia, ako neko radi drugacije i to mu uspeva ok.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Greendiamonds's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Greendiamonds Poseti Greendiamonds's Homepage

Nemus
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 29.08.2008 u 00:45 | IP Prijavljen Citiraj Nemus

A gde si pročitao da se bilo koja ribica stavlja u čistu destilovanu vodu?Ako takav post postoji trebalo bi  ispod njega da stoji upozorenje da tako nešto ne treba raditi!!!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nemus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nemus

Greendiamonds
Član

Član

Poslato: 29.08.2008 u 00:53 | IP Prijavljen Citiraj Greendiamonds

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Greendiamonds's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Greendiamonds Poseti Greendiamonds's Homepage

Greendiamonds
Član

Član

Poslato: 29.08.2008 u 00:57 | IP Prijavljen Citiraj Greendiamonds

Evo par slika mojih ramirezia, tj. mog mresta. Ribe su kada su slikane bile stare oko 3-4 meseca. Hranjeni su samo junecim srcem a u startu naravno artemiom

Greendiamonds
Član

Član

Poslato: 29.08.2008 u 01:00 | IP Prijavljen Citiraj Greendiamonds

Nekopod nickom Carcharias je napisao na ovom forumu da se uzme destilovana voda, procitaj malo tekst iznad i sve ce ti biti jasno

Nemus
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 29.08.2008 u 01:01 | IP Prijavljen Citiraj Nemus

Baš lep prizor.

Greendiamonds
Član

Član

Poslato: 29.08.2008 u 01:05 | IP Prijavljen Citiraj Greendiamonds

Slazem se , postavicu jos slika

Nemus
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 29.08.2008 u 01:08 | IP Prijavljen Citiraj Nemus

Ja taj post nisam tako shvatio.Kišnica ili vlasinska rosa nisu ni blizu destilovanoj vodi,verovatno je čovek zaboravio da napiše da se u destilovanu vodu dodaje i česmovača ili rovina so.Trebalo bi i u kišnicu ako je jako mekana.Ja sam kod mene naj mekšu kišnicu imao 22ppm-a.Što bi bilo dovoljno za ramove mada može i još tvrđa.

Skok na forum Ukupno strana: 11 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2