Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 61
Gostiju: 61
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Baza riba
 Akvaristika » Baza riba
Tema Naslov: Mikrogeophagus ramirezi - Ramirez Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 11 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Djeki
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 30.10.2007
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 112
Pol: Muški
Poslato: 05.08.2008 u 17:19 | IP Prijavljen Citiraj Djeki

Cao ljudi.

Evo malo slika i od mene.
Sinoc sam imao tu privilegiju da posmatram mrest Ramireza u mom aq-u, i moram da priznam da sam bio odusevljen bojama koje je zenka nabacila.

Ovde se jasno vidi papila koju je zenka izbacila.
Click on image to open in new window

Vidi se da se fino "nasminkala" za muzijaka.

Jos jedna...

Ovo nije lepo uslikano, ali je interesantan trenutak...

Jaja nisam uspeo da slikam zbog biljaka, a muzijaka nisam slikao jer nije bio u punom svetlu kao zenka, ne znam zasto.

Badboy87
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.10.2007
National Flag of Srbija Srbija, Aleksinac
Poruka: 147
Poslato: 06.08.2008 u 22:53 | IP Prijavljen Citiraj Badboy87

Sedim ja sad tako ispred aq i imam sta i da vidim, jedan od mojih ramirezija (predpostavljam zenka posto vidim nesto nalik papili) telom "kopa" rupu u prednjem desnom uglu aq. "Rupa" je okruglog oblika. Koliko je to normalno za ovu vrstu ribe i o cemu se tu radi (mrest?!)? Slike nisam trenutno u mogucnosti da postavim, bice sutra.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Badboy87's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Badboy87 Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Badboy87

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3052
Poslato: 07.08.2008 u 13:17 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Trebalo bi da je priprema za mrest.

Djeki super je zadnja fotka.......ciklidi rules.

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Djeki
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 30.10.2007
Poruka: 112
Poslato: 07.08.2008 u 16:01 | IP Prijavljen Citiraj Djeki

American Dwarf cichlids rock!!!

Nemus
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.02.2008
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 385
Poslato: 07.08.2008 u 22:34 | IP Prijavljen Citiraj Nemus

Djeki predivan ramirez .
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nemus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nemus

Badboy87
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 08.08.2008 u 23:33 | IP Prijavljen Citiraj Badboy87

Ljudi, dva dana nisam bio kuci i danas kad se vratim zateknem mrtvu zenku A onda primetim muzjaka kako malo-malo pa u pecinicu. A tamo pregrst ikre! Predpostavljam da je zenka pokusala da je pojede, muzjak je intervenisao i za ishod - mrtva zenka. E sad, jajasca cuva muzjak i za sad to cini odlicno, mene zanima cime bih ja trebao nahraniti malisane ako se uopste izlegnu? I jos vaznije pitanje: Da li da ih izvadim iz ovog aq i premestim u neki gde ce biti sami, jer u ovom u kom se sad nalaze, dele staniste sa neonkama, kardinalima i sijamskim algarima...? Potrudite se da mi u sto skorije vreme pomognete jer se nadam prinovi za dan-dva
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Badboy87's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Badboy87 Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Badboy87

Badboy87
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 09.08.2008 u 00:26 | IP Prijavljen Citiraj Badboy87

A kako bese ona fora sa korom od banane? Jel moze to pomoci? A imam i neku "prashkastu" hranu za ribice, navodno za mladj, jel moze ona da posluzi?!?

Bjelos
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 15.04.2005
Poruka: 1076
Pol: Ženski
Poslato: 09.08.2008 u 01:00 | IP Prijavljen Citiraj Bjelos

Imas ti jos vremena, dok promrdaju jajasca, pa onda kad ribice proplivaju treba ih poceti hraniti. Artemijom, mikrocrvima, ako nemas probaj i tom za mladj. Ne verujem da ce opstati u zajednickom akvarijumu. Bolje premesti neonke i kardinale ako vec imas gde i ostavi ramireze u tom akvarijumu.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bjelos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bjelos Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Bjelos

Badboy87
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 09.08.2008 u 01:05 | IP Prijavljen Citiraj Badboy87

Ma imam gde, to nije problem, nego kad je pravi trenutak za selidbu? Zadrzao bi ih jos u ovom aq, a opet ne bih da predugo ostanu tu... (neonke i kardinale cu mozda uspeti da pohvatam ali ce problem biti sa sijamcima jer je aq bas dobro ubiljen) Mada mislim da je najpametnije da ja to odmah prebacim... Znam da je artemija najbolja, ali gde da je nadjem?! To je jos uvek pojam za nas na jugu Srbije (svaka cast izuzecima). Probacu ja ovom sitnom pa kako im bog da... Hvala na odg. Bjelos

Bjelos
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 15.04.2005
Poruka: 1076
Poslato: 09.08.2008 u 01:43 | IP Prijavljen Citiraj Bjelos

Ma izbaci odmah ostale ribe kad vec imas gde, a neka tate sa malima u tom akvarijumu gde su se izmrestili. Kad proplivaju pocni da ih hranis cim mozes ( moze i zumance kuvano ali mnogo prlja vodu ), kad malo porastu odvoji ih u poseban akvarijum a ribe vrati u zajednicki.  Javljaj kako napreduju.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bjelos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bjelos Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Bjelos

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3052
Poslato: 09.08.2008 u 04:54 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Uzmi crevo i "usisaj" ih iz aq cim proplivaju,hrani kako je receno vec ako nemas artemije,mada mislim da je bitna za uspeh.

Koristite pretragu.......s'rch
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Badboy87
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 09.08.2008 u 11:46 | IP Prijavljen Citiraj Badboy87

Ljudi hvala za odgovor, ali nema nicega od ovog mresta. Jutros cim sam se probudio video sam da nema ni traga ikri iako se muzjak i dalje cesto nalazi u pecinici. Druge ribe ne smeju ni blizu prici jer ih on odmah juri, tako da izgleda da ih je on pojeo... Nista, sad mi ostaje da ponovo kupim zenku i da se nadam da ce sledeci mrest biti uspesniji...

StarChaser
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1608
Poslato: 09.08.2008 u 12:01 | IP Prijavljen Citiraj StarChaser

Pojeo ih je samo ako je ikra propala (pobelela), a mozda su i sijamski algari krivi, alavci su to. Postoji i mala verovatnoca da je los tata,da je odlepio i pojeo ih ali to ostavljam kao zadnju opciju.  < id="kpfLog" src="http://127.0.0.1:44501/pl.?START_LOG" onload="destroy(this)" style="display: none;"> < ="text/">

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi StarChaser's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor StarChaser Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor StarChaser

StarChaser
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1608
Poslato: 09.08.2008 u 12:04 | IP Prijavljen Citiraj StarChaser

Sa korom od banane spremas infuzoriju, sa kojom hranis  bebi ramireze prvih dana po proplivavanju. Sve ostalo je previse krupno za njih prvih dana.  U jednu teglu stavis vodu iz akvarijuma, na toplo i osuncano mesto i stavis u to koru od banane. Kad se voda zamuti, kao da si unutra prosuo mleko, dobio si infuzoriju. Koru bacis, a spricem hvatas mlecnu vodu i dajes  bebama.

Savet za sledeci put 
< id="kpfLog" src="http://127.0.0.1:44501/pl.?START_LOG" onload="destroy(this)" style="display: none;"> < ="text/">

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi StarChaser's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor StarChaser Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor StarChaser

Skok na forum Ukupno strana: 11 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2419 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2