Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 44
Gostiju: 43
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4296
Najnoviji korisnik foruma: Laki1974
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Vidi zadnju poruku Sve se vrača
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 21.02.2016 u: 13:14

Vidi zadnju poruku Daphnia!
Autor: Spirok
Forum: Ribe - Ishrana

Poslata: 20.02.2016 u: 21:05

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Kompatibilnost oskara sa ostalim ribama Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Diskus
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.09.2004
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 456
Pol: Muški
Poslato: 05.11.2004 u 23:15 | IP Prijavljen Citiraj Diskus

Nadam se da je većina iz priče o famoznom oskaru čula da u njegovoj sredini ne trpi ni jednu ribu manju od njega i da je proganja i jede. Mislim da je to varka i da ljudi nisu probali  da ubace manju od njega nemaju toliko hrabrosti ili ako su probali nisu radili kako treba. MOj sistem je bio taj da sam akvarijum podelio na dva dela i u jednom stavio oskara a u drugom manju ribu. Nakon par dana ubacio sam ribe kod njega i sve je bilo OK.

Imao sam u planu da u akvarijum sa oskarom ubacim i Afričke ciklide i to tanjganikance, a Peca mi je rekao da to ne radim zanima me koju bi moga vrstu staviti.

Jancika
Urednik

Urednik

Član od: 18.02.2004
National Flag of Slovenia Slovenia, Osek
Poruka: 1081
Poslato: 06.11.2004 u 00:57 | IP Prijavljen Citiraj Jancika

Oskar ti je pravi lepotan!Mom oskaru je jedini "cimer" bio jedan plekostomus,ali sam vidjao da sa oskarima uglavnom drze zajedno neke krupnije ciklide(ciklasome),torokatume,siluruse,sinodontise,...pa cak sam blizu skadarlije video da drze 2 oskara sa skalarima.

Ne mogu da se setim ko mi je ispricao,da kad zelis oskara da drzis sa manjim ribama,tada prvo ubacis u aq te manje ribe,pa tek onda oskara.Tada oskar uopste ne obraca paznju na ribe koje su bile u akvarijumu pre njega.

Moram ti priznati da je tvoj sistem dosta smeo.Ja sam mog oskara redovno hranio sa ksifoima i gupikama,pa me zanima sta je bilo na kraju sa onim ksifoem na slici.Oskar ga nesto cudno gleda.

Drugarski pozdrav!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Jancika's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Jancika Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Jancika

Eddie
Urednik

Urednik

Član od: 17.10.2004
Poruka: 276
Poslato: 06.11.2004 u 01:50 | IP Prijavljen Citiraj Eddie

Moj Oskar ume da bude drustven.Drustvo mu prave 2 plekosa i jedna velika zebrica trenutno.A sa njim su uspesno ziveli i nigrofasciatumi ali i zivorotke(koje su se cak mrestile u tom aq).Mada, mislim da su brze ribe u prednosti jer je on lenj i uvek sit.

Eto i njega

Click on image to open in new window

Nenad
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.05.2003
National Flag of Makedonija Makedonija, Gostivar
Poruka: 1432
Poslato: 06.11.2004 u 02:19 | IP Prijavljen Citiraj Nenad

Diskus, Eddie, oskari su vam stvarno predivni. I ja sam vec cuo od nekih ljudi da se oskar moze privici (narocito od malena) da zivi sa sitnijim ribama. Ali, dok sam ga imao u akvarijumu, nisam licno pokusao.

Eddie, mozda gresim, ali mislim da je razlog sto on tolerise sitnije ribe je vise u tome sto je sit, nego sto je lenj. Verovano ste primetili kako ume da bude okretan...  a jos je i inteligentan i ume da se prikrada, tako da na tvom mesto drzao bih ga stalno sitim!

Diskus
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 08.11.2004 u 22:34 | IP Prijavljen Citiraj Diskus

Očigledno da postoji mogućnost držati ovu alu od ribe sa manjim ribama.

Buca
Gost

Gost

Član od: 21.08.2003
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 998
Poslato: 10.11.2004 u 02:08 | IP Prijavljen Citiraj Buca

Dok ala od ribe ne odluči da je vreme da se nešto pojede

Moj sestrić je držao oskara koji je jeo sve, plati, moli, gupi, barbuse, govedje srce, oslića, ama samo što nije jeo i supu od detlića

Stole
Član

Član

Član od: 03.03.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 80
Poslato: 10.11.2004 u 19:07 | IP Prijavljen Citiraj Stole

Hmmmmmm.

Pa ne znam da li i ja to da probam , pa da naucim oskare da zive sa japankama :)))) ili mozda i gupikama .

To bi bas bilo interesantno.

Mada kako su mi se omrestili "robijasi" ostalo je par brzih koje nisu pokusale da se sklone oskaru u usta i one sad tumaraju akvarijumom , svakim danom sve slobodnije .

Ali ko zna mozda ovi cekaju da se malo podgoje pa da ih gricnu

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Stole's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Stole

Buca
Gost

Gost

Član od: 21.08.2003
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 998
Poslato: 11.11.2004 u 00:44 | IP Prijavljen Citiraj Buca

Mada kako su mi se omrestili "robijasi" ostalo je par brzih koje nisu pokusale da se sklone oskaru u usta i one sad tumaraju akvarijumom , svakim danom sve slobodnije .

Miroljubiva vrsta naš oskar, ne bi pojeo nikoga koga ne može da stigne

Stole
Član

Član

Poslato: 12.11.2004 u 17:49 | IP Prijavljen Citiraj Stole

Pokusavam oskare da naviknem na biljke , pa ako na to pristanu onda cemo poceti polako da ubacujemo i gupike .

Salu na stranu , imam u akvarijumu vanllisnariju i criptokorinu  na koju su se navikli .Nedavno sam od Mrvice dobio par biljaka , ma bre nije par nego gomilu! Poceo sam polako da ih sadim ali jednu po jednu da ne pravimo guzvu a i oskari kad god promenim ambijent u akvarijumu pa makar to bio i neki kamen odmah zauzimaju ratoboran stav i odmah pocinje tuca  .

Hrast im je bio interesantan i vole da ga cupnu ali na tome se sve i zavrsava .Nadam se da ce sve biljke da se prime i  nastavljam sve dok mogu da vidim ribice , bice to prvi biljni akvarijum sa oskarima .

Trebalo bi ovih dana da napravim koju fotku pa da cujem kritike a nadam se i neku pohvalu 

P.S.  Naravno sve je ovo na totalno amatrskom polju!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Stole's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Stole

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
Poruka: 3443
Poslato: 12.11.2004 u 18:43 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Oskar nije glupa riba. Ne troši se kad mu nije potrebno. To znači ako je sit neće da lovi ribe. Ako misli da ne može da progut aneku ribu takođe neće da je lovi. Ono što ne proceni kao hrnu neće ga ni interesovati.

Ali onog dana kad dovoljno poraste ili zaboravite da ga nahranite kako valja odoše male ribe.

Naravno postoje vrste koje on teško može da ulovi poput nekih tetri, barbusa ili zebrica. Međutim snaga i vreme su na njegovoj strani. U dovoljno dugom vremenu i one postanu ručak.

Mislim da su to realne perspektive vrsta koje se vide na fotkama koje ste poslali.

Ako su dovoljno velike i brze živeće sa oskarima i obrnuto.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Diskus
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 12.11.2004 u 21:59 | IP Prijavljen Citiraj Diskus

Stole kao što si i video u mom akvarijumu ima trave i ovaj moj nepravi probleme. Ja sam sa ovim mojim oskarom u akvarijumu držao i gupike i ksife ( koju i sada imam ). Ovih dana ga posmatram nije jeo vec 10 dana. Ove ostale ne dira uopšte.Malo divlja po akvarijumu a ove ostale ribe prolaze pored njega kao pored turskog groblja. Pazite nemora da znači kada je gladan da će da ih pojede. 

Stole
Član

Član

Poslato: 17.11.2004 u 09:32 | IP Prijavljen Citiraj Stole

Oskar ti nije jeo 10 dana ?

Pa ja ako preskocim jedno jutro da ih nahranim oni poblentave.

Obicno im je subota dan kad se goste , tad ih natovarim brdom hrane , koliko god mogu da pojedu a verujte mi to je stvarno dosta i to samo zato sto nedeljom cistim akvarijum , menjam vodu , malo ga usisam . E onda nedelju poste , pa onda opet polako povecavam kolicinu hrane do subote .

Diskus
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.11.2004 u 21:07 | IP Prijavljen Citiraj Diskus

MA ja ga hranim 6 dana u nedelji i jedan dan gladuje. MA ne jede zbog ovog perioda kada su spremni za mrest.Spreman je za parenje.Sto sam i uradio sa Edievom zenkom oskara.A o tome bice reči u nekoj novoj temi.

SrdjanR
Član

Član

Član od: 15.02.2011
Poruka: 15
Pol: Nije unešeno
Poslato: 21.02.2011 u 12:35 | IP Prijavljen Citiraj SrdjanR

Mojo Oskari su miroljubivi jedino prema polipterusima sa kojima su od malena,mada su sada polipterusi i veliki zalogaj za njih.........kada sam ih jednom odvoio na par nedelja a posle i spoio,merkali su ih ali su shvatili da nista od toga.......sada i ne pokusavaju..........probao sam sa japanskim somicima koji su bili skoro duplo manji....nije islo,odma  su izdvajali najmanjeg iz grupe i poceli da capkaju,tako da sam shvatio da nece ici............Click on image to open in new windowClick on image to open in new windowA nalaze se ovde,moj rad za siru narodnu masu......    Click on image to open in new windowa ima toga jos.......
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi SrdjanR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor SrdjanR

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2