Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 42
Gostiju: 40
Robota: 2
Članova: 0
Broj članova: 4372
Najnoviji korisnik foruma: Martin498
Najviše poseta: 209
Dana: 03.03.2022
Članova [0], Gostiju [208]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Dario
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:42

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:32

Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe
 Akvaristika » Ribe
Tema Naslov: Agresivni silver moli Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Savas
Član

Član

Član od: 26.05.2004
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 18
Pol: Muški
Poslato: 27.10.2004 u 23:14 | IP Prijavljen Citiraj Savas

Tek sam formirao akvarijum, pa mi se posle 7 dana pojavila bolest belih tackica... stradalo mi je oko 30% ribica, medju kojima i jedan silver moli (imao sam par). Ostali moli (par zutih i crnih) su preziveli. Sada ova jedna preostala terorise sve po akvarijumu iz cista mira (i moli i ksifo...) samo tetre i zenku borca ne dira (muzjak je preminuo). Inace ta ribica je prilicno veca nego ostale (ima mozda 4 cm) dok su ostale po 2 - 2,5 cm.

Nervira me, ne znam sta da joj radim. Ako nastavi da terorise sve ima da zavrsi u wc solji... Ne znam kako da razlikujempol pa da joj kupim parnjaka. Znam da se ostale moli po velicini pre svega razlikuju po polu, ali ona je sama sada i nemam blagu predstavu kojeg je pola.

Svaki savet je dobrodosao

Hvala unapred

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Savas's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Savas

Jancika
Urednik

Urednik

Član od: 18.02.2004
National Flag of Slovenia Slovenia, Osek
Poruka: 1081
Poslato: 29.10.2004 u 00:57 | IP Prijavljen Citiraj Jancika

Bilo bi steta baciti zdravu ribicu u WC solju.Ja bi na tvom mestu ili vratio ribicu prodavcu ili bi posadio gusto biljke sa zadnje strane kako bi ostale ribice mogle da se sakriju od sibadjije.Kod mene je bio slucaj sa jednim muzjakom Barbusa tetrazona,koji svih ostalih 14 sabio u cosak akvarijuma i tamo ih drzao jedno mesec dana,a on sam uzivao u celom aq.Posle je izgubio primat pa je sve doslo na svoje mesto.

Drugarski pozdrav!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Jancika's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Jancika Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Jancika

Dare
Član

Član

Član od: 13.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Aranđelovac
Poruka: 72
Poslato: 29.10.2004 u 10:23 | IP Prijavljen Citiraj Dare

Neznam zasto ali obicno su i meni Black Moly proganjali druge ribice,ali koliko se secam u to vreme obicno je to bila jedna Moli u celom akvarijumu i to ne velikom.Tako da je moguce da ces uspeti nesto da uradis ako ubacis jos neku ribu te vrste.Sto se tice razlikovanja polova ako je to zenka trebalo bi da ima veci stomak posto i nije bas mala (kako kazes 4cm),ako je muzjak on je dosta tanji i ima gonopodijum (Prepoznaces ga kao: duguljasto podrepno "peraje" koje kod zenke ne postoji).Mozda ne bi bilo lose da ubacis jos 2-3 ribice (moli),muzjake i zenke ako imas uslova za njih.

Dane
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.05.2003
National Flag of Makedonija Makedonija, Gostivar
Poruka: 1717
Poslato: 29.10.2004 u 10:40 | IP Prijavljen Citiraj Dane

Mislim da je taj moli muzjak koga su udrili hormone pa juri sve zivo pred sobom, kada sam ih imao muzjake su jurili i corydorase, hormoni sta ces.

Shades
Novi član

Novi član

Član od: 14.06.2009
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 4
Pol: Ženski
Poslato: 20.12.2009 u 13:57 | IP Prijavljen Citiraj Shades

I ja imam jednu Moli (ne znam da ocenim da li je zenka ili muzjak) i terorise dva najmanja Ksifa, jedna je bas istraumirana, non-stop je sakrivena negde na dnu i ocajno izgleda. Posto nemam uslova da dodajem jos Moli-a moracu da je vratim prodavcu.
Bila sam bas u zbunu jer sam svuda nalazila na netu da Moli nisu agresivne i evo sad ovde videh da moj nije usamljen slucaj.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Shades's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Shades

Sloba Z
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.05.2009
National Flag of Srbija Srbija, Beograd (Resnik)
Poruka: 337
Poslato: 20.12.2009 u 14:07 | IP Prijavljen Citiraj Sloba Z

uvek ima izroda  moje moli su mirne kao bubice a to sto taj tvoj moli terorise druge to je verovatno zbog malog aq . Koliko litara ima aq ??

Shades
Novi član

Novi član

Član od: 14.06.2009
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 4
Poslato: 22.12.2009 u 00:35 | IP Prijavljen Citiraj Shades

Jeste mi mali akvarijum ima 20litara, uzela bih veci da imam uslova ali ja bukvalno nemam gde da ga stavim. Bas sam pazila na to i zbog toga i konsultovala ljude sta bi mogla da uzmem a da njima (ribama) ne bude tesno i da budu ok. I dali su mi 2 gupike, 2 ksifa i jednu moli, eto i sad ispade da je ipak problem... :(
Nista, vraticu je. Mozda je tamo imala i neku ljubav pa smo je odvojili... :)
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Shades's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Shades

Sloba Z
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.05.2009
National Flag of Srbija Srbija, Beograd (Resnik)
Poruka: 337
Poslato: 22.12.2009 u 11:41 | IP Prijavljen Citiraj Sloba Z

i moj drug je imao isti slucaj sa ksifo-ima on ima aq od 40 l i tamo su se peglali kao ludi pa mi je poklonio jedan par i kod mene u 110l su mirni i lepo se slazu sa svima , najvise im smeta manji aq zato sto im je mali prostor i onda su agresivne ,tako da najbolje je vrati ...

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 22.12.2009 u 23:01 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

sve ribice promene svoje ponasanje usled smanjenog prostora ali to ne vazi samo za ribice. moli jesu miroljubivi ali ako se namerace na nekoga znaju da budu gadni.

Milenchica
Član

Član

Član od: 26.04.2009
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 58
Poslato: 27.12.2009 u 23:31 | IP Prijavljen Citiraj Milenchica

Svakoj manjoj ribici (do 5cm) treba po 5 litara.Ja sam u moj stari aq od12 litara trpala skalara i skalara i cudila se zasto ne prezive(skalarima treba 50l po komadu)

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Milenchica's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Milenchica Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Milenchica

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 28.12.2009 u 17:18 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

Citiraj: Milenchica

Svakoj manjoj ribici (do 5cm) treba po 5 litara.Ja sam u moj stari aq od12 litara trpala skalara i skalara i cudila se zasto ne prezive(skalarima treba 50l po komadu)

Ne 50 nego 100l. I to je malo ali  se uzima kao donja granica. skalar u 100l lepo poraste ali nikad ne dostigne punu velicinu.

Milenchica
Član

Član

Član od: 26.04.2009
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 58
Poslato: 28.12.2009 u 21:50 | IP Prijavljen Citiraj Milenchica

Onda sam je stvarno preterala.20 ribica (malih) uracunavajuci 2 skalara na aq od 100l.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Milenchica's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Milenchica Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Milenchica

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 29.12.2009 u 16:07 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

vidi ti si sjajna kakvijh ima. 100l je donja granica bio to jedan skalar ili par,  jer par deli istu teritoriju.

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2656 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2