Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 33
Gostiju: 31
Robota: 2
Članova: 0
Broj članova: 4341
Najnoviji korisnik foruma: Ljupco mk
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Zamagljene oci Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
*EVE*
Član

Član

Član od: 21.02.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 85
Pol: Ženski
Poslato: 11.04.2003 u 00:40 | IP Prijavljen Citiraj *EVE*

Imam 5 tetraodona koji inace mnogo vole da grickaju tudja peraja tako da je pre 2 dana jedan od njih izvukao deblji kraj,tj otkinuto mu je malo parcence bocnog peraja i od tada sam primetila da je to peraje pocelo da beli od korena ka spolja,znaci nije rec o raspadanju,sutradan je pocelo i drugo,a sada su mu vec zamagljene oci nekom belicastom prevlakom,nije potpuno pasivan,ali dosta miruje,a malopre sam primetila da ima 2-3 sitna i kratka vlakna po sebi,Ne znam o cemu se radi i cime treba da se leci. Molim vas HELP!

Inace izdvojen je u poseban akvarijum

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi *EVE*'s Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor *EVE*

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
Poruka: 3386
Pol: Muški
Poslato: 11.04.2003 u 01:37 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Plesan (Saprolegnia) koja se javlja kod ozleda.

Lecenje se vrsi dodavanjem Malahitskog zelenog ili Metilensko plavog.

Medjutim moze posto su mu i oci zamagljene trebalo bi dodati neki antibiotik.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

SrEbRnI
Član

Član

Član od: 26.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 28
Poslato: 11.04.2003 u 04:42 | IP Prijavljen Citiraj SrEbRnI

Jedno pitanje vezano za oci!!! Zasto kad neka ribica ugine, zasto joj pojedu oci??? To mi nikad nije bilo jasno. Desilo mi se par puta da mi ugine ribica i kad je nadjem ujutro u akvarijumu obicno je bez krljusti i bez ociju. To me bas zbunjuje. Da li je to neka bolest ili neki nedostatak vitamina kod ribica???

*EVE*
Član

Član

Poslato: 11.04.2003 u 19:42 | IP Prijavljen Citiraj *EVE*

Probala sam sa malahit zelenim ali za sada se nista ne desava,i ledjno i repno peraje su mu beli sada,ali samo do pola,tako je sa svim perajima,a on je ceo prevucen tim necim belim providnim,danas idem do apoteke za kucne ljubimce pa cemo videti,mnogo mi ga je zao,bas je tuzan :(
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi *EVE*'s Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor *EVE*

Gold Fish
Član

Član

Član od: 14.03.2003
Poslato: 11.04.2003 u 21:02 | IP Prijavljen Citiraj Gold Fish

Ako je to saprolegnia,kao sto rece Cira,a verovatno jeste,meni su u takvim slucajevima najvise pomogli Serini lekovi,uzmi MYKOPUR.

*EVE*
Član

Član

Poslato: 12.04.2003 u 19:03 | IP Prijavljen Citiraj *EVE*

Upravo to sam juce uzela,stanje se popravlja,sa tela polako nestaje skrama ali je jos prisutna na ocima,to me brine,i deluju mi malo natekle ali mozda je to samo zbog skrame. I dalje se cesu u akvarijumu inace, i to samo tetradoni a platike su u redu.Sta da radim za oci?

*EVE*
Član

Član

Poslato: 13.04.2003 u 20:49 | IP Prijavljen Citiraj *EVE*

Stanje se danas vidno pogorsalo,riba je bas pobelela,ta skrama je po njoj a narocito po ocima kao prevlaka a nazirem i neki otok u tom predelu,plasim se da ce uginuti,teze dise,kao da ne deluje ni jedan lek ili jednostavno nemam pravi.

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
Poruka: 3386
Poslato: 13.04.2003 u 21:35 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Posto tetradoni dobro podnose so (zive u poluslanim vodama) Pokusaj kupanje u kupkama sa velikom koncentracijom soli. Stavi 10-15 grama soli u litar vode uhvati ribu mrezicom i stavi je da stoji u toj vodi 3-5minuta. Onda je  izvadi i vrati u akvarijum.

U slucaju da joj to ne prija (cudno se ponasa, ubrzanodise, pliva) odmah je vrati u akvarijum.

Ne znam kako bi jos mogla da joj pomognes.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Marcus
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.01.2003
Poruka: 751
Poslato: 14.04.2003 u 00:37 | IP Prijavljen Citiraj Marcus

Opet taj cudotvorni tretman solju

Mislim da bi trebalo staviti neki antibiotik za ljude..
samo se ne secam koji ;(

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Marcus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Marcus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Marcus Poseti Marcus's Homepage

*EVE*
Član

Član

Poslato: 16.04.2003 u 19:44 | IP Prijavljen Citiraj *EVE*

probala sa sve to,ne vredi ,uginula su mi 2. Oba su imala otok koji je cak licio kao na modricu samo ruzicaste boje.Iskreno se nadam da ce ostali preziveti,za sad nema nikakvih pokazatelja da im nesto fali,ranije su se neprekidno cesali,a kada sam izvadila bolesna 2 i to se vidno smanjilo.s tim sto izgleda da taj parazit ili sta li je deluje samo na njih a ne i na ostale ribe iz akvarijuma. Interesuje me,ako je vec akvarijum formiran i ima 70 l , i 10 riba,koliko cesto bi trebala da menjam trecinu vode,cini mi se da je menjam suvise cesto,na svakih 7 dana.

Hvala svima na pomoci

Gold Fish
Član

Član

Član od: 14.03.2003
Poslato: 17.04.2003 u 02:58 | IP Prijavljen Citiraj Gold Fish

Otok  ruzicaste boje su verovatno bakterije.Za to je Serin BAKTOPUR.Ne znam sta da ti kazem,mozda si poremetila nekako ravnotezu,unistivsi gljivice,sad su se namnozile bakterije.Probaj da "osetis" svoj akvarijum i nekako izbalansiras te lekove.Tako sam ja svojevremeno izlecila svoje ribice.Onaj lek za ljude kog MARCUS ne moze da se seti su verovatno ORVAGIL tablete,bar mi je to rekao da koristim vlasnik ZOO AKVARIJUMA.Koliko je to delotvorno ne znam,ali on to koristi za svoje ribe.Izvini sto ne mogu vise da ti pomognem,trenutno ja ne mogu da "osetim" svoj akvarijum,jer su mi se ribice zarazile nekim parazitom od novokupljene ribice(iznela sam svoj problem posebno u ovom forumu).

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2