Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 69
Gostiju: 69
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4341
Najnoviji korisnik foruma: Ljupco mk
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Mrtve ribice non stop Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Dupin
Član

Član

Član od: 17.10.2004
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Zadar
Poruka: 47
Pol: Ženski
Poslato: 17.10.2004 u 22:06 | IP Prijavljen Citiraj Dupin

Ej! Imam jedan veliki problem.Pocetnica sam u svemu ovome pa se nadam da cete imat razumijevanja.Prije nekoliko tjedana sam kupila akvarij cayman 50. Lipo u njega zasadila biljke, sve pognjojila , dodala aquasafe,upalila filter , pretvarala se kao da ima riba u njemu i tako 10 dana dok stvarno nisam ubacila ribe.U imena riba se bas i nerazumin pa cu pokusat bar da ih nekako vizualno opisem.Kupila sam cistaca dna , stakla ,  i mislim botiu, ako je to tigrasta ribica koja cisti od puzeva.On mi je prvi krepa nakon 2 dana. Onda sam kupila jos par gupija i novog tigrastog cistaca koji mi je medutim ubija sve gupije tako da sam ga na kraju morala izbacit iz akvarija.A rekli su mi da nije agresivan ako je u paru.Sve u svemu kupila sam jos neke male obicne narancaste ribice koje su mi bez razloga krepale.Znam samo da su bile zivoritke koliko sam uspila zapamtit.Nedavno sam kupila jos 5 narancasto zutih ribice ciju cu vam sliku poslat pa bi vas molila da mi kazete da li spada u zivorotke ili ne i koja je to zapravo vrsta.Od tih 5 jedna je opet krepala bez vidljivog razloga,a jednu su druge iznapadale.I prije par dana sam kupila 7 neonki od kojih mi je samo 3 prezivjelo ,isto bez ocitog razloga.I cistac tla s kojim sam zapocela akavarij i koji je tjednima normalno zivija krepa je odjedanput.Sad ne znam sta se dogada.Ja sve objasnila u zoo shopu oni ne znaju sta je.Rekli su mi da ako biljke rastu da to znaci da su svi procesi u akvariju ok i da ne znaju sta se to moze desavat.Inace, neonke ne dobivaju nista hrane jer vece ribice sve pojedu na vrhu pa je li postoji neka hrana koja moze past na dno ili tako nesto...

Evo saljem ovu ribicu .....pa ako mi mozete rec koja je to ribica i jos nesto...primjentila sam da mi jedna od njih 4 ima bijele mrlje samo na repu, da li je to znak bolesti ili cega.To se tek danas pojavilo tako da ne virujem da ima veze sa krepavanjem ribica prije 2 tjedna ili prosli tjedan.

Hvala vam puno....sorry sta vam nisam bolje uspila objasnit

Click on image to open in new window

Click on image to open in new window

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Pol: Muški
Poslato: 17.10.2004 u 23:11 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Prosto rečeno - sindrom novog akvarijuma.

Tetra AquaSafe je sredstvo za pripremu vode. Ono eliminiše teške metale i hlor iz vode koju stavljaš u akvarijum.

10 dana je isuviše kratko vreme da bi se ciklus kruženja azota u akvarijumu uspostavio. Obično je potrebno 2 do 6 nedelja za to.

Biljke ti uspevaju jer je biljke uzimaju i amnojak koji se prvi stvara u novom akvarijumu (po nekim ispitivanjima i lakše nego nitrite ili nitrate koji dolaze kasnije).

Rešenje bi bile češće promene vode kako bi držala nivo amonijaka niskim dok bakterije ne počnu da rade svoj posao.

Ribice koje si kupila su Platike. Živorotke su i u bliskom srodstvu sa Ksifoforusima.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Nenad
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.05.2003
National Flag of Makedonija Makedonija, Gostivar
Poruka: 1432
Poslato: 17.10.2004 u 23:12 | IP Prijavljen Citiraj Nenad

Ta narandzasta je platica (Xiphophorus maculatus) ili hibrid platice i ksifoforusa (Xiphophorus helleri). To su zivorotke.

Oko problema sa uginucem ribica... tesko da ti neko moze tako lako pomoci. Stvarno nema nacina da sa sigurnoscu znamo o cemu se radi. Definitivno sa vodom nije nesto u redu, ali sta. Pokusaj ako mozes da nam kazes sta ima od podloge u akvarijumu, kakvo si gnojivo koristila, dali je voda cista (na slikama vidim da jeste)... sta drugo da kazem...

Nenad
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.05.2003
National Flag of Makedonija Makedonija, Gostivar
Poruka: 1432
Poslato: 17.10.2004 u 23:13 | IP Prijavljen Citiraj Nenad

Isprevario me Cira...

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Poslato: 17.10.2004 u 23:14 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Bio sam brži za par sekundi.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Dupin
Član

Član

Poslato: 18.10.2004 u 11:58 | IP Prijavljen Citiraj Dupin

Evo mene opet.Jutros opet 2 mrtve ribe tako da se akvarij brzo prazni.Ostale su jos samo 2 cistaca biljaka (opet nemam pojma kako se zovu) , još 2 neke nepoznate malene i te 4 Platike.One se izgleda jedino dobro drze.Ali danas na jednoj primjecujem bijele mrlje i na repu i na peraji lednoj.Citala sam da je to kao neka zutica u riba i da ce ubrzo zarazit cijeli akvarij.Šta da radim?Stvarno nemam koga pitat jer u zoo shopu nisu bas neki znalci a sama ne znam bas puno kako vidite o akvaristici.Vi ste mi jedina nada.Da li treba kupit neki lijek ili nesto ako je rijec o bolesti?Kako da mijenjam vodu(koliko koicinski vode treba promjeniti), i da li sa svakim mjenjanjem treba uliti par kapi aquasafa.Šta bi vi na mome mjestu?

Puno vam hvala na savjetima!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dupin's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dupin

Dupin
Član

Član

Poslato: 18.10.2004 u 12:01 | IP Prijavljen Citiraj Dupin

Zaboravila sam odgovorit na pitanje.U podlozi je samo pijesak i tetraplant INITIAL STICKS gnjojivo za akvarije.Voda i nije bas tako cista.Primjetila sam na onom crnom kucistu od filtera da se skuplja nesto crvenkasto, izgleda poput zarhdalog metala.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dupin's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dupin

Dare
Član

Član

Član od: 13.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Aranđelovac
Poruka: 72
Poslato: 19.10.2004 u 01:13 | IP Prijavljen Citiraj Dare

Ciro sto se tice toga da je 10 dana kratko vreme to stoji ali ipak u ovom slucaju nisu u pitanju neke mnogo osetljive ribice ili kako god, mislim da to nije pravi razlog da dovede do masovnog uginuca.

Dupin stvarno neznam sta da ti preporucim ali u tom akvarijumu nesto stvarno nevalja.Ja bih mozda promenio svu vodu u akvarijumu i oprao ga dobro i ponovo uselio ribice.Nasuti vodu koja je odstojala bar 24 sata kako bi hlor ispario.

Napominjem da ovo nije neko dobro resenje i da je mozda i ono rizicno(ubaciti ribice direktno u novu vodu) ali mozda je ipak bolje i to pokusati nego gubiti svaki dan po 2-3 ribice i to mirno gledati..Neznam,ako se jos neko slozi oko mog predloga pokusaj ,posto  je verovatno rizican...ali neznam sta gubis..probaj bez ikakvih hemijskih preparata.

Za tu hranu koja pada na dno pitaj najbolje prodavca,jer neznam kakva je kod vas ponuda..

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.3320 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2