Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 67
Gostiju: 66
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4341
Najnoviji korisnik foruma: Ljupco mk
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Pomor gupika!! SOS!!! Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Zoljica
Član

Član

Član od: 27.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 18
Pol: Muški
Poslato: 31.03.2003 u 13:15 | IP Prijavljen Citiraj Zoljica

Pre svega pozdrav svima! pa da pocnem...odgojio sam oko 30 malih gupika u manjem akvarijumu,pa sam odlucio da ih prbacim u veci oko 40 litara.u njemu su vec stanovnici coridorasi,4 zebrice i 10 odraslih gupija,situacija redovna ribice se privikle proslo 7 dana,kad sam primetio jednog gupija da nebulazno pliva po akvarijumu,prvo sam pomislio da ga je neko potkacio ali nema nikakvih vidnih rana,sutradan je nestao, predpostavljam pojeden... proslo jos 2 dana i pocinje katastrofa u roku od 6-7 sati ribe se samo okrecu, brze bolje sve ih prebacim nazad u manji akvarijum oko 12 litara tu se okrene jos 6-7 komada sipam contra ichthyo prikladno litrazi akvarijuma posto sam imao samo taj lek pri ruci ali opet nije bilo nikakvih tackica niti bilo kakva uocljiva fizicka  promena na njima..na kraju dana bilans... 21 mrtva gupika! strasno! od tada je porslo desetak dana na prezivelim primercima kod 2 muzjaka sam uocio da im je rep malo rakrzan i to je kao to sve normalno,medjutim danas mi se izvrnuse dve zenke juce nista danas opss samo da nepocne ponovo zato ako iko ima predstavu sta je moglo da izazove ovakav pomor nek pomaze ako boga zna!u velikom akvarijumu imam samo atmanovu liquid filter pumpu i rasprasivac za vazduh mangrov panj kao i dve biljke,podloga kvarcni pesak sa kamencicima i u carapi treset.akvarijum je u funkciji oko 9 meseci redovno menjam vodu i do sada nikakvih problema nisam imao,a zebrice su i dalje ok kao i drugi stanovnici.sto se tice malog akvarijuma u njemu je isti sadrzaj osim atmanove pumpe i drveta,temperatura u oba akvarijuma je 26c.mislim da nisam nista izostavio.

hvala u napred!!

zoljica 

PedjaP
Član

Član

Član od: 18.03.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 20
Poslato: 31.03.2003 u 23:42 | IP Prijavljen Citiraj PedjaP

Iz tvog opisa nista ne ukazuje na neko oboljenje, ja bih prvo posumljao da su ribice dozivele neki stres koji moze biti izazvan prenosenjem u drugi akvarijum ili od prenaseljenosti tog drugog akvarijuma, isto tako kvalitet vode moze biti problem. Kao krajnju mogucnost pomislio bi da je upitanju oboljenje unutrasnjih organa ali i ona obicno izazivaju neke specificne spoljasnje promene na telu ribe.

Nemoj nikada da sipas lekove pre nego sto tacno utvrdis o cemu se radi, u vecini slucajeva mozes izazvati jos goru situaciju.

Zao mi je sto ne mogu vise da ti pomognem, obavestavaj nas o situaciji.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi PedjaP's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor PedjaP

Zoljica
Član

Član

Član od: 27.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 18
Poslato: 03.04.2003 u 10:05 | IP Prijavljen Citiraj Zoljica

pedja izgkeda da je ipak upitanju obeljenje unutrasnjih organa sobzirom da je jedna zenkica ispustila svoje iznutrice.videcu kako se dalje razvija situacija pa i po tome pristupiti resavanju problema... pozdrav!

Mares
Gost

Gost

Član od: 17.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 42
Poslato: 03.04.2003 u 10:35 | IP Prijavljen Citiraj Mares

Da, e i meni se nesto slicno desilo sa mladim platikama. kad se samo setim koliko sam ih gajio. s tim da sam ja u njihov akvarijum preneo borca i odjednom se desio pomor. meni su rekli da se ribice iz dva razlicita akvarijuma naviknu na razlicite uslove i da ako ih pomesas moze da dodje do aktiviranja bolesti. recimo neke ribice mogu da budu sasvim zdrave ali da nose klice bolesti na sebi koje mogu da zaraze neke druge ribice. pretpostavljam da se i to tebi desi.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Mares's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Mares

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2266 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2