Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 83
Gostiju: 82
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4350
Najnoviji korisnik foruma: Pedja82
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Pogin riba Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Barbara
Novi član

Novi član

Član od: 04.03.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 6
Pol: Ženski
Poslato: 27.03.2003 u 08:19 | IP Prijavljen Citiraj Barbara

Ako mi neko može pomoči molim vas požurite,dok imam još koju ribu u akvariju.U akvriju imam diskuse,neonke,gupije,siamsku bojnu ribu,mečke(Xiphophorus helleriheckel),cebrice(Brachydanio rerio hamilton buchanan).Sve je bilo o.k. kad se jednog dana dogodilo,da je samo jedan diskus,potamnio,nije se više družio sa drugim ribama,prestao je da jede i skrivao se u tamnim djelovima akvarija.Zato sam ga premjestila u drugi akvari.Razpitala sam se kod nas, šta to može bit,jer su sve ostale ribe bile zdrave i kako da ga zdravim.Rekli su mi da najverovatnije ima parazite u somaku i priporučili su mi da se to najbolje zdravi sa ljekom za veter. upotrebu koji se zove DEHINEL.Po navodilima sam ga zdravila ali bio je toliko shiran da je nakon 14.dana svejedno poginuo.Nakon sedmicu dana počelo je i u akvariju.Još jedan diskus dobio je iste znakove tad sam se odlučila da stavim ljek u akvari i zdravim sve ribe.Sve ostale ribe su bile sasvim normalne, diskus bio je svaki dan više i više mršav i na kraju poginut.Ta perioda sa diskusima se mi ponovila četi puta.Na tri sedmice mi poginuo po jedan diskus.Sad imam u akvariu još 6.diskusa i jedan več kaže iste znakove.

A sad i sve druge ribe ginu, bez kakvih znakova.Svaki da po jedna do tri ribe.A nijedna od tih riba ne kaže istih znakova kao diskusi.Sve su normalne, sve jedu i normalnu plivaju i diše, nemajo nikakvih znakova na tjelu........

Imate bilokakvu ideju,molim racite,jer sa bolestima u akvariju nemam nikakve prakse i to se mi nije još nikad dogodilo.Sta bi to mogolo bit i kako pomoči ribama. Akvari imam več dugo i ništa novo nisam radila u njemu.

Goran
Član

Član

Član od: 23.02.2003
National Flag of Makedonija Makedonija
Poruka: 81
Pol: Muški
Poslato: 27.03.2003 u 09:59 | IP Prijavljen Citiraj Goran

Moras preciznije da napises koliki ti je akvarijum u litrazi i koliko ribe imas, jer na prvi pogled lici mi na previse ribe u akvariumu i nastalo je trovanje amonijakom.

Dali se pridrzavas na odrzavanje akvarijuma, znaci svakih desetak dana promena 1/3 vode ,ciscenje dna akvarijuma, redovno ciscenje filtera ,dovoljan broj biljaka.

Ja sam isto pocetnik ali i oni koji vise znaju moraju te pitati za ove podatke da bi nastavili da ti dalje pomazu.

Pozdrav.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Goran's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Goran

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Poslato: 27.03.2003 u 14:26 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Goran je u pravu verovatno je u pitanju prevelika koncentracija amonijaka u vodi. Od njega kod riba prvo krajevi peraja pocrne a ako se nestavi dolazi do smrti.

Diskusi su narocito osetljivi jer u njihovim prirodnim stanistima amonijaka nema. Psoto je voda jako kisela amonijak odmah prelazi u amonijum jon koji nije toliko opasan po ribe.

Da li mozda imas pojima koji su parametri vode kiselost i tvrdoca?

Da li filter radi normalno? I koliki je akvarijum.

Moj predlog bi bio VELIKA PROMENA VODE. Cak recimo 50%!

Javi se sa vise informacija.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Marcus
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.01.2003
Poruka: 751
Poslato: 27.03.2003 u 16:34 | IP Prijavljen Citiraj Marcus

Slazem se sa Cirom i Goranom.
Menjaj odmah pola vode! Ali polako! Znaci usisaj 50% vode i dosipaj je crevom za vazdusne pumpe! Tako ces recimo za sat-dva dosuti svu vodu a pri tom to ribe nece doziveti kao shok!

Inace ja znam da diskusi prakticno mogu sa ostalim ribama kao sto su gupike, borci i ostale ali NIJE preporucljivo bas iz razloga u koje si sad dospela. Druge ribe iako nisu bolesne lako prenose parazite koje njima ne smetaju i onda iz cista mira diskusi pocnu da crne i ugibaju.

Da li omeksavas vodu za diskuse? koje su velicine diskusi?
Koliko cesto menjas vodu?
Koja je temperatura vode?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Marcus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Marcus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Marcus Poseti Marcus's Homepage

Barbara
Novi član

Novi član

Poslato: 01.04.2003 u 17:07 | IP Prijavljen Citiraj Barbara

SAkvari ima 380l.Zbog diskusa imam kiselu i meku vodu,a dosad jim to nije smetalo.Temperatura je 29.Filter i zracna pumpa su isti i radio normalno.Vodu menjam na jednu sedmici 1/3.Diskusi su još mali imaju c.c.a 6-7cm.

Vladan
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.03.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 187
Poslato: 02.04.2003 u 09:44 | IP Prijavljen Citiraj Vladan

neznam da li imas previse riba,koliko ima gupija i ostalih osim diskusa?da bibila sigurna proveri nivo amonijaka.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vladan's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vladan

Barbara
Novi član

Novi član

Poslato: 08.04.2003 u 05:02 | IP Prijavljen Citiraj Barbara

Mjenjala sam 50% vode, i stavila još jedan ljek, kojeg pravi tu jedan gospodin,koji se nekad bavio sa diskusima i mislim da je pomoglo.Vidječemo!Uz diskusa imam 25kom malih riba(gupiji,neonke,bojna ribica).Sad mi one ginu svaki dan jedna ili dvije.

Napuša me volja da se bavim sa akvaristiku,jer jako teško održavam akvari u kojem uvjek nešto nije u redu. Stalno svi mi nekako ugibamo,a dok nađemo pravu stvar več nekoliko riba pogine.Jako dobro je uživati u pogledu na ljep akvari i jako težko kad stalno nešto rešavaš.Nekad ribe,ponekad bilke,alge,puževe,vodu,kisik..... Ma možda imam samo slab dan.

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 08.04.2003 u 05:18 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Nemoj se deprimirati. Videces da ce biti dobro.

Verovatno ova promena vazdusnog pritiska lose utice na nas.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Barbara
Novi član

Novi član

Poslato: 09.04.2003 u 07:40 | IP Prijavljen Citiraj Barbara

Verovatno  imaš pravo!Danas se mnogo bolje osječam!A stvarno sam ljuta zbog svega ovoga!Hvala,na razumevanju!

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 09.04.2003 u 07:41 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Eto vidis.

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2