Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 44
Gostiju: 44
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Baza riba
 Akvaristika » Baza riba
Tema Naslov: Baza riba: pitanja, komentari, pohvale... Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Diskus
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.09.2004
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 456
Pol: Muški
Poslato: 29.11.2004 u 04:45 | IP Prijavljen Citiraj Diskus

Svaka čast Ćiro. Mislim da ono što je Bojko predložio je mnogo dobra stvar.Postavliti temu o vrsti ribe i članovi foruma neka je lagano popunjavaju koliko znaju i umeju i na kraju izvaditi potrebne podatke i ubaciti ih u bazu riba. Kao npr. Oskar. Inače ovoje strava Ćiro hakeru.

Flojd
Član

Član

Član od: 01.02.2005
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 93
Poslato: 01.02.2005 u 21:35 | IP Prijavljen Citiraj Flojd

Pozdrav svima!

Posle skoro 10 godina nakon svog prvog, mislim, uspesnog pokusaja drzanja jednog malog akvarijuma sa svom propratnom opremom i jedne, nikad nepreboljene ljubavi prema gotovo svim zivorodnim vrstama, (akvarijum sam poklonio sestri), ponovo bih pokusao...

Tako sam odlucio da pitam upravo Vas! Citao sam gotovo sve poruke ovog foruma i mislim da ste stvarno najbolji!!!

Odavno sam svestan da pravi-uspesni akvarista nikada ne bi pomesao vise raznolikih vrsta riba u jednom, npr. 60l "velikom" akvarijumu, ali ja ne mogu, a da odmah ne pomislim na "moje" zivorotke, fosilise (dva), koridorise, "algara", a, s obzirom da ovog puta hocu da pokusam OZBILJNO, zeleo bih da toj druzini dodam Skalare, neke Tetre (Neonke!) i/ili Borca sa "haremom" npr...!? Sta vi mislite o toj kombinaciji?

Koji broj, kojih riba?

Kako do mresta, onih, "ozbiljnijih" u toj kombinaciji?!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Flojd's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Flojd Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Flojd Poseti Flojd's Homepage

encarta
Član

Član

Član od: 03.03.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 50
Poslato: 05.03.2005 u 20:54 | IP Prijavljen Citiraj encarta

Evo jedno pitanje : Zasto u bazi riba nema osnovnih podataka o diskusima, npr:slika,podaci o temperaturi i ostalim vrednostima, jer koliko sam video na ovom sajtu ima dosta ljudi koji drze diskuse i to uspesno.

A sto se tice same baze riba odlicna je!

Pokemon
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 13.01.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kučevo
Poruka: 102
Poslato: 05.03.2005 u 22:05 | IP Prijavljen Citiraj Pokemon

Baza riba je stvarno odlicna, i mislim da se u njoj moze naci sve o ribi koja nas zanima!

Svaka cast

Pozdrav Pokemon

I wish I had an angel
For one moment of love
I wish I had your angel
tonight
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Pokemon's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Pokemon

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
Poruka: 3443
Poslato: 12.03.2005 u 01:29 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Encarta, eto to nije loše pitanje. Odgovor se krije delom u tome da mi koji uređujemo sajt radimo to iz ljubavi i sa onoliko vremena koliko imamo. A niko od nas osim Marcusa nije stvarni fan diskusa. Marcus nema vremana, a mi ostali se nismo potrudili.

Još jedan razlog je što u bazi postoji naveden veći broj riba iz tog roda i oko valjanog popunjavanja toga se treba pomučiti.

Ali eto kako ove ribe jesu visoko cenjene od strane velikog broja akvarista obećavam da ćemo bar ono osnovno uneti u skoro vreme.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Akva_pionir
Novi član

Novi član

Član od: 21.08.2005
National Flag of Switzerland Switzerland, Zofingen
Poruka: 1
Poslato: 21.08.2005 u 15:03 | IP Prijavljen Citiraj Akva_pionir

Svak cast ajde da se napravi nesto od ovog sajta, da nepukne ko neki do sada i da informacije stoje tek onako.

Moj prvi komentar je na postavljanje opisa riba, za ribu iz porodice Cobitidae, Clown Loach ili Tiger Botia, ali najpoznatija po tome da tamani puzeve u akvarijumu, i da se obicno drze dve na 250l akvarijum, takav imam ja , i stvarno za samo mesec dana u stanju su potamane sve do jednog puza, ali onda nastaje problem, posto su im puzevi osnovi za hranu, koje uzimaju bukvalno kada osete glad, a to bude i na svakih sat, "pratio sam ponasanje, a shvaticete i zasto", jednostavno, nijedna vrsta hrane nije im iterensantna kao oci drugih riba, dobro ste procitali, a narocito ako su manje od njih, one jednostavno sinhronizovano napadaju onu ribu koja je slabija od njih, manja, oteraju je u svoje gnezdo tamo je ubiju i polako jedu, tako su mi nastradala dva mlada skalara, koje sam uspe da spojim sa starijim 4 godine od njih. Ja sam se oglusio na ovo upozorenje od jednog mnooooooooooogoooooo iskusnijeg akvariste koji ima svoju avaristicku radnju sa diskusima sampionima jedan kosta 150eura,

posle toga sam nastavio posmatranje, i shvati da ni velicina vise nije bitna, napadaju kao po dogovoru, krecu se od repa prema glavi, i kada dodju u blizinu oka tako jako napadaju da bi ribu oslepeli i ....

Mislim da u njihovom opisu nema bas puno mesta za Miroljubive.

Inace jako su lepe, plasljive, da spavaju na boku jos mi se nije desilo da vidim, ali posto su jos mladi zavlace se iza grejaca i tu spavaju preko noci.

Florim
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.06.2006
National Flag of Makedonija Makedonija, Gostivar
Poruka: 329
Poslato: 06.09.2006 u 17:19 | IP Prijavljen Citiraj Florim

Bravo
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Florim's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Florim

Kobra
Novi član

Novi član

Član od: 26.04.2007
Poruka: 3
Poslato: 27.04.2007 u 18:41 | IP Prijavljen Citiraj Kobra

Da li neko moze da mi da korisne savete u vezi oscara.Imam 2 kom od oko 7cm.Interesuje me kako se proverava pH i dH vode.Ako neko ima iskustva sa oscarima neka mi odgovori bio bih veoma zahvalan!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Kobra's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Kobra

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2266 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2